Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Ajsza
Pozdrawiam z Wiednia .Tutaj bardzo zimno okolo 10 stopni i pada deszcz,siedze w pracy i sie nudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Ajsza, wspolczuje serdecznie, europejska wiosna w tym roku jest jakas malo wiosenna ;) Dla pocieszenia dodam, ze tutaj (polnocna Francja) tez wczoraj bylo chlodno, a dzis swieci slonce i jest bardzo przyjemnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie, ze nareszcie doszlas do tego samego wniosku, co ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, znowu zaczynasz?... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, Ty sie lepiej ucz, bo nasze kciuki nie podzialaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
ano, kwadratura kola ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
pogoda za to dzis ladna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Offca_2000
No ja niestety na takie tematy dziewczyny nie porozmawiam z wami ...moze to i lepiej bo pewnie od razu bym komus podpadla ;-) Jezeli ktos ma ochote na rozmowe o processach chemicznych lub o wlasciwosciach roznych materialow to bardzo prosze :-) Sprawy polityki, ekonomi i ustalania poprawnosci i prawdy histori zostawiam innym a sama glosu nie zabieram. Taka juz jestem glupiutka w niektorych sprawach i wstyd mi za to bo ten kraj tak na mnie dziala ze ludzi szkoli sie tylko w jednej dziedzinie, w tej ktorzy sa dobrzy i lubia a od reszty sa inni "spece"... Ok...9 rano i juz jest 32 C :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Offca, ja Ci tej chemii nawet zazdroszcze, bo ze szkolnych lekcji chemii zapamietalam glownie piekne haslo: "pamietaj chemiku mlody / wlewaj zawsze kwas do wody" he he he ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Offca_2000
Heureka-chemia jest piekana ale nie mozna nic z nia zrobic ale najpiekniejsze sa aplikacje chemi. Tyle jeszcze jest rzeczy ktore ciagle da sie modyfikowac lub calkowicie zmieniac wlasciwosci przez zwykle polaczenia praw thermodynamiki i elektryki. ...a z tym kwasem do wody to chyba jedna z rzeczy ktore zapamientalam w szkole podstawowej w Polsce i musze powiedziec ze przydalo mi sie wiele razy ale i tak ponioslam pare obrazen w laboratorium podczas ostatnich lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubie rozmawiac na tematy ,,marynistyczne ,, znaczy o d...Marynie hihihihiihihihih:P:P:P:P Milo Was tu widziec w dobrych humorkach ,ja juz po pracy i biore sie za lekture kolejnego slownika ,ktory wygrzebalam w Kolaporcie za jakies grosze ,dawno temu .A mianowicie islandzko-angielski z 1923 roku. A nastepnie udam sie nad wode przerolkowac kilka km ,bo czuje nieodparta chec od jakiegos czasu ,a nie pada. buziaki. PS:po chinsku ,,prosze bardzo,, brzmi dokladnie tak jak po polsku ,,bujaj sie,,.....jedna Chinka mnie nauczyla:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ludziki 🖐️ U mnie, jak zwykle, nic nowego i ciekawego, pogoda pod psem, a nawet dwoma :P Siedze w \"pracy\" ;) Wczoraj nie moglam sie w zaden sposob dobic do Kafeterii ... Nie pierwszy zreszta raz, ciekawe, czy to kwestia kafeteryjnego przeludnienia, czy cos szwankuje z ich serwisem czasem .... Co do dyskusji (wymarlej juz, jak mniemam ;) ) \"okolochinskiej\", to z perspektywy ostatniego dnia swoista ciekawostka bylo przeczytanie kolejnych wpisow i dla kulminacji przykladu z zycia wzietego, o co chodzi w tym biznesie i dlaczego to takie wkurzajace. No, ale nie bede sie powolywac na cytaty ;), bo kogo to interesuje, to i tak wie o co mi chodzi, a kogo nie to i lepiej :D Witajcie wszyscy nowi przybysze 🖐️ Jakby co, to ja tez jestem BARDZO zainteresowana zdjeciami nowymi ... a