Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hejka!!! Wczoraj chcialam poczynic wpis ale nie bylo mi dane, zebys ie wyslal :) No wiec skoro juz sie naprodukowalam, to go skopiowalam i dzisiaj wysylam, jesli sie uda :) >> A tera spadam sie prysznicowac, papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pieknie, wogole tego nie chwyta 😡 hejka!!! Ja tak na chwiolke bo jestem po winku kalifornijskim i troszke mi sie w glowce kreci :D a poza tym moj Misio juz nade mna stoi :) Dzis pozegnalam sie ze swoja grupa :( Buuuu, szkoda, fajna grupa byla..Z niektorymi kontakt bede utrzymywac. Na pewno z moim zabawnym kolega z Emiratow Arabskich i moja kochana Mateja ze Slowenii.. Elizabetta witam 🖐️, ja i naneczka jestesmy rowniez z Wrocka :) Bylam raz w Rimini, mam psiapsiolke, ktora juz pare lat mieszka w Bolonii i kiedys mnie tam zawiozla :) Martaga 🖐️ jestem ciekawa, czy zostaniecie z Elizabetta u nas na forum? Naneczka widze, ze niektorzy to juz wiosne czuja jak nie wiem :) Ja dzis widzialam biedna pszczolke na chodniku, a tu przeciez snieg dzis u mnie pada!! Powodzenia w sprawach pracy! Kurcze, ale kafeteria wolno chodzi, nie doczekam sie na to az mi pokarze co pisaliscie wiec na razie z glowy pisze. Synu Kokusia :) zdrowka, zdrowka, nie marnuj czasu siedzac w stanikach :D Kokus widze ze ta lampa to wcale nie tanieje. Margolcia no droga droga impreza z ta lampa. Chcialam Ci juz rano napisac to ale cos mi net szwankowal a ja juz musialam wychodzic. I tak korzystalam z dobroci kolezanki, ktora mnie zabrala w drodze do Nicei bo od wczoraj znow se sncf strajkuje!! 😡 Jay trzym sie w tym zimnie i nie daj!! :D Esja milego piwka i pozegnania :) Oki, no to spadam pod lampe :) papaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisabetta
Witam, a szczegòlnie Ciebie Martaga!!!!!!!!!!!!!!!!!No nareszcie ktos z Italii.....Czy i Ty dzisiaj obudzilas sie z wrazeniem ,ze jestes w Polsce....?????????SNIEG PADA!!!!!!!!!!!Jechalam do pracy i rzucalo mnie na boki jak nastarych dobrych nieodsniezonych ulicach Wroclawia..... Ja tez mam mala còreczke...ma 9 miesiecy , Francesca..urocza, i tez bombarduje ja polskim, teraz tez jest u mnie moja mama wiec sila rzeczy mòwimy wiecej po polsku.Razem z mezem prowadzimy sklep z dekoderami,antenami satelitarnymi i tym podobnymi artykulami, ja przy kompie prowadze sklep internetowy i troche ksiegowosci..... A w Polsce bylam logopeda...i bardzo mi brakuje tego co robilam, w ogòle co jakis czas wpadam w depresje i chce wracac na stale do Polski....choc wiem,ze to niemozliwe.Brakuje mi przyjaciòl, starych ,sprawdzonych, pòjscia na kawe z kolezaneczka, teateu, polskich Karkonoszy..... Ale jak moge nawiazuje kontakty z Polkami, ktòre tu mieszkaja , znam juz 3 z ktòrymi utzrymuje kontakt. Mam nadzieje,ze i Ty bedziesz jedna z nich.... Jesli masz ochote zadzwon do mnie, cell.335-64-92-220... moze uda nam sie jakos spotkac....Przeciez nie ma rzeczy niemozliwych!:) Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisabetta
Podalam maila Martaga, napisz do mnie bezposrednio. Napisz cos wiecej o sobie i Twoich pociechach:) no i Pociesze Duzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisabetta
jeszcze cos.....ja tez mieszkalam na 7 pietrze we Wrocku....i z gòry podziwialam caly swiat.... Naneczka i JoAska na jakich ulicach mieszkalyscie we Wrocku? Ja na Jeleniej, na Popowicach.......mialam ( a wlasciwie to mam caly czas) moje sliczne, malutkie mieszkanko...a teraz go wynajmuje):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na maila przyjmuje wszelkie wyrazy wspolczucia z powodu przylotu kolejnego dunskiego leniwca-ma na imie Johny,jesli bedzie tak leniwy i arogancki jak Jakob to sie powiesze na swierku przed domemi bede i dyndac do lata:( A teraz spadam rapowac frazy,ktorych probke zostawilam w topiku 325....hihihihi...tak wlasciwie to nie jest takie trudne,wystarczy tak z 4ry lata pomowic w tym jezyku:P milego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Witam Elisabette i Martaga... snieg we Wloszech? co to sie porobilo na tym swiecie, juz niczego nie mozna byc pewnym.. Fajnie, zescie sie sklikaly na topiku, jeszcze tylko zostancie na dluzej,, potrzeba nam wiesci z cieplych (?) krajow... JoAska - no nie jest tania ta lampa.. cale szczescie ze dzis sloneczko nam grzeje i naswietla intensywnie.. Funkia - bardzo cenne uwagi co do komputerow, brawo.. KaHa 🌼 Amber 🌼 Esja🌼 Squirley 🌼 Marzenusia, odpoczywasz? 🌼 Naneczka - fajna ta historia Twojej przyjaciolki, mam nadzieje, ze sie jej poszczesci wreszcie, kazdy na to zasluguje.. Jay - jak oceniasz swoje postepy w hiszpanskim? Co do tlumaczenia to juz nieduzo mi zostalo, posprawdzam, uporzadkuje, przy okazji musialem zaktualizowac swoja wiedze o azaliach i kameliach.. I tu jest pies pogrzebany.. Otoz Rhododenron catawbiense to dla europejskich przyrodnikow jest rozanecznikiem, a dla amerykanskich azalia amerykanska. Systematyka europejska wyroznia wsrod rozanecznikow dwie grupy - utrzymujace liscie zielone w czasie zimy i z liscmi opadajacymi - dawniej systematyzowanymi jako odrebna grupa zwana Azalia. Zwroccie uwage (tez Squirley i KaHa) na nazwe catawbiense - odkrywca tej rosliny nazwal ja tak na czesc Catawba - indianskiej nazwy rzeki, jeziora a moze wlasnie mieszkajacego tam szczepu Indian? Z tego co sie doszukalem to dzisiejsze odmiany rozanecznikow pochodza wlasnie od amerykanskich, dzikich krzewow Rhododendron catawbiense ktore widzialem rowniez w lasach NJ. ale sie rozgadalem, jak jaki profesor, hahahhaa.. Pozdrawaim serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaga
witam wsyzstkich, dzięki za powitanie JoAska, ja mam zamiar się tu zakotwiczyć bo mi się podoba a poza tym jedno z niewielu miejsc, w którym panuje miła atmosfera i na poziomie. Jak Ci tam we Francji? I jak długo pozostaniesz? Jak sobie radzisz z ich mentalnością? Co prawda tu większość nadaje z Ameryki, ale widzę, że można dowiedzieć się ciekawych rzeczy- Przeczytałabym chętnie wszystkie strony tego tu forum, ale holender, nie mam cierpliwości do tych powolnych stron. Np. o komputerze bardzo mi się przyda, bo właśnie jakieś dziwne strony mi się otwierają wraz z tą moją wybraną. Zainstalowałam z Onetu antywirusa, trochę pomogło ale nie do końca. POzdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj rozlozyl mnei migrenowy bol glowy, a to dla mnei oznacza tylko jedno, siedzenie w ciemnych, dzwiekoszczelnym miejscu, z ciemnosciami nie bylo problemu, ale juz z dzwiekami gorzej;-( Marzenusia> dziekuje za smsa, dzisiaj czuje sie lepiej.. Esja> gratulacje, jak cos nagracie to ja poprosze o plytke;-) moj kolega ze Szwejci gra w zespole i caly czas mi podsyla ichnie plyty.. JoAska> ja tez mam te lampe, zostalam wkopana w jej zakup;-( nienawidze takich akcji i Zeptera.. ja nigdy jej