Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

witajcie, dupcia spoko, zdrowa od zawsze. dzieki za zainteresowanie. Lorelai - podoba mi sie taka samodyscyplina, sama tez zastanawiam sie nad jakimis kursami od pazdziernika dla odswiezenia znajomosci języka. chyba dobry dzień sie szykuje. trzymajcie sie ciepło balladyna pomaranczowy - Ty to masz zacięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie z teorii muzyki, a potem ze stosunków międzynarodowych. . . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przywitam sie u mnie ok zdrowko dopisuje zwiedzam osiedle spotykam znajomych i tak sie kreci dzien za dniem pozdrawiam milej majowki pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilza miło slyszeć, ze wszystko gra. Poczatek maja splatał nam figla, majowka w kroplach deszczu, ale i tak warto bylo wyjśc z domu. Lorelei jak wyprawa? Empiczka, a Ty gdzie sie zapodzialas? To samo Setek, o Płomykówce nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielce to bardzo piekne
miasto, bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilam tam do liceum sawickiej , teraz mieszkam daleko , dawno nie byłam w kielcach.......mam ochotę pojechać na pewno dużo się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Germanotto, Liceum Hanki Sawickiej, to było i jest szkołą elitarną, ludzie kończący tą szkołę robią spore kariery zawodowe. Teraz przyszedł mi na myśl sławny absolwent tego liceum -Tomasz Merta, który był ministrem od spraw kultury i dziedzictwa narodowego i niestety młodo zginął w niedawnej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10.04.2010r. I tutaj zapale mu świeczki {*] Ech- szkoda tylu wspaniałych ludzi dokonało tam swojego żywota, którzy jeszcze tyle dobrego mogliby dla tego kraju zrobić!!.. .. . Po nicku Twoim zakładam, że osiadłaś w Niemczech? - a dobrze Ci tam, czy tez Niemcy dadzą Ci odczuć, że jesteś osoba napływową? Jeśli chodzi o nasze miasto -Kielce, jest rzeczywiście piękne, niczym nie odbiega od ślicznych miasteczek w Europie Zachodniej. Ostatnim nabytkiem w Kielcach sa ładnie podświetlone fontanny na ul. Leśnej przy nowym parkingu kilkupoziomowym.Tak więc możesz przyjeżdżać i podziwiać piękne Kielce. Zapraszamy. Jak tu będziesz, to daj znać, to chętnie spotkamy się na kawie, zapraszam -pozdrawiam-Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham to miasto Kielce
Ach Kielce......Ty miasto moich wspomnień. Nie jestem rodem z Kielc ale sercem jestem z tym miastem. Pierwszy pocałunek - w Kielcach. Pierwsza miłość - w Kielcach. Pierwsze wędrówki - Kielce i kieleckie. Pierwsza sensowna literatura - to ta kielecka. Wszystko co najdroższe to Kielce i ziemia kielecka. Kielce to najkochańsze moje miasto. Jestem z sąsiedniego województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie poznałabym , a Wy? pada i pada w naszych Kielczątkach. Wołam o słońce! Czy Kielce naprawde są takie śliczne?? :D musze przyznac, ze te coraz nowsze inwestycje szpecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sie nazywa: mówisz i masz! ależ słoneczny dzionek był dziś - i jaki udany :) pozdrawiam co u was, kielczanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dziś z całą rodzinką zrobiliśmy piękną wycieczkę po Krakowie. Stary rynek, sukiennice nadal w remoncie. Wawel stał, jak stoi, a wejście do grobu J.Piłsudzkiego i Kaczyńskich gratisowe. Od strony Wisły, przed Wawelem, też stoją budy i remont wielki, pożyjemy i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie. za kawę, czy herbatę płaci się 8 -10 zł, obiad na 3 osoby, to wydatek 120 zł. Dość drogo jest u centusiów. Generalnie udany wypad. Pozdrawiam i polecam. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Lorelai, fajny taki daleki wypad, ale córcia nie byla zmeczona? mnie to zawsze stopuje, ze mały potrzebuje dziennej drzemki, wiec niebardzo jest jak wyruszyc na calodzienny wypad. natomiast , jak tylko sie rozpogodzi, zapraszamy was do Leśnego Dworu, albo w inne rewiry, gdzie milo spedzimy czas. całusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Tak , dzięki za zaproszenie. Jeśli chodzi o wspomniany wypad do Krakowa, to mała nie była zmęczona, z niej jest łazik, tak jak z nas. Jak nóżki bolały, to troszkę odpoczywaliśmy na ławeczce, ale wypad był cudny. W przyszłym tyg. chyba zrobimy wypad do matuli, bo zbliża się dzień matki, my go uczcimy parę dni wcześniej. A teraz jest zawodowy gorący okres. Egzaminy wstępne, końcowe, przesłuchania, koncerty, konkursy. Zapraszam na koncerty wieczorne z okazji konkursu gitarowego - Gitara Viva. Wjazd jest bezpłatny. Dziś pierwszy koncert o godzinie 18.00 w auli Uniwersytetu na ul. Żeromskiego 5. Gra Michał Nagy na gitarze razem w zespole z klarnecistą. w poniedziałek , wtorek koncery od 19.00, z tym że w środę od 18.00 -serdecznie zapraszam. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaska opaski