jakos ostanio nie bardzo do mnie nadchodza :( Ja swoje (jakby kogos interosowal moj dziob) tez chetnie wysle, a zarazem przepraszam, jesli nie wyslalam komus, kto wyslal do mnie i prosze o przypomnienie :) Pozdrowionka na razie, jeszcze pewnie tu dzis wroce 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was cieplutko :) ale mialam super dzien, najpierw relaksik na plazy pozniej dwie godzinki na rowerze :) teraz juz tak powaznie biore sie za siebie, popatrzylam w kalendarz i za 7 tygodni pierwszy raz zobacze moich przyszlych tesciow no i znajomych i przyjaciol mojego kochanego :) a po za tym to dzis zdalam sobie sprawe ze bikini nie lezy tak jak powinno ;) nie mam duzo do zrzucenia wiec mysle ze dam rade :) przesylam caluski dla wszystkich 👄 zagladne pozniej aha, poczytajcie sobie o Misiu Uszatku: http://fakty.interia.pl/news?inf=631839 http://fakty.interia.pl/news?inf=632012 papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ciuchutko na topiku powysylalam troszke zdjec jesli kogos pominelam to poprosze o maila ja czekam na Wasze zdjatka ciumki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leela> zdjecia dostane, dziekuje bardzo, na razie nie moge sie niczym odwdzieczyc, bo jestem w pracy, jak nei w pracy, to w szkole, w piatek wczesniej wroce do domu, to wtedy cosik podesle;-) pieknie razem wygladacie na zdjeciu, zdjecia slubne beda sliczne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellou!! zrobilam dzis wspaniala rzecz........uwolnilam glowe od myslenia o kims,i jest mi lekko ,wywalilam zdjecia ,maile ,nr telefonu ,nie zostalo sladu,ufffffffffff............... A poza tym to mialam rolkowac ale wyladowalam w Blomavallu i kupilam ziemie i doniczki i poprzesadzalam roslinki(umpottar-przesadzanie)Nauczylam sie nowego slowa i cala happy..........A teraz slucham muzyczki z Okinawy ,i mi sie ryzu zachcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaa........ nie czytalam przyznaje sie..... zaznaczam tylko gdzie sie pojawilam.... cyrk na kolkach i urwanie glowy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kochani!!! :) Strasznie sie za wami stesknilam, ale niestety nie mam czasu ani na czytanie, ani na pisanie... Tydzien temu zaczela kurs angielskiego - intenstywny... Okazalo sie, ze naprawde jest bardzo intensywny, na zajeciach jestem od 8h30 do 15h35, a potem mam jeszcze z 4 godziny na zadania domowe... Tak ze sami widzicie... Ale ciesze sie, ze na tam chodze, bo widze postepy ;) Piwonia 🌻 Czy moglabym rowniez poprosic o zdejcia z Chin? Wlasnie mam projekt o Chinach, tyle ze moja czesc to o kontroli porod\'ow... straszne rzeczy... Pozdrawiam wszystkie nowe twarze!!! I radze zaczerniac nicki!!! Czasami grasuja niemile osobki i podszywaja sie pod kogos... Przesylam wam moc caluskow 👄 👄 👄 Nie zapomnijcie o mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU, Xana, kokus i Margolcia mam nadzieje, ze skrzyneczki macie pojemnie bo Wam wyslalam partyjke 30 zdiec na raz hahaha :D :D :D ale nie sa duze, wszystkie maja mniej niz 100k :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie ponownie. Ostatni u mnie kiepsko z czasem bo jestem slomiana wdowa :( Milo jest widziec nowe osoby - mam nadzieje ze zostaniecie bo to przemily topik - i stalych bywalcow. Ja ostatnimi czasy duzo pracowalam 😭, doprowadzalam ogrodek do porzadku :D, spedzalam mnostwo czasu z dzieciaczkami :D :D :D, no i odwiedzilam Polske :D :D :D :D :D W Polsce bylo cudownie, chociaz ciut zimno i deszczowo. Zakochalam sie w ojczyznie ponownie - i tak sobie planujemy ze za kilka lat wyjedziemy tam zeby pomieszkac. Mam nadzieje, ze sie nam to uda bo strasznie bym chciala zeby moje dzieciaki chociaz