Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balleyage

pigułki Yasmin

Polecane posty

Gość ahy i ehy sa tu i tam
ja biore te pigulki Yasmin od ponad niecalego roku. Dla mnie sa bardzo dobre ja nic nie przytylam waze dalej tyle samo, piersi tez mi nie urosly, glowa tez nie boli mnie libido jest wporzadku, bardzo mi sie poprawila cera. W lutym chce sobie zrobic przerwe na oko 3 miesiace i znow czac je brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie 3 opakowania Yasmin i za tydzień idę zmienić te tabletki na inne. Może nie mam aż tak ogromnych skutków ubocznych, ale w porównaniu z ceną stwierdziłam, że nie warto. Efekty uboczne: -Problemy z cerą. Kilka lat temu wyleczyłam trądzik, a on teraz powraca. Czoło czyste, policzki czyste, ale przed okresem wysypuje mnie na brodzie. Poza tym mam duże, bolące, podskórne gule. Ciągle coś mi wyskakuje, a przed okresem wręcz mnie wysypuje. Miało się poprawić po 2-3 opakowaniach, ale wciąż jest tak samo. Na pewno przesadzam, ale skoro przed braniem tych tabsów miałam gładką skórę, to wolałabym, żeby taka pozostała. - Wieczne mdłości. Czasem jestem bardzo głodna, jem coś, a to coś mi nie smakuje. Bardzo zmienił mi się smak, a raczej to, że nic mi nie smakuje, a głód i tak odczuwam. - Silny ból brzucha już na tydzień przed okresem - Miesiączki zamieniły się w dni histerii, a wcześniej tak nie miałam. Zawsze odczuwałam lekki ból brzucha i często miałam obfite miesiączki, ale nigdy nie miałam tak złego nastroju - Jestem płaczliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oisdhiog
Anetaaaa Hej mam pytanko wczoraj skończyłam brać antybiotyki przeciw grypie i w tym czasie nie kochałam sie z chłopakiem ponieważ nie chciałam ryzykowac a antybiotyki maja wpływ na tabletki w mniejszym lub wiekszym ale maja i się zastanawiam przez ile dni powinnam jeszcze zaczekac na współżycie. Byłabym wdzieczna na za odpowiedź. Pozdrawiam Aneto, nie wszystkie antybiotyki maja wplyw na tabletki. Skad Ci to przyszlo do glowy? Ja zawsze gdy jestem chora i gdy lekarz zapisuje mi antybiotyk pytam go o wplyw na tabletki anty i jeszcze sie tak nie zdarzylo, zebym trafila na takie. Lekarz zawsze zapewnia, ze spokojnie moge brac i, ze nie oslabiaja skutecznosci tabletek anty. A poza tym w ulotce masz to dokladnie opisane, jakie grupy lekow maja wplyw na tabsy i co wtedy robic. Od strony 31 do 34 masz wszystko dokladnie opisane. Warto przeczytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziękuje za odpowiedź tak wiem czytałam i mój ginekolog mi też tak mówił tylko ostatnio trafiłam do zagorzałej przeciwniczki antykoncepcji (wierzcie mi nasłuchałam sie za wszystkie czasy to moja mama by mi chyba takiego wykładu nie strzeliła:D)bo mojej lekarki rodzinnej nie było i ona mi powiedziała ze kazde antybiotyki wpływaja na tabletki zbytnio wiarygodna to ona nie była ale wiecie lepiej dmuchać na zimne:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oisdhiog
Rozumiem, niektorzy lekarze tacy sa, ja raz trafilam na babke, ktora byla zagorzalym przeciwniekiem farbowania wlosow. Zamiast przejsc do rzeczy to nadawala mi przez 15 minut, ze bede miala raka, bo farby sa rakotworcze:P A co do antybiotykow to zapewniam Cie, ze nie wszystkie oslabiaja skutecznosc tabletek anty. Niektore tak, zawsze przed braniem warto sie upewnic, zapytac lekarza, przeczytac ulotke itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _the_dancer
Dla dziewczyn, którym Yasmin dobrze służy: mam do odsprzedania 3 opakowania Yasmin (data ważności: listopad 2010). Kupiłam go po 44.91zł/opakowanie, a odsprzedam trzy opakowania za 120 zł (ewentualnie możemy się targować:)) Osoby zainteresowane proszę o kontakt e-mailowy: malusienka22@wp.pl. Ps.Mieszkam w Warszawie, możliwy odbiór osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie..zawsze miałam okres 8go każdego miesiąca..czyli jakiś czas po odstawieniu tabletek.w tym miesiącu odstawiłam jak zawsze ale przez przypadek wczoraj wziełam jedną tabletke.czy to wpłyneło na brak miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kii
czesc dziewczyny, wzielam dzis dopeiro trzecia tabletke yasmin. ogolnie nie zauwazylam zadnych zmian w samopoczuciu ani wygladzie, ale fakt to dopeiro trzecia tabletka...mam takie pytanie? chcialabym jutro pojsc do solarium i sie troszke opalic. myslicie ze jest ryzyko wystapienia przebarwien po tak krotkim czasie przyjmowania tabletek? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kii
