Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Dark Elf, tak dziekuje, zdjecia dostalam! :) Komentarz zostawilam na diablach :) Jesli zas chodzi o te odzywki ziolowe, to sa mnie sa jedyne (do farb nie zamierzam juz wrocic, chyba ze za pare lat). Pozostaje jednak problem. W zeszlym roku zdecydowalam sie polozyc farbe na wlosy (troche tak z rozpedu, ach, przefarbuje sie!) i niestety teraz widac roznice miedzy wlosami, ktore byly wtedy farbowane a odrostami, ktore w tej chwili maja jakies 15 cm dlugosci. Na szczescie wlosy mam naturalnie bardzo ciemnie, wiec ta roznica nie jest az tak bardzo widoczna, ale gdybys sie kiedys zdecydowala na odzywki ziolowe, to ostrzegam, ze nie pokrywaja wlosow jednorodnie! Trzymam kciuki za pomyslne szukanie pracy! :) Ja bede sie starala znalezc cos na kilka godzin w tygodniu tylko, bo przeciez ze szkoly nie moge i nie chce zrezygnowac! Duzo to tez zalezy od planu, jaki bede miala w przyszly semestrze. :) A kochana, masz jakis dobry krem na zime? Ja teraz uzywam Neutrogeny Formula BNorweska i jestem bardzo zadowolona :) haneczka, bagatelka, Jay, Gruszenka i wszyscy inni 🌻 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot juz sama niewiem co z tymi wlosami zrobic chyba je walne sobie na blond a jak nie wyjda to przefarbuje na braz( tylko rekawiczek nie mam a zimno zeby isc do sklepu,moze znajde jakies rekawiczki(ogrodnicze chyba? hihihihi) siedze sobie i przegladam ogloszenia o prace nic ciekawego nie ma z wyjatkiem ze szukaja kogos do czesania psow( praca idealna dla mnie:) w weekend znowu bede zatrudniac kirka jako kierowce hihihi krem na zime -nie mam czytalam duzo dobrego o neutrogenie musze sprobowac:) Jezeli chodzi o wybielanie zebow to sprobowalabym ale mam jednego zeba( to chyba 5 z przodu) ktory jest w polowie sztuczny bo juz nie dalo sie go inaczej zaleczyc i boje sie ze bedzie bardzo sie wyroznial jak uzyje tego preparatu:( Gruszenka- no tak szukanie pracy to nie jest najprzyjemniejszy okres szczegolnie gdy to Twoja pierwsza praca i jeszce za granica,czy spotkalas sie kiedykolwiek z dyskryminacja?Bo ja to mam wrazenie ze mnie ignoruja czesto ze wzgledu na moj akcent a byc moze mam urojenia ,sama niewiem Ide sie najesc ciastek,poszlabym na zakupy jak to zwykle robie przed okresem(znowu nic nie wyszlo:() zeby ukoic smutek ale za zimno dzisiaj.Wybieram sie do ginekologa na wizyte czeka sie podobno 3,4 miesiace ale podobno dobry bo polecany przez kolezanke meza z pracy.Zobaczymy.. Ale wam dzisiaj marudze......... Caluski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey lasencje 😘 😘 😘 😘 😘😘 dark Elf: w moim przypadku to bylo tak, ze poszlam do 3 restauracji i nigdzie mnie nie przyjto, poniewaz chetnych bylo wbrod. natomiast w innej dostalam rpace z kolezank, rowniez Polka, ale tam kazdy dostaje robote, kto przyjdzie, poniewaz pracownicy predzej czy pozniej uswiadamaiaja sobie, ze sa wykorzystywanie i odchodza. poza tym tam pracuja wsyzstkie narodowosci: ja ia ania i anita i magda, to polki, pare chlopakow z turcji, jeden z azerbejdzanu, paru pakistanczykow, jeden z indii, oraz wegry, bulgaria, portugalia, maroko, w ogole management jest scisle arabski (maroko) a