Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

Napiszę jeszcze, póki nie ma ciszy przedwyborczej. Nie wiem, czy to prawda, czy pogłoska, ale ponoc dziadek Komorowskiego mieszkał na Litwie i nazywał się Sewiołow. Jeśli tak, to z niego taki Polak, jak ja Królewna Śnieżka!!! Poza tym prowadzi politykę wyprzedania polskich przedsiębiorstw państwowych w prywatne ręce( szpitale , kopalnie i inne) Trochę smieszno. ., troche straszno. . - jak on będzie prezydentem ! - co Wy na to? -zatroskana Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, wybrali Komorowskiego. . Fakt, że nie było miedzy kim wybierać. . - to jakby wybór między kiłą i rzeżączką. No cóż... . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę uwierzyć w to, że takie bzdury wypisuję sorki, wybaczcie. . . -kolorowych snów życzę. Jutro będzie lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochodze z polski mieszkam we wloszech ale mam cos tam z kieleckiego moj tato jest z kieleckiego bylam widzialam i nawet mi sie podobalo pozdrawiam kieleckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Alinka71, to fajnie, że krajanie zza granicy się odzywają. Ponoć ogromne upały teraz we Włoszech 40 st. w słońcu, trzeba sie chronić, dużo wody pić, polewać się nią i jeśli to możliwe nie wychodzić z domu. My teraz mamy w Kielcach pochmurną pogodę, będzie sie zaraz miało na burzę -chyba, ale mamy też upały powyżej 30 st. z lekkim wiaterkiem, (jak to w kieleckim). Marzy mi się wyjazd do Włoch- wycieczka -ponoć wszystkie drogi prowadza do Rzymu, ale ciągnie mnie do Florencji szczególnie(sztuka od dawien dawna mnie uwiodła) Pozdrowienia z pięknej, zielonej Polski -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzątam chałupę, wietrze ubrania, szafy myję jagodzianka na kościach , a mole - skrurczygnaty niestety nie daja za wygrana, jak Wy sobie z tym problemem radzicie. Dzisiaj bardzo sennie sie czuję, trochę serducho mnie bolało, ale jest lepiej. Czytam wydawnictwa Złotych Myśli -psychologiczne typu: Akademia sukcesu autorstwa Iwony Majewskiej- Opiełki, Efekt jo-jo w motywacji- Z.Ryzaka, czy Hamulce sukcesu. Rano dzieciak do przedszkola, a ja hulaj dusza- piekła nie ma - grasuje i śmiatam sie po domu. Musze kończyć, bo idę zdawać Levela- test z angielskiego. Trzymajcie kciuki. -Pa -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjhghfbvbvytff
"Napiszę jeszcze, póki nie ma ciszy przedwyborczej. Nie wiem, czy to prawda, czy pogłoska, ale ponoc dziadek Komorowskiego mieszkał na Litwie i nazywał się Sewiołow. Jeśli tak, to z niego taki Polak, jak ja Królewna Śnieżka!!! Poza tym prowadzi politykę wyprzedania polskich przedsiębiorstw państwowych w prywatne ręce( szpitale , kopalnie i inne) Trochę smieszno. ., troche straszno. . - jak on będzie prezydentem ! - co Wy na to? -zatroskana Lorelai" nie tobie decydowac kto jest Polakiem a kto nie, Polko od siedmiu bolesci. Nie lubie tego dziada Komorowskiego, ale pewnie z zupelnie innych przyczyn niz Ty. Dla Ciebie idealem bylby Marek Jurek albo Koński Łeb a dla mnie Napieralski. Nie masz prawa sadzic kto jest wiekszym polakiem a kto nie. Jak bedzie dobrze rzadzic to moze byc i Niemcem albo Murzynem, zeby tylko w tym pojebanym kraju sie polepszylo to bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połowę społeczeństwa dała mu kredyt zaufania. Ok. , z tym że obietnice przedwyborcze były inne, a się już nie wywiązuje z nich, np. media publiczne miały być bez wpływów partyjnych, a swoimi kolesiami z PO obstawił je (KRRiT). Partia P.O jest scheda po żydowskiej Unii Wolności, , podobnie