Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Squirley
Faktycznie macie racje z zamieszczaniem maila... OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos wiadomosci z kraju, to czy wiedzialyscie, ze TVP zamieszcza codziennie wszystkie wydania Wiadomosci, Panoramy i Teleekspres na swojej stronie internetowej i mozna sobie w internecie obejrzec na zywca??!! Ja to odkrylam dwa tygodnie temu i namietnie teraz sobie ogladam moja ukochana panorame i odlotowe Teleekspresy!!! Zaraz sprawdze ten adres i wam podam. Zapiszcie sobie w Favorites...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://tvp.pl/119.dzialy Zjedzcie na sam dol ekranu, po prawej stronie w rogu bedzie \"zapis programow\" , tam kliknijcie na wybrane wydanie newsow i otworzy sie to wam automatycznie w windows media player, albo co tam macie na kompie... Supcio sprawa!!! Szkoda, ze o tym wczesniej nie wiedzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley...fakt fajna sprawa ja w ten sposob \"podgladam\" co sie w Polsce dzieje od dluzszego czasu:)) internet to czasem fajna rzecz:)haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc droga Emigracjo. Widze, ze ruch tutaj jak w miescie. ;) Wlasnie wrocilam z Bridget Jones. Usmialam sie jak nie wiem. ;)Polecam szczegolnie na smutki, ktorych mam nie malo, ale mniejsza z tym... Zjadlam sobie teraz kaszeczke manna z sokiem wisniowym i niedlugo pojde spac. Jutro sie wybieram na zakupy calotygodniowe (zywnosc dietetyczna). Mam nadzieje, ze za duzo nie strace. ;) Buziaki wszystkim... :) :D 😍 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) Squirley - dziekuje za linka! Wlasnie ogladam/slucham wczorajsza Panorame! :D Juz od bardzo dawna nie ogladalam polskich wiadomosci! Po przeprowadzce na poczatku wrzesnia po dzien dzisiejszy atena satelitarna lezy w garazu :o Marzenusia - ja tez zaraz zmykam na zakupy zywieniowe :) Uciekam, zycze Wam milej soboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Wiec tak, sytuacja pogodowa u mnie jest nastepujaca... sniegu troszke, wszystko ladnie pobielone tak ze dwa trzy cent. Sloneczko piekne, chmurki czasem przebiegna sie szybko po niebosklonie.. Temp. -1, do slonca snieg znika powoli. dobry link do tej TV, juz sprawdzilem.. i bardzo dziekuje.. Bede mial jakas odmiane, bo na onecie inaczej niektore sprawy przekazuja.. Aha, z anteny satelitarnej zabrali mi ARTE, tak ze juz malo co zostalo, chyba bede musial zainwestowac w jakis dekoder i platny dostep... Na razie tyle, musze wreszcie porobic niektore sprawy na ogrodzie i podworzu, skoro nie chcialo mi sie, gdy bylo cieplo to teraz juz koniecznie trzeba.. pozdrowienia dla wszystkich... papappapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hajka wszystkim!!! :D A wiec pokolei :) Ewulek fajnie ci,ze prezenty juz masz. Ja juz wiekszosc tez mam a jednego jeszcze szukam, tyle tylko, ze mama pomysl \"na wypadek jak nie znajde\" :) Najgorsze jest, ze nie mam pomyslu co kupic Miskowi :( Margolcia ja tez mam nadzieje co do tych kieliszkow. Strasznie bardzo mi sie podobaja!!!!! :)A co do UFO i ONZ to masz racje, prawie na jedno wychodzi :) Powodzenia w zakupach!! Mysmy sie przestawili na zakupy w czwartki, pusty sklep prawie i wszytko mozna dostac :) Jay 🖐️ Barb 🖐️ Dlugo Cie nie bylo! Jak szukanie domu? Czy ten. ktory sie mezowi podobal widzialas? Kokus wspolczuje nocnych przygod. Wyspales sie chociaz czy zastanawiales sie, czy Ci tunelu nie porwie? A to co masz teraz za oknem, ummm. Uwielbiam takie poranki w Polsce, ze sniezkiem, sloneczkiem i malym mrozkiem :D Amber, faktycznie