nie uzywalam w zwiazku z bojkotowaniem firmy hihihi ale moj tata czesto jej uzywa, przy bolach kolana ( mial operacje po wypadku w kopalni), potem mala siostra i jej rana i blizna po operacji rowniez kolana.. chwala sobei jak nic;-) Kokus> moje postepy w hiszpanskim? mysle, ze jestem na dobrej drodze, dzieki przyspieszonej nauce robie 2 lata hiszpanskiego przewidzianego tutaj regulaminowo dla dzieci w rok.. ide jak burza hihih po prostu zmusza mnei do tego nie tylko sytuacja (pracuje z uczniami z calego swiata, ale 75% z nich to Latynosi), za lat kilka SC bedzie musiala pojsc sladami Texasu i w koncu zajac sie dziecmi imigrantow, bo na razie ESL w tutejszym stanie lezy i kwiczy.. jako logopeda ze znajomoscia hiszpanskiego bede mogla pracowac nie tylko z amerykanskimi dziecmi;-) no i tez jestem jak by nie bylo filologiem hihi, uwielbiam uczyc sie jezykow, wchodza mi do glowy w miare szybko, tylko ten niemiecki jakos za cholere nie chce.. no i najwazniejsza rzecz, jak tylko pozdaje juz wszystkie egzaminy za lat kilka i bede sie czula na silach jezykowo, pakuje plecak i jade do Ameryki Pld pozwiedzac wszystko to, o czym mi opowiadaja moi uczniowie.. Argentyna, Peru, Ekwador, Wenezuela, Kolumbia, Meksyk.. chce sobie poradzic sama w roznych sytuacjach, nie chce tlumaczy;-) chyba czas zakoncyzc wywod hihih pozdrowinai dla wszystkich, zmykam do odrabiania lekcji, bo pzreciez wczoraj przeryczalam i pzrespalam pol dnia;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funkia: DZIEKI!!!! Genialne informacje!!! a powiedz mi , bo wyczytalam na stronie oficjalnej Microsoftu, ze jak ktos instalowal system opercayjny z dysku SystemPack2 to firewall ma automatycznie udtawiony jako default. Czy w takim razie powinnam jeszcze dokupic ta inna? Ja z Lavasoftu i Spybota juz kiedys korzystalam, ale i tak wszystkich adware\'ow mi nie usunely. Teraz sobie sciagnelam ze strony Microsoftu ichni program szpiegowski. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Masz calkowita racje co do tego gg i innych... Ja wlasnie 2 dni przed wielkim crashem naszego kompa zainstalowalam komunikator tlen i tak polecialo z gorki... Na pewno skorzystam z porad!!!! A UNAS DZIS SNIEG!!!! OD RANA PADA.... DROPNE PLATKI I KRUSZYNKI LODU tzw. sleet. Odwolali szkole i prace (bo mialam znow dyzur w biurze) i nie musialam wstawac. Aha, rodacy w rodakowie i inni dobrzy kierowcy, nie smiejcie sie z nas poludniowcow... Tu nikt nie odsnieza, a poza tym ta grupa z ktora ja pracuje dojezdza z Columbii (SC nie Am.Pd...hihihi) i dyrekcja sie bala, ze ktos z nich bedzie miec wypadek... Jay, a jak u ciebie? Moje ptaszyska i wiewiory na tarasie walcza o karmnik. Bluejaye i cardinale od rana rozrabiaja... kokus: swietny research!! Nie mialam pojecia, ze jakies roslinki byly nazwane na czesc plemienia Catawba. A mam tez ciekawostke: przez lata kiedy ludzie kupowali domu i ziemie w tej okolicy od wszystkich wymagano wykupienia tzw. Indian Insurance, czyli ubezpieczenia na wypadek gdyby Indianie Catawba zarzadali zwrotu ich plemiennych terenow. Maja podobno taka mozliwosc. Niezle nie? Teraz juz tego nie ma i chyba rzad ich juz oficjalnie splacil i przesiedlil... witam panie z Wloch! Jestem pewna, ze sie tu bedziecie dobrze bawic. Esja: jestem pod wrazeniem twoich zdolnosci raperskich!! JoAska 🖐️ Margot 🖐️ Marzenusia 🖐️ Ewulek 🖐️ Amberek 🖐️ Piwonia 🖐️ k-11 🖐️ KaHa 🖐️ ciumki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jessssu jaki ten nowy jest przystojny i chudy ,alle jest przystojny jesssssu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> nie, u mnie w porzadku.. pada deszcz troche, ale nie ma mrozu, jest kilka stopni powyzej zera, wiec sleet nam nie grozi;-) ale niedawno dzwonil jeff, mieszka w Columbia i u nich szklaneczka na drogach.. Esja> a to niewazne, ze moze byc len? tylko, ze taki pikny? hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elisabetta, Martaga, witajcie! 🖐️ Brakowalo nam tu ludzi z Wloch. Bardzo chetnie poslucham waszych opowiesci o zyciu tam. Jestesmy sasiadkami: ja mieszkam we Francji. Czy mowienie po polsku do waszych dzieci przychodzi wam calkowicie naturalnie? Moj synek nie ma jeszcze dwoch miesiecy, ale jego mama jest calkowicie przekonana o koniecznosci nauczenia go polskiego. Mowie wiec do niego po polsku, ale musze o tym pamietac. Jezeli sie nad tym nie zastanawiam, to automatycznie wlacza mi sie francuski albo wloski, bo tymi jezykami mowie na codzien. A jak to jest u was? (Jako ciekawostke dodam, ze moje dziecko bedzie mowilo rowniez po wlosku, bo to jest nasz drugi jezyk, zarowno moj jak i meza, i caly czas sie w tym jezyku porozumiewamy.) :) Esja, to swietnie, ze bedziesz w tym chorku! A z tym leniem-przystojniakiem to uwazaj, zebys mu przez to przystojniactwo za wiele nie wybaczala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie ale tylko na secundeczke z racji na to, ze wlasnie przygotowuje domek pod imprezke a zostalo mi bardzo niewiele czasu ! :) poza tym musze , no musze sie pochwalic: kupilam bilety na koncert U2 w Chicago, boszeeee jak sie ciesze to bylo niesamowicie trudne zadanie, pierwsze dwa koncerty wysprzedaly sie w 5 minut, dopiero slucham w radio, ze: Wszyscy maniacy U2 dodalismy 2 dodatkowe koncerty : 10-12 maj i udalo sie !!!!!!!!!!! juz sie nie moge doczekac bo to dopiero 10-ego maja Gadzina - dziekuje za zdiecia, bosze jaki ten Twoj dzidzius jest kochany, zjadlabym go ;) :D a Ty wygladasz jak jego siostra, taka mlodziutka :D zmykam, do poczytania pozniej papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z zasniezonego Greenville, ale radocha dla dzieci..i mojego Kochania, a ja cichutko pod kominkiem. Nie mam pojecia jak moglaz zyc w Gdansku!!! Zawsze chcialam zyc we Wloszech!!!!!!!Tzn od kiedy tam bylam to zamarzylam, wyszlo inaczej. Paniom z Wloch -zazdroszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!!!! Ale pracowity dzien mialam. I mily jak nie wiem co :D Jak zwykle wyladowalismy na soldach :D Ale tym razem to nie mnie tam ciagnelo :P Elizabetta ja mieszkalam blisko twych Popowic bo na Kozanowie :D Esja czy tylko na maila przyjmujesz te wyrazy wspolczucia?? A wogole to mam Ci wspolczuc czy nie, skoro on jest przystojny ze jessssu?? :D Gratuluje naszej chorzystce hip hopowej :) Kokus 🖐️ no to ladnie musi byc ze sloneczkiem. U mnie tez dzis cieplej i slonka troszke bylo. Przeszlismy sie nawet brzegiem morza, ale pieknie... Martaga prosze Cie bardzo :) My zawsze mile osoby milo witamy :D Jak mi we Francji? dobrze, cieplo tu na Lazurach mam zwykle :) No moze nie przez ostatnich kilkanascie dni bo i u mnie snieg padal. Zostana na pewno na dluzej bo moj Misiek tutaj pracuje i jest kilka lat. Narazie lece w srode do Polski na kilka tygodni ale mam nadzieje wrocic na swieta juz tutaj. Mentalnosc Francuzow.. mialam