jak SLD schedą po PZPR. Myślę,że skoro jesteś zwolenniczką Napieralskiego, to się cieszysz, że Komorowski wygrał, bo postkomuna w kapitalistycznym wydaniu wróciła. Nie będzie w Polsce lepiej, bo kapitał Żydowski będzie miał tu wiele do powiedzenia -opiniotwórcze żydowskie media - TV24, TVN, czy Gazeta Wyborcza. Młodzi nie będą mogli znaleźć pracy w Polsce i będa musieli wyjeżdżać za chlebem, tutaj natomiast będzie Izrael nr. II. -pozdrawiam i dobrej nocy życzę. -Ps. do opinii własnych mam prawo, bo mamy ponoc demokrację - no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haheeeee
musialaby mi zarasnac szparka, zeby glosowac na Jarka :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz spór o krzyż, Wiedziałam , że panującym teraz Żydom w Pałacu Prezydenckim będzie przeszkadzać krzyż, podobnie jak w Oświęcimiu. Ciekawa jestem jak to się wszystko rozegra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale upały, jestem ciekawa jak długo jeszcze ten ukrop potrwa. W Niemczech i Holandii -burze i anomalia pogodowe, czy nas tez one dotkną. Bądźmy dobrej myśli, że może po tych powodziach i tylu nieszczęściach kraj nasz będzie oszczędzony przez los? -Pozdrawiam i życzę udanych wakacji. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaaaaaa widze ze prawda
boli :D ktos kazal usunac moje posty :D haha, kleryków :D Boże, widzisz i nie grzmisz:D co to, komuna wróciła, ze CENZURA działa?:D tym razem CENZURA KOŚCIELNA :D haha, zascianek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaaaaaa widze ze prawda
powtórze jeszcze raz to co napisalam wczesniej a co wykasowała CENZURA: nie jestem Zydowka a krzyz w przestrzeni publicznej mi przeszkadza jak kazdy inny symbol religijny!!! dlatego nadgorliwi katolicy z PISu niech go sprzatna tam gdzie jego miejsce, czyli w miejsce sacrum a nie stoi w przestrzeni publicznej, gdzie kłuje w oczy ludzi innych wyznan i ateistow! zaloba po Smolensku sie skonczyla i czas wracac do rzeczywistosci! tak nie lubisz Zydow, a wiesz ze Chrystus byl Zydem ? Jego tez nie lubisz ? ja wiem, ze u was w Kielcach rozprawiono sie z Zydami, ale teraz sa chyba inne czasy, trzeba byc tolerancyjnym Lorelai, naprawde :). Co bedzie jesli Twoja corka zwiaze sie z Zydem? Jak to przezyjesz?:D Uwazam ze w Kielcach brakuje elit, ktore by wykazywaly sie naprawde szerokimi horyzontami, tzw. europejskimi, a nie tylko ogladaly sie na kler. Czytalam ze wasze wladze oddaja Kosciolowi wiele budynkow praktycznie za friko. Moge wam jedynie wspolczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę nie czuję sie mocna w temacie - ale czy Twoje zarzuty dotyczą wyłacznie Kielc, czy nie da sie ich przypisac mieszkańcom całej Polski. Kielce moze sa specyficznym miastem, ale mentalnosc, ktorą im zarzucasz, jest szeroko rozpowszechniona, to kwestia ludzi, ich kultury i swiatopoglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Empik
Witam, jak znosicie gorąca ? Nic mi sie nie chce robic :D Czy macie czas na, np. zimne piwo ? Tyle ogrodowpubow na Deptaku. Nie bylo mnie troche w domu, a tutaj mam blisko olbrzymi i piękny pomnik H.Sienkiewicza. Widziałyście ? Roboty w Rynku ida w szybkim tempie, oj dzieje sie dzieje u nas. Śliczności.