Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Andromeda3

Zarejestrowani
 • Zawartość

  193
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

20 Excellent

Ostatnio na profilu byli

346 wyświetleń profilu
 1. Nie. Nie uważam. Bóg i diabel istnieją tylko w wyobraźni ludzi, którzy w nich wierzą. Np. niektórzy wierzą, że Bóg jest nieskończoną dobrocią i jednocześnie wierzą, że ten sam Bóg zafundował męczeńską śmierć własnemu synowi, zesłał na ludzi płaci, wybił cała ludzkość w potopie itd.
 2. Tak samo nie udostepnil by nam narzedzi do wykonywania aborcji, narkotykow, broni w tym bomby atomowej itd itd... Po prostu gdyby Bóg nie chciał aby nie było wojen i aby ludzie się nie zabijali, nie udostepnilby nam narzędzi do masowego zabijania.
 3. Ja nie neguje, że powodów jest wiele. Twierdzę jedynie, że powód pt. ręce do pracy i opieka na starość jest dużo mniej popularny niż przed laty
 4. Naprawdę uważasz, że większość osób robi sobie dzieci po to aby mieć dodatkowe ręce do pracy w gospodarstwie i opiekę na starość?
 5. Wiele osób nie podziela, jeszcze więcej podziela... ZDECYDOWANA większość osób jednak może mieć dzieci i ma. Ale nie 4 tylko 1 - 2.... Dzietność nie spada dlatego, że ludzie nie mogą mieć dzieci, tylko dlatego, że ludzie mają wybór, z którego korzystają.
 6. Media raczej robią pranie mózgu zachęcając do rozmnażania. Słodko-pierdzące reklamy z rodzinami, promowanie ciężarnych celebrytek itd... A to że ludzi jest za dużo to fakt.
 7. Wynika to z tego, że ludzie już nie chcą mieć za wiele dzieci i mają dostęp do skutecznej antykoncepcji. Zachodzi negatywna korelacja pomiędzy ilością posiadanych dzieci a poziomem dobrobytu oraz IQ człowieka. Zgadzam się. Dzieci już nie są zabezpieczeniem starości oraz nie robi się ich po to aby miał kto robić w polu Ludzie mają więc tyle dzieci ile naprawdę chcą a nie tyle aby starczyło rąk do pracy i kasy na starość.
 8. Pewnie miała tą przypinkę po to aby ktoś jej ustąpił miejsca, pomógł z bagażami itp. Kiedyś widziałam w autobusie mężczyznę z przypinką "Nie jestem pijany. Mam ataksję rdzeniowo-móżdżkową".
 9. O tym samym był mój post. Jedni wolą psy a inni dzieci. O co Ci więc dziewczyno chodziło?
 10. Gdzieś połowa (albo i więcej) dzietnych osób również nie nadaje się na rodziców, ale niestety wolą się rozmnażać zamiast podróżować i spełniać się zawodowo lub robić inne pożyteczne rzeczy
 11. E tam. Ja myślę, że oni chcą tylko nie mogą ich po prostu mieć. Bo nie istnieje coś takiego jak "małżeństwo, które nie chce psa i kudełków na podłodze".
 12. Ironii nie skumać PS. To miej pretensję do Gość888 - bo to ta osoba porównała dziecko do psa czy psa do dziecka
 13. Są też małżeństwa, które po prostu nie chcą psów, bo ich nie lubią, a psy zastępują np. dziećmi. Takie małżeństwa są ok, dopóki nie wtrącają się w wychowanie nie swoich psów. A często się zdarza, że takie mają najwięcej do powiedzenia.
 14. "Otyłość występuje już u 25,2 proc. Polaków, a według prognoz w 2025 r. otyłych będzie w naszym kraju 30 proc. mężczyzn i 26 proc. kobiet. Jeszcze więcej Polaków ma nadwagę: aż 68 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet. Otyłość i nadwaga coraz częściej występują wśród dzieci i nastolatków. Aż 44 proc. chłopców i 25 proc. dziewcząt w Polsce ma nadwagę, a odpowiednio 13 proc. i 5 proc z nich jest otyłych." Z tych danych wynika, że mamy więcej mężczyzn z nadwagą niż kobiet. Te twoje obserwacje nie przystają więc do rzeczywistości lub jesteś dużo łagodniejszy w ocenie dla mężczyzn niż dla kobiet.
 15. Uuuu, jaka autokrytyka. No no. Kto by pomyślał, że tak celnie potrafisz siebie opisać.
×