czesc dziewczyny, wzielam dzis dopeiro trzecia tabletke yasmin. ogolnie nie zauwazylam zadnych zmian w samopoczuciu ani wygladzie, ale fakt to dopeiro trzecia tabletka...mam takie pytanie? chcialabym jutro pojsc do solarium i sie troszke opalic. myslicie ze jest ryzyko wystapienia przebarwien po tak krotkim czasie przyjmowania tabletek? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przyznam sie,ze nie czytalam calego forum wiec nie wiem,czy sa odpowiedzi na moje pytanie tu zawarte.. jestem w połowie pierwszego opakowania,od wczoraj czuje sie coraz gorzej.mam potworny ból głowy, ból brzucha połączony z mocniejszymi plamieniami(od konca okresu jeden dzien nie plamiłam tylko) mam okropne mdłosci az mam wrazenie,ze zaraz zwymiotuje,jest mi słabo i dzisiaj w nocy mialam silny skurcz w lydce i bolą mnie własnie łydki od tej chwili;/ do tego boli mnie serce chyba,w kazdym bądź razie coś w klatce piersiowej...;/ i nie wiem co mam robic,czy dalej brac te leki,czy je odstawic.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tobie droga "kolezanko" nie zycze tego,co sie ze mna dzieje...a nie raczej ci zycze...zebys sie dowiedziala jakto sie człowiek wtedy czuje!!!! na twoj post moja odpowiedz chyba wystarczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usdhg9s
Skoro tak źle się czujesz, to dlaczego szukasz pomocy na forum, zamiast iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaga
mam pytanko, stosowalam do tej pory harmmonet i teraz zmieniam na yasmin, jak nalezy przyjac pierwsza tabletke?zrobic 7 dni przerwy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowe wlosy mam
ja jak bralam diane 35 przez 6 miesiecy to otem jak przechodzilam na Yashmin po 7 dniowej przerwie juz go normalnie rozpoczelam, dzieki temu bylam zabezpiecozna od pierwszej tabletki i nie wystapily plamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelaaa
biore tabletki od 3 lat - wczesniej brałam Microgynon teraz Yasmin - nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych , waga spadla(nie zatrzymuja wody), powiem szxczerze ze jak czytalam to forum to bylam przerazona zla ze dalam sie namowic lekarzowi na zmiane ale tabletki sa super- no moze oprocz ceny ale cos kosztem czegos. polecam je mlodym mezatkom, do ktorych sama naleze ;))) na dodatek maz stwerdzil ze mi piersi urosly (a i tak mam duze C) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królewna klaudia
kochane dziewczyny! spokojnie,spokojnie,ja biorę yasmin od 2 lat! jest super! sluchajcie,piersi się powiększyly i są o niebo jędrniejsze,mam extra samopoczucie,lepszą cerę i wagę w normie! Do tego chodzę regularnie na solarium i mam piękną opaleniznę bez żadnych plam i przebarwień,jak po niektórych pig.antyk.Polecam gorąco,pozdrawiam,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królewna klaudia
DO KII Spokojnie się opalaj,bez obaw! ja chodzę 3 razy w tygodniu i mam równomierną opaleniznę,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królewna klaudia
dziewczyny antybiotyki ZAWSZE zmniejszają dzilanie pigulek antykoncepcyjnych WSZYSTKICH! Dlatego po zakończeniu kuracji antybiotykowej należy stosowac przez okres 7DNI dodatkowe zabezpieczenie,np.prezerwatywę. Aha i pamiętajcie o systematycznym braniu pigulek ZAWSZE o tej samej godzinie,bo to jest bardzo ważne,gorącowas pozdrawiam,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iugiugppmm
Krolewno Klaudio, chyba cos Ci się pomyliło. Nie wszystkie antybiotyki zmniejszają skuteczność tabletek anty. Na ulotce masz wyraźnie napisane, z jaką grupą antybiotyków należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ja jeszcze na taką nie trafiłam. Za każdym razem, gdy byłam chora i brałam antybiotyk to pytałam lekarza o związek z tabletkami anty i lekarz zapewniał, że moge brać spokojnie, bo nie zmniejsza skuteczności. Czytałam ulotki od antybiotyków, które zażywałam i na nich również nie było przeciwskazań, ani dodatkowych informacji o obniżaniu skuteczności tabletek anty. W ulotce od strony 31 do strony 34 jest dokładnie opisane, na które leki należy zwrócić uwagę i co wtedy robić. Zanim nastraszysz ludzi, zapoznaj się dokładnie z ulotką. A co do brania tabletek o tej samej godzinie, to nie ma to aż takiego znaczenia. Rozmawiałam na ten temat z ginekologiem i zapewniał mnie, ze godzina w tą czy w tamtą nie robi różnicy. Grunt, żeby się nie spóźnić 12 czy 13 godzin (nie pamiętam w tej chwili dokładnie). W ulotce masz napisane, że jeśli minie więcej niż 12 czy 13 godzin od pominięcia tabletki, to skuteczność może nie być zachowana. Ale naprawdę nie ma co panikować, gdy zażyjemy tabletkę godzinę czy dwie później niż