Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość gwiazdoo
heheh. ;D wiecie nie amm jeszcze regularnej miesiączki wiec nie wiem kiedy bd miala xdd. mam niedzieje ze nieee ;]]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak mam okres i nosze tampony to boje sie zeby niebylo plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
no bo czeęsto przeciekają >>>>>znam to upokorzenie>>>>lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka15
DZIEWCZYNY ! czy dziewice moga uzywać tamponów ? czy moge uzywac normalnych "srednich" tamponow jezeli chce 1 raz wypróbowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setti
Kiedyś, kiedy byłam jeszcze dziewicą, próbowałam tamponów, ale sobie odpuściłam, bo nie za bardzo szła mi aplikacja; później, kiedy straciłam niewinność ;) ponowiłam próby i w końcu się przekonałam. Mój niedawny entuzjazm nieco przygasł -postanowiłam używać tamponów podczas pierwszych trzech dni miesiączki, a w nocy i w ciągu kolejnych dwóch dni (na szczęście u mnie krwawienie trwa tylko pięć dni:) nosić podpaski. Teraz odp. na pytanie: ob czy tampax. Z tego, co przeczytałam na tym forum, tampaxy grożą "przeciekiem" ;) Jeśli chodzi o usuwanie tamponu, jeśli jest dobrze nasączony, da się ten zabieg znieść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluniek
Muszę niektóre z was przestrzec. Przed użyciem pierwszego tamponu skonsultujcie się z ginem. Już piszę dlaczego. Wczoraj rano zaaplikowałam sobie tampona i poszłam do szkoły. Jak wróciłam od razu poszłam go wyjąć. I niestety wyszedł, ale do połowy. Stosowałam się do wszystkich instrukcji jak postępować jak utknie tampon. I nic. Już dalej nie mogłam, bo bolałao. Zaczęłam wyć i akurat mama weszła do toalety. No to powiedziałam jej o cochodzi i po namowach mamy pojechałam z nią na izbę przyjęć ginekologii. Na szczęście pani ginekolog mi pomogła i wyciągnęła tampona (nawet nie bolało). Okazało się, że mam rzadki typ błony dziewiczej z dwoma otworkami ... I wsadzić tampona wsadzę, ale wyciągnąć ... nie da rady. Nigdy więcej tamponów. No, może jak stracę dziewictwo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanaaaa
Mam pytanie. Bo już wcześniej próbowałam używać tamponów OB mini. Jak tak na spokojnie je wkładam to jest Ok tylko że później tak jakby on nie dokońca wszedł, troszki uwiera, no a jak się nasączy to kompletnie wypada tzn nie tak mocno. No i jeszcze jesden problem to to że w pierwsze 3 dni mam taki sredno obfity okres ale w pozostale dni to juz prawie nie ale jednak krwawie no wiec w te pozostałe dni tampon nie chce wejść nawet ten najmniejszy ;/ Prosze pomóżcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setti
Kochaaana, proponuję ob. normal, a w ostatnich dniach podpaski lub wkładki. Opowieść o dwóch otworach w błonie dziewiczej mrozi krew w żyłach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_dalia
dla mnie właśnie wyciąganie jest najmniej przyjemne... pamiętam, ze za pierwszym razem aż się poryczałam, bo myślałam że już go nie wyjmę a próbowałam chyba z 10 minut i koszmarnie bolało. Mam dla Was radę: nie ma co się cackać przy wyciąganiu, im szybciej tym lepiej ciach mach i nawet nie zauważysz:) tak naprawdę to wcale nie boli, jest tylko trochę nieprzyjemne, a boli jak się za bardzo spinasz, więc najważniejsze to się rozluźnić. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingulec6x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nieeeeeeeeeeeee taki długi post i zostało tylko pierwsze słowo.... no nie.... :[ :[ teraz juz nie mam czasu pisac wszystkiego jeszcze raz, jutro jak wroce to napiszę :) mysle ze niektorym z was, tym ktore stosowanie tamponów maja jeszcze przed sobą, moje rady pomogą ;) 3m cie się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Tośka_
Słuchajcie mam pytanie, mam już za sobą pierwsze użycie tamponu. Wszystko było ok do momentu gdy zaraz po przyjściu do szkoły nie zaszlam do łazienki i zobaczyłam małą "powódź" tzn. miałam tampon tylko godzinę a on tak mi przeciekł brudząc całą bieliznę... Możecie powiedzieć jak to możliwe, czy ogłam zrobić coś żle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem...