szefostwo to grecy. choc ostatnio sie wygryzli i przyjeli paru amerykanow jako kelnerow. takze. .w tej jednej restauracji to nie mialam problemow (nawet zauwazylam,ze nie za dobrze co po niektorzy umieja po tym anglielsku, ale ludzie sobie pomagaja0> jezeli chodzi o jakies inne prace, np. biurowe, to .. coz. ten maraton mam dopiero przed soba, jak sie przeprowadze do chicago. no nic.. kochane.. ciao! i jeszcze jedno: rozylacie jakies fotki? moge ja tez jakies dostac???? pa! 🌼 i jeszcze jedno: tym razem ja zaczelam stronke!!! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf, co zrobic z wlosami, to musisz sama zdecydowac :) Zobacz jak bedziesz sie czuc w blondzie. Jesli nie bedzie Ci sie podobac, zawsze mozesz sie przefarbowac! Ja kocham wszystkie odcienie czerwieni na moich wlosach, dzisiaj tak sie zastanawialam, zeby skusic sie moze na miedziany polysk. Juz mialam mieszanki ziolowe w reku, ale w koncu sie nie zdecydowalam. Jakos nie mialam ochoty na chodzenie przez poltorej godziny z glowa w reczniku, zwlaszcza, ze wynosilam dzisiaj wszystkie rzeczy z kuchni przed jutrzejszym malowaniem. Jesli zas chodzi o Colgate Simple White. Mysle, ze skoro dopiero 5 masz w polowie sztuczna, to mozesz sprobowac tego preparatu. W koncu piatka, to nie jedynka czy dwojka, nie rzuca sie od razu w oczy :) Zreszta nie ma pewnosci czy w ogole preparat zadziala, ale sprobowac chyba warto. Wiesz, moja przyjaciolka ma wypelnienia w gornych jedynkach i gdybym nie wiedziala, ze je ma, nie zauwazylabym zadnej roznicy. Do czesania psow tez bym sie chetnie zglosila. :) Po przeprowadzce chcialabym pracowac jako wolontariuszka w schronisku, ale nie wiem czy to bedzie mozliwe, bo to jest jednak troche daleko ode mnie. Jeszcze zobacze :) Wizyta u ginekologa tez mnie czeka w najblizszym czasie... Jakos ostatnio zrobilam sie nadgorliwa z tym chodzeniem (chodze i tu, i w Polsce)... To chyba przez to, ze moja mama ma ostatnio problemy ze sprawami kobiecymi i 18 lutego idzie do szpitala na operacje :o Gruszenka 👄 moze powinnas brac jakis preparta na wzmocnienie wlosow? Nie wiem czy w Stanach jest dostepna np. Silica firny Naturell. Na mnie kiepsko dziala, ale dziewczyny na forum bardzo ja sobie chwala. Moze warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszenka, tak ty zaczelas strone - zwacam honory :classic_cool: Jesli chcesz zdjecia, prosze podaj mi swoj adres, chetnie podesle Ci kilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot dzieki za rady chyba wyprobuje ten colgate:) no musze zglosic sie na to czesanie psow pojedziemy w weekend zobaczymy,ja daje sobie czas do konca marca jezeli nic nie znajde to ide na wolontariat do schroniska dla zwierzat albo na jakis kurs:) Gruszenka - no ja to zwiedzilam tez juz kilka restauracjii i jeszce nic no ale sie nie poddaje dopiero zaczynam szukac :)kurde zebym ja tu Polke czy Polaka spotkala to bylby chyba cud jestem tu wyobcowana buuuuuu,zero emigrantow z Polski:( wow duzo ludzi z calego swiata pracuja w tej restauracjii:) Wyslalm Ci moje fotki,prosze o Twoje tez jezeli masz jakies:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO HEY LASENCJE! Margot ---> niestety, na moje wlosy