Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość Agusia P
Witajcie! Zgodnie z postanowieniem poszłam do lekarza i okazało się że nic u mnie się nie poprawiło. Muszę jechać do kliniki aby tam się mną zajęli specjaliści. Mam umówioną już wizytę na czwartek w poradni leczenia niepłodności. Może tam coś nowego mi powiedzą. Po wizycie u mojego lekarza biorę tabletki Duphaston 3 x po1 tabl. przez 6 dni i powiedział, że okres wystąpi. A potem jak się zacznie cykl to muszę je brać od 16 dnia przez 10 dni. Didi proponowałaś mi zabieg laparoskopię. Zapytałam się o to mojego lekarza i on też jest za tym. Tylko nie wiem jak długo będę musiała na niego czekać i czy dojdzie do tego zabiegu. Odwiedziłam już 3 lekarzy i każdy odsyłał mnie gdzie indziej. Mam wrażenie, że nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności. Teraz jadę do kliniki i mam nadzieję, że w końcu trafię na lekarza, który by chciał się mną zająć i doprowadzić mnie do tego stopnia abym mogła zajść w ciążę i urodzić dziecko. Napiszę jeszcze jak wrócę z kliniki. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik33
DoAgusi P Ja jestem 20 tyg w ciąży miałam ten sam problem co ty.Przeszłam laparoskopie i pp półtora miesiąca byłam w ciąży.jestem z Wawy jeśli chcesz mogę ci dać namiary na super specjaliste i on Cię wyśle na lap.Pamiętaj najtrudniej jest tą chorobę wykryć pózniej idzie zjak płatka.Mam przez cały czas zagrożoną ciąże i muszę leżeć alei tak się cieszę że bę dę miała dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Bardzo chętnie wezmę jakiekolwiek namiary do kogoś, kto zechce mi pomóc. Napisz mi jeszcze gosik33 jak długo się leczyłaś zanim zrobili ci laparoskopię? I bardzo się cieszę, że tobie się udało i jesteś w ciąży! Teraz dopiero zdaję sobie sprawę, że jest jakaś szansa i mała iskierka nadziei na to, że ja też mogę mieć dziecko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
dziewczyny szanse na ciążę są tylko trzeba się leczyć u kogoś kto się na tym zna, ja zmarnowałam ponad rok czasu na nieodpowiedniego lekarza, potem poszłam na wizytę do kliniki leczenia niepłodności i obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży, także najważniejsze to się nie poddawać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik33
Do Agusi P Do tej doktorki trafiłam w listopadzie lapar. miałam w maju(byłaby wcześniej już w grudniu ale miałam zapalenie ,którego nie mogłam wyleczyć przez 5 mies.)Ale jak ja do niej trafiłam miałam już diagnoze i dużo badań, bo ja się wcześniej leczyłam to znaczy przez kilka lat kazali mi robić badania i nie było żadnych rezultatów.Tą doktor naprawdę polecam pomogła zajść w ciąze już nie jednej dziewczynie.Podaje namiary odzywaj się jak Twoje postępy będe trzymała kciuki:MAŁGORZATA PĘKALA PRYWATNIE PRZYJMUJE W PON. I CZWART. w godz.17-19 NA PIĘCILINI 1/73 WAWA22 8232972 22 6416965 pracuje na karowej w szpitalu22 826 00 51 ale lepiej chodzić prywatnie to szybciej będą jakieś rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik33
Do Sylwiasil Czy Ty też miałaś lapar. i czy przez ciąże brałaś hormony!Bo ja jestem piąty miesiąc w ciąży biorę cały czas hormony i mam ciąże zagrożoną! Czy lekarz Ci mówił jak będziesz rodzić?(casarka czy naturalnie) Ja prawdopodobnie będe rodzić w 34 tygodniu! Dziewczyny czy Wy po lap. normalnie przechodziłyście ciąze całe 9 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
