Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość fantazja83
do wanda_dd Super, strasznie się cieszę! Jest nadzieja że jak skończę kurację globulkami to też będę miała drugą grupę. Poprawiłaś mi humor :) Tak na oko to za jakieś 2 tyg wybiorę się na cytologię. do aska84 Bądź dobrej myśli, jestem w podobnej sytuacji co Ty - biorę globulki i po kuracji ponownie mam cytologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Fantazja! Czekam na wiesci od Ciebie, trzymam kciuki i na pewno bedzie dobrze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzis odebrałam wyniki z wycinków i narazie nic ztego nie wiem. Czy ktoras z was miała moze na wyniku cos takiego napisane: erosio glandularis semiepidermisata, sine laesiones, endometrium in stadio proliferationis. Napewno to cos nienajlepszego ale wole wiedziec. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam!! Już dawno dołączyłam do grona nieszczęśliwych posiadaczy tego paskuda HPV .Odebrałam wczoraj wyniki cytologii IIIa. Lekarz mówi,że będziemy powtarzać cytologię co 3 mce 3 x. Jeśli wyniki będą złe to czeka mnie kolposkopia i wycinki.Dlaczego to ma trwać aż 9mcy? nerwowo pewnie wysiądę....Jest/był Ktoś w podobnej sytuacji? Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do natalia25 Juz dwoch lekarzy, z ktorymi mialam kontakt mowili mi ze w przypadku malych zmian (a grupa III a to male zmiany) lepiej przez jakis czas obserwowac czyli robic cytologie, niz od razu leczyc zabiegami, bo organizm czesto sam sie broni i zwalcza takie male zmiany. Wiec nic sie nie martw. Moj organizm tez ostatnio mnie zaskoczyl i po miesiacu z III poprawil sie na II grupe. A pomozesz mu w tym pozytywnie myslac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wanda_dd!! A dostałaś recepte na leki od gina?Ja w sumie rozmawiałam tylko chwile przez tel. i nic nie mówił o lekach,ale pójde w nst.tyg.dowiedzieć się szczegółów i zapytam co i jak bo w cytologii wyszły też jakieś bakterie...Czasem się zastanawiam skąd to we mnie siedzi?!! Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
czesc wszystkim. dostalam wynik z biopsji -pozytywny, wszystko oki . za tydzien jade na cytologie hpv. mam nadzieje ze tez bedzie wszystko oki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nova___
Natalia ale jesteś pewna że masz HPV, lekarz Ci tak powiedział? IIIa to silny stan zapalny, sama mówisz że masz infekcję bakteryjną, co masz napisane w wynikach? jak jest podejrzenie o HPV to dają gr IIIb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nova__ ! Dowiedziełam się jakieś4lata temu,że mam hpv, gdyż zafundował mi kłykciny. Okazało się,że jest to typ onkogenny-potwierdzone PCR-em. Mój organizm nie wyeliminował tego ohydstwa niestety,więc wiadomo... :( Podobno trwają badania nad szczepionką terapeutyczną dla zarażonych,ale nic nie wiadomo o niej...:( W cytologia wykazała jakieś bakterie....idę w środę do gina to się wszystkiego dowiem... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
witam. mam pytanko : co to sa kłykociny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia25, Z lekow dostalam tylko tzw globulki odkazajace - to nawet nie jest antybiotyk, tylko cos co utrzymuje odpowiednie ph i zapobiega stanom zapalnym. Niestety nie pamietam nazwy... Inny ginekolog polecil mi raz po raz stosowac globulki chyba floragine - one sa bez recepty, raczej jako uzupelnienie higieny. Wiec mozesz swojego lekarza zapytac o te globulki. pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swirka
witam mam pytanie czy wynik IIIa cytologii moze byc wlasnie taki podwyzszony po ciazy czy to zwasze jest cos nie dobrego bo slyszalam ze po ciazy to moze byc normalne ze jest podwyzszony????jestem mloda mama i troche sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja miałam IIIA i nie było to nic powaznego a w ciazy jeszcze nie byłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idę na tory
dziewczynki..powiedzcie mi prosze w jaki dzien cyklu najlepiej robic cytologie???to wazne.prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cytologię CIN III1a i jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cytologię CIN III1a i jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam!! hala! ja mam IIIa i to podobno nie jest grozne, choć dopiero dowiem się szczegółów jutro, Ty pewnie jesteś w tej samej sytuacji, chociaż jednak pewnie nie bo ja mam na bank HPV....myślałam,że nie idzie z tym żyć...ale muszę choć bywa ciężko hala głowa do góry, będzie na pewno oki:) 3mam kciuki!! dariahh1 kłykciny są to takie wredne narośla spowodowane HPV w kolorze ciała:((( Sorki,ale nie umię tego opisać, ciągle odrastają:( Ciesz się, że jestes od tego wolna.A tak swoją drogą Hpv to \"drogi\" wirus...ciągłe wymrażanie, preparaty ....zbankrutuje:( i nic nie pomaga:( ...no nic ...trzeba dalej żyć! pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariahh1
