Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Emcia, nadal nie kumam z tym kremem. U nas śnieg prawie wywiało. Wieje tak mocno, że miejscami leżą nawet spore zaspy, a miejscami zupełnie goło. Tak więc z sankami wprawdzie byłam na spacerze (mam te z pchaczem, super sprawa, bo idzie się za sankami i widzi się dzieci), ale miejscami było trzeba pchać po piachu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc! Witaj Oliwka i Aga! Dlugo Was tu nie bylo! U was snieg a u nas wichury, chcialam pochodzic sobie po gorach w ten weekend ale tak wieje ze sie nie da. Za to wczoraj poszlismy do muzeum dla dzieci gdzie maja rozne doswiadczenia, wszystko mozna dotknac, pelno klockow i innych bajerow do budowania, raj dla maluchow. Nawet wykupilam roczne czlonkostwo, troche daleko ode mnie ale co tam, przynajmniej jest jakas rozrywka :) U nas tez zeby ida, i przez to Benjamin ma katar. Kiedy wychodza ostatnie zeby? Czy to sa te z tylu? Bo Benjamin ma juz wszystkie z przodu, przynajmniej 16 zebow juz ma, jablka juz mu nie musze ucierac tylko kroje w kawalki i sam sobie chrupie. Pozdrawiam i zycze milej niedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - zazdroszcze Ci tych szalenstw zakupowych! Z Benjaminem nie da sie wyjsc na zakupy bo w wozku nie chce siedziec a inaczej mi ucieka. chyba bede musiala zostawic go z tata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie :-))) Zielna - maila dostałam zaraz Ci odpowiem, z kremem chodzi o to, że jak się zarejestrujesz na stronce przysłanej przez Emcię i Ona ubiera 10 takich rejestracji to dostanie za darmo najnowsze cudo technologii kosmetycznej -krem Nivea GoodBye Cellulite wartości 33,90 ( Zgadza się Emciu ? ) Aga - ja chyba szczepiłam już na to i zaraz po szczepieniu poczytałam trochę za dużo i w strasznym stresie tylko czekałam jakichś tragicznych objawów - i nic się nie działo. Ważne żeby dziecko w czasie szczepienia zdrowe było i wykurowane po chorobach, jeżeli ma alergię pokarmową to bezwzględnie nie należy podawać ewentualnych alergenów. Pomimo ŚNIEGU polazłam z tym nowym wózkiem na spacer ( konkretnie do Centrum Handlowego Manhattan - do H&M gdzie spotkałam znajomą - co uchroniło mój portfel ) - przedrzeć się i przedarłam ale na śnieg to on się nie nadaje :-((. Postanowiłam, że sobie ponownie sprowadzę z Niemiec taki wózek jak miałam bo był fajny, cudowny i kochany i za szybko go sprzedałam. Mam już upatrzony tylko muszę znowu kogoś pomęczyć żeby go przywiózł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ania - Ty to masz z tymi wózkami :-D A Zosia chętnie w nich chociaż siedzi ? Bo mój ostatnio wózek traktuje jak zło konieczne , ciągle chce z niego wyłazić i biegać - wszędzie tam gdzie akurat się nie wybieramy :-P Ja właśnie dzisiaj byłam w H&M - nie było nikogo kto by mnie powstrzymał - wręcz przeciwnie - mąż i moja mama co chwilę wynajdowali kolejne słodkie ciuszki :-D Nawet mąż stwierdził, że na takie zakupy to on bardzo chętnie ze mną będzie chodził :-) Tlurpa - fajnie, że Benjamin ma już tyle ząbków, szybko skończy się u Was ząbkowanie i w końcu odpoczniesz :-) A propos zębów to moja mama ma koleżankę której wnuczek jest w wieku naszych maluchów i nie ma ani jednego zęba :-( Zaczęli z nim chodzić po różnych lekarzach żeby wyjaśnieć ten problem. Mama mówiła mi, że u małego nawet na dziąsłach nie widać ani żadnego rozpulchnienia ani wypukłości mogących świadczyć, że coś się jednak tam dzieje. Podobno zdarza się, że ludzie mogą nie mieć zawiązków zębów ani mlecznych ani stałych. Mam kolegę w moim wieku który wszytskie zęby stałe ma sztuczne - mleczaki powypadały i nic więcej nie chciało wyrosnąć. Dlatego ja , mimo, że Paweł teraz też marudzi ( idą mu wszytskie trójki) , ciesze się z tego bo jak się słyszy takie historie to strach bierze. Rozpisałam się - nadrobiłam już moje niepisanie wcześniejsze i idę spać. Spokojnej nocki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! Widze, ze ruch mimo weekednu. Az milo poczytac. Z tymi wykasowanymi topikami to