do gosik: a więc ja nie miałam laparo, lekarz postanowił najpierw pofaszerować mnie hormonami i sterydami i dało radę, teraz jestem w 35-ym tygodniu, planuję rodzić naturalnie chociaż lekarz prognozuje dużego chłopaka więc wtedy cc, w ciąży hormony brałam do 15 tygodnia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podejrzenie pcos :( biore tabletki Yasmin(czy wogóle ktoś wie coś o nich?),jestem szczupła,po tych tabl.schudłam ze2kg,jak tak dalej bedzie zrobie sie przezroczysta,powiekszyły mi sie piersi,mdli mnie,ogólnie czuje sie po nich okropnie,mam problemy z cera.Marze aby kiedys miec zdowego dzidziusia ale obawiam sie,ze bedzie ciezko:( Musze porobic mnostwo badan,bo 14 jade do lekarza,mam nadzieje ,ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Witajcie dziewczyny!!! Przyjechałam właśnie z kliniki i nareszcie się ktoś wziął za mnie. Mam przyjechać po okresie około 9 dnia cyklu do kliniki gdzie będą mi robić USG aby sprawdzić czy mam owulację. Będę badana co 2 - 3 dni. Chociaż mam ok 100 km do kliniki to i tak się nie poddam. Czy któraś z was przechodziła przez te badania zanim poddała się laparoskopii? Mam jeszcze zrobić badanie HPV (genetyczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Do Miki Ja brałam przez 8 lat tabletki antyk. i teraz mam problemy z zajściem w ciążę. Jedni mówią, że te tabletki pomagają przy policyst. jajnikach bo "usypiają" je na jakiś czas a inni że to nic nie daje. Ja miałam kiedyś takie problemy jak ty gdy zmienił mi lekarz tabletki na Jeanine. Bardzo źle się po nich czułam. Być może ich nie toleruje twój organizm. Powiedz o dolegliwościach lekarzowi, on powinien (jak już zadecydował leczyć cię tabletkami antykonc.) zmienić je na takie, po których będziesz się dobrze czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik33
Do Agusi! Czy możesz zdradzić do jakiej kliniki idziesz czy jest prywatna czy państwowa?jNie rozumię jednego, bo mi powiedzieli że przy pco nie ma jajeczkowania więc może u Ciebie jeszcze do końca nie ustalili diagnozy!Ja podobno jajeczkowanie miałam pierwszy raz jak zaszłam w ciąze!Ja też leżałam w szpitalu dwa lata temu badali mnie robili kilka usg,miałam sprawdzaną drożnosc jajników i też myslałam ,że w końcu coś się dzieje ale po6 mies. straciłam nadzieje ,bo pani doktor stwierdziła ,że juz nic nie można zrobić i TYLKO INWITRO(całe to przygotowanie jest właśnie do tego)jak trafiłam do obecnej lekarki stwierdziła że tak naprawde po tych badaniach nie można stwierdzić czy mogę zajść w ciąże.Laparaskopia m.i.sprawdza od środka cvzy coś jest nie w porządku a oprócz tego w czasie jej przebiegu nakuwają jajniki ,żeby mogła się uwolnić komórka jajowa!Ztego co wiem lekarze nie chcą kierować na lap.bo nic z tego nie mają!mam nadzieje że u Ciebie będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Do gosik33 Jest to państwowa klinika we Wrocławiu. Podobno bardzo dobra - ale się okaże! Widocznie tak sobie ustalił lekarz, że zaczną mnie leczyć po sprawdzeniu owulacji i innych badaniach, a później się okaże co dalej. Ja wiem, że