Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

OOOlala

Zarejestrowani
 • Zawartość

  407
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

OOOlala wygrał w ostatnim dniu 27 Sierpień

OOOlala ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

422 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  On na bambusowej leżance, ona z cudnisiem
 2. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  A nie mówiłaby - łyśmy? Byłyśmy na spacerku, zjadłyśmy zupkę, skad to - liśmy? No i przecież dziecko z nią nie organizowało imprezy. Serio. Ja tam widzę lekkie zmieszanie, jakby za dużo jej się ulało, stara się dobierać słowa, żeby jakoś wybrnąć. Może tylko język jej się poplątał... nie wiem.
 3. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  No niestety to się dzieje. Jeszcze przed orzeczeniem ciężko było wyegzekwować kobietom należny zabieg w wielu placówkach, zasłanianie się klauzulą sumienia już dawno mocno weszło do gry, a teraz zaczyna się odwoływanie zabiegów wprost.
 4. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Ta telewizja zeszła na taki poziom, że chyba niedługo zaczną z łapanki na ulicy brać i proponować parę stówek za występ, bo to już się kojarzy wyłącznie z obciachem.
 5. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  ZABIŁA? Naprawdę? No to jest właśnie ta obrzydliwa manipulacja nawet na poziomie słownictwa.
 6. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Idę o zakład, że nie zgłębiła życiorysu autorki. Ona jest monotematyczna, czyta zapewne tylko te wszystkie publikacje z połowy poprzedniego stulecia - dawno obalone, którymi się podpiera w swoich nienawistnych wywodach.
 7. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Też pamietam. No właśnie "gó wniarz", facet ma prawie 40 lat i zasłynął wyłącznie katolicko - fanatycznym bredzeniem w przeszłości, a chciał być prezydentem. Pamiętam, że w kampanii co bardziej dociekliwi dziennikarze nie mogli dojść czy on kiedykolwiek gdziekolwiek pracował, studia zaczynał na różnych kierunkach i nigdy żadnych nie skończył. Ja nie wiem, jak ludzie - nawet bardzo młodzi, mogą pokładać jakieś nadzieje i zaufanie w takiej postaci.
 8. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Jeśli faktycznie sympatyzuje z poglądami Bosaka, to w sumie wszystko jasne. Rozum śpi. Gładkie słówka, wolność gospodarcza itp., a pod spodem wizja państwa jak w Gileadzie, ale tego już nie doczytała, bo przecież czyta tylko bajeczki dla dzieci.
 9. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Bo tak naprawdę cała zabawa polityków i fanatyków tym tematem oraz prawami kobiet jest jednym wielkim draństwem, a już skazywanie na jakieś niewyobrażalne cierpienia kobiet mających urodzić ciężko uszkodzone płody, to creme da la creme - zwykłe sku...syństwo. To jest w ogóle temat rzeka, przecież nawet do czasu niedawnego orzeczenia TK istniejące prawo w wielu miejscach nie było respektowane i znane są przypadki kobiet, które nie otrzymały przysługujacej im prawnie pomocy, były odsyłane z kwitkiem. Całe Podkarpacie to przecież jakaś ciemna dziura okryta klauzulą sumienia.
 10. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Niby nie oceniasz, ale jednak oceniasz. I jeszcze te etykiety "postępowe lewaczki", serio?Zdziwiłabyś się ile "prawaczek" rzekomo tradycjonalistek, rzekomo przywiązanych do wiary katolickiej, miało skrobanki. Akurat wtedy to są zawsze bardzo wyjątkowe sytuacje. Oficjalnie to oczywiście NIGDY. Pamiętam jak jeden że znanych lekarzy ginekologów, opowiadał kiedyś przy okazji jednej z wielu burz dotyczących zaostrzania ust. aborcyjnej, jak to znani politycy prawicowi przyprowadzali swoje żony, córki i kochanki na zabieg - i oczywiście to zawsze była "wyjątkowa sytuacja, panie doktorze". To jest zwykła hipokryzja. Oni sobie poradzą, każdy kto ma środki finansowe sobie da radę, ale jakaś biedna kobieta w zapadłej wsi, czy w niewielkiej miejscowości będzie miała problem. Potem zdziwienie, że dzieciaki w beczkach po kapuście znajdują. Mówisz o antykoncepcji? A gdzie jest rzetelna edukacja seksualna i powszechny dostęp do środków antykoncepcyjnych, do tabletek "dzień po" itp.? Z jednej strony tego nie ma , z drugiej dokręca się śrubę tym, które już zaszły. Nie jest respektowane nawet istniejące prawo, odsyła się kobiety z kwitkiem od jednego gabinetu do drugiego, bo konowałom "sumienie nie pozwala" - nagle wszyscy święci. Ale w prywatnych gabinetach szystko ci przepiszą od reki, a skrobanie kwitnie, bo przecież oficjalne statystyki to alternatywna rzeczywistość. Mniej węcej tak, jak w Ameryce w czasach prohibicji nie sprzedawano alkoholu To są prawa człowieka, tego się nie negocjuje i nie przegłosowuje w referendach, kobiety to nie inkubatory nad którymi się debatuje. To prawo i porządna opieka medyczna we wszelkich okolicznościach, każdej kobiecie należy się bezdyskusyjnie. Nikogo nie interesuje za jakim jesteś rozwiązniem, za jakim pani Jola z warzywniaka i pan Ziutek z piekarni albo ten czy inny klecha, to powinno być dostępne, a jak nie chcesz, wiara ci nie pozwala, sumienie i inne rozterki, to nie robisz. Proste. Ale nie twoja sprawa czy ktoś wg ciebie ma kaprys, czy słuszną potrzebę, bo nigdy nie znasz do końca cudzej sytuacji, nie jesteś w stanie wejść w czyjąś skórę i ocenić.
 11. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Ty sobie jaja robisz? Znajomy znajomego powiedział? O żałowaniu albo nieżałowaniu można mówić w przypadku usunięcia zdrowej ciąży, a nie gdy usuwa się płód tak zdeformowany, że nawet nie przpomina ludzkiej istoty. Istotne są inforamcje z pierwszej ręki, no i mówimy o ludziach świadomie mówiących o swoich odczuciach, a nie zmanipulowanych przez kościelną porpagandę, która wmawia kobietom poczucie winy, traumy i nieistniejące syndromy, nawet tym, które ich nie mają. A jeśli ubolewasz, że tak neiwielu pomaga rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi - zrób coś z tym, zacznij pomagać. Może jak zobaczysz realne rozmiary takich tragedii z bliska, to przestaniesz powielać te farmazony teoretyków z Konfederacji.
 12. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  To jest tragiczne, że krajem rządzi odklejony od rzeczywistości, zgorzkniały starzec i przy pomocy marionetek cofa nas do średniowiecza. Była tu niedawno jakaś fanka Bosaka, to się wypowiedział coś w stylu, że spoko - medycyna jest tak zaawansowana, że spokojnie można rodzić te wszystkie zmutowane, niezdolne do samodzielnego życia "dzieci" - uśmierzy im się ból i se normalnie umrą w spokoju. Ten pryszczaty głąb odleciał. Dopiero co był ekspertem od ferm z norkami, teraz prawie medyk...
 13. OOOlala

