Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Squirley> fajowo masz;-) ja tez juz po zajeciach, jeszcze tylko praca do 8.30 hehe i laba do poniedzialku hurrraaaa alez sie wyspie a na spotkanie w SC to ja baaardzo chetnie, bardzisicie, tak, abysmy tym z Chicago nie zazdroscily;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> fajowo masz;-) ja tez juz po zajeciach, jeszcze tylko praca do 8.30 hehe i laba do poniedzialku hurrraaaa alez sie wyspie a na spotkanie w SC to ja baaardzo chetnie, bardzisicie, tak, abysmy tym z Chicago nie zazdroscily;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi... wlasnie sobie wudrukowalam tabelke Amber i powiesilam nad biurkiem w mojej \"kostce\" w pracy. Bede wiedziec kto skad pisze. Gadzinko: chyba jakos mi umknelo, gdzie tyjests dokladnie we Francji, jezeli nie masz nic \"naprzeciwko\" ujawnieniu. Jay, Ewulek, k-11, kokus, Amber, KaHa, akara: POZDROWIONKA!! winner: mam nadzieje, ze ci zadziala to co ci napisalam... kokus: urzadzisz dla zony tradycyjne Thanxgiving w ten weekend? Obczaj przepis na stuffing. Strasznie latwy!! wiecie co, wczoraj czytajac sobie te posty z jakiegos dziwnego powodu przypomnial mi sie film REJS. Pamietacie to? Ach.... Stare dobre czasy... Czego ja bym nie dala za kopie tego arcydziela na dvd albo w systemie ntsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju jak wy pedzicie! czy ja to kiedys nadrobie???? dzisiaj na pewno juz nie bo wlasnie zaraz lece na kolejke i z kolejki podpisac mowa umowe o wynajem mojego wypatrzonego mieszkanka, a potem do kolezanki na Sex in the City... dzisiaj nie spotkam sie juz z moim \"ulubionym\" jutro pewnie tez nie ... buuuuu! Trafilo nas oboje! Aniol strzelal Harpunem na wieloryby, jak on to zwykl mowic... no i teraz wisimy oboje na tym wielkim haku... no i sylwka tez juz planujemy razem... oby tylko nie bylo, ze to co na gle, to po diable. I tak juz jest ta cala historia wystarczajaco zwariowana. A tu widze szykuje sie spotkanko i widze tez ze dolaczyly do nas \"nowe twarze\" . Witam serdecznie!!!! No i rejs tez sobie z Wami powspominam, ale to chyba dopiero jutro. Jesli chodzi o dlubanie i remontowanie w domciu, to tez to uwielbiam, lubie malowac sciany, cos zmieniac, odnawiac... teraz przekopuje e-bay w targi staroci w poszukiwaniu mebli do mojego nowego gniazdka, ale nie bede mogla miec za duzo staroci, tylko pojedyncze akcenty, bo to za male mieszkanko by robic z niego antykwariat. Nie wiem, czy juz pisalam, ale jednak chyba bede miala auto! peugeota 206!!!!!!!!!!! ciesze sie jak wariatka i ciagle jeszcze nie wiem, jak ja to zfinansuje, ale jakos trzeba bedzie... nic to moi kochani koncze i jutro bede probiowala nadgonic... Aloha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju jak wy pedzicie! czy ja to kiedys nadrobie???? dzisiaj na pewno juz nie bo wlasnie zaraz lece na kolejke i z kolejki podpisac mowa umowe o wynajem mojego wypatrzonego mieszkanka, a potem do kolezanki na Sex in the City... dzisiaj nie spotkam sie juz z moim \"ulubionym\" jutro pewnie tez nie ... buuuuu! Trafilo nas oboje! Aniol strzelal Harpunem na wieloryby, jak on to zwykl mowic... no i teraz wisimy oboje na tym wielkim haku... no i sylwka tez juz planujemy razem... oby tylko nie bylo, ze to co na gle, to po diable. I tak juz jest ta cala historia wystarczajaco zwariowana. A tu widze szykuje sie spotkanko i widze tez ze dolaczyly do nas \"nowe twarze\" . Witam serdecznie!!!! No i rejs tez sobie z Wami powspominam, ale to chyba dopiero jutro. Jesli chodzi o dlubanie i remontowanie w domciu, to tez to