tej owulacji nie mam bo już dawno byłabym w ciąży, ale musi być to potwierdzone badaniami. Mają chyba tam takie procedury. Ale cieszy mnie jedno, że coś się u mnie ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie PCO-wiczki. Wczoraj byłam u gina i zupełnie przypadkowo dowiedziałam się że mam policystyczność jajników. Zastanawiam się tylko czy nadmierne owłosienie i obraz usg to wystarczające powody aby stwierdzić POCS..? Mam nadzieję że nie bo mimo iż mam 21 lat to już powoli myślałam o ślicznym malutkim bobasku.. Mam wątpliwości czy gin u którego byłam dobrze się mną zajmie-nie wysłał mnie nawet na badania hormonalne! W jakimś razie sama postanowiłam je zrobić ale nie wiem dokładnie jakie(oprócz LH, FSH, prolaktyny i testosteronu) i w którym dniu powinny być wykonane... Lekarz przepisał mi Cilest-mam go brać od 5 dnia cyklu i w połowie drugiego opakowania przyjść na kontrolę.. Co o tym myślicie? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NISIEK 31 NIE WIEM CZY TO CIE POCIESZY ALE JA 2 LATA STARALAM SIE Z MEZEM O NASZEGO SKARBA OLIWIE KTORAMA 9 MIESIECY I JEST PIEKNA ZDROWA DZIEWCZYNKA A DO TEGO MADRA I NAJPIEKNIEJSZA NA SWIECIE A TERAZ JUZ OD 5 MIESIECY NIE MAM OKRESU I STWIERDZONO ZE ZNOW JAJNIKI POWODZENIA NIE TRAC NADZIEJI ZAJMIJ CZYMS INNYM MYSLI BO MI TO POMOGLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina 23
Witam!Ja mam 23 lata,od 12 roku życia miesiączkuję,niestety nieregularnie. W wieku 16 lat okazało się,że mam torbiel na jajniku-przez 3 lata dostawałam hormony(Luteina,Dufaston,Logest,Diane),które nic nie pomagały. W końcu wylądowałam w szpitalu, zrobiono mi laparoskopię(okazało się,że na obydwu jajnikach miałam torbiele),Po operacji myslałam,że wszystko wróci do normy,że waga spadnie,znikną problemy z cerą a przezde wszystkim okres się ureguluje,ale niestety nadzieja matka głupich.Poszłam prywatie do ginekologa,który stwierdził zespół policysztycznych jajników,przepisała yasmin.Na początku wszystko było ok,cera sie poprawiła,nei tyłam, ale niestety pozniej pojawiły się migreny i okropny trądzik(musiałam brać izotek),zrezygnowałam więc z yasmin.Teraz mam 23 lata już od 8 msc nie mam okresu-nie wiem co robic,po co brać te hormony,skoro to nie pomaga,czy jest wogóle szansa na wyleczenie się z PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Ja gdzieś na internecie czytałam, że PCO samo nie zniknie a tylko można zminimalizować objawy aby można było zajść w ciążę. Napisałaś, że miałaś robioną laparoskopię, i dziwię się, że ci to nie pomogło. Podejrzewam, że czeka cię jeszcze jeden zabieg, abyś mogła zajść w ciążę. Ja też cierpię na ten sam problem co ty. Już od roku się leczę i nic z tego. Faszerują mnie jedynie różnymi tabletkami. Ostatnio byłam w klinice na kontroli owulacji i nic nie wyszło pozytywnego tylko Jajnik prawy i lewy - PCO a emdometrium w 13 dniu cyklu - 5,5 mm. Dostałam skierowanie do kliniki na badania HSC i HSG robione pod znieczuleniem miejscowym. Jeżeli któraś z was miała takie badania, to proszę napiszcie jak to przebiega, bo bardzo się boję. A do tego czasu mam brać Luteinę 16-25d.c. i Clostilbegyt 3-7d.c.Przy braniu tych drugich tabletek mam być pod stałą kontrolą lekarza. Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik33