hej , ja moze zadam pytanie troche z innej beczki... mianowicie mieszkam nieopodal Kielc, ale obecnie przebywam za granica . Za rok planuje wrocic do Polski. Budujemy domek w kieleckim i swoja przyszla prace zawodowa wlasnie wiaze z tym miastem... czy mozecie mi powiedziec, jak wyglada sytuacja na rynku pracy??? studiuje tutaj finanse, wiec pracy tez szukalabym w tym wlasnie kierunku... prosze o opinie :) z gory dziekuje :):) pozdrawaim i zycze milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oto szczegółowy link do plakatu imprezy: http://www.psm.kielce.com.pl/images/stories/plakaty/2010-05-16-19-plakat.jpg do Opaski, Sytuacja na rynku pracy generalnie w Polsce jest trudna. Bankowość w Kielcach jednak sie rozwija, więc chyba z tym nie ma problemu, powstają nowe banki, jak grzyby po deszczu.. .. Rozmawiałam z pracownicą jednego z tych nowych banków na stanowisku udzielania kredytów, niestety nie miała zbyt wysokiej płacy -netto 2500 zł , czyli 600 euro, po studiach ekonomicznych(praca 8h). Tak więc, jeśli chcesz tu wrócić, to raczej z własnym biznesem. Jak masz kapitał na założenie banku i chcesz żyć z udzielania kredytów, to wracaj, jeśli nie, to raczej z 2. 5 tys. jest ciężko przeżyć.. . -pozdrawiam - Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- chciałam dodać, jeśli miałabyś siebie, dziecko na utrzymaniu i robienie opłat za dom. Singiel za 2500 z powodzeniem przeżyje. . . W Warszawie moi znajomi( koleżanka po SGH zarabia 8.5 tyds. jej mąż w Erze na stanowisku dość wysokim zarabia 12 tys, mając dwójkę dzieci żyją sobie nieźle w apartamencie na Woli . W Kielcach nie ma co marzyć o takich zarobkach, a i koszty życia tutaj są trochę niższe, niż w województwie stołecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaska opaski
dziekuje za odpowiedz :) szczerze mowiac to te 2500 zl byloby ok gdybym mieszkala w samych kielcach, niestety mieszkac bede troche dalej wiec te kochane dojazdy :(:( noo nic bede cos szukac i moze sie cos znajdzie , na samym poczatku nie bede wybrzydzac i moge pracowac za 2500 :) ja nie mam jakis wysokich wymagan do zarobkow, jak bede dostawac te 2500 na reke to bede zadowolona :) nie prownuje tutaj Warszawy, bo do niej to daleko, ale az sie zdziwilam , ze ludzie moga zarabiac az tyle kasy ( mam na mysli Twoich znajomych )...a mozna wiedziec gdzie Ty pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick błędnie zinterpretowany, nie mieszkam w Niemczech jednak dość daleko od Kielc. Myślę że w te wakacje się tam wybiorę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje w szkolnictwie, więc jak wiesz nie jest lekko z zarobkami, orzę w 3 miejscach pracy, więc nie jest źle, ale dziecko mam niepełnosprawne, więc dużo wydaje kasy na rehabilitację. Jest już na szczęście z nim dobrze. -Pozdrawiam -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję powodzianom z całego serca. Od wielu lat (przeszło -20 -tu męczą mnie koszmary, że zalewana jest chałupa, w której mieszkam. Na szczęście są to tylko mary senne, dlatego współczuję ofiarom powodzi. Dobrze, że Silnica nie jest groźną rzeczką... . Pozdrawiam Was srerdecznie- nieco schorowana, jak zwykle -Wasza Lorelai ( kwitnace drzewa nie dają żyć, ech, ciężki los astmatyka. . . ) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes stygmatyczka lorelai
masz rany na ciele i krwawisz w piatki około 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Tak, krwawię co miesiąc, (w piątki, tez się zdarza)ale stygmatyczką nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam wybory, byliście już, ja właśnie sie ubieram i wychodzę głosować, mam nadzieję, że dobrze wybiorę. Pozdrawiam wszystkich dzisiejszych wyborców i patriotów. Nie chcę mówić głośno kto patriota, a kto nie, bo jest cisza wyborcza, ale trzema iść i skreślić tego, kogo uważacie za stosowne! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna mała agitacja: Nie rydzykuj, głosuj, urna twoja mać!.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza, czyżby cisza przedwyborcza, czy juz wakacyjna, co słychać u Was, juz jesteście w rozjazdach wakacyjnych? -pozdrawiam - Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh przeczytalam z nostalgia kilka stronic sprzed kilku lat :) to jak nasz wspolny pamiętnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, trzeba przyznać, że to kawał dobrego czasu za nami. I jeszcze tyle dobrego przed nami (mam nadzieję0 Udanych wakacji wszystkim foremkom życzę, z zwłaszcza pięknej i nie męczącej pogody. -Wasza Lorelai 🌼👄🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×