dziewczyny mam problem. Dzisiaj pierwszy raz użyłam tampona. Ja go cały czas czuję, czuję że jest we mnie. Jest mi z tym nieprzyjemnie. Co mam zrobić żeby to się zmieniło??? odpiszcie proszę. Acha i jeszcze coś, jutro jadę na basen do rodziny, i trochę się boję wejść do wody... Proszę pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem...
dziewczyny mam problem. Dzisiaj pierwszy raz użyłam tamponu. Ja go cały czas czuję, czuję że jest we mnie. Jest mi z tym nieprzyjemnie. Co mam zrobić żeby to się zmieniło??? odpiszcie proszę. Acha i jeszcze coś, jutro jadę na basen do rodziny, i trochę się boję wejść do wody... Proszę pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Tośka_
Słuchajcie mam pytanie, mam już za sobą pierwsze użycie tamponu. Wszystko było ok do momentu gdy zaraz po przyjściu do szkoły nie zaszlam do łazienki i zobaczyłam małą "powódź" tzn. miałam tampon tylko godzinę a on tak mi przeciekł brudząc całą bieliznę... Możecie powiedzieć jak to możliwe, czy ogłam zrobić coś żle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_dalia
Tośka: jeśli użyłaś tamponu mini i masz obfity okres to bardzo możliwe Problem: być może włożyłaś go za płytko, jeśli tampon jest odpowiednio głęboko nie powinnaś go odczuwać. Następnym razem spróbuj włożyć go jak najdalej się da, nie martw się, nie da się włożyć "za daleko";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setti
Trzeba tylko "skumać" sposób (a raczej głębokość) wkładania i hulaj dusza! ;) Aplikować polecam przy wdechu. Zanim wyjdziecie z toalety spróbujcie kucnąć, podskoczyć itp., żeby zobaczyć, czy Was nie uwiera, jeśli coś nie gra, popchnijcie tampon nieco głębiej. Trzymam kciuki! ...To jest taka wygoda! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowana...
kurcze...błagam odpiszcie jak najszybciej...dzis pierwszy raz założyłam tampon...było nawet spoko, ale starczył mi na neicałe 3 godsizny....to dziwne czy całkiem normalne?? jutro mam ważny trening na basenie i musze isc, chce założyc tampon , tylko ze boje sie ze pzrecieknie w trakcie treningu, albo ze stroju ''wyleci'' mi sznureczek...;( dodam ze to bedzie moj 3dzien miesiaczki a terning trwa godizne...jak myslicie? przecieknie cyz nie? prosze...powiedzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
wiesz .. spanikowana ja nigdy nie uzywalam tamponow wiec Ci nic nie doradze przykro mi ;( . Ale mysle ze powinnas zalozyc te tampony o wiekszym rozmiarze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spanikowana >> nie przecieknie, 3 dzień to przeważnie już nie taka "powódź" więc godzinkę spokojnie wytrzyma :) pamiętaj o włożeniu go zaraz przed wejściem na basen i zmianie zaraz po wyjściu :) Problem >> za płytko włożyłaś tampon, włóż go trochę głębiej to na pewno nie będziesz go czuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z K.