z prezentami slubnymi to problem, latwiej bedzie podpowiedziec jak cos o tej kuzynce napiszesz. Tak mysle .. Funkia 🖐️ Co do maili masz racje. Poczytals sobie cos? :) Squirlley my ogladamy tak wiadomosci z kraju od prawie 2 lat!!!! :D Wieczorkami przy herbatce albo rano przy kawusi :) Ze tez nie pomyslalam, zeby was o to zapytac. Ale jak kiedys podalam linka do strony z polskimi filmami to nikt nic sie nie odezwal. Myslalam wiec, ze Was to nie interesuje. :D Marzenusia 🖐️ Ummmm ale mi smaka zrobilas na ta kszke, chyba bedzie za mna teraz chodzic az do swiat, poki sobie w Polsce nie kupie :( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strelicja
Pozdrawiam wszystkich z Malmö (Szwecja). Jestem tu od 8 miesiecy i dalej strasznie teskine za krajem, rodzina i przyjaciolmi. Chociaz ostatnio jakby troche mniej gdyz poznalam super dziewczyny z Polski i jest nam "razem" jakos razniej... Moj pobyt w Szwecji jest tymczasowy bo zamierzamy z narzeczonym (Francuz) przeniesc sie na stale do Francji w okolice Strasburga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberangelic: Muchos Grazias za dodanie nas do tabeli!!!! Co do prezentu to polecam kupienie czegos z Overstock.com Maja tam wszystko!!!! Ja kupuje tam tania posciel fantastycznej jakosci (musialam tak znalezc poszwy na koldre bo ja nienawidze amerykanskiego stylu scielenia: fitted sheet/comforter/flat sheet. Dla mnie to udreka i wogole glupota. Mojego mezusia juz nawrocilam na styl europejski...hehehe...) Kupilam tam tez koldre, moja tesciowa namietnie tam kupuje drobiazgi do domu, dywany, ostatnio nam kupila w prezencie swiatecznym carpet steamer. Rzeczy sa tam bajecznie tanie, shipping jest 2.95 na wszystko niezalznie od wagi i ilosci. No iszybka dostawa. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus: wlasnie mi sie przypomnialo a propos szalonej pogody: moja siostra mi wczoraj napisala w mailu, ze jak jej chlopak pojechal ja odebrac ze stacji PKP to jakas zablakana galaz mu spadla na przednia szybe i ja rozbila!! A w innym mijescu w miescie wiatr zerwal swiatla sygnalizacji i rzucil je dokladnie miedzy dwa auta czekajace na zielone. Na szczescie nikomu sie nic nie stalo... Cos mi to wyglada na koniec swiata.... hehehe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) JoAska, co ty opowiadasz? Ja dzieki tobie obejrzalam dwa filmy Marka Koterskiego, ktore chcialam zobaczyc juz od bardzo dawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :)) ja wlasnie sie obudzilam...deszcz przestal wkoncu padac...wiec niedlugo zmykam takze na zakupy... Amberangelic dziekuje za wpis do tabelki:)) ciesze sie ze to zrobilas bo dla mnie komp to czarna magia:)) ooo tylko umknela Ci jedna literka w nazwie miejscowosci ale mi nie robi to najmniejszej roznicy:)) Marzenusia ja chyba z nudow sama dzis pojde do kina i na poprawienie humoru objeze sobie Bridget:) zapowiada sie na to ze moj Jurek dopiero w nocy dojedzie do domku..... Margot a wlasnie jeszcze jeden prezent musze kupic tradycyjnie jak co roku zawsze sama cobie cos kupuje:))haha Amber ja podobna sytuacje ze slubem mialam w lipcu...nie moglam byc na nim ...a wiedzac ze ja i moja kuzynka mamy inny gust to poprostu przeslalam jej piekna kateczke z zyczeniami i pieniazki a na dodatek zadzwonilam do mojej znajomej ulubionek kwiaciarki w miejscowosci z ktorej pochodze i poprostu zamowilam u niej ogromny kosz kwiatow . ktory zostal przez nia dostarczony do sali bankietowej ok godziny 9 wieczorem:)) niespodzianka mi sie udala wszyscy byli zachwyceni ,zszokowani:))haha JoAska a bede