juz mal co poradzi.. sa takie zniszczone farbowaniem na blond... pamietam, ze najlepiej na mnie dzialala odzywka Gliss Kurr do wlosow zniszczonych, jednak tu jej nie moge znalezc. poza tym.. chyba systematycznie bede musiala scinac, bo to juz na moim lbie to sie nie nazywa czupryna, tylko makabra. Dark Elf--> wiesz, z tymi restauracjami to mysllam,z e bedzie latwiej znalezc prace. ale sie pomylilam.. moze w chicago nei jest az tak zle... i szcerze mowiac to ja tez juz myslalam o jakims wolontariacie. ale z chorymi ludzmi. tylko ni wiem, gdzie isc. Twoich fotekj jeszcze nie mam. i przysle Wam dziewczyny, jak tylko doprowadze moje klatry do ladu, ok? bo jak juz wspomnialam wygladaja jak jajecznica (oprocz obrzydliwego koloru, jeszcze sa strasznie przerzedzone..).. moze to potrwac pare tygodni, ok? bo musze odlozyc troche kasy na fryzjera, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nieladnie... :-O nie bylo mnie tu pare dzionkow, a juz o mnie przy wysylaniu nowych fotek wszystkie zapomnialy... 😭 😭 😭 ;-) Ja tez poprosze!! Przeciez wiecie, ze uwielbiam zdjatka :-) ... i mozecie mi je w kazdej chwili dnia i nocy przysylac... bez uprzedniego deklarowania... a niespodzianka zawsze mile widziana... ;-) :-D No... to czekam z wywieszonym... :-P hihi 😘 ---> Margotka, Elfiku..... Gruszenka - Ty tez cos wyslij... i nowe dziewuszki tez mile fotki widziane... ;-) przypominam; maggy_vip@yahoo.de Margotko --> ja chyba tyje... zamiast chudnac :-O :-( cos mi sie tak zdaje... bo ostatnio jakies doly mnie znow dopadaja... i zajadam je pysznosciami, zamiast wsiadac na rowerek i liczyc kalorie 😭 I co to bedzie?? [smutna i to bardzo] :-O Elfik --> zycze Ci, zebys mogla juz psinke odebrac jutro...!!! :-) 😘 I nie zalamuj sie tak ta praca - w koncu cos znajdziesz... ;-) \"Nie od razu Krakow....\" ;-) :-) Jay --> biedaczko Ty nasza, zapracowana na maxa!! Trzymam kciuki za szybka mozliwosc odpoczynku dla Ciebie, bo sie nam wykonczysz, malutka Pipi... ;-) :-D bagatelko --> wspaniale przepisy! ;-) Na pewno skorzystam wkrotce z sosiku do makaronu a i schabiki pieczone az sie prosza do piekarnika!!... zwlaszcza biorac pod uwage moj wilczy apetyt ostatnimi dniami... :-O :-) Gruszenka --> pisalas ostatnio cos o braku wanny... wiem cos o tym i pamietam czasy, kiedy mieszkalam w takich \"obiektach\", gdzie byly tylko kabiny z prysznicem... to byla dla mnie meczarnia, bo uwielbiam aromatyczne i cieplutkie kapiele, zwlaszcza w zime!! :-) A i w lato takie chlodniejsze sa wspaniale... ;-) hehe pamietam, mieszkalam kiedys w takiej dziurze, w ktorej kiedy otwieralo sie drzwi wejsciowe to.... wpadalas prosto w wanne...!!! :-D :-D :-D :-D :-D hahahahahahahaha .... nawet teraz zalewam sie krokodylimi lzami ze smiechu i zarazem rozpaczy jak sobie o tym przypomne!! :-) Wchodzilo sie mianowicie z korytarza od razu do kuchni!! z wanna... hihihihi, tylko ze wlasnie wanna stala zaraz przy drzwiach wejsciowych...!!! :-D :-D :-D Utopia... :-O :-) A gdzie zapodzial sie nam nasz rodzynek topikowy, czyli Pan Diruone??? :-O :-O :-( Czyzby sie od nas wyprowadzil...?? Hej, Mr.D. - where are you?? ;-) :-) Wo bist Du?? Margotka - wolaj po francusku...hihi, moze uslyszy i wroci... ;-) :-) :-D Dziewuszki, zegnam Was na dzisiaj, czekam na fotki, jak chcecie to tez mam kilka nowych ;-) i trzymajcie sie kochane cieplutko!! 