  Zabytki z PchlJego Targu.

  Sorry, ale nie siej propagandy i dezinformacji nt. sprawy. To zapytanie wisiało w pseudotrybunale bardzo długo, tak jak masa innych zapytań, bo przewodnicząca składu lepsza jest w smażeniu schabowych niż prawie, a do tego jest oczywistym pionkiem rządzących. W zasadzie tzw. Trybunał we tej chwili jest wydmuszką i w zasadzie nie pracuje, tylko wykonuje zlecenia zpartii rządzącej. Trzeba dziecięcej naiwności żeby uwierzyć, że ta wrzutka w tej chwili jest przypadkowa. Świetny moment, żeby strasząc wirusem zamknąć kobiety w domach, zamknąć im usta i możliwość protestu. Co też pokazuje wyjątkową perfidię tej żałosnej władzy . Inna rzecz, że - choć bardzo ważna, sprawa aborcji jest poniekąd przykrywką dla nieudolności rządzących w sprawie COVID-u i tragicznej sytuacji służby zdrowia, takie dwie pieczenie na jednym ogniu, bo sytuacja robi się dramatyczna, więc można różnymi tematami mydlić oczy i grać na emocjach. A błazny z rządu robią dobrą minę do złej gry działając bez żadnego planu i podejmując kuriozalne decyzje np. zabraniając osobom 70+ przemieszczania się i wychodzenia, chyba że muszą np. zrobić sobie zakupy ( bo przecież żaden Korpus Wsparcia Seniorom tego nei zrobi), do pracy lub... do kościoła Śmiech na sali. Jak się pomodlą to na pewno wirusa odpędzą, ale spacerek już nie zalecany. Takich absurdów jest mnóstwo, no niestety w tym kraju nie rządzą orły intelektu, tylko gamonie na usługach Kościoła. I sorry, ale prawa reprodukcyjne dotyczą 100% kobiet - i tak - to są jak najbardziej prawa człowieka. Każda może stanąć przed dramatycznym wyborem w swoim życiu, a te które wiekowo czy z innych powodów się nie załapią na ciążę, to mają jakieś córki, wnuczki, przyjaciółki. Ja wiem, że solidarność kobieca to slogan, ale nawet gdyby żadnej z nas taka sytuacja miała nie przydarzyć, to tym, którym się przydarzy należy się wybór i nic nam do tego jakie podejmują decyzje, bo w cudze buty nie wejdziemy. Problem w tym, że w tym kraju, także za rządów lewicowych prawa kobiet były zawsze przedmiotem targów z Kościołem i to akurat smętnym panom w garniturkach zawsze łatwo było poświęcić, żeby sobie kupić rozmodlony elektorat z wypranymi mózgami. Koło się zamyka. Koniec końców, tu nie chodzi o Konstytucję, bo ona jest nieustannie łamana, szczególnie w ostatniuch latach, tylko o władzę. I nie dajmy sobie narzucić narracji, że to jacyś zadymiarze snują się po ulicach, bo to jest kolejny etap dokręcania śruby nam wszystkim, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
×