Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rescator555

Zarejestrowani
 • Zawartość

  6169
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutral

Ostatnio na profilu byli

6965 wyświetleń profilu
 1. No właśnie, tak najlepiej. Z tym, że studia to chyba 4.5 roku. Bo liczy się tyle ile trwają normalnie, bez powtarzania lat. No ale wchodzi tam jeszcze wychowawczy. Chyba jako nieskładkowy, ale nie wiem na pewno. Więc 4.5 roku studiów, pół wychowawczego, 5 lat etatu lub firmy i 10 lat dobrowolnego.
 2. Może być dokładnie 10 lat. Generalnie sens jest taki, że jeśli okres dobrowolnego ubezpieczenia przekracza 10 lat, to ZUS nie gwarantuje mimalnej emerytury.Tylko taką jaką wychodzi z kapitału. Mam nadzieję, że wyjaśniłem, jeśli nie to pytaj.
 3. Nie tak. Staż do minimalnej emerytury dla kobiety to 20 lat. Z tego 5 może być nieskładkowe (na przykład studia). Więc nie są zaliczone do składkowych, tylko dodane.
 4. Opłacenie przez 20 lat to błąd. To dobrowolne ubezpieczenie warto tylko 10 lat.
 5. A kto niby twierdzi, że się liczą? Oczywiście, że nie. Liczą się jako nieskładkowe.
 6. Tak, tylko, że inwestując przez 10lat 620 zł, ma się 880 przez powiedzmy 20. Oczywiście licząc w cenach stałych.
 7. Tak, inwestowałem. Uważam, że warto.
 8. Tak, podstawy pisania wystarcza, żeby się podpisać. W ostateczności możesz nawet krzyżykami, jak robili to analfabeci.
 9. No i widać, że krety/nka nie ma pojęcia o temacie, a pyskuje. Salowe mają takie emerytury, bo pracowały w starym systemie, przed 1998rokiem. Został im naliczony kapitał początkowy, według starych, dużo korzystniejszych zasad. Ale te, które pracują już pod nowym systemem dostaną dużo mniej. Jak trzeba być ograniczonym i tępym, żeby tego nie rozumieć? Na jakim świecie żyje coś takiego, że nie ma podstawowej wiedzy?
 10. Nie chce mi się komentować bredni wypisywanych przez kogoś, kto nie ma pojęcia o temacie. Przeczytaj sobie co piszę na ten temat Kasia.
 11. Ale jej emerytura wyniesie 1.1tys. więc niewiele mniej niż twoja. A dochodu mieć nie musi, wystarczy to co ja zarobię.
 12. Jeśli tobie nie chce się podpisać, to niby dlaczego mi miało by się chcieć zauważać?
×