uwielbiam, lubie malowac sciany, cos zmieniac, odnawiac... teraz przekopuje e-bay w targi staroci w poszukiwaniu mebli do mojego nowego gniazdka, ale nie bede mogla miec za duzo staroci, tylko pojedyncze akcenty, bo to za male mieszkanko by robic z niego antykwariat. Nie wiem, czy juz pisalam, ale jednak chyba bede miala auto! peugeota 206!!!!!!!!!!! ciesze sie jak wariatka i ciagle jeszcze nie wiem, jak ja to zfinansuje, ale jakos trzeba bedzie... nic to moi kochani koncze i jutro bede probiowala nadgonic... Aloha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim ❤️ Fajnie Wam (chyba) tym co maja swoj Dom. Ja ostanio mialam poczucie Domu ponad 15 lat temu, ale mniejsza z tym, byle do przodu ... :D Co do Ikei, to nigdy w niej nie bylam, ale z tego, co widzialam, czytalam i slyszalam dochodze do wniosku, ze nie sa to rzeczy wartosciowe, lecz za pewne praktyczne i sympatyczne, tak na tu i teraz. Co do mebli jednak, to slyszalam, ze ich \"zywotnosc\" jest raczej krotka :P Dla tych, co sie boja piec indyka: nie bojcie sie :D To naprawde pestka, jak kiedys robilam indyka kilka razy na miesiac, po prostu sie go wsadza i sam sie piecze, potem mozna zlac z brytwanki ten smaczny soczek, ktory sie wytworzy i na patelni posmazyc pieczarki z czosnkiem, dodac ten soczek, podgescic maka i mamy indyka z sosem :D Co do nadzienia, to nie przepadam i nigdy nie nadziewam, nie wiem po co to-to :0 kokus - jutro bede bardzo potrzebowac Twoich trzymanych kciukow :) mam egzamin koncowy z mego smiesznego kursu podatkowego :) Z gory dziekuje :) No to powiekszylo sie nam znacznie grono z Poludniowej Karolinki :D Calusy dla Wszystkich i pa-pa na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bagatelka: Powodzenia!! A czy ktos juz ci powiedzial, ze rozpoczecie tego topika to byl genialny pomysl? Supcio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka> ja tam sie boje gotowac kazde miesidlo;-) przeraza mnie po prostu, bo nei jestem w sanie go zprobowac, jedyna rzecz na ktorej opieram swoje obserwacje, to kolor.. ale na pewno skorzystam ze wszystkich przepisow kto to pisal o indyku w garazu? nie bardzo rozumiem..indyk nie w lodowce, tlyko w garazu? jeszcze trzeba przypiac pasami na przednim siedzeniu czy nie? hihihihi zartuje oczywiscie, ale po co on ma siedziec w garazu to nie rozumiem wycalowalam sie ze wszystkimi Brazylijczykami, Kolumbijczykami, pozginalam w polz z Japonczykami w zwiazku z Thanxgiving.. i czekam na te 8 wieczorem hihih kiedy spakuje zabawki i pojade do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to znowu ten stuffing (wypelnienie) do indyka robie osobno, zapiekam w piekarniku i pod koniec polewam sosikiem z indyka. Dzieciaki za tym przepadaja....wiec musi byc ! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - no pewnie ze to byl genialny pomysl :D Dzieki temu poznlam Was :) Jay - nie boj sie indyka, rypnij go do pieca na ok. 4 godz. jak caly, tzn. z rekami i nogyma, na 2 jak sam biust. Najwazniejsze, zeby nie przesuszyc, bo taki wiorowaty to sie od razu robi bez smaku (zreszta co ja Ci tu bede o smaku rozprawiac ;) ) naneczka - no, jak to nie byla zwykla strzala, tylko harpun, to sie latwo nie wywiniecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczko :-) trzymam kciuki za samochodzik, mieszkanko i ...tego od harpuna ;-) Bagatelko :-) no wlasnie dzieki ...swietnie ze zalozylas to forum !