Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Go艣膰 lusi24
hej! witam wszystkich! ostatnio tu nie zagladalam bo jakies chorobsko mnie rozlozylo :( wiosna za oknami a ja sobie weekend przelezalam w lozeczku! badanie ide zrobic w srode rano :( dawno sie tak nie balam, nie wiem czym to jest spowodowane! Moze tym ze tak BARDZO chce zeby wszystko wrocilo do normy?! czy Wy tez tak sie tsresujecie przed badaniami? Olu czy leczysz sie we Wroclawiu? Pozdrawiam wszystkie kobitki bardzo serdecznie! Fajnie ze jestescie :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hello!!!! Lusi ja sie najbardziej denerwuje przy odbiorze wynik贸w - to oczekwianie jaka bedzie tym razem prl jest niezbyt przyjemne. Jesli sa dobre wyniki to na nastepne badanie ide na luzie;-) a jesli nie sa dobre o to stres daje sie we znaki. Lusi trzymamy kciuki - wszystko wr贸ci do normy !!! hm jak tak czytam tu o tych fryzjerach ;-) to az samej mi sie zachcia艂o zmienic fryz, tylko mam problem ze znalezieniam dobrego fachowca , kiedys jak posz艂am na scieniowanie w艂os贸w to fryzjerka musia艂a miec z艂y dzien;-( pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola27
Hej!!!! Pogoda wspaniala! A偶 zyc sie chce!!! :) Ja rowniez boje sie kazdego wyniku po badaniach czasem tak sie denerwuje ze az dzwonie do laboratorium by szybciej znac wynik!!!! Obawa jest zawsze czy nie bedzie gorzej niz bylo, to kazda z nas przechodzi!!! Lusi tak lecze sie we Wroclawiu choc mialam operacje w Warszawie, to leczenie kontynuje na Klinikach endokrynologii, rowniez w prywatnym gabinecie pewnej pani endokrynolog pani Z..., a teraz w Centrum Medicover tez we Wroc艂awiu. A czemu pytasz? Ty tez we Wroc艂awiu? Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lusi24
Tak Olu ja tez jezdze do Wroclawia. Tylko chcialabym sie leczyc w tej poradni przyklinicznej, nie wiesz czy ona jest czynna? bo ostatnio byly z nia jakies problemy!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola27
Hej!!! Wisz co Lusi troche mnie zaskoczylas tym ze sa jakies problemy z ta poradnia przykliniczna, bo zawsze funkcjonowala ok, jak jest teraz to nie mam zielonego pojecia!!!! Moze zadzwon tam?! Ja dzis sie marnie czuje!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola27
Hej!!! Cos dawno tu nikt nie pisa艂? Moze sie ja odezwe, bo od soboty nie bedzie mnie przez 2 tygodnie..... 艣wieta 艣wieta i dluzszy urlop :) Co tam u was moje drogie? Nic nie piszecie? Mam nadzieje ze jest dobrze jak nie jescze lepiej!!!! :) Pogoda w kratk臋, teraz znowu zimno i pada!!!! :( Mam do was pytanie. Jak to jest u was z waszym mlekotokiem? U mnie jest bardzo dziwnie bo pojawia sie srednio raz w miesiacu po czym zanika, potem znowu jest i to do takiego stopnia ze wystarczy iz gdzies tam przycisne piers i cos poleci :( Na dodatek bola mnie wtedy!!! Procz tego ze jest mlekotok mam wtedy tez inne objawy jak: wiekszy apetyt zwlaszcza na slodycze, wzmozony trodzik pojawia sie pare krostek potem mija, no i co brzuch robi mi sie jak balon az boli!!!!Wygladam jak kobieta w 6 miesiacu ci膮zy!!! Az sie czasem