troche nasiaknely polskoscia i zeby swietnie mowily po polsku. Widzialam kilka stron temu dyskusje na temat uczenia niepolskich malzonkow jezyka polskiego. Dodam tylko ze to moze sie udac tylko wtedy gdy ten malzonek bardzo, bardzo tego chce. Ja jestem szczesciara, bo u nas w domu polskiego slychac coraz wiecej :D :D :D. Pojawienie sie dzieciaczkow chec nauki u milego bardzo przyspieszylo ;) chociaz ostatnio poinformowal mnie ze uwaza iz francuski jest duuuuzo latwiejszy! Wszystkie sprawy, wlaczywszy przerozne sprawy biurokratyczne, zalatwilam zupelnie bezbolesnie! Chyba bogowie mi sprzyjali ;) Tylko przezylam szok cenowy jak ogladalismy mieszkania, bo ja jeszcze pamietalam ceny z 1989!!! Ach, gdybym nie musiala, bo bym wcale nie wracala.... To tyle na dzisiaj ode mnie. Musze sobie poczytac poprzednie strony zeby sie zorientowac o czym teraz topikujecie :) Dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc... Bbrrrrrr.... jakie zimno, okropne.. jeszcze na pietrze jest jako tako, ale jak siedze teraz w pokoju syna na parterze, to mysle o rozpaleniu w piecu, a przynajmniej w kominku.. - w CZERWCU !!!! GNU - u Ciebie pewnie tak samo.. u Naneczki chyba podobnie, a moze we Francji jest cieplej? Dla Margot to jest pewnie bardzo goracy dzien... :D A na wyspach i w Stanikach? Ktos pisal ze ma 30 st. i 100 % wilgotnosci.. Znam takie uczucie, kiedy nawet lokcie i kolana sie poca, a trzeba pracowac fizycznie, chodzic po rusztowaniach i uwazac, zeby nie spasc, jak sie zakreci w glowie.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ciesze sie ze u niektorych jest po 32 °C , bo u nas mimo slonca jest tylko 13°C ,a wczoraj rano bylo 2°C i szyby w aucie byly drapane! Kiedy wreszcie przyjdzie lato????????? Ja mam niedlugo znow urlop tj. za ok. miesiac i ma byc cieplo!!!! Basta!!!! Dlatego tez borykam sie z tym , gdzie wykupic urlop!? Zawsze latalismy tam gdzie cieplo wiec o pogode nie musialam sie martwic, ale teraz z polrocznym dzieckiem to nie takie proste , wiec pomyslalam, ze moze polskie lub niemieckie morze lub tez wloskie? Ale w tych 2 pierwszych pogoda czesto pod psem wiec znow pewnie bede rozgladac sie nad cieplymi krajami! Co roku ten sam problem? A jak tam wasze plany urlopowe??? Wiem, wiem w niektorych krajach nie ma tyle tyg. urlopu co u nas: 6 tygdni/rok Ale 2 tyg. tez starcza na fajny wylot! Europe i czesc Afryki i Ameryki zwiedzilam ale Azje??? Chiny i Japonia---to musi byc ciekawe ? Inna kultura i obyczaje!!! No to troche zrobilo mi sie cieplej na mysl o urlopie ( za oknem wieje i chmury nadchodza!). PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc micka - polecam Ci Wietnam, znam ze zdjec i opowiadan mojej siostry, ktora byla tam poltora roku temu. Bardzo sympatyczni ludzie, pozytywnie nastawieni do turystow, uczynni i usmiechnieci. Piekne krajobrazy - nawet pustynie tam maja w kolorze ceglasto-czerwonym, o polach ryzowych i dzungli nie musze chyba mowic, interesujace zabytki, swiatynie, oczywiscie plaze i cieple morze. Smaczne i urozmaicone jedzenie. Siostra spotkala tam wielu Niemcow-emerytow z bylego NRD. Polski paszport siostry i wegierski szwagra ulatwialy im kontakty, zwlaszcza w hotelachi restauracjach gdzie w pierwszej chwili brano ich zwykle za Amerykanow - bo stamtad przylecieli, stamtad mieli robione rezerwacje i rozmawiaja ze soba po amerykansku. Ponadto bardzo niskie ceny, za pokoj w hotelu oddalony o 200 m od plazy placili 15 USD, a taki sam pokoj tylko dalej od plazy juz tylko 9 USD. Calodzienne wyzywienie 3-5 USD na osobe. Pewien dyskomfort stanowia male rozmiary mebli np krzesla, wanny oraz trzeba sie schylac w drzwiach. Obcokrajowca na ulicy dostrzegali z daleka - bo byl zwykle o glowe wyzszy od mieszkancow. Mam zdjecia, ale na razie nie mam programu do skanera - jesli Cie zainteresowalem to za kilka dni jestem w stanie poslac.. Znalazlem dzis na ogrodzie mlodego jeza - zrobilem mu kilka zdjec i wynioslem do pobliskiego lasku, moje sunie byly nim strasznie zaintersowane, ale fuczal i prychal na nich. Mnie nie bal sie wcale, tylko chcial mnie ugryzc jak bralem go na rece (na szczescie przez czapke - w czerwcu chodze w zimowej czapce !!!!!). ok, czas na drugie juz sniadanko.. pozdrowienia dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieple wakacje mozna tez spedzic na Islandii,np ,przyleciec i i caly czas siedziec w hot-pot,hhehehe albo grzac sie przy gejzerku. Ja nie lubie cieplych krajow ,ostatnio w Polsce bylo tak z 35 stopni to mi sie odechcialo ciepla na amen. Ja to bym chciala Wyspy Owcze..........strasznie jestem ciekawa ,lecialam nad i z lotu ptaka bardzo mi sie podobaly.A jezyk faroe jest jeszcze ciekawszy,i chyba z tego wzgledu by mnie tam zanioslo. Ja lubie chlodne ,surowe klimaty,troche jak z Sagi o ludziach lodu. W Polsce przejrzalam sobie polki w domu i znalazlam ksiazke Margit Sandemo ,ktora dostalam na 16ste urodziny od kolezanek z LO ,pierwsza czesc Sagi o Czarnoksiezniku ,rzecz sie dzieje w Norwegii i na Islandii!!!!!!!!Gdybym ja wiedziala ,ze tu wyladuje wtedy.........:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim:) Alez pogoda do d.... Zimno, wieje, chmury czarne suna po niebie.. na szczescie czasem wychodzi slonko.. Slyszalam 2dni temu w radio, ze przez ostatnie kilka dni PL byla najzimniejszym krajem w Europie.. Kokus 🌻 nie dziwie sie, ze czapke zakladasz:) Tez bym to z checia zrobila:) Ja smigam w sweterkach dwoch i kurtce:) a mlode dziewczeta, gimnazjalistki i licealistki nic sobie z tej pogody nie robia i biegaja w cieniutkich kurteczkach dzinsowych, rybaczkach itp.. i w ogole maja nerki na wierzchu.. jej, kiedys beda tego zalowaly, jak sobie nery przeziebia.. nic przyjemnego, wiem to z autopsji. Piwonia 🌻 dzieki za zdjecia!!! sa niesamowite!:) Alez zazdrozszcze Twojemu mezowi, ze moze takie widoki na zywo podziwiac:) Leela 🌻 moge prosic o zdjecie? odwdziecze sie :) maryjeczkatlen.pl Margolcia 🌻 Jak ci poszedl examin? Jestem pewna, ze swietnie!:) Bagatelka 🌻 hej!:) Squirley 🌻 jak znajdziesz wiecej czasu napisz jak ci tam w Virginii (w Virginii? nie pomylilam nic, mam nadzieje:) ) Xana 🌻 no, tyle godzin, to rzeczywiscie bardzo intensywny kurs! Fajnie jest? Funkia 🌻 ciesze sie, ze urlop w PL sie udal:) tez chcialabym kiedys tu wrocic, ale zobaczymy, czy bedzie to w ogole mozliwe.. Meza mojego przyszlego polskiego staram sie uczyc juz od dawna. On co prawda mieszkal w PL przez 3lata i sporo sie w tym czasie nauczyl, ale potem wrocil do stanikow i wiele z tego co umial ulecialo mu juz z glowy. Musze wiec pomoc mu to odkopac:) micka 🌻 moze Irlandia? Co prawda nie jest tam zbyt cieplo, ale za to jak pieknie!!!! hoho:) A u nas jutro zaczyna sie wies-festiwal opole 2005.. Od kilku lat jest to taka kiszka, ze az wstyd.. Dzis ustawili scene offowa na placu przed moim uniwerkiem. Wieczorem ma tam grac Kukiz. to chyba bedzie jedyny koncert warty zobaczenia, bo cala reszta to tandeta telewizji polskiej w amfiteatrze.. Centrum miasta jest oczywiscie sparalizowane. Wszedzie widac ludzi z plakietkami.ech.. iwecie, moe i ten festival bylby fajny, gdyby nie to, ze w jego przygotowaniu palce macza telewizja:) Nic, zmykam do kolezanki wreczyc jej osobiscie zaproszenie na slub:) A potem do nauki :/ Wieczorkiem moze na chwile skocze na Kukiza, choc pogoda nie nastraja do dlugich spacerow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×