z tym bardzo duze problemy w zeszle wakacje kiedy tu bylam no i w te takze, ale od wrzesnia poszlam do szkoly uczyc sie francuskiego i chyba sie juz teraz przyzwyczajam, poznalam bardziej ich zwyczaje i kulture. Choc dalej wiele rzeczy mnie drazni i juz :D A co do topiku, ciekawych rzeczy to sie naprawde mozna dowiedziec no i milo spedzic chwilki na klikaniu :D Jay doskonale rozumie twoja niechec. Ja tez nie nawidze takich akcji i calego domokrazstwa ( czy jak to sie tam pisze :D ) Ja nie mialam z tym nic wspolnego bo lampe kupowala moja mama. A lampa faktycznie dziala. Squirley no to mialas wolne :) Gadzinka mow mow po polsku do malucha :) Przylaczam sie do opinii Piwonii jak najbardziej :) Piwonia udanej impry!!!!!!! KaHa 🖐️ ale Ci zazdroszcze tego kominka... Wiecie co sie dzis stalo? Spotkalismy naszych znajomych z Rumunii, super sympatyczni ludzie. Do tej pory nasze spotkania przebiegaly po angielsku bo ja nie znalam francuskiego. A dzis jak sie przywitalismy to jeszcze ok, po angielsku mi wyszlo :) Ale jak sie mnie o cos zapytali to nie przeszedl mi angielski przez gardlo!! Tylko francuski sie pchal. No i przeszlismy na francuski. Ale sie narobilo :D Ten kurs jednak mi duzo dal. Oni nie chcieli wierzyc ze ja sie nigdy wcesniej nie uczylam tego jezyka. ale sie narobilo... Zmykam robic shake\'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec podeslalam wam swieza fote nowego...Benny od razu sie przekonal do niego,bo sie przytulil co sie mu rzadko zdarza wsrod obcych.Jest tak opalony sze szok,poza tym ma z 10 tatuazy roznych maoryskich itp.i w ogole luzacki jakis sie wydaje.I mily....ale to tylko dlatego ,ze mi walnal komplementa o oczach ...khmmm khmmmm:P:P:P:P:P:P to narazicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani ❤️ kokus - chyba juz musztarda po obiedzie, ale do tej zupki z soczewicy miala byc puszka pomidorow taka klasyczna, jak sa w Polsce (ok. 400mL chyba) wielkosc troche wieksza lub podobna do klasycznej szklanki :) Mam nadzieje, ze sie udalo (albo uda :P) Gadzinka - dzieki ogromne za fotograficzne CUDENKA :) A Twoj Groszek-Koala to faktycznie widac ze Twoj :D Na zdjeciu pt. \"troszke wiekszy\" jak go ujzalam, to pomyslalam sobie, gdybym ego faceta ;) spotkala na ulicy, to pomyslalabym: nic, tylko synek Gadzinkowy :) Margot - dzieki wiesz za co :) KaHa - ale fajne peruki :D A w tuch dlugich blond wlosach, to mi sie kojarzysz z Meg Ryan :) Martaga i Elisabetta - witajcie miszkanki pieknej Italii :) :) Funkia - ogromne dzieki za wiadomosci anywirusowe :) Moejgo komputera juz pewnie sie nie odratuje, ale sprobuje mu zainstalowac ten darmowy program FireFox. Czy jak komputer juz jest poteznie zainfekowany, to program go wyczysci, czy tylko bedzie dzialal na przyszlosc? A co do \"wrednych\" komunikatorow, to by sie zgadzalo, moj poszedl z dymem po zainstalowaniu Tlenu - albo to tylko zbieg okolicznosci ... :) U mnie nic ciekawego ... totez zakoncze slac Wam wszystkim serdeczne pozdrowienia i zyczenia milego weekendowego odpoczynku 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani ❤️ kokus - chyba juz musztarda po obiedzie, ale do tej zupki z soczewicy miala byc puszka pomidorow taka klasyczna, jak sa w Polsce (ok. 400mL chyba) wielkosc troche wieksza lub podobna do klasycznej szklanki :) Mam nadzieje, ze sie udalo (albo uda :P) Gadzinka - dzieki ogromne za fotograficzne CUDENKA :) A Twoj Groszek-Koala to faktycznie widac ze Twoj :D Na zdjeciu pt. \"troszke wiekszy\" jak go ujzalam, to pomyslalam sobie, gdybym ego faceta ;) spotkala na ulicy, to pomyslalabym: nic, tylko synek Gadzinkowy :) Margot - dzieki wiesz za co :) KaHa - ale fajne peruki :D A w tuch dlugich blond wlosach, to mi sie kojarzysz z Meg Ryan :) Martaga i Elisabetta - witajcie miszkanki pieknej Italii :) :) Funkia - ogromne dzieki za wiadomosci anywirusowe :) Moejgo komputera juz pewnie sie nie odratuje, ale sprobuje mu zainstalowac ten darmowy program FireFox. Czy jak komputer juz jest poteznie zainfekowany, to program go wyczysci, czy tylko bedzie dzialal na przyszlosc? A co do \"wrednych\" komunikatorow, to by sie zgadzalo, moj poszedl z dymem po zainstalowaniu Tlenu - albo to tylko zbieg okolicznosci ... :) U mnie nic ciekawego ... totez zakoncze slac Wam wszystkim serdeczne pozdrowienia i zyczenia milego weekendowego odpoczynku 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto przepis na nastepna zupke :) Robi sie ja bardzo szybko i jest naprawde pyszna + wegetarianska :) WLOSKA ZUPA JARZYNOWO - FASOLOWA Skladniki: - 1 baklazan - 2 duze pomidory (lub z puszki) - 1 ziemniak obrany - 1 marchew - 1 por - puszka bialej fasolki (najlepiej takiej nieco wiekszej typu Cannellini) - 4 szklanki bulionu warzywnego lub kurzego - 1 lyzka suszonej bazylii - kilka suszonych borowikow (10-15 g) namoczonych przez 10 min. w bardzo malej ilosci cieplej wody) - 1/4 opakowania makaronu typu bardzo cienkie nitki - 3 lyzki sosu pesto (ja uzywam gotowego ze sloika) - kilka lyzek tartego parmezanu Wykonanie: 1. Kroimy pory w cienkie krazki (tylko biale i jasno-zielone czesci, reszta dla krolikow ;) ), marchewke, pomidory i ziemniaki w mala kostke, baklazana w duza kostke. 2. Do garnka wlewamy fasolke wraz z \"sosem wlasnym\", nastepnie dodajemy warzywa i bulion. Gotujemy ok. 15 min, az warzywa osiagna odpowiednia miekkosc. 3. Dodajemy bazylie, grzyby wraz z woda z moczenia i makaron; gotujemu nastepne 5 min. 4. Sprawdzamy zy wszystko jest juz odpowiednio miekkie, zestawiamy z ognia i dodajemy sos pesto. Na talerzach posypujemy parmezanem. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Esja - to jak jeszcze zaczniesz opowiadac o motylkach.. to mnie juz nic nie zaskoczy.. A poza tym to gratuluje - bedziesz moim pierwszym znajomym raperem... KaHa - zrob dzieciom fotki, bo chyba niepredko moze zdarzyc sie podobna atrakcja w Twoich okolicach.. bagatelka - zupa pyszna, dziekuje za przepis i polecam wszystkim, wiecej napisalem na topiku ktorego adres squirley trzyma w stopce JoAska - tam gdzie sloneczko nie siegalo to bylo zimno jak jasna cho.. cale -5 st C. Piwonia - baw sie dobrze, fajnie, ze znalazlas dla nas chwilke.. Gadzinka - slicznie wygladasz z Koala, macierzynstwo wyraznie Ci sluzy.. Jay - i co, sniegu u Ciebie nie bedzie? Aha, dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz.. Squirley - czy to ta ciekawostka o ktorej wspominalas ze dotyczy zalozenia Tega Cay? Ja dokarmiam wroble, a przy okazji dzikie golebie i wrony sie pozywia. Na krzewie \"ognika\" byly piekne owocki, pomaranczowe, wyjatkowy urodzaj. Jak sie zrobilo mrozno i snieg, to przylecialy kwiczoly i w jeden dzien sie uwinely, do czysta.. martaga - powoli przeczytasz wszystkie strony, tylko cierpliwosci... (zartuje.. nie dasz rady...) koncze i pozdrawiam