bardzo wdzieczna jesli moglabys podac znow link gdzie mozna ogladac filmy...z gory dziekuje:))) Kokus trzymaj sie cieplutko zycze by pogoda sie poprawila jak najszybciej:) OK kochane szacowne zgromadzenie pozdrawiem serdecznie...pozniej napewno sie tu pojawie:)papa do milego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzien dobry wszystkim. U nas znowu ponuro. Dzis wybieram sie do Chicago pozalatwiac rozne sprawy, m. in zamowic indyka w polskim sklepie. A czy wy pieczecie indyka czy zamawiacie? Oczywiscie mam na mysli tych ktorzy obchodza Thanksgiving Day. JaAska- wiesz, z tamtym domem nie wypalilo bo nasz kolega ktory sie na tym zna poszedl zobaczyc ten dom i okazalo sie ze jest w zlym stanie-rynny, dach do naprawy, itd. wiec przedwczoraj znalezlismy cos innego i tez nie mialam okazji zobaczyc bo bylam w pracy. Zlozylismy juz oferte i czekamy teraz az sprzedajcy podpisze kontrakt wiec jeszcze nie jest nasz. Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy dobrze. A ty masz domek czy mieszkanie? Marzenusia- ja tez bym chciala zobaczyc BJ ale poczekam az bedzie na dvd. Zadzwonie do ciebie pogadac. Kokus- mam nadzieje ze szody juz naprawione. Ja nawet nie wiem jaka pogoda w Polsce, nie dzwonilam do domu juz od tygodnia ze wzgledu na brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley- ja tez slyszalam o Overstock.com, ale nigdy nie sprawdzilam tego. Musze zobaczyc, moze tez tam cos znajde na swiateczne prezenty. Gadzina- jak sie czujesz? Jak tam groszek? Ile ci zostalo do rozwiazania? Pozdrowienia i buziaczki dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze na chwilke .... Barb ja juz indyka calego nie robie...bo wszyscy sie rzucaja na piers:)a reszta zostaje ...wiec poprostu kupuje cycki indycze i pieke tego dosc duzo bo pozniej lubie to miesko na kanapki:))) dobra zmykam juz do Chicago:)) papa do pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Barb, jeszcze cztery, piec tygodni... Czuje sie dobrze - jeszcze dzis bylam na basenie :) Trzymam kciuki za domek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybciutko, bo zaraz wychodzimy do tesciow na obiad ;). Squirley, Ty naprawde tak lubisz IKEE? Jej, ja wyprawy tam traktuje jako przymus, bo nie stac nas na zakupy w innych sklepach. Owszem, maja fajne rzeczy, ale to taka masowka! Jak tylko pojde do pracy, zegnaj IKEO! :D O Hiszpanskim byla rozmowa jak widze. Marze zeby nauczyc sie tego jezyka, jak skoncze z Niderlandzkim to zabieram sie za nauke. Margot, ja tez mam duzo prezentow do zrobienia, w sumie 9 chyba (w tym 2 dla par, cos do domu, coby wyszlo ekonomiczniej niz kazdemu z osobna :D) i nie mam ZIELONEGO pojecia co kupic Ronaldowi, jejciu, jejciu... W Polsce mu chyba cos kupie, bo bede miala na to troche czasu (lece 13go). Slyszeliscie, ze wichury w Polsce spowodowaly kilka przypadkow smiertelnych? W tym smierc 6cio miesiecznego dziecka... (wypadlo z wozka). Straszne po prostu L. Pozdrawiam wszystkich i lece zrobic sie na bostwo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Akara, ja tez uwazam, ze IKEA jest OGOLNODOSTEPNA, OGOLNOWIDOCZNA i OGOLNOUJEDNOLICAJACA. To taki troche \"styl bez stylu\" na kazda kieszen. Podobala mi sie krotko i bardzo jak tylko weszla do Polski, wiadomo, po dziecinstwie wsrod regalow i mebloscianek bez fantazji bylismy spragnieni koloru i nowoczesnosci... ale to byl krotki etap... potem odnalazlam moj prawdziwy styl, urzadzajac moj dom :) a w tym urzadzaniu najbardziej cenie sobie rzeczy niepowtarzalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akara: IKEA jest naj naj naj jezeli chodzi o dekoracje. Maja sliczne wazoniki, doniczki, rozne duperelki no i rzeczy do kuchni. Mebli bym tam nie kupila, moze jedynie sofe, bo faktycznie wygladaja jak cos z piwnicy moich rodzicow. Ale te drobiazgi do dekoracji sa odlotowe. I strasznie tanie!! Tesknie za Ikea...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no
a niiiioooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jeszcze mi zostaly 4 strony mojej \'najulubienszej\' ksiazki, ktorych nie moge \'zmemlac\' do konca :o😡 Mnie niestety tez teraz tylko stac na masowke. Zyjac z jednej pensji ciezko byc wybrednym... ale coz, nadejda czasy, ze i ja zaczne zarabiac i dokladac sie do wspolnej kasy... i bede mogla stworzyc w swoim domu swoj niepowtarzalny styl :) JoAska - my, jesli musimy robic zakupy w sobote, to staramy sie to robic w czasie przerwy, kiedy to cala Francja udaje sie jesc ;) Generalnie tez wolalabym robic to w inny dzien tygodnia, ale jakos na razie nam to nie wychodzi... albo robimy zakupy w piatek wieczorem albo w sobote rano. Kupilismy Beaujolais :D Jutro robimy sobie wieczor z fondue :D Barb - trzymam kciuki, zeby wypalilo Wam z domem! :) Akara - ja tez planuje kupic parom cos do domu, zeby bylo ekonomicznej... ewentualnie cos bardziej energetycznego na rozgrzanie w czasie dlugich zimowych wieczorow ;) I tez nie bardzo wiem, co kupic mojemu S. :o On to lubi jakies elektronicznie zabawki... bo jak jazdy facet lubi sie pobawic ;) tylko kurcze ja sie w ogole na tym nie znam :o Pozdrawiam wszystkich i uciekam do ostatnich 4 stron :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Czesc Gadzinka!!! I Groszek :) To sie ciesze, ze sie przydala ta strona :) Juz myslalam, ze nikt z niej nie skorzystal. Ewulek na tej stronie kafeterii, wpis z 31.10 z 14:38 :D http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=142709&start=6660 Barb wynajmujemy mieszkanko. Jednaopokojowe ale nie tak male i ze sporym balkonem (Jako barierke mamy wielka donice - moj ogordek ktory z namietnoscia uprawiam :D ). Myslelismy o tym czy wiekszego nie wynajoc ale obecne jaet ladne, w ladnej rezydencji z basenem i kortem tenisowym. Tutaj trudno jest znalezc calkiem ladne mieszkanie. Przez jakis czas moj Misio myslal o kupnie wlasnego ale dalej nie jest pewny czy tu zostanie i odlozyl ta decyzje. Wiec na razie jest po staremu :) Trzymam kciuki za Wasze :) Margolcia widze, ze jutro imprezka :D My w soboty jedynie wlasnie w porze obiadowej wpadamy do sklepu po pieczywko :) Widze, ze nie tylko ja mam problem z prezentem dla mezczyzny :) A masz juz jakis pomysl? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAska - ja tez skorzystalam z Twojego linka :) (w poprzednim wpisie zapomnialam o tym wspomniec). Zrobilam sobie cos w rodzaju malego przegladu :) Na wiecej nie mialam czasu, ale na pewno jeszcze nie raz tam zajrze :) A jesli chodzi o pomysly na prezent, to sama nie wiem :o Na rzeczach, ktore on lubi ja sie po prostu nie znam... wiem, ze on chcialby rozbudowac nasz komputer... probowalam sie go podpytac, co ewentualnie chcialby dokupic, ale rzucil mi paroma terminami... ale poniewaz nie chcialam wypytywac za duzo, zeby sie nie domyslil, ze ewentualnie szukam pomyslu w akcesoriach komupterowych... poki co wiec na tych terminach sie skonczylo :o Mysle, ze po prostu przejde sie jednego dnia porzadnie po sklepach, moze cos wpadnie mi w oko :) A jesli chodzi o imprezke, to bedzie to impezka dla dwojga! :D Jakos ostatnio nie mam cos melodii na gosci... szczegolnie w weekendy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×