zastanawiam czy nie jestem? :)Mam tez zle samopoczucie, nic mi sie nie chce tylko bym spala i w nic sie nie moge zmiescic. Po pewnym czasie tak okolo tygodnia wszystko powoli zaczyna ustepowac, najdluzej schodzi brzuch. Wszystkie te objawy przypominaja okres ktorego niestety nie ma! :( Jak by byl to bym sie tak nie martwila. Tylko po co mi jeszcze ten mlekotok?! Moze ja wtedy wlasnie przechodze ten niby okres tylko bez niego? I dlatego hormony bardziej szaleja i produkuja mi ta prolaktyne co przyczynia sie do mlekotoku? Potem mam przez jakis czas spokoj i... znowu wszystko wraca Jak jest z wami? Czy sadzicie ze moje myslenie jest dobre, ze to moze byc faza cyklu miesiecznego tylko bez krwawienia? Juz sama nie wiem co myslec. Napiszcie prosze swoje opinie!!! Do soboty na pewno jeszcze je przeczytam! :) Pozdrawiam was bardzo serdecznie!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lusi24
witam! ja nie mam pojecia jak to jest bo nigdy nie mialam mlekotoku!!! lekarze byli bardzo zdziwieni tym faktem i nie chcieli mi wierzyc, bo przy makrogruczolaku i takiej wysokiej prolaktynie wlasciwie powinnien byc mlekotok! ja z tego powodu nie narzekam ;) wole tego nie doswiadczyc! dzis odwazylam sie wreszcie zbadac ta nieszczesna prolaktyne Przy normie 6.0-29.90 ja mam 27,86 wiec chyba dobrze, ale powinno byc troche mniej. Jutro zadzwonie do mojego lekarza i dowiem sie co teraz. Pozdrawiam wszystkich :) pa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola27
Hej Lusi!!!! Sze艣ciara z ciebie!!!! Masz super prolaktyne!!!! Ja tez bym chciala miec tak膮!!!! Moja ciagle krazy w okolicach 80 - 90 niestety:( !!!! Mozesz sie tylko cieszyc!!!! :) Buziaczki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Lusi no!!!!prolaktyna b.dobraaa! a z czasem bedzie jeszce mniej !!!! Ola mlekotok mia艂am na samym poczatku problem贸w z prl, cyce;-) mnie okropnie bola艂y. Pozniej po 1 tabl bromergonu zanik艂 (po d艂uzszym zazywaniu). Teraz ca艂y czas biore 1/2 brom i mlekotoku (po przycisnieciu piersi) nie ma;-). ja mam pytanie jak d艂ugo mozna zazywac castagnus? pozdrawiam!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Iwona28
Witam dziewczyny. A tym mlekotokiem to pewnie masz racj臋 偶e odczuwasz t膮 faz臋 jakby艣 mia艂a okres. My艣l臋 偶e mo偶esz zapyta膰 lekarza czy nie warto zrobi膰 USG dopochwowe i ustali膰 co si臋 dzieje w jajnikach, czy produkuj膮 p臋cherzyki i co tam si臋 dzieje. Mo偶e brakuje troszk臋 estrogen贸w albo progesteronu 偶eby by艂 okres. Bo prolaktyna dzia艂a hamuj膮co na te funkcje. A mo偶e powinien Ci co艣 w艂膮czy膰 - bo trzeba miesi膮czkowa膰. Lusi - 艣wietnie. Oby tak dalej!!! Ja mia艂am sen - 艣ni艂a mi si臋 operacja i ten stres 偶e zasypiam na zawsze, wsta艂am zm臋czona i z b贸lem g艂owy. Ale jak przeczyta艂am o prolaktynie Lusi po operacji to kamie艅 z serca. Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣膰 dziewczyny u mnie mlekotok jest juz od dw贸ch lat ca艂y czas czy mam okres czy tez nie piersi bola strasznie a najwiecej przed okresem , robia sie wieksze i tez czuje sie jakbym by艂a w ci膮zy . Wyobra偶cie sobie 偶e nawet musia艂am pokupowac sobie staniki o rozmiar wieksze , i zak艂adam jak czuje 偶e piersi mi sie powiekszaj膮, czuje sie nie komfortowo. Apetyt tez mam staram sie jak moge ogranicza膰 bo wiem 偶e zaraz przyby艂oby sade艂ka . Ostatnio nie weim jak u was ale mog艂abym spac non stop, juz odliczam dni do 艣wi膮t a potem ide na zabieg , w艂asnie szkole dziewczyna , kt贸ra ma mnie zastepowa膰 .Pozdrawaiam Was wszystkie jeszcze sie odezw臋 pa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 demi
Witam wszystkich! Mam 22 lata i od dw贸ch lat zauwazy艂am u siebie mlekotok. Nie du偶o ale zawsze troszke tego jest. Kiedys lekarz zbagatelizowa艂 problem i teraz dopiero po rozmowie z jedn膮 osoba wybra艂am sie na badanie. Dzisiaj odebra艂am wyniki mam 43.71 prolaktyny. Czy jest az tak bardzo 藕le??? Doadam ,ze nie miewam ostrch b贸l贸w g艂owy. Mlekotok sie zmienjuszy艂 ujuz go nie ma czasami przed okresem minimalnie sie pojawi bia艂a kropeczka. Nieregularnie miesiaczkuje. Wyjezdzam za tydzien, lekarz kaza艂 mi ponowic badanie ale bedzie robione przed miesiaczk膮 jeszcze tzn. w poniedzia艂ek i jesli prolaktyna bedzie dalej wysoka to przepisze mi dostinex. Stwierdzi艂 ,ze u mnie moze to byc ,,czynno艣ciowe,, A jesli oka偶e sie ,ze to gruczolak??? To ten dostinex nie zaszkodzi? Przyjezdzam dopiero za 2 miesi膮ce najszybciej a musze byc tam p贸艂 roku. Czy nie bedzie za p贸xno??? Dziekuje za jakiekolwiek informacje !!! Jak r贸wniez Wasze opinie!! Wiem,ze nie jestescie lekarzami ale moze z doswiadczen kt贸ras powie co nie co :) Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc Demi 馃尰 ja mia艂am podobne objawy jak Ty , co prawda nizsza niz 43 prl, mlekotok, bol piersi, regularne choc bolesne miesiaczki i od razu zrobi艂am rezonans . Wyszed艂 mikrogruczolak 5mm , kt贸rego skutecznie ponoc truje bromergonem ( czeka mnie drugi rezonans) to tyle od siebie \"z doswiadczen\" ;-) w Twoim przypadku moze byc to czynnosciowe - leczy sie tymi samymi lekami (zaburzenia czyn, gruczolaki) pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola27
hej!!! Demi nie bagatelizowala bym sprawy moze to nie byc gruczolak ale jakies objawy juz sa!!! Jezeli wyjezdzasz to rob sobie tez tam poziom prolaktyny. Najlepiej by bylo zrobic jednak rezonans!!! Wiesz dostinex jest bardzo drogim lekiem 8 tabletek kosztuje 260z艂!!! Fakt ze ma najmniejsze skutki uboczne!!! Kontoluj sie i nie zaniedbaj sprawy!!! Dziewczyny dzieki za wasze opinie i rady!!! Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dok艂adnie Demi -bez nerw贸w ale trzymac reke na pulsie , zeby czegos nie zaniedbac! Dzieczyny co u Was? pewnie wyjecha艂yscie gdzies na week , taka 艂adna pogoda ! i s艂usznie!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 demi