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ladnie, Margocik i Ty tez?? ... i inne duszyczki... ?? 😠 !!! A gdzie to sie wszystkie podziewamy?? i bagatelka?? opuscila nas juz na stale, czy jak? I Wy tez zdradzilyscie nasz kochany topik na poczet \"Diablow\"...? :-( 😭 Ja wiem, ze tez zaniedbywalam, ale to bylo chwilowe, ale zeby tak juz calkiem nic nie pisac...?? kto to widzial... :-O Jay, Elfik, Margot, bagatelka, Diurone, Gruszenka, inne nowe babeczki - W R A C A J C I E !!!!!! :-) smutne 🖐️ i smutne 😘 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczko, ja caly czas jestem :) 👄 Dopiero co wrocilam do domku (bylismy na sankach :D), wle wieczorkiem popisze wiecej :) Obiecuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo... :-D juz lepiej, Margus :-) 😘 a foty nowe.... z sanek... sa??? ;-) :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpolishgirl5x
Czesc Wam!!!!!!!!!! Brrrrr..W Chicago 2 dni temu bylo strasznie zimno ,temperatura spadla do -23 C .Natomisat dzis jest cieplej bo tylko -6 C.Moj Ojciec pojechal do Texasu (jezdzi truckami) mowil ze tam jest 65 F ...ale im dobrze ..haha Czytalam wypowiedz Haneczki do Gruszenki o preparatach wzmacniajacych wlosy wiec jesli moge tez cos poradzic dodam ze szampon i odzywka z firmy VICHY oraz ampulki do wcierania w skore glowy i wlosy sa super .Jest to dosyc kosztowe ale mi bardzo pomoglo.W Chicago trzeba za to zaplacic okolo $80 .Wchodzi w to szampon ,odzywka i ampulki .Same ampulki starczaja na ok. 30 dni . Owszem mozna kupic wszysko osobno ale podobno cala kuracja jest najlepsza gdy masz wszystkie 3 rzeczy .Same ampulki kosztuja ok. $50 ale to wlasnie one sa w tym najwazniejsze. Polecam rowniez odzywke ECO WAX ale dostalam ja z Polski , nigdy sie na nia tu w Chicago nie natknelam.Jest to odzywczy wosk w postaci maseczki .Do kuracji skory glowy , wlosow ,bardzo pobudza cebulki.Dobry dla wlosow zniszczonych po zabigach fryzjerskich, gdy sie wlosy krusza ,wypadaja ,uzywaja ja nawet ludzie po chemioterapii.W Polsce kosztuje ok.18.00 zl.Moje wlosy bardzo byly zniszczone po 6 latach farbowania , pasemka itd.Teraz juz dalam sobie spokoj i wracam do mojego naturalnego koloru ,caly czas stosuje te srodki . Do uslyszenia ...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chwilke tylko! Zycze wszystkim dobrej nocy! 😴 Jutro wstaje o 4:15, dlatego klade sie wczesniej! Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey Lasencje! ... xpolishgirl5x- dzieki za rade... moze sie skusze, bo to co mam na glowie, to juz od dawna nie przypomina wlosow... tylko te repartaty sa cholernie drogie.... ale moze kiedys... poza tym zdecydowalms ie przeniesc do Chicago za jakis miesiac! .. haneczka -> brak wanny mnie dobija. .juz sie nie moge doczekac, kiedy wkoncu bede sie mogla w jednej zanuzyc... Margt -> studiujesz i pracujesz we Francji? mozesz mi napisac, co? dzisiaj w telewizji w koncu obejzalam \'wybor zofii\' z maryl streep. bardzo polecam. Dark Elf ❤️ i reszta ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem, przecei