Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kikker

Torbiel na jajniku

Polecane posty

Już po raz 2 zrobiła mi sie torbiel na jajniku i sie mocno martwię... Macie podobne doświadczenia? I co ewentualnie z tego wynikło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się ja miałam na jednym a po 2 miesiącach na drugim tylko że mniejszy jezeli używasz tebletki anty to nie powinnas isę martwic bo one zapoiegają nie tylko ciaży ale i torbielom :d pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska20
Ja miałam juz raz torbiel, wyskoczyła mi na tabletkach antykoncepcyjnych które brałam od roku, potem brałam hormony i się wyleczyła,zmieniła mi gin. tabletki i znowu mi sie pojawiła.Teraz dała mi tabletki antykoncepcyjne trójfazowe i zobaczymy co z tego będzie.W każdym razie jeśli ktoś ma skłonności do powstawania torbieli to nawet na tabletkach będzie się pojawiać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kiedyś miałam torbiel na jajniku - właśnie podczas brania tabletek anty (więc tak naprawdę może one wcale nie zabobiegają powstawaniu torbieli). Moja gin powiedziała, ze ta torbiel jest mała i dość czesto wystepuje i często sama się wchłania. Zadnych dolegliwosci z tym zwiazanych nie mialam, wiec pomyślalam- OK, poczekamy i zobaczymy. No i faktycznie, jak poszłam do mojej gi za ok. 3 miesiące to po torbieli nie było śladu:) I nie ma do tej pory:) A to było jakiś rok temu. Ona jakoś tę torbiel nazwała, chyba czynnościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam sporą torbiel(6 cm) ale na szczęście obeszło się bez interwencji chirurga. Pomogły antybiotyki, czopki i hormony właśnie. Przy torbieli należy pamiętać aby nie przeziębić jajników (czyli zimą nosić ciepłe majty ;) i nie kąpać się latem w zimnym jeziorze;) ) Pozdrawiam i życzę zdrowia! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 17 lat
i tez to mam...mi przepisała narazie tabletki anty -harmonet,mam wielkosci orzecha laskowego,czy dobrze zrobiła?bo ja sie juz boje bo zaczely mnie bolec 2 jajniki,dodam ze moja mama w moim wieku miala to samo i musieli jej wyciac,ale to byly inne czasy teraz sa leki na to prawda????mam dalej te tabletki anty brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 17 lat
i tez to mam...mi przepisała narazie tabletki anty -harmonet,mam wielkosci orzecha laskowego,czy dobrze zrobiła?bo ja sie juz boje bo zaczely mnie bolec 2 jajniki,dodam ze moja mama w moim wieku miala to samo i musieli jej wyciac,ale to byly inne czasy teraz sa leki na to prawda????mam dalej te tabletki anty brac?dala mi 2 opakowania,ale okres mi zanikł i co ja mama zrobic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 20
Jak Ci kazała brać tabletki na zniknięcie torbieli to je bierz.Czasem jest tak że jak ktoś ma nowe tabletki albo nigdy nie brał to może nie mieć okresu i nie ma sie za brdzo czym martwić:)))Ale bierz bo one pomagaja niektórym kobietom,bo mnie nie:)Ale to dlatego że ja jeste,m estrogenna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIA_27
Ja właśnie się dowiedziałam, że mam na lewym jajniku torbiel śr. 54mm. Nieźle się przestraszyłam.. Przez niego nie pojawiła się u mnie (zwykle regularna dzięki kuracji hormonalnej) w tym miesiącu miesiączka. Dostałam jakieś hormony zastępcze i mam nadzieję, że wkrótce problem się rozwiąże. Anty brać na razie nie mogę:( Lekarz powiedział, że nie powinnam się martwić torbielem, gdyż każda kobieta przez to przechodzi. Poza tym nie jest to nic poważnego, z powodu czego miałabym nie spać w nocy. Tak więc dziewczyny nie martwcie się!!! Zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta 17
