Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witam, pisałam już na forum jakiś czas temu, dokładnie w lipcu 2011, wtedy czekałam na RM w związku z podejrzeniem gruczolaka. Okazało się ze wszystko jest w jak najlepszym porządku, a poziom mojej prolaktyny nadal nie daje się w żaden sposób okiełznać:(. Nie wiadomo czemu jest podwyższona i dlaczego tak po woli spada, jeśli już w ogóle spada.Żaden lekarz nie umie mi tego wytłumaczyć. Biorę Bromergon bo nic innego nie działa, znoszę te wszystkie skutki uboczne choć czasem nie jest mi łatwo bo pracuje na trzy zmiany i noce są najgorsze. Czekam tez na wizytę u jednego z najlepszych endokrynologów( podobno), ale to dopiero kwiecień 2012. I jak tu nie tracić nadziei jak jeszcze pół roku przede mną:(, ale mówią, że co nas nie zabije to nas wzmocni i tego się trzymam.Jak dowiem się czegoś konkretnego to na pewno napisze. Życzę wszystkim powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam wszystkich serdecznie!!w 2008 mialam operacje gruczolaka,ktory usuniety byl czesciowo bo polatal sie w zyly skroniowe,nastepnie mialam 28 naswietlen,chetnie pomoge rada jak ktos czegos nie wie!!pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beata-40 mam pytanie a kto ci zlecl naswietlanie i czy ci wypadly wlosy bo jestem ciekawa ja mam makrogruczolaka czekam juz na druga operacje ktora mam miec w lipcu w warszawie gdzie bylas operowana prosze o rady czy mialas akromegalie pozdraw.iam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beata-40 mam pytanie a kto ci zlecl naswietlanie i czy ci wypadly wlosy bo jestem ciekawa ja mam makrogruczolaka czekam juz na druga operacje ktora mam miec w lipcu w warszawie gdzie bylas operowana prosze o rady czy mialas akromegalie pozdraw.iam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
do Monika!!!Witaj ja operazje i naswietlania mialam w Nowym Jorku,jest to bezbolesne,wlosy wcale a wcale mi nie wypadly!!!!csama jezdzilam na naswietlania i czulam sie okguz zostal :zamrorzony:(nieaktywny jest do dzisiaj)po jakims czasie glowa znowu zaczela mnie bolec jak i oko,lekarze zwalali to na te czesc guza ktory zostal ale prawda okazala sie inna.Wtym roku pojechalam do Polski tam poszlam do szpitala po badaniach okazalo sie ze po operacji powstala nowa choroba krora powodowala te bole glowy i oka.Jezeli interesejuje Cie jak nazywa sie ona i przebieg leczenia napisz.Pozdrawiam cieplo pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Czesc Dawno sie nie odzywalam. Mam pytanie do Was, jakiego rodzaju bole glowy macie i gdzie sa umiejscowione? Ja mam dziwne cisnienie za nosem i oczami, pieczenie czaszki. Beata 4o. Gdzie w NY bylas leczona? Jestem z okolic. Tutaj stwierdzono u mnie guza nieczynnego hormonalnie, jednak lekarz z Polski stwierdzil ze zadnego guza nie ma, ze mam inny problem. I mecze sie juz kilka lat, bo nikt nie potrafi pomoc. Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
podaje swoja poczte oliwia33@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Mnie głowa bolała i boli czasem na środku czoła,a czasami całe czoło. teraz to jest ból mniej dotkliwy, jak przed leczeniem. Miałam aulin ale on nic nie pomagał i nie pomaga. Mam nadzieję,ze bromergon pomoże i że nie będę musiała być operowana,póki co guza na razie nie ma.Wizyta u endokrynologa na początku roku i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darisabelly
Witam Przejrzałam wasze wcześniejsze wpisy i postanowiłam,że napiszę i poproszę o radę. Mam 17 lat, od września zauważyłam spadek wagi, w ciągu 2 tygodni schudłam 5 kg, od czerwca nie miałam okresu, byłam nerwowa, miałam dziwne bóle klatki piersiowej, na przemian - raz było mi strasznie zimno, raz gorąco. Zaniepokojeni rodzice wysłali mnie do lekarza rodzinnego i dostałam skierowanie na jakieś podstawowe badania krwi. Stwierdzono zaniżony hormon TSH, poszłam do endokrynologa, który po USG tarczycy nic nie stwierdził. Badania FT3 i FT4 nic nie wykazały. Poszłam do ginekologa, dostałam luteinę na wywołanie okresu - nie pomogła. W końcu dostałam skierowanie do szpitala na badania hormonalne. Lekarka rodzinna zasugerowała rezonans przysadki. Wróciłam z pobytu w szpitalu i jestem rozczarowana. Zrobili badania krwi, o których mnie nawet nie informowali, ( jesli były to b. hormonalne to nie wiem jakim cudem mogli mi je zbadać nie znając dnia cyklu - bo okresu jak nie miałam tak nie mam) zrobili USG z którego prawie nic nie było widać i niepotrzebny wg mnie RTG klatki piersiowej... Dodam,że próbowali znaleźć mi jakieś problemy psychiczne, które mogły być wynikiem zatrzymania okresu, jednak nic nie znaleźli, rezonansu nie zrobili, bo stwierdzili,że niepotrzebny i po prostu mnie wypisali. Hormon TSH mi się waha. Dodatkowo ciągle łzawią mi oczy, mam problemy ze wzrokiem, co jakiś czas czuję dziwne ukłucia w głowie, wypadają mi włosy garściami i te ciągłe wahania nastroju... ja już nie wiem co mam robić. Jestem senna, w nocy zaś nie umiem spać, mam problemy z koncentracją. Zapisałam się na wizytę do endokrynologa, równo za miesiąc. Zastanawiam się gdzie powinnam się wybrać, ginekolog, neurolog, a może okulista? I co powinnam robić, skoro żaden lekarz jak na razie nie powidział mi co mi dolega. Proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