Do Agusi! Ja miałam robione HSG nic przyjemnego,ja miałam podanego głupiego jaśka ,bez niego to bym chyba nie wytrzymała.Boli w trakcie badania ale jest do zniesienia.Tego dugiego badania nie znam. Ale tak naprawdę niewiem czy to jest konieczne ,bo jeśli Cię skierują na lap. to będzxiesz miała to badanie drugi raz tylko że wtedy pod ogólnym znieczuleniu.Zapytaj lekarza o antybiotyk czy Ci przepisze po tym badaniu ,bo z tego co wiem to jest on wskazany ale lekarze go nie przepisują.Ale napewno będzie wszystko dobrze.To badanie ma na celu sprawdzenie drożnosci jajowodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia18
Ja mam stwierdzone Policystyczne Jajniki. Przez pół roku leczyłam się Diane35. Raczej nie przytyłam(ale nie miałam tez wcześniej problemów z wagą), ale owszem urósł mi po tym biust. Natomiast skończyły się problemy z trądzikiem, wypadaniem włosów itp. Ostatnio jednak trafiłam do lekarza, który powiedział, że tego typu lekarstwa usuwają objawy PCO, nie lecząc przyczyny. Regulują cykl, ale obniżają prace jajników. Ponadto w młodym wieku (mam 18 lat) powodują obkurczanie sie jajników co może zwiększyć później problemy z zajściem w ciąże. Jutro jade do lekarza, który ma mi włączyć jakies odpowiednie leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna__
Kobietki ja tez mam Pcos i wszystkie objawy,okresu nie mialam kilka miesiecy,zaczelam prywatnie chodzic do gin i po 16-stu dlugich miesiacach leczenia jestem w ciazy!!!!!!!!!!!!!! a wierzcie mi myslalam ze juz niegdy nie bedziemy mieli dzidzi...a wiec gin tez sie zna tylko musi wiedziec co robi w sprawie tej choroby..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna napisz nam jeżeli możesz jakie leki brałaś lub jak sie leczyłaś? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna__
Witajcie.Chetnie napisze jak sie leczylam. Otóz na samym poczatku mialam robione badania hormonalne; fsh,Lh,testosteron,E2, prolaktyna, one potwierdzily PCOs, do tego objawy;wypadanie i przetluszczanie wlosow,nadmierne owlosienie(na szczescie jestem blondynka),do tego zanik okresu i brak owulacji! :( Najpierw bralam sam duphaston na regulacje okresu przez 3 miesiace,w tym czasie mialam monitoring owulacji i okazalo sie ze nie mam jajeczkowania wiec gin dolaczyla mi lek clostilbegyt po ktorym mialam piekna owulacje:) i tak 3 miesiece potem miesiac przerwy i w tym czasie mialam zabieg Hsg-jajowody okazaly sie drozne.Potem znowu kilka miesiecy clostilbegyt(tym razem po 2tabletki na dzien+duphaston po owulacji i starania tylko na czas dni plodnych...i wkoncu spuzniajacy sie okres i 2 krechy na tescie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale to byla radosc:):):) A wiec szansa jest i wierze ze wam tez wkoncu sie uda!!!!!!!!!!!! tylko potrzebne odpowiednie leczenie i cierpliwosc. Uwierzcie ze ja czasem nie mialam nadziei ale udalo sie i wy tez sie doczekacie tego cudu.