- Nareszcie zobaczyłam Pragę, Złota Pragę. Niezapomniane wspomnienia. Mam duzo zdjęć z wyprawy Praga - Brno i inne mniejsze miasteczka. Tam tez gorąco i tylko piwo mnie ratowało ... bezprocentoweee :P Miejscowe piwo w Brnie - pycha !! nie piłam piwa, a teraz przy tym gorąco, chętnie :D Jedna siostra z mezem wróciła do siebie, druga przyjeżdża z rodzina na 3 tygodnie, za tydzien. Później jeszcze przyjaciele mojej Mamy na 2 tygodnie. Wiec caly tydzień bede miała kilka wolnych wieczorów - oprócz weekendu Moze macie czas na lody - piwo - / podszkolicie mnie trochę w polityce:D Balladynko jak Wojtuś ? Musi byc juz duuuuzyyyy !! Lorelai, a jak corcia ? Tez rośnie jak na drożdżach, co ? Czy Setebos nadal jest na Forum ? W polityce polskiej tez sie nie wyznaje za bardzo. Jak do tej pory, z całym szacunkiem - mogę się mylić, tak naprawdę nie znam tych ludzi / spraw tak dobrze: ALE wiem jedno: nie lubię oszustw, brak poszanowania dla Prawa czy przeciwnika, wredności, podłości czy wykorzystywania ludzi dla własnych korzyści: - nowy prezydent już skłamał + afera hazardowa ....... - premier JK - ma kilkanaście kłamstw na koncie, w b.krótkim czasie. (udowodnione przez Sady Najwyższe z nakazem przeproszenia) - tragedia w Smoleńsku, jest katastrofa NIE '' śmiercią męczeńska'' -[to dla moherów, zdobyc ich litość i glosy] byly Prez. Lech K - nie powinien byc pochowany na Wawelu - WAWEL nie jest dla polityków. Gdzie ew. pochowamy byłego prezydenta Pana L. Wałęsę ? ? On otrzymał NOBLA ! Zaczęłam wnioskować praktycznie i to co widzę, słyszę: wywiad sprzed 3 m-cy z bylym pilotem wyrzuconym z pracy 2 lata temu i slowa P.Prez.Lecha za sprzeciw pilotow ''zrobie miedzynarodowa rozpierduche'' ........ + ostanie sekundy przed katastrofa '' jak nie wyladuje to ..... '' Moze historia sie powtórzyła ? ? P. Palikot, użył ostre słowa, [krew .....] oceniając katastrofę, ale może mieć racje! ? ? To przekroczyło moje zrozumienie: Nasze starsze sąsiadki, usłyszały od miejscowych ksiezy, jesli ''nie zaglosuja na JK, nie maja rozgrzeszenia'' i ''nie sa mile widziane'' ? Te same slowa, byly w kosciolach k. W-wy.Pewnie w calej Polsce ??? !!! Czy dlatego na wsiach P.JK mial większe glosy ? Agitacja - Szantaż sa /powinny byc KARANE ! P Lech W, uzyl przy walce ''matki boskiej'' --- JK używa ... ksiezy, rydzyka i moherowe berety ? Dlaczego ? J.Kurski nie płaci mandatów bo jest lepszy ? Przeciwnicy sa z niskiej pólki. Walki jak na bazarach Kepa - Elzbieta J. złośliwości, uszczypliwości. Nawet męska część z tej partii, jest pełna jadu :D Na kogo mam glosować w przyszłości ? Ktora partia zrobiła cos dobrego dla Polski i Polaków, w ciągu ostatnich 10 lat ? Jest o czym dyskutować ! ..... A moze szkoda czasu? Politycy i tak tylko napychają swoje kieszenie, a ich wyplata idzie od nas, podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli znajdziecie czas na piwo dajcie znac, troche wczesniej - dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaaaaaa widze ze prawda
nie tylko kielcom to zarzucam ale z uwagi na to ze jestescie dosc malym miastem to malo u was ludzi o faktycznie szerokich horyzontach jak np. w warszawie, wrocławiu, poznaniu, łodzi. i widac tylko tych "przykoscielnych" bo ci o troche bardziej europejskiej mentalnosci nie maja takiej sily przebicia albo sa nawet dyskryminowani i uciszani przez przykruchotowa wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Empiczko - Lorelai ma ciekawy pomysł na jutro - oby weszła dzis na kafejke, to moze wszyscy się spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj Balladynko, nie mam zadnej wiadomosci - zbieram sie do wyjazdu ??? chociaz nie chce mi sie wychylic nosa poza dom :D Pozdrawiam serdecznie, pa pa [sms/phone - jesli cos wymyslicie please]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda, szkoda, ze Jej nie znasz ! ! Lorelai, to jedna z kilku najmilszych ludzi, jakich poznałam przez ostatnie 3 lata, w