Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zwolnilam pracownice czy dobrze zrobilam

Polecane posty

Gość gość

prowadzimy z mezem restauraje, pracowala u nas pewna dziewczyna, pracowala na kuchni nikt oczywiscie nie chce pracowac w weekendy bo jest najciezsza praca. W sobote btla impreza na 100 osob, oczywiscie chetnych nie bylo wiec sama ustalilam grafik. W sobote o 7 rano dzwoni pracownica i mowi ze ma biegunke i wtmiotuje i nie przyjdzie, oczywiscie reszta pracownikow tel juz nie odbiarala wiec zamiast uczestniczyc w imprezie musialam siedziec w kuchni i gotowac. Po czym w poniedzialek przychodzi zadowolona do pracy, na wejsciu powiedzialam ze nie ma czego szukac u nas bo zostawilanie na lodzie w ostatniej chwili wiec sie zegnamy. Teraz dowiaduje sie w miescie ze rozpowiada ze zwolnilam ja bo ja brzuch bolal a logiczne ze nie o to chodzilo. Co moge z tym fantem zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kawa;l k****y z ciebie bo mogla miec srak.e w sobote, co miala zasra.ac i zarzy.gac kuchnie? co niewyklucza ze przeszlo jej do poniedzialku. mogla to byc jednodniowka. za takie cos zwalniac. szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co możesz zrobić? Nie być taką mściwą babą. Zasłużyłaś na złą renomę. Życzę dziewczynie jak najlepiej. A Ty nie popełniaj następnym razem takiego małostkowego błędu. A to tłumaczenie: "nie mogłam brać udziału w imprezie tylko musiałam stać na kuchni" zakrawa na prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No trudno zwolniłaś i tyle myślę że teraz to już więcej sobót w pracy spędzisz. Chętni by może byli ale ludziom trzeba za to odpowiednio zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakieś głupie prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawcy w Polsce to porażka, dusigroszom, wyzyskiwacze. Gdybyś godziwie płaciła to miałabyś pracowników na weekend. Niech wszyscy wyjadą na zachód. Sami będziecie tyrac na siebie. Już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie rozumiecie, ona od poczatku nie chciala przyjsc w sobote bo bala sie duzego ruchu. I zamiast od razu powiedzic ze boi sie i nie chce to nie przychodzi i dzwobi w ostatniej chwili? I co ja niby mam w ostatniej chwili zrobic kiedy sama mialam byc gosciem na imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś zapłaciła odpowiednio to by się pchali by w sobotę zasuwać. Nie piersi o że jest inaczej. Taką imprezę można obsłużyć ale za odpowiednie wynagrodzenie. Nie chciała czy zachorowała teraz tylko Cię do inspekcji pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i to jest właśnie mentalność polskich pracodawców, zatrudnić jednego pracownika, niech tyra za pięciu. Na zachodzie zarobisz za jedną prosta czynność 3 razy tyle. Tu musisz jedną ręką obsługiwać jeden komputer, druga drugi, kolanem prowadzić dokumentację, łokciem obsługiwać skaner i jeszcze w tym samym czasie prowadzić auto. Polscy pracodawcy mają zachowania, jakby mieli armię chętnych, ale to już nie te czasy. Bezrobocie spada, ludzie stąd emigrują, a wy idioci dalej myślicie, że każdy będzie wołem roboczym za 2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za co do ibspekcji?! wychodzi na to ze pracodawca nie ma w tym kraju zadnych praw! niby do kogo mialam zadzwonic skoro nikt nie odbieral bo mieli dzien wolny!! place wystarczajaco i wszyscy maja umowe o prace. I co teraz moze kazdy bedzie chorowal w spboty i niedziele a ja mam sama pracowac za nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałaś rację nie ma zwolnienia czyli klamala. Bardzo dobrze zrobiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wlasnie kolejna kwestia. Nie przyniosla mi zadnego zwolniebia tylko sobie nie przyszla i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i to jest właśnie mentalność polskich pracodawców, zatrudnić jednego pracownika, niech tyra za pięciu. Na zachodzie zarobisz za jedną prosta czynność 3 razy tyle. Tu musisz jedną ręką obsługiwać jeden komputer, druga drugi, kolanem prowadzić dokumentację, łokciem obsługiwać skaner i jeszcze w tym samym czasie prowadzić auto. Polscy pracodawcy mają zachowania, jakby mieli armię chętnych, ale to już nie te czasy. Bezrobocie spada, ludzie stąd emigrują, a wy idioci dalej myślicie, że każdy będzie wołem roboczym za 2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tym bardziej jak mają umowy o pracę to mają też coś takiego jak 4 dni urlopu na telefon. Jak płacisz tak masz prostą zależność. Za12czy 15 na godzinę nie warto w weekend tyłka z kanapy podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisalam ze zadnego zwolnienia nie przyniosla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak oczywiscie, ciekawe gdzie placa 15 zl na godzine za prace w kuchni :) umowe dajemy od razu wiec zadnymi oszustami nie jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak Ci idioci dalej myślą że za 2500zł ktoś ich po rękach będzie całował i w weekendy imprezy obsługiwał. Sama sobie zapieprzaj w końcu to twoje małpy i twój cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to nie grypa ,tylko jednodniowa sraczka,kto ją przyjmie w sobote ?? zawsze się robi przynajmniej dwa podejścia do takich osób ,bo jest ryzyko że to prawda:-) zwolniłaś to zasuwaj sama,proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wy macie sraczke do chodzicie do lekarza????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niee,kupuje się coś na sraczkę w aptece wysyłając kogoś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze zrobilas nierob nie przyszedl do pracy to od razu trzeba takich zwaljiwf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech Cie nie interesuje kiedy chodze do lekarza, ona jest pracownica i ma obowiazek przyniesc zwolnienie a nie nie przyjsc a pozniej zadowolona 2 dni pozniej przyjsc do pracy. a 15 zl w zyciu byn takiemu komus nie zaplacila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma zwolnienie l4 do urlopu na telefon??Poczytaj i oświeć umysł ma prawo do 4dni w roku urlopu na żądanie i możesz ją cmoknąć. Zadzwoniła więc wiedziałaś .Mądrzy zapłacą więcej niż 15 głupcy za chwilę sami gary będą szokować. Już zasmakowałaś miodu zasuwania przy imprezie za chwilę będziesz sterem i jedynym marynarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to płacicie niewiele więcej, też mi różnica, za zapieprzanie za 5 osób powinna być pięciokrotnie wynagrodzona. W UK moja znajoma mówi mi, że jedna pracownica nalewa kawę, jedna ja roznosi, a trzecia zbiera naczynia, czwarta wsadza do zmywarki. W Pl kelner czy barista jest od razu sprzataczem, magazynierem, zmywaczem, ma.znac 2 języki, nosić krzesła i chuj wie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widać że nie masz doświadczenia:-) są dni na żądanie ,warunkiem bycia w porządku jest informacja przez podjęciem pracy ,nawet nagły telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lektura kodeksu pracy w szczególności urlop na żądanie może Ci się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad jestes? Mnie zatrudnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wychodzi na to że to ty złamałaś prawo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcialo sie jej robic dlatego nie przyszla do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W polskim prawie w takich sytuacjach mozesz zwolnic dyscyplinarnie. Nic zlego nie zrobiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×