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna__ moze mi odpowiesz na moje pyatnia..... mam na jajnikach male torbielki,lekarz przepisal mi tabletki anty.mam \"zjesc\" 3 opakowania i potem do kontroli zeby sprawdzic jak to wszystko w srodku wyglada.jeszcze 1 opak.przede mna.bardzo sie martwie ze okaze sie ze one sa nadal albo jest ich wiecej.....jest mozliwe zeby po tabletkach zniknely?bo boje sie ze nawet jak znikna to za jakis czas znow sie pojawia... nie mialam robionych badan horm,rok temu mialam,teraz nie,ale powiem chyba o tym lekarzowei....mialam usg dopochwowe kilka razy robione,przed i po miesiaczce,biore harmonet teraz bo to sa jak narazie jedyne tabletki po ktorych sie dobrze czuje-po innych doslownie mi serce siadalo martwie sie ze to cos powaznego,zawsze mialam troszke wiecej wloskow na ciele a ostatnio robia sie ciemniejsze i to mnie poglebia juz calkiem .co powinnam zrobic z tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia P
Do dziewczyna__: Ja brałam Luteinę od 16 do 25 dnia cyklu, ona ma takie same zastosowanie co Duphaston i miesiączka wystąpiła. I chyba mam taką samą kurację co ty, bo też muszę brać Clostilbegyt od 3 do 7 dnia cyklu a później jadę na badania HSG i HSC. Zobaczymy co dalej ze mną? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna__
Agusia P ; tak luteina ma takie same dzialanie, czy biorac clostil masz badanie usg czy owulka wystepuje bo to bardzo wazne by sprawdzic czy lek dziala i czy nie ma po nim zadnych torbieli...jesli owulka wystepuje to jest duza szansa! Acha ja zapomnialam dodac ze maz tez musial zrobic badanie nasienia,bo jesli u mezczyzny sa obnizone parametry to jak najszybciej powienien zaczac brac witaminy specjalne,moj mial srednie wyniki i zeby bylo lepiej to kupilam Salfazin(polecany dla mezczyzn),do tego selen+e, poprawia jakosc i ilosc plemniczkow,po trzech miesiacach maz mial juz wyniki b.dobre:) !!! A wiec powodzonka,potrzeba troche czasu ale napewno sie uda!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzikl
Witam:) Lekarz-ginekolog stwierdził (w październiku) u mnie pco na podstawie nieregularnych cykli, usg i badania krwi. Przepisał mi luteinę (od 11-25 dnia cyklu) i uświadomił, że \"z tym można życ\". Nie chciałam żadnych środków antykoncepcyjnych, które mogłyby mi zaszkodzi, jeżeli nie jest to konieczne (pytałam czy jest to konieczne). Objawy typu nadmierne owłosienie, czy trądzik nie występują u mnie. Jedynie co zauważyłam, to to, że ostatnio zaczęły wypadac mi włosy. Nie wiem czy to wynik stresu?? Mam bardzo gęste włosy i jest ich bardzo dużo, ale boję się że niedługo nie będę miała co czesac:( Proszę o radę, co bierzecie?? Słyszałam że dobry jest loxon?? Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkie PCO-wiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula_81
witam, ja takze mam policystyczne jajniki. 3 lata temu zaczelam sie leczyc i bralam cilest ale strasznie przytylam okolo 20 kg. Pozniej bralam diene ale tez mi nie sluzyla. wiec przerwalam leczenie. 2 tygodnie temu znalazlam nowego lekarza i zaczelam od nowa... na poczatek przepisal mi duphaston na wywolanie okresu. wzielam juz wszystkie tabletki i powinnam dostac okres ale minal juz 3 dzien od przyjecia ostatniej tabletki i okresu nie mam. czy to jest normalne? poczekam jeszcze troszke a jak okresu nadal nie bedzie to pojde do ginekologa. aaa i w pierwszym dniu okresu mam zaczac brac yasminelle. to tabletki antykoncepcyjne ktore podobno nie zatrzymuja wody w organizmie wiec podobno sie po nich nie tyje. mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjajur
witam, ja też mam PCO, pierwszy okres dostałam gdy miałam 14 lat i przez rok był regularny jak w zegarku, potem się rozregulował i jednocześnie zaczął się ostry ból w okolicy jajnika, lekarz stwierdził torbiel i zapisał tabletki antukoncepcyjne, które brałam przez kilka lat badając poziom hormonów i nigdy nie były one w normie. Przeszłam kilku jak nie kilkunastu lekarzy i zawsze dodawałam że moja mama też miała kłopot z zajściem w ciążę, leczyli się 9 lat!!! niestety nikt z cudownych lekarzy specjalistów nie pofatygował się aby zapytać czy mój mąż był kiedyś badany!!! to skandal, kazali mi brać hormony, faszerować się nimi i próbować, badali oglądali i dalej nic, dopiero jeden lekarz stwierdził że jak rozumie z mężem jest wszystko ok, a ja na to że nie wiem przecież, i jak się okazało mąż ma kryptozospermię czyli kilka sztuk czy tysięcy zamiast milionów!!! i na co mi to wszystko było??? teraz wybieramy się do Invicty do Gdańska i tam zaczynamy leczenie a zaznaczam że mam już 28 lat....czas mija a ja dalej nie wiem nic....mam nadzieję że tam zajmą się nami specjaliści z prawdziwego zdarzenia, zbieram kasę i przygotowuję sie na wszelkie badania bo jestem już zrozpaczona....straciłam tyle lat przez konowałów którzy nie mają pojęcia o bezpłodności z obu stron, kto ma się na tym znac jak nie oni, badajcie się zawsze razem z partnerami dziewczyny!!! pozdrawiam i życze sukcesów w leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti123
CZEŚĆ DZIEWCZYNY JESTEM NOWA NA TYM FORUM. JA TEŻ MAM ZESÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW O KTÓRYM DOWIEDZIAŁAM SIĘ KILKA DNI TEMU. LECZYŁAM SIĘ JUŻ WCZEŚNIEJ ALE NIKT KONKRETNIE IE POWIEDZIA Ł CO MI JEST. ZACZĘŁO SIĘ 2 LATA TEMU OD TORBIELI NA JAJNIKU WIELKOŚCI 7 CM, POTEM LAPAROSKOPIA NO I POWROT DO DOMU I TARANIE SIĘ O MALEŃSTWO.MINĄŁ ROK A TU NIC- OKRES SPORADYCZNIE - WKOŃCU POSZLAM PRYWATNIE DO LEKARZA I POWIEDZIAŁAM CO I JAK .JAKIE MAM OBJAWY I ŻEMIAŁAM TĄ TORBIEL-NO I ŻE BARDZO CHCĘ MIEĆ BOBASKA. DOSTA ŁAM NAJPIERW TABLETKI NA WYWOLANIE OKRESU, POTEM NASTĘPNE I NASTĘPNE I TAK MIJAŁY KOLEJNE MIESIĄCE. WKOŃCU WYSŁALI MNIE NA BADANIA HORMONALNE I OKAZAŁO SIĘ ŻE MAM ZA DUŻO PROGETERONU A ZA MAŁO ESTROGENOW W ORGANIZMIE. DFOSTAŁM ZNOWU TABLETKI ,KTÓRE NIC NIE POMOGŁY- DODAM ŻE BRAŁAM JUŻ DUPHASTON. LUTEINE I PROGESTERON W ZASTRZYKACH DOMIĘŚNIOWO. A W CIĄZE NADAL NIE ZASZŁAM NIE WSPOMINAJAC O TY ŻE OKRES DOSTAWA ŁAM RAZ NA 2 MIESIĄCE. WKOŃCU ZROBIONO MI JESZCZE USG DOPOCHWOWE I OKAZAŁO SIĘ ŻE MAM WŁŚNIE PCO BO NA USG DOKŁADNIE WIDAĆ MAŁE PĘCHERZYKI KTORE NIE PĘKŁY I Z KTORYCH POWSTALY MAŁE CYSTY W MOIM JAJNIKU. DZIEWCZYNY NIE WEM CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLEĆ- POMZCIE, NAPISZCIE MI CZY UDALO WAM SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻE I ILE O NIĄ SIĘ STARALIŚCIE. BO JA JUŻ STARAM SIĘ PONAD ROK I NADAL NIC, A BARDZO CHCIAŁBYM MIEĆ DZIDZIUSIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
do beti123 - ja o ciąże starałam się około 3 lata i 3 tygodnie temu urodziłam ślicznego, zdrowego synka, pozdrawiam i wybierz się do dobrej kliniki bo szkoda tracić czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×