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zobaczylam ile bledow nastrzelalam w pospiechu;-( Bagatelka> ale piersi indykowe to wygladaja tak jak piersi kurczakowe? jesli tak, to dlaczego musza siedziec w piecu 2 godz? aa czy sie je czyms doprawia? czy tylko wrzuca do piekarnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ale pedzicie! A ja akurat teraz mam huk roboty i bardzo malo czasu na Kafeterie! Ale coz, sciskam Was mocno i przesylam pozdrowienia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: to o praku w garazu to bylo ode mnie. jezeli masz wielkiego indora zamrozonego to rozmrozenie zajmie ci sporo czasu. I nie mozna go zostawic w kuchni na blacie, bo sie zrobi z niego bomba bakteryjna. Drob to jest wogole najulubiensze srodowisko zycia dla bakterii. Do kurczaka i indyka powinno sie miec osobna deske do krojenia i jak sie cos robi z surowym miesem, nalezy od razu myc rece, a uzywane noze itd od razu to zlewu albo zmywarki. Teraz spowrotem do rozmrazania: wyczytalam gdzies ze najlepiej wrzucic indora do gara lub wiadra z woda i wystawic do garazu na noc zeby odtajal. Wten sposob temperatura miesa nie sprzyja rozwojowi zyjatek a ptaszysko sie ladnie rozmraza Ja Stuffing tez robie w osobnym naczyniu. Z podowow wyzej podanych... Wnetrze ptaszyska jest siedliskiem bakterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - nie nie :D mi chodzi o taka ogromna piers, razem z koscmi, co wyglada prawie jak normalny indyk, tylko z obcietymi nogami i skrzydlami :D To sprzedaja w tych samych zamrazarkach, co cale indyki i jest to taka zuza jajkowa kula wielkosci pociaglej ludzkiej glowy ... W sumie ta piersc, o ktorej pisalam jest wielkosci mniej wiecej polowy lu ciut wiecej calego indyka, bo indycze udzce i skrzydla, ktore z nij usunieto, so przeciez ogromne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... tak z innej beczki... wlasnie sobie uswiadomilam, ze wy sie wszystkie (a raczej wszyscy... bo kokus to facet) znacie od ponad roku. prawda?... bagatelka zaczela ten temat we wrzesniu ubieglego roku o ile sie nie myle... zrobilo mi sie tak jakos smutno, ze nie mialam pojecia o tym topiku. tyle gadaninki mnie ominelo... bummer... wy wszyscy jestescie juz starzy dobrzy znajomi.... wysylacie sobie zdjecia...spotykacie sie... itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - :D no, pendzom, pendzom, ja juz tez nie jestem w stanie sie z rozumem polapac :D Marzenusia - na Twoje rece skladam zyczenia przemilej zabawy dla calej Waszej Chicagowskiej gromadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley, ja tez nowa dopiero od sierpnia..i tez zaluje ze dopiero tak pozno ta kafeterie znalazlam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sy-lwica
dzieki za przepis! Jak wyprobuje to dom znac jakie byly! a tak ogolnie to czy jest ktos z Bydgoszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sy-lwica
sgurley: nie martw sie ... ja jestem tu od wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sy-lwica - z Bydgoszczy tu ktos jest, ale nie ja ;) Patrz kilka wpisow wyrzej, zaczyna sie na M i nie konczy na a (to taki rebus tajemniczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sy-lwica
Bagatelka? Margot? Powiedz ze tak bo inaczej stwierdze ze mi inteligencja skruszala na obczyznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sy-lwica
sprawdze jutro... powoli musze isc spac... po 6 rono mam pociag do pracy. zycze dobrej nocy, dobrego dnia, wieczoru, poranka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie wrocilismy z zakupow. Kupilam indyka pt. Turkey Breast :D Wazy ponad 6 funtow, bedzie co jesc na caly tydzien :D Az milo pomyslec, jaki piekny zapach rozlegnie sie przy jego wypieku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×