zwykle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem jesli chodzi o tabletki yasmine.zacznę może od początku moje pierwsze tabletki które wzięłam to novinette brałam je nie cały rok ale miałam silne bóle głowy byłam bardzo osłabiona,o nastrojach zmiennych nie wspomnę wiec przerwałam branie po 2 miesiącach poszłam do lekarza i przepisał mi yasmine po nich tez czasami fatalnie się czułam brałam je 3 miesiące kiedy dowiedziałam się o tych okropnych rzeczach na ich temat to zdecydowałam sie je rzucić.ale ostatnie opakowanie wziełam do konca i normalnie dostałam miesiaczke.w trakcie tej miesiaczki byłam u ginek.powiedział ze ze mna wszystko wporzadku i mam prztjsc na kontrol za pół roku ale mineły 2 miesiace od tamtego czasu i nie mam miesiaczki w ciagu tego czasu kochałam sie z moim facetem na poczatku stosunku bez gumki ale to trwało 1min po czym zakładał. robiłam już test i nie jestem w ciąży.Nie wiem co robić czy któras z was tak miała prosze o rade bo nie wiem co robic.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcd
"kiedy dowiedziałam się o tych okropnych rzeczach na ich temat to zdecydowałam sie je rzucić" Głupota ludzka nie zna granic...:| Kobieto zamiast czytac takie pierdoly i doszukiwać się skutków ubocznych na siłę zacznij myśleć!!! Przeczytalas, ze ktos się źle czuł po tych tabsach i to jest powód, żeby je odstawić??? A wiesz co może się z Tobą dziać po polopirynie albo rutinoscorbinie? Tam tez masz wypisane działania niepożądane. To, ze ktoś miał po nich skutki uboczne nie oznacza, że Ty tez będziesz je miala! Nie rozumiem skąd biorą się tacy hipochondrycy:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgrabna dupeczka
XCD ma rację! te objawy są narmalne i ustępują w miarę uplywu czasu! spoks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaz
tablletki sa super - nie mam po nich zadnych skutkow ubocznych , piersi mi urosly ,waga nie wzrosla, na solarium mozna chodzic bez obaw (a biore tabletki juz 3 lata). jakbym miala sie sugerowac tym co pisza o wszytstkich tabletkach jakie to sa zle i wogole to dzis chodzilabym z gromadka dzieci jak moja siostra, ktora boi sie tych wszystkich skutkow ;)) dziewczyy najpierw sprobujcie a pozniej krytykucie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska26
czesc chcialam sie dowiedziec cos na temat tych tabletek bo lekarz mi je przypisal tyle tylko ze mam je brac na wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkai
Hej mam pytanko! 1,5 roku temu bralam tabletki Logest....okres dostawalam zawsze 4 dnia przerwy. Obecnie skonczylam 2 juz opakowanie Yasmin. Ostatnio okres tez wystapil 4 dnia od odstawienia ale teraz go nie ma ;( Bralam w tym czasie ze dwa razy polopiryne s, rutinoscorbin i jakies tabletki na kaszel jednak tabletki te podobno nie maja zadnego wplywu na dzialanie antykoncepcji. Czy okres moze pojawic sie 5 albo 6 dnia jesli zawsze wystepowal 4??????????????Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netusia
Cześć dziewczyny! Ja jestem bardzo zadowolona z tych tabletek. Cerę mam bez zarzutów(w porównaniu z tym, co miałam wcześniej), czuję się bardzo dobrze moje libido pozostalo bez zmian, czuję, że chudnę, piersi urosły mi z rozmiaru b na prawie d:) bardzo gorąco polecam!!! Wcześniej brałam novynette po którym przytyłam i straciłam ochotę na kochanie się, potem brałam marvelon i to był prawdziwy koszmar... Ledwo dotrzymałam do końca blistra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tacjanaaa
ja brałam logest 4 miesiace i nei bylma zadowolona :/ libido spadło masakrycznie ... suchosc pochwy itd no i chandra straszna , teraz zaczynam brac yasmin i zobaczymy jak bedzie napewno napisze moje spostrzezenia :) pamietajmy jednak o tym ze kazdy organizm toleruje inaczej tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mmm
A ile kosztują Yasmin? Urosły wam piersi po nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja za Polskie Yasmin płace 45 u siebie a z importu 37. Biore juz tabletki od roku i piersi mi urosly o jeden numer ale to na poczatku tzn po jakis 3-4 miesiacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety po wybraniu dwóch opakowan przestalam je brac..odstawić mi je kazał natychmiast leki...spowodowały one u mnie boel w klatce piersiowej,bole łydek,plamienia,bole piersi,(urosly z reszta;/) i bol w podbrzuszu... takze ja osobiscie ich nie akceptowalam od pierwszych tabletek,dobrze,ze poszlam do lekarza,bo lekarz powiedzial,ze grozila mi zakrzepica,albo zawał serca!!:O pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×