bardzo.. wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - nie zauwazylem tego przepisu... wyglada smakowicie, tylko powiedz mi co to jest ten sos pesto i czym mozna go zastapic, bo nie wiem czy u nas go znajde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze blade, kokusiu, oj nie wiem, czy go czyms zastapisz, a robic samemu to nie lada zadanie. Jest to taka zmielona pasta z orzeszkow piniowych, czosnku, parmezanu i swiezej bazylii. Fakt, ze w Polsce go w gotowcu sloikowym nie widzialam, ale moze gdzies znajdziesz ... Na Bon Apetit jest przepis na sos pesto wlasnej roboty w dziale SOSY. Podejzewam, ze gdybys jednak chcial go czyms zastapic, to mozesz np. zrobic taka prowizorke: w malej miseczce laczysz razem ze 2 lyzki oliwy, ze 2 zemby czosnku rozgniecione, z lyzke bazylii (albo siwieza,jak znajdziesz, z lyzke parmezanu startego i moze albo te orzeszki piniowe albo jakies inne ze 2-3 orzechy pociachane. Mysle, ze zupa to cos takiego, gdzie mozna troche improwizowac i nadrabiac, takze napisalam Ci po prostu jakiego typu smaki to sa. Poza tym, zupa ia tak jest fajna w saku, takze moze przed wylaczeniem gazy sprobujesz i dodziesz do wniosku, e juz nic nie trzeba, albo moze tylko dorzucic troche oliwy i czosnek. Powodzenia :) I ciesze sie, ze zupa z soczewicy Ci smakowala. a bylam nia bardzo pozytywnie zaskoczona, bo z reguly przepisy na dania z soczewicy bywaja jakies takie ... nie do konca satysfakcjonujace i nie calkiem do najedzienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zyje.............. kaha dzieki za pamiec-czy dostalas mojego e-maila,mam nadzieje,ze tak. gdzie jest elfik???? cala reszte pozdrawiam 🌼🌼🌼 duzo caluskow-pa pa🖐️znikam..............wasza maruda❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko szybciutko, bo mam nawal nauki na pon. zasypalo nas, potem zaczal padac lekki deszcz, ktory sie momentalnie zamienial w lod i obecnie wszedzie lezy okolo 2cm czystego lodu. Masakra!!!!! Nienawidze zimu... Ja tak jak KaHa zawsze chcialam mieszkac w cieplych klimatach i co mi wyszlo? Niby to poludnie, ale jak zima przywali to sie mozna skrecic... bagatelka: przekopiuje twoj przepis na moj topik z przepsami, ok? Jak masz jeszcze jakies i chcesz dodac to prosze bardzo. Adres w stopce. ciumki dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simona, mam maila kokus czytam i podziwiam Gadzina ja tez chce zdjecia!!!! JoAska kominek jak kominek poprostu cieplo i milo........... Bagatelka -Meg Ryan powiadasz no to masz u mnie plusa,🌻wstawilam Twoj przepis do przepisow squirley Zdjec robic nie bede , zafascynowal mnie cardinal na karmniku... czekalam na niego kilka miesiecy.. uwielbiam ptaki i kwiaty takie mam skrzywienie. dzieci mniej mnie obchodza, za szybko rosna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na dodatek buddysta..... a moze ja zejde na ziemie,co???? co do chorku to wykonam pare partii solowych ,do rapu moj islandzki sie nie nadaje zreszta jest dziewczyna co to robi i jest niesamowicie dobra.Ja tam bede skrzeczec moim altem na tematy damsko -meskie oraz o tym ,ze jest lato...ihihihih Jak sobie naszukam innych ciekawych zajec to pewnie deprecha odejdzie w zapomnienie,poza tym w tym tygodniu odbedzie sie trening nowego z zakresu opieki nad mlodym w zwiazku z czym bede involved 24 na dobe(jak ,kurcze faajnie) Trzymajta sie ,nie pogubta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×