Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Żywienie półrocznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wklejam raz jeszcze bo przez przypadek dodałam na ogólnym. Moja córka skończyła 6 m-cy. Rano o 7 je pierś, później ok 10 je kaszkę ryżowo-kukurydzianą. Sypię ok dwóch łyżek. Później ook 13 je obiad. Ale zjada maksymalnie pół małego słoiczka. Czy to nie za mało? Później do wieczora je już tylko pierś. Czy sądzicie że powinnam jej zacząć podawać coś jeszcze? Dodam że owoce powoli wprowadzamy bo nie chce ich jeść. Czasami przemycę jej w kaszcze a czasami dam kawałek jabłka lub banana do polizania i possania. Oczywiście pilnuję by nie odgryzła i się nie zakrztusiła. Po owocach ze słoika strasznie się krzywi. Noce przesypia prawie całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anka
Ja tez mam polroczniaka, i wprowadzam mu powoli sloiczki. Nie mam takiego sztywnego rozkladu, jak Ty, podaje, co i o ktorej mi wygodniej (na sniadanie piers, potem kleik albo sloiczek). Tez zjada polowe malego sloiczka, tez ja wykrzywia przy owocach :) Gdzies ostatnio czytalam najnowsze wytyczne co do zywienia dzieci, i bylo tam zdanie, ze samo dziecko decyduje, ile zje, a rodzic-co i kiedy poda. Tego sie trzymam :) Mysle, ze jesli dziecko zdrowo wyglada, a szczegolnie jak u Ciebie przesypia noce, to jest to najlepszy sygnal, ze jest najedzone :) U mnie niestety ostatnio gorzej spi, mimo ze wieczorem dostaje filizanke kleiku i jeszcze piersia poprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opap
Witam. U mnie tak: 7-mleko, 10-kaszka 14-obiad(3/4 słoiczka), 17-danonek albo słoiczek słodki(kwaśne są owoce leśne, winogrona, śliwki), 19-mleko. Przsypia całą noc i jest ok. Dobry jest określony harmonogram bo dziecko nie jest zdezorintowane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Nie podaje posiłków jak zegar wybije konkretną godzinę. Ale raczej staram się by trzymać się planu dnia. Mała jest wtedy spokojniejsza. Wygląda na zdrową. Waży ponad 8 kg. Więc raczej w porządku. A czy dajecie swoim półroczniakom chrupki kukurydziane albo inne "przekąski"? I z ciekawości ile przesypiają wasze maluchy? Moja wciąż w ciągu dnia potrafi przespać 6h. W nocy ok 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×