Dzieki wszystkim za odpowiedzi:* :) Niestety nie wiem czy bede mia艂a tam mozliwo艣膰 zrobienia bada艅:( Ale postaram sie. A jeszcze jedno pytanie czy jesli sie oka偶e ,ze to gruczolak to czy wycina sie go z ca艂膮 przysadk膮? Jak p贸藕niej samopoczucie? A jesli go nie mam czy dostinex mo偶e zaszkodzic? czy raczej pomo偶e? I jakie skutki uboczne? Niestety non stop jestem na kuracji antybiotykowej, non stop jakies leki i inne choroby.Jest nieprzyjemnie:( A te zaburzenia ,,czynno艣ciowe,, to jest od stresu? W sumie ja mam mlekotok od dw贸ch latek wiec chyba raczej to gruczolak:( Pozdrawiam A i 偶ycze mi艂ego weekendu :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣c dziewczyny ja dzisiaj mia艂am prcowity dzie艅 wiecie porz膮dki na 艣wieta teraz ju偶 odpoczywam, Czeka mnie juz ostatni tydzie艅 w pracy a po 艣wietach czekam na telefon i jad臋 do szpitala wi臋c czekam ju偶 jestem bardziej nerwowa .Ostatnio b贸le g艂owy by艂y w miare sz艂o wytrzyma膰 . Mamy faktyczne pi臋kny dzie艅 szkoda tylko 偶e zapowiadaja wkr贸tce u mnie opady , zaraz cz艂owiekowi jest lepiej jak 艣wieci s艂oneczko. Pozdrawaim Was wszystkie pa Ania

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Iwona28
Hello. Aniu, dlaczego czekasz na telefon? Ja jak by艂am w warszawie na konsultacji to od razu zosta艂am zapisana na 2 czerwca na operacj臋. Lekarz powiedziaia艂 偶e mam przyjecha膰 dzie艅 wcze艣niej do szpitala i to wszystko. Mo偶e o czym nie wiem.... A poza tym to te偶 zako艅czy艂am porz膮dki i odpoczywam. a raczej nie mog臋 zasn膮膰 ze zm臋czenia. Fajnie masz Aniu 偶e ju偶 tak blisko do operacji, b臋dziesz mia艂a za sob膮, tylko koniecznie zdaj relacj臋 na forum jak by艂o i jak si臋 czujesz. B臋d臋 czeka艂a. Pozdrawiam wszystkich i mi艂ej niedzieli.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣c Iwonko wiesz ja mam tak; by艂am na konsultacji u docenta i powiedzia艂 偶e zaraz po 艣wi臋tach zadzwoni do mnie jego sekretarka i um贸wi mnie na zabieg, ja mysle 偶e to b臋dzi臋 tak ; w jednym dniu zadzwoni a na kolejny pojad臋. B臋de w Klinice Neurochirurgii w Poznaniu .Przypuszczam 偶e oni sami robia wszelkie badania przed zabiegiem , wiec porobia mi w jeden dzien a na drugi wezm膮 mnieju偶.Nie wiem czemu tak jestem um贸wiona widocznie maj膮 takie metody, zreszt膮 kto to mo偶e wiedzie膰 , widzisz sama 偶e teraz zachciewa im sie strajkowa膰 wi臋c r贸偶nie mo偶e by膰. Na pewno jak juz bede wiedziec to wam napisze i jak wr贸ce to te偶 wszystko opisze jak u mnie by艂o. Zaczynam miec trem臋 ,coraz wi臋cej juz my艣le jak to b臋dzi臋. pozdrawaim

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lusi24
oczywiscie ze tak! innej opcji nie ma!!!! :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lusi24
Olu ja odnosnie tej renty socjalnej mam do Ciebie pytanko :) czy to zaswiadczenie o stanie zdrowia wypelnial Ci lekarz- endokrynolog czy moze ogolny? Na jakiej podstawie jest przyznawana ta renta? Sa jakies szczegolne warunki ktore trzeba spelniac zeby sie o nia starac? A o zasilek pielegnacyjny gdzie sie trzeba starac?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lusi24
Nie wiem czy w moim przypadku nie jest na to za pozno! bo operacje przeszlam przeciez w lipcu. Narazie nie pracuje i wlasnie przypomnialo mi sie ze Ty o tym pisalas tutaj. Postanowilam cos w tym kierunku zrobic! DOPIERO!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣膰 Dziewczyny co porabiacie jak si臋 czujecie nic was nie wida膰 , pewnie zabiegane jeste艣cie przed 艣wi臋tami ja te偶 troszeczk臋 ale szczyt biegania to bedzie pewno sobota a szczeg贸lnie dopo艂udnie. Ale co tam damy rade dziewczyny pozdrawaim Was wszystkie trzymajcie sie pa Ania