czesc natalia25. dziekuje Tobie za odpowiedz na moje pytanko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hali!!! Ja też miałam CINIII i jakis mały polip, okazało się, że konizacja szyjki jak narazie zakończyła problem. Miałam za jednym zamachem kolposkopię, biopsje i zabieg - wszystko bez bółu (miałam znieczulenie miejscowe) - wiem co przeżywasz- ja miałam dodatkową atrakcję w postaci bariery językowej (jestem w Anglii i dopiero zaczynam naukę j ęzyka). Tu wcześniej są moje rozpaczliwe posty - jestem wdzięczna dziewczynom za wsparcie a teraz w końcu zabieram się za leczniczą głodówką, nie chcę by na kontrolnej cytologii wyszło coś nie tak. :-) Jak masz jakieś pytania, pisz śmiało odpowiem. A to znalazłem dziś nna innym forum. Jutro na mojej stronce odietach opiszę ten sposób leczenia Gersona - film jest ok. http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hala!! Przepraszam za moją gafę! musiałam być pewnie już mocno zmęczona, piszesz wyrażnie o CINIII a ja o IIIa . Na pewno będzie wszystko dobrze!!!Wiem,że teraz tylko strach..........Jest paskudny:(((ale lekarze poradzą sobie z tym bez problemu a Ty odetchniesz z ulgą!!Ja będę mocno 3mała kciuki i jeszcze raz przepraszam za gafę.Daj znać co u Ciebie. Pozdrawiam serdecznie! pa pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanda_
do lili 11. O jakiej glodowce leczniczej piszesz? Czy ta glodowka ma cos wspolnego z problemami o ktorym traktuje to forum? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję że odpisałyście... Z natury jestem pesymistką,ja już miałam robione wycinki w grudniu a po leczeniu drugi raz w lutym.wynik się potwierdził.Tego wirusa też mam ale żadnych narośli.Ponownie idę do ginekologa we wtorek i niewiem co mi zaleci.boję się operacji,boję się calej tej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytta
Witajcie.Tydzien temu okazalo sie ze mam lVa jutro o 10 mam zabieg mieszkam w Niemczech mam bariere jezykowa,strach,i jestem tu praktycznie sama.Boje sie.Pozdrawiam Was goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lilii 11 dziękuję za słowa otuchy,pomału dociera do mnie że nie jestem sama,że to da się wyleczyć.Tylko nie mogę przeboleć tego że co roku robiłam cytologię i było dobrze cyt 2 lub 1 a tu nagle jakiś stan zapalny dopadł moją pochwę i wynik CIN.Że mam jakiegoś wirusa boże skąd....a stan zapalny też notorycznie powraca.muszę znnalęźść drugiego lekarza i poznać inne zdanie na temat moich wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej edytta!! Ty juz pewno po....teraz to już może być tylko lepiej!!przede wszystkim bądz dobrej myśli i staraj się o tym nie myśleć...wiem, wiem ... łatwo powiedzieć. Lekarze mają na to NA NASZE SZCZĘŚCIE SPOSÓB i podejrzewam, że już zdrowiejesz:) Głowa do góry i koniecznie napisz jak tam poszło. Pozdrawiam gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazja83
Hej! Dziś wybieram się na cytologię i test na HPV Trzymajcie za mnie kciuki! Nie chcę by znów wyszła 3grupa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fantazja, trzymam kciuki i bedie dobrze. Daj znac, jak bedziesz miala wyniki. pozdrawiam, wanda_dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazja83
dzięki wanda ciekawe kiedy będą te wyniki :-( Na 17 mam wizytę, trzymaj kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
A ze mną było tak, badania do tabletek anty, cytologia, no i bach, wyszła grupa 3, zmiany CIN1, cechy infekcji hpv, od razu pobieglam do lekarza, skierowanie na kolposkopie. Wynik, mały stan zapalny w jednym miejscu, prawdopodobnie przez hpv spowodowany. Ginekolog powiedzial, ze organizm przeważnie sam zwalcza takie infekcje. Dostałam Gynalgin, i za 1,5 tygodnia kolejna kolposkpoia. Staram sie być dobrej mysli, ale czasem wariuje i kolejne choróbska sobie wynajduje, morfologie zrobilam i jest ok, ale ciągle coś nowego wymyslam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×