ja tez mam torbiel. trzy lata minie w marcu chodze do gin. odkad mi go wykryli. moja gin. mowi ze to nic strasznego ale ja nie dostaje zadnych tabletek. dwa razy lezalam juz w szpitalu z powodu krwotoku i strasznych buli. ale gin. kaze sie nie martwic mam czekac az urosnie i wtedy mi go wytna pa boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo20
jakies 2 lata temu tez mialam torbiel - ok11cm. tylko ze ja mialam z tym duzo dolegliwosci np bole, brak miesiaczki, itp. stracilam przytomnosc -zabrali mnie do szpitala i kazali czekac. pozniej konieczne bylo usuniecie calego jajnika! ateraz mam anemie, i bede miala podobno duze problemy z utrzymaniem ciazy; wiec laseczki nie lekcewazcie tego!!! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melek
WItajcie dziewczyny:) Ja właśnie dowiedziałam się że mam 7cm torbiel na jajniku i niestety muszę poddać się operacji.Konsultowałam to już z 3 lekarzami wiec chyba nie ma wyjścia.Troszkę się boję, szczególnie tego ze w przyszłości będę miała problemy z ciążą.Czy wiecie moze jak długo po operacji trzeba leżeć w szpitalu i jakie są rzeczywiste konsekwencje tej operacji? Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tete
Witam też niedawno dowiedziałam się że mam torbiel ok, 5,5. Trochę się załamałam , ponieważ właśnie chciałam w końcu mieć dziecko. Na szczęście okazało się że rakowych komórek nie mam. Panicznie boję się żeby nie wycieli mi jajnika. Czy to da sie leczyć, jak długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaha 23
U mnie wykryto torbiel w październiku(zatrzymała mi się miesiaczka)..miała 4 cm i była czynnościowa. Dostałam DUPHASTON i brałam go 3 miesiące od 16 d.c przez 10 dni. I torbiel zniknęła...tak więc hormony pomagają !!! Ale moja miesiaczka znów się zatrzymała, robiłąm badania na prolaktyne i wiem że mam ją kilkakrotnie wyższą, Od tygodnia rozpoczęłam walke z tym hormonem, życzcie mi powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryneczka
haj !absolutnie nie lekceważcie torbieli. Taki wstręciuch może spowodować zrośnięcie jajowodu co prowadzi do bezpłodności. Tylko nie każdy gin kieruje na usg i tu jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj u ginekologa po raz pierwszy i od razu wykrył torbiel. Powiedział, że to nic groźnego bo to może być komórka jajowa czy pęcherzyk który nie pękł czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie przez ten stres... Ale to ma niby samo zniknąć. A ja i tak się boję. Czy któraś z Was miała to samo? Po jakim czasie może ona zniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola19761
Hej Monika2222 nie zawsze tak jest że torbiel sama zniknie ,są takie torbiele które mimo niewielkich rozmiarów trzeba operowac.Czy Twój lekarz dał Ci skierowanie na USG, czy zlecił wykonanie badania OB, i markera Ca 125 . Jakie leki Ci przepisał ,odpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie żadnych leków, usg. Mam skierowanie na wszystkie podstawowe badania, ale to tylko dlatego że chciałam żeby mi przepisał tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam u niego wizytę w poniedziałek już z wynikami. Powiedział, że to nie groźne, bo to są już dni płodne i ta komórka mogła się nie przebić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt taki
tez miałam torbiel gigant o srednicy 17-20cm! wycieli, razem w prawym jajnikiem, lewy tylko ''obczyscili'' z torbieli drobniejszych. U było ciezko.. ale teraz nie mam zadnych problemow, a naprawde przez to cierpiałam. Odwagi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda03
właśnie nie dawno miałam robione USG i wykryto mi torbiel na lewym jajniku o rozmiarach 6-7cm... dostałam skierowanie do ginekologa ale się boje bo jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa...jak to jest??? na czym polega cała terapia?? pomocy bo sie trochę boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewćia
hej ja mam od pół roku torbiela iraz jest wiekszy araz mniejszy araz go wogule niema miałam miec juz 2operacje ale niedoszło do nich zpowodu nagłej miesioczki wkoncu postanowili mnie chormonalnie leczyc biore leki od 3miesiecy ostatnio pojawiły sie bóle pojechałam do lekarza okazało sie ze sie powiekszył kazał dalej leki brac co mam robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTITITATATA
A ja mam ciągle nieregularne okresy. Pół roku temu gina stwierdziła u mnie torbiela na jajniku. Zapisała mi Luteine i okres dostałam znowu. Ale po tamtym okresie znowu mam 4 miesiące przerwy. Jutro ide do lekarza ale zaczyna mnie to wkurzać bo mam 20 lat i jeszcze nigdy nie miałam okresu regularnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTITITATATA
PUK PUK!!!! Nikt się nie odezwie do mnie....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka330
Hej... no masz problem z tymi okresami. moja kuzynka tez tak miala , pare miesiecy nie miala wcale okresu to jak go potem dostawala to podpaska jej nie starczala. Najlepiej mowila ze siedzie w toalecie i koniec, raz az zemdlala tak miala mocne krwawienie. Ale teraz ma regularnie, bo bierze tabletki anty. A ja mam 21 lat i 10 pazdz. moja corka skonczy 8 miesiecy. dopiero w piatek zdecydowalam sie isc do ginekologa bo strasznie bolal mnie brzuch. myslalam ze moze przed okresem, okazalo sie ze mam torbiela 5,6 cm jak dostane okres mam brac tabletki anty 2miesiace i zobaczymy czy przejdzie. tylko boje sie bo jest ryzyko ze peknie, wtedy lece na stol, a ja sie tak tego boje... zapewne bede miala sklonnosc do takih rzeczy po mamie, ona miala problemy po porodzie i w wieku 40 lat sracila narzady, usuneli jej bo za duzo jej sie tam robilo, a rok wczesniej usunieta jej jedna piers z powodu raka. na dzien dzisiejszy ma sie dobrze a jutro konczy 44 lata wiec musze ja odwiedzic i zyczyc aby zyla mi jak najdluzej:) pozdrawiam wszystkie panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po
ludzie jest już spooooory topic na ten temat powstały wcześniej i tam są zawarte najnowsze wiadomości na ten temat.wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkla00
Witam mam ten sam problem byłam wielokrotnie i ginekologa za pierwszym razem jak poszłam to miałam torbiel 10 cm lekarka dała mi skierowanie do szpitala ale ja poszlam do innego ginekologa i lekarka przepisala mi luteine wiec zaczelam brac i za jakis czas poszlam na kontrole i zmiejszyl sie do 4 cm po następnych tabletkach torbiel mi zamilkła w listopadzie ubr dostałam skierowanie na badanie jany brzusznej znowu wykryto u mnie torbiela 6 cm przez 2 miesiace wrosła mi do 10 cm dostalam skierowanie ponownie do szpitala na konsultacje większych problemów ztym torbielem nie mam miesiączki mam regularne prosiłabym o doradzenie mi czekam na odp co mam zrobisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaarlA
Ostatnio miałam okres tylko przez jeden dzien. Później zaczął mnie boleć brzuch ale tylko po lewej stronie. Z rana najbardziej mnie bolało i podczas stosunku. Poszłam do ginekologa, zrobił mi usg i okazało się ze mam torbiel na lewym jajniku o średnicy 4cm. Od dzis zaczęłam brać tabletki anty. MIDIANA w podwójnej dawce. Zobaczymy, jak pomoze to dobrze a jak nie to czeka mnie opetacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja torbiele mam co miesiąc. Odczuwam bóle w podbrzuszu i przy załatwianiu spraw fizjologicznych. Tabletki biore już kilka lat. Mimo zmian tabletek pojawiają się. Największą moja torbiel miała wielkość 7 cm przy tabletkach antykonc. Vibin. Miałam mieć laparoskopie ale tydzień przed zabiegiem pękła i dostałam boli brzucha. Pozniej zmieniłam tabletki więc już nie są takie duże średnio ok 4 cm. Dzisiaj z powodów boli w podbrzuszu trafiłam do gin i okazał o się ze znów ja mam tak ponad 4 cm a biorę tabletki naraynaraya Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×