Tampon to rewelacyjna sprawa. Jeśli któraś z Was się waha, to mogę poradzić tylko jedno... zrób to i nie bój się ;). Ja zastawiałam się 3 "miesiączki" czy użyć. Teraz gdy już to zrobiłam tak jak trzeba jestem w niebo wzięta ;-). Idę dzisiaj na imprę i mam zamiar świetnie sie bawić dzieki mojemu nowemu malutkiemu przyjacielowi. życzę powodzenia wszyskim zaczynającym. A jeśli macie jakieś pytanka i jeszcze czegoś nie wiecie to polecam stronkę http://mydziewczyny.tenbit.pl/ tu znalazłam wszystko czego potrzebowałam ! Trzymajcie się! Dziewczyna z K. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiabasia
Ja też próbowałam ostatnio założyć tampon i bardzo bolało. Czy ten ból mija później? to znaczy chciałabym wiedzieć czy próbować zakładać "na siłe"? proszę piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika123wika123wika123
Dziewczyny, mam wielki prblem, W czerwcu wyjeżdżam na wycieczkę ze szkoły na tydzień do Włoch, i w pierwszych dniach dostanę okres!!!! Najgorsze jest to, że mój tata jedzie z nami jako opiekun. Używanie tamponów i podpasek nie jest mi obce, ale jak przewieśc te podpaski i tampony, bo nie powiem tacie: \"hej, mam okres wpakuj mi do torby podpaski\". Laski, prosze pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonkowaaa
No więc podczas ostatniego okresu probowalam wlożyć tampon było nawet spoko :) ale jak siadałam to mnie uwierał troche ! Musze zacząc uzywac tamponw bo jak pojade na oboz SPRTowy to zgine tymbardziej ze jest nad morzem ! Was też czasami uwiera tak ? ;/ A i czy to mozliwe ze mam wrazenie ze tampony o wiekszym rozmiarze nie zmieszcza mi sie jak bym chciala je wlozyc :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonkowaaa
A i zapomniałam zapytać. Bo słyszałam że podczas okresu nie można się opalać szczególnie przez 3 pierwsze dni bo można dostać krwotoku ;/. No a ja mam zamiar się opalać i kompać ;/ Więc nie wiem co o tym myślicie Może mnie coś takiego nie spotka ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczynka
Mam problem... za tydzien jadę na wycieczkę do aqua parku i najprawdopodobniej wypadnie mi w tym czasie okres... rozmawiałam z mamą na temat wywołania okresu, ale ona powiedziała że ot nie ma sensu.. Kiedyś raz miałam tampon. tylko że go czułam cały czas a jak poprawiałam to mnie pochwa bolała.. ;(( Od tego czasu ich nie używałam.. ale chyba będe musiała.. Jak mam go "umieścić" żeby było ok.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOUSI
Ja próbowałam juz dawno włożyc tampona,ale mnie strasznie bolałao.... i teraz dwa dnio temu stwierdziłam,że podpaski krempują strasznie ruch... i postanowiłam znowu spróbować i co udało się... wogóle nic nie czułam... wogóle jakbym nie miała okresu i poszło tak szybciutko ,że aż miło... więc polecam. A co do koleżanki która wyjeżdza do aqua parku to radzę Ci zakupic ob pro comfort mini... są naprawde super, bardzo łatwo się wślizgują... i musisz sie odprężyc i wsunąć go maź do końca ( tak na 3/4 długości palca) Powodzenia zycze Jak bedziesz miała jakies pytania to pisz : LOUSI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka;*** Mam pytanie ;o) Czy można używać tamponów w nocy np. przez ok. 10h, bo inni piszą że trzeba co 3,4 godziny a przeciez nie bede wstawac w nocy, a z podpaską trudno jest spać, ponieważ śpimy też na plecach i będzie przelatywać do tylu;( ??? a mam obfite miesiączki ;(. nie lubie na noc używac podpasek to nie wygodne. duzo czytalam na temat tamponów i chyba je wyprobuje tylko nie wiem czy ob czy tampax??? pliska odpowiedzcie moze to glupie ale prosze:| mam 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×