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Pisuje na prolaktynie, ale Was czytam te偶 regularnie.Biore Bromocorn od roku, startowa艂am z poziomu 90ng/ml, potem by艂o ju偶 tylko 30, zmniejszenie dawki o p贸艂 tabletki-skok do 40. Potem wr贸ci艂am do dawki poczatkowej 2x1 a tu prl dalej rosnie-50. No i mlekotok mam ca艂y czas-nie da rady sie go pozby膰.Czy kt贸ra艣 z was mia艂a tak 偶e po pewnym czasie leki traci艂y,, swoj膮 moc\"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Acha, robi艂am tomografie- nie wykryto makrogruczolaka, ale i nie wykluczono mikro. Rezonansu nie robi艂am bo....? dosta艂am skierowanie na tomograf. Mniejsza o to, w kazym razie pytam jak zachowuje sie prl po kilkunastu miesi膮cach leczenia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc Lusia 79! ja tak kiedys mia艂am, poniewaz zbyt szybko zmniejszono mi dawke z 1 tabl na po艂 . Lusia 79 jesli masz mlekotok i prl idzie ca艂y czas w g贸re to ja bym zrobi艂a jednak rezonans . Wiesz z czym walczysz a prolakt. przy mikrogruczolaku tak lubi skakac tzn u mnie tak by艂o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Prolaktynoma, dzieki za odpowied藕. M贸j lekarz przyj膮艂 wersj臋 ma艂ego gruczolaka, tylko ja mu nie wierzy艂am do ko艅ca. Dosta艂am skierowanie na tomograf bo albo rezonans jest dro偶szy(?), albo tam zbyt du偶e kolejki, albio nie kwalifikowa艂am si臋.... nie wiem. Chodzi艂o mi tylko o to jak to jest u Was, kt贸re macie stwierdzone gruczolaki. Jeszcze razdziekuje za odpowoed藕 i pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣膰 Lusi ja mia艂am poziom prolaktyna najpierw 2 lata temu 36 po miesi膮cu brania Bromergony by艂 39 i ca艂y czas mlekotok, .Dwa lata bra艂am ten lek i nic a mlekot by艂 ca艂y czas, a teraz to juz mam 70 prolaktyny wi臋c dlatego poszlam na rezonans no stwierdono groczulaka, ja bym na twoim miejscu jednak zrobi艂a rezonans, tomografia nie wykryje mikrogroczulaka a lepiej juz leczyc niz potem wiesz co.... Dzisiaj jestem ju偶 przedostatni dzie艅 w pracy a po swietach ide na zabieg , wiesz mlekotok mam ca艂y czas i wiesz dobrze jakie to jest niekomfortowe uczucie, piersi nabrzmia艂e do granic wytrzyma艂o艣ci czasami to czuje sie jak Pamela Anderson, i jeszcze czuje i widze po ciuchach ze tyje chociaz naprawde ograniczy艂am sie z jedzeniem. Lusi je偶eli ci sie nie poprawi zr贸b ten rezonans , bo z tego co sie dowiedzia艂am tomograf czasami nie wykryje groczulaka , poniewaz mo偶e byc on poprostu jakos schowany w przysadce no i nie zbada ci siode艂ka tureckiego prawid艂owo. Pozdrawiam Ciebie i Reszt臋 pa Ania

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak rezonans jest drozszy od tomografu i d艂ugo trzeba czekac ((chociaz to zalezy ) . Ja za pierwszym czeka艂am zaledwie miesiac a teraz to szkoda gadac . laske robili ze chca dac skierowanie bo...\'prloktyna ostatnio by艂a nienajgorsza\" bez komentarza pozdrawiam ale u mnie zimno brrr

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×