kraju. Ochłodziło sie, lepiej sie oddycha. Co robicie ? Milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że pomarańczowa, to ta sama osoba, która dwa lata temu toczyła latem z nami spory na naszym forum i nie tylko. Nie, nie jestem typowym "moherem", nie chodze często do kościoła i jak nie zgadzam się z kazaniem księdza,bo mnie wkurza, to po prostu wychodzę. Mam swój światopogląd, który opieram na prawdzie historycznej, którą przed 20 laty opowiadał mój ojciec, który był zamęczony przez Komuchów, gdyż miał odwagę myśleć inaczej. Prawdy o współczesnej polityce nie wynoszę z Koscioła, lecz z innych źródeł i potrafię kojarzyć fakty, dochodzić do konkluzji i wyciągać wnioski. W swoim otoczeniu mam co najmniej kilku zaprzyjaźnionych Żydów pochodzenia polskiego, więc nie robi mi różnicy koloryt czyjejś skóry. Natomiast co do najbliźszej przyszłości powtórzę, ze społeczeństwo obdarzyło dużym zaufaniem Polaków z korzeniami obcego pochodzenia, którym należy dać szansę. Zobaczymy, czy będzie sie nam żyło lepiej, czy będzie w Polsce druga "Irlandia"- mam na myśli tą, sprzed 10 laty, a nie teraz w dobie mocowania się z kryzysem. Do Empik. Zapraszamy Cię jutro(we wtorek 20.07.2010), jeśli znajdziesz czas do knajpki włoskiej przy 4 Porach roku o 15.30, potem idziemy do bawialni przy Muzeum Zabawek., a może na jakiś fajny film rysunkowy, jeszcze nie wiem dokładnie. Do miłego zobaczenia. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc lorelai szpiegu ....
:) myslisz ze niby kim jestem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po stylu wypowiedzi na pewno jesteś tą samą awanturnicą - hehe - witaj ! -niestety nie pamiętam dokładnie twojego nicka, ale dobrze pamiętam, bo posiadasz niezły sposób prowokacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda ja jestem bardzo
spokojna, droga Lorelai:) to Ty sie niepotrzebnie denerwujesz, gdy wyrazam tu swoje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, wlasnie wrocilam od mamuski z S. Przykro mi, ze zaprzepascilam okazje spotkania. Czy bylo fajnie ? Wloska kuchnia, mniam !! Teraz bede w K. przez nastepne kilka dni [ 3,4 ] - bo za tydzien znowu bede zajeta z goscmi i tak mniej wiecej do konca wrzesnia. Loreali, pozdrawia Cie serdecznie moja siostra Ania, pytala o Ciebie i sprawe zakupu apartamentu - planowalysmy spotkanie z Toba - ale wyszlo inaczej. Powiem przy spotkaniu. Jestem u siebie i czekam na Wasza inicjatywe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc , jasne, ze zapraszamy, chociaz teraz to juz raczej gdzies na kawe, lody, piwko w miescie, bo przed kompem coraz rzadziej siedzimy. Empiczka, spotkanie sie bardzo udalo, az za bardzo, bo ciezko bylo sie rozstać :) mysle, ze szybko zorganizujemy nastepne wyjscie. mozemy sie spotkac u nas w ogordku, albo gdzies na gruncie neutralnym - wybor nalezy do was - w sumie nawet poczciwy stary Antrakt tez jest fajnym rozwiazaniem, bo jest hustawka dla mlodych i zjezdzalnia, a dla doroslych tez atrakcji nie powinno zabraknąć. my jestesmy otwarci na kazdą propozycję. zapraszamy oczywiscie nowych znajomych, zawsze to powiew swieżosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie tez zaprosicie ...
dziewczyny?:) tez bym chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ayesha 🖐️ Wczoraj nie moglam dostac sie na nasze forum :( Balladyno, proponujcie spotkanie, w ogrodach Antrakt - OK skoro frajda dla dzieci i dla nas. Pisze proponujcie ........... ja, przez nastepne 2 dni nie mam obowiazkow, :D wiec postaram sie dopasowac. Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×