ja stad nigdzie nie ide tlyko po prostu mam mniej czasu na pisanie do Was;-(( zaraz uciekam sie na chama klasc spac, bo jutro musze wstac o 6 rano;-(( sacze piwko, zazeram sei chipsami, jutro bede plakac, ze jestem gruba, ale dzisiaj ma tak byc;-) Margolcia> zazdroszcze sanek;-) Elfica> sliczne zdjecia, dziekuje.. nie podlamuj sie tam i trzymaj kciuki za moje prawo jazdy, to niedlugo bedziesz miala odwiedzajaca Polke;-) haneczka> gdzies czytalam, ze sie zle czujesz, kuruj sie tam Rumcajowa, muisz;-) Gruszenka> jak juz zladujesz w Chicago, to koniecznie musisz napisac jak tam jest, ja tylko ladowalam w Chicago 1,5 roku temu i nie wiem jak wyglada toto;-) xpolishgirl5x>u mnie dzisiaj \"tylko\" 57F;-) i nie jestem w Texasie hihihi opowiedz cos wiecej o Chicago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki 🌻 haneczka - no jak to zniknelam na zawsze, toc dokarmiam Was wirtualnie, jak tylko moge :D ... a pech chce, ze moge tylko wirtualnie ... bo o ile fajniej by bylo, gdybym mogla zrobic dal nas wszystkich tutaj zgromadzonych impreziaczka domowego, ach .... moglabym Wam nagotowac tych moich przepisow i jeszcze dac na wynos :D 👄 Elfik - dzieki za slicznutkie zdjecia, a od puszystych zwierzakow to sie az roi ... ktory z tych pieskow jest Twoj - bialy, czarny, czy brazowy?? 👄 Gruszenka - Ty jestes jajecznicowa??? Nie wiem czemu, ale jawilas mi sie jako brunetka, moze dlatego, ze \"Gruszenka\" pisze na czarno :D Acha, masz tam u siebie jakis w miare zorganizowany kontakt z Polonia \"mlodzeizowa\"? Margot - piekna klopsiki w sosiku kopereczkowym 👄 A ja jes chyba zrobie z mieska indyczego, bo tu z cielecinka raczej dosc cienko, a jak jest, to raczej bardzo droga, a kiedys wlasnie robilam tego typu klopsieta z indyczyzny i wyszly mniamniusne :) Dla wszystkich sto buziaczkow (👄 x 100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZYBKI DO RYBKI (Szczegolnie nadaja sie do lososia, ale rownie dobrze moga byc z czymkolwiek sobie zazyczycie, np. kurczaczkiem :) ) Skladniki: - 1 lyzka oliwy z oliwek - 1 lyzka masla - ok. 1/4 szklanki drobno posiekanych bialych czesci szczypiorku (ew. pora) - 8 sredniej wielkosci grzybkow shiitake (to sa chyba po naszemu olszowki) - 1-2 zabki czosnku, rozgniecione - 2 lyzeczki swiezego estragonu (tarragon) lub 1 lyzeczka suszonego - sol, pieprz do smaku Wykonanie: 1. Na patelni rozgrzac oliwe z maslem. 2. Na tluszczyk wrzucamy szczypiorek, grzybki, czosnek i przyprawy; smazymy mieszajac z minutke, potem przykrywamy i dusimy do miekkosci (ok. pl godziny lub wiecej, gdyz te grzybki sa dosc twarde, nie to, co pieczarki). 3. Smakujemy i doprawiamy sola i pieprzem w razie potrzeby. Smacznego :) P. S. To jest bardzo latwee i pyszne amciu, dodaje ciekawego smaczku obiadkowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpolishgirl5x