darisabelly: no ale jakies rozpoznanie musi byc na wypisie ze szpitala. Jeśli celem pobytu na oddziale byly badania hormonalne to jakie masz wyniki? Skoro nie było rezonanzu przysadki to GH i prolaktyna musza byc dobre. A pole widzenia? Chyba musisz po kolei iść do okulisty, ginekologa endokrynologa, ktos w końcu trafi. Czasem tak jest że objawy choroby nie są jednoznaczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akro
witam :) proszę, podajcie informacje na temat samej operacji usunięcia gruczolaka przysadki w WIM - ie, jak długo trwa rekonwalescencja(oczywiście przy założeniu braku powikłań) i co zabrać ze sobą do szpitala (chodzi mi tutaj o praktyczne porady w stylu-kubeczek, chusteczki, spray do nosa - jaki? czy coś jeszcze). Pozdrawiam i proszę o modlitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro na stronie 258 jest kilka opisow operacji warto tam zajrzec mi np to bardzo pomoglo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata-40 mogę zapytać jakiego rodzaju miałaś naświetlania? Czy był to gamma lub cyber knife?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
akro: mogę ci opisac ale przecież miałas juz operację tego typu, dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_młoda22
Witaj darisabelly! Chciałabym Cię pocieszyć, że nie jesteś sama. Mam 22 lata, nigdy nie miałam regularnych miesiączek i po odstawieniu tabletek od ponad pół roku nie miesiączkuje. Oprócz tego 3 lata temu całkowicie straciłam kondycję, mam notoryczne kucia w klatce piersiowej, podwyższone tętno, za wysokie ciśnienie, ciągle jestem poddenerwowana, a świat (i swoją przyszłość) widzę tylko w czarnych kolorach. Chodziłam do ginekologa, kardiologa, teraz zaczęłam wizyty u endokrynologa. Póki co, nikt nie wie co mi jest, a ja jestem w coraz gorszym stanie. Wiem tylko, że mam podwyższoną prolaktynę: powinno być ok. 20 jakiś jednostek, a ja mam ok. 35. Wszyscy jej przypisują moje dolegliwości, ale nikt nie wie jak mi pomóc. I powiedzcie: jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Potrzebny jest test z MPC, może masz tylko hiperprolaktynemię czynnościową?Najlepiej by było gdyby ktoś Ci zlecił rezonans głowy z oceną przysadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_gocha
do beata-40 Bardzo proszę o odpowiedź jakiego rodzaju miałaś naświetlania? Czy był to gamma knife? Pytam bo wyszukałam ze jest to już w Polsce i podobno z refundacją. Jak się czułaś po tych naświetlaniach? Czy były jakieś skutki uboczne? A czy możesz powiedziec jaka choroba była nastepstwem wycięcia makrogruczolaka i jaki on był duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOOOOPAAAAAWOWA
lilcia-- mam jeszcze jedno pytanie :D czy przez ten caly czas pobytu w szpitalu mialas wkluty welflon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOOOOPAAAAAWOWA
* kilcia, przepraszam:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Nie nie miałam wkłutego wenflonu,ale byłoby łatwiej i ręce by tak nie bolały,więc jak Ci zaproponują to lepiej mieć wenflon.Tych pobrań jest na prawdę sporo i ręce bolą,możesz mi wierzyć:)Ja wyszłam ze szpitala z siniakami na obu rękach.:( i bardzo bolały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do jaga52: ktoś pod pseudonimem akro to nie ja, tylko jakiś inny forumowicz, który ma po prostu podobny login do mojego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
m _gocha podaje Ci swoja poczte napisz co chcesz wiedziec oliwia33@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
do Akroo: rzeczywiscie drobna różnica....przepraszam. A co u Ciebie? jak się czujesz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOOOOPAAAAAWOWA
dzieki:d ja sie wlasnie boje,ze taki wenflon moze jakos przeszkadzac, bo jak go zle zalozy pielegniaka ,to cierpisz kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do jaga52: ja czuję się całkiem dobrze, poza bólami głowy właściwie nic więcej mi nie dolega w tej chwili :) A jak u Ciebie zdrówko i samopoczucie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
do Akroo: no ja się ogolnie czuje dobrze ale tez mam podwyzszony IGF1 niestety, więc z samopoczuciem jest już trochę gorzej... Życze ci duzo sił przed kolejną próbą, miejmy nadzieję, ze ostatnią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Jaga52 Jaga przypomnij mi kiedy miałaś operację? Czy coś Ci zostawili czy wyglądało że wycięli wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
Iwibal63: operacje mialam w sierpniu 2010. Prof Zeliński twierdzi ze usunąl wszystko, wyniki badan kontrolnych w styczniu 2011 były dobre. Od lipca 2011 IGF1 jest podwyzszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jaga52 czyli po prawie roku się podwyższyły wyniki. Pytam, bo ja miałam operację w 28 lutego br. też u prof. Zielińskiego i na razie IGF jest ok ale troszkę wyższe niż było 2 miesiące temu, więc mam obawy że będzie rosło ponad normę. Czy już jesteś na lekach? Co na to lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×