Czesc Wam !!! Gruszenka ,widze ze sie szybko namyslilas na przeprowadzke!! To fajnie !! Jay , jesli chcialabys zebym cos napisala o Chicago to najlepiej napisz co cie interesuje bo tak w sumie to nie wiem od czego zaczac...hihihi Musze juz uciekac bo ide spac ,jutro do pracy ,raniutko..:( Papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dzisiaj umordowana ;) Pobudka o 4:15 :o potem zajecia, powrot do domu... i ciag dalszy malowania :o Slowem - mam dosyc! Jestem wypompowana - zaraz ide pomoc Sylvain \"dopicowac\" szczegoly a potem niczym rybka zrobie plusk do wanienki :) Juz nie moge sie doczekac :) haneczko 👄 ja chyba tez tyje zamiast chudnac :o W ostatnich dniach troche \"popuscilam pasa\" i nie sadze, zeby spalila cos na wczorajszych sankach :( Dark Elf, i jak maja sie Twoje psinki? :) Gruszenka, jesli chodzi o wlosy, to moze sprobuj sie przejsc do apteki i popytac o rozne preparaty. Jestem pewna, ze znajdziesz cos dobrego i niedrogiego. :) Ja bym Ci polecala przede wszystkim jakies preparaty doustne, zeby wzocnic wlos u podstawy! :) A co ja robie we Francji? Obecnie zaczelam drugi semestr \"intensywnego kursu jezyka i cywilizacji francuskiej\" jak to sie madrze nazywa na Uniwersytecie Prowansalskim w Aix-en-Provence. :D Ogladalam film \"Wybor Zofii\"! To byl cudowny film! Rowniez go wszystkim polecam! Jay, witaj pracusiu ❤️ Jak znajdziesz chwilke, to mam nadzieje, ze znowu sobie pogawedzimy troche na gadaczce :) bagatelka 👄 co za mniamusny przepis :) Nie wiem tylko czy gdzie dostane tutaj takie grzybki, ale bede musiala sie rozejrzec :) Jesli zas chodzi o pulpety, mysle, ze bede roznie pyszne z indyczynzy jak z cieleciny :) xpolishgril5x 🖐️ milego dnia! :) 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki:) Co tam u was?Ja siedze z bolacym brzuchem dzisiaj,nie szukalam pracy w ten weekend bo wygladam i czuje sie fatalnie... Margot -psy brykaja razem,Duke byl chyba psem podworkowym przedtem bo gryzie wszystko co jest w domu hihihi musze go pilnowac,apetyt ma bardzo dobry jedzenie je w 5 sekund i jeszcze podkrada z Tashy miski.Ale ogolnie jest slodki,jak zrobie zdjecia to wysle:)Margot ja Ci zazdroszce takiego wypelnionego dnia,wiadomo ze jak bede miala jakies zajecia to bede marudzic ze nie mam na nic czasu no tak to juz jest,no ale moze wkrotce troche odpoczniesz jak sie juz przeprowadzicie:) Jay - z utesknieniem czekam na Twoje prawko bo ja to widze siebie tylko na motorze:) Bagatelka moj pies to ten czarny:) Haneczka -ja chce wiecej zdjec jak masz:) Gruszenka:) Dziewczynki prosze poradzcie mi jak zrobic flaki wolowe(ale mi sie zachcialo takich flakow jak w domu ostrych z majerankiem mniammmm)) jakie mieso musze tu kupic i jaka to bedzie nazwa po angielsku?Bagatelko moze Ty sie orientujesz? Dzisiaj bede robic kotlety z indyka w panierce do tego stuffing z chleba z ziolami pieczarek pora i cebuli i deser wisniowy:) Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf, jak tylko zdobisz zdjecia psiakow, przysylaj od razu :) Ja bardzo tesknie za moim panem puniowatym - dzisiaj jak rozmawialam z mama przez telefon (miala chandre, juz niedlugo idzie do szpitala :o) to slyszalam jak szczekal :) Jesli zas chodzi o moje wypelnione dnie, to z jedne strony jestem szczesliwa a z drugiej nie. :o Niestety, w tym semestrze bede miala problem z ulozeniem planu. Nie wyglada to niestety za ciekawie, a chce sie zmiescic w trzech dniach tygodnia, zeby miec w razie co przepustke do szukania jakiejs pracy juz po przeprowadzce. Ale zobaczymy - moze nie bedzie tak zle! :) Mam tez nadzieje, ze i Tobie uda sie wkrotce znalezc jakies zajecia - prace, kurs, wolontariat, cokolwiek, co by tylko sprawialo Ci przyjemnosc i dalo Ci mozliwosc wyjscia z domu! :) A przepis? Coz, nigdy nie robilam flakow wolowych, ale jak znajde chwilke sprobuje poszperac w poszukiwaniu jakiegos przepisu! :) Gruszenka, widzialam Twoj topik o Polakach i Zydach. Teraz nie moge go znalezc. Ale jesli moglabym Ci cos polecic, to ksiazki Issaca Singera. Czytalam kilka, teraz niestety jestem zbyt zmeczona, zeby sypac tytulami :o Ale na pewno podrzuce Ci kilka pomyslow, bo mnie takze interesuje ta tematyka i troche roznych ksiazek juz czytalam, a o niektorych tylko slyszalam ale bardzo chcialabym je kiedys przeczytac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Kafeteryjne Pieknowci ❤️ Tym razem i ja tylko na chwilke, ale musze stwierdzic, ze przejal mnie problem Elfika odnosnie flakow wolowych ;). Na poczekaniu niestety nic nie mam, ale moge Ci powiedzic tyle, ze po angielsku flaki zwia sie \"tripes\" i bywaja w typowych supermarketach. Nie wiem, czy kiedys robilas sama flaki (ja nie, olaboga !!), ale jako produkt pierwotny nie wygladaja one zbyt ponetnie ..... A w ogole flaki to ja oczywiscie uwielbiam :D Za dawnych dobrych czasow mialam na podoredziu gro polskich sklepow, wiec mozna bylo kupic gotowa pyszna zupke !! Och uwilbiam flaczuszki, takie wlasnie z duza doza majeranku :) :) No ale do rzeczy: tradze Ci Elfowa Duszyczko poszukac takowych przpisow gdzies na polskim internecie, na pewno cos znajdziesz, w koncu flaki to jedno z typowszych polskich dan ! Dam Ci znac przeto, jak sie na cos natkne 👄 To na razie mooje Slodkie Dziewuszki sle Wam moc caluskow i zycze, coby Was nigdy zadne chandry (handry?) nie dopadaly ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Dziewczynki - wstyd mi a Was - biedna malutka franci szukala naszego topiku i nie mogla znalezc, bo zszedl z pola widzenia na .... 3! strone! Ta zniewaga krwi wymaga ;) Czuje, ze padacie z niedozywienia ;) Bede Wam chyba musiala zaserwowac kolejny przepisik :D Caluski moje drogie Slicznostki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIELONA ZUPA Portugalska SKŁADNIKI: · 4 łyżki oliwy 2 cebule, drobno posiekane · 4 ząbki czosnku · 4 ziemniaki, obrane i pokrojone w kostkę · 6 szklanek wywaru drobiowego · 2 szklanki wody · 25 dkg. pikantnej kiełbasy (lub mniej) · soli i pieprzu do smaku · 50 dkg. jarmużu WYKONANIE: 1.W dużym garnku grzejemy oliwe i przysmażamy cebulę do złotości (ok. 5 min.) 2.Dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę i smażymy razem jeszcze ok. 1 min. 3.Dodajemy ziemniaki i smażymy mieszając kolejne 5 min. 4.Dodajemy wywar oraz wodę i doprowadzamy do wrzenia; zmniejszamy temperaturę, przykrywamy i gotujemy ok. 15 min., aż ziemniaki będą miękkie 5.Tłuczkiem wgniatamy ziemniaki prosto do zupy 6.Dodajemy kiełbasę pokrojoną w kostkę, sól i pieprz; doprowadzamy do wrzenia 7.Zmniejszamy temperaturę i gotujemy pod przykryciem 5 min. 8.Dodajemy drobno poszatkowany jarmuż I gotujemy na wolnym ogniu ok. 5-8 min. (aż jarmuż zmięknie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×