ponoc ktos sie wlamal na serwer i kasowal na chybil trafil i administratorzy teraz probuja odzyskac co sie da. Wiem, bo wykasowali \"moj\" drugi topik i grzecznie czekamy az nam go oddadza. Najlepiej w stanie nienaruszonym :-) Anka, ty to masz z tymi wozkami. Ja nadal przed problemem parasolki, ale nie moge sie zdecydowac czy wybulic wiecej tutaj czy kupic jakas lepsza w Polsce. Czego dziewczyny urzywacie? U was snieg, a u nas dzis burza pisakowa byla :-0 Zrobilo sie rudo za oknem, slonca nie bylo widac, bylo takie zolte przytlumione swiatlo, a wialo jak cholera. Tlurpa, to to samo co u ciebie szalalo. Teraz na szczescie sie uspokoja. A tak na marginesie dodam, ze Hanka w tym tyg biegala juz w krotkim rekawku, bo bylo ok. 26C! Aga____ nie wiem czy szczepionki sa takie same (nazwa, sklad), ale Hania miala MMR (tak sie nazywa po angielsku) na 12 miesiecy. Tez mialam troche stracha, ale to glownei dlatego, ze niektore \"skutki uboczne\" moga si epojawic nawet 2-3 tyg po szczepieniu. Ale jest taka jak mowi Oliwka, niech tylko Pawelek bedzie zdrowy i nie daj sie nagiac pielegniarce. Najwyzej pojdz do przychodni ale uprzyj sie zeby go najpierw pokazac lekarzowi, skoro masz watpliwosci co do zdrowia malego. Hanka tez pokazuje rozki. Probuje wymuszac placzem, ale krotki zdecydowany teks \"Nie wymuszaj\" jakos ja stopuje przed rykiem na calego. Zeby ida swoim tempem. Wlasnie w tempie blyskawicznym wyrznela sie trzecia czworka (2-3 dni i juz wszystkie cztery rozki na wierzchu), a dzis pojawila sie pierwsza trojka. Takze mamy 12 zeboli i do standardowych 20 przed 2-mi urodzinami zostalo tylko 8 :-0 Tak nam mowila pediatra, ze dzieciakowi mniej wiecej do konca 2 roku zycia powinny wyjsc wszystkie mleczaki czyli od jedynek do piatek. emcia_____ moge poprosic o ten jezyk dwulatka na @? Dzieki. Mala dzis zamurowala mnie po raz kolejny. Okazalo sie, ze umie pic ze slomki. Sama z siebie, nie uczylismy jej tego bo nie bylo potrzeby, a tu prosze. A na lopatki rozwalila mnie calujac telefon. Maz jest w delegacji, dzwoni wieczorami przed kolacja Hani. No i rozmawiamy na glosnomowiacym i jak przychodzi do papa to oprocz mahcania Hania robi swoj dziubek i daje buzi sluchawce :-D Slodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak się Wam podoba nasz nowy nabytek ? ( posłałam Wam zdjęcia mam nadzieję, że dotarły ? Zosia nie miała ochoty na sesję foto - dlatego na zdjęciach trochę nie w humorze :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dostalam tylko zdjecia Bartusia:) ale ladnie siedzi na fotelu:) Maja zamiast siedziec to staje i boje sie, ze w koncu zleci:( Ze slomki nauczylam ja pic juz w listopadzie, zdecydowanie odrzucila butelke ze smoczkiem i byl to jedyny sposob, zeby pila:) Wogole nie chce mleka, zastepujemy je jogurtami, serkami i danoninio:) Ciekawa jestem jak wyglada menu Waszych dzieci, napiszcie o ktorej i co jedza pozdrawiamy🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emcia - zarejestrowałam się - \"znaj moją dobroć\" - oczywiście żartuję. Mam tylko nadzieję, ży wyświetla się tylko moja nazwa użytkownika, bo jak się loguję to mnie wita moje imię i nazwisko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No patrz. Jak wreszcie doczytałam, o co chodzi z tym nivea, to moja pomoc już niepotrzebna:-( Emcia, mam nadzieję, ze docenisz chociaż moje chęci:-) A moja Ala po okresie samodzielności i fascynacji chodzeniem wraca powoli do leniuchowania i znowu chętnie wozi pupę w wózku (ostatnio na sankach). I strasznie wygłupialska się zrobiła. Wie, co wywołuje u nas śmiech i ciągle wymyśla coś nowego. Robi miny, chodzi jak kaczka na ugiętych nóżkach... No i coraz bardziej poszerza zasób swojego \"słownika\".:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie zrozumiałe i logiczne wyrazy mówią Wasze dzieciaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas tez cos humor nie dopisuje, Benjamin dwa razy mi wymiotowal w samochodzie, potem mial biegunke i cos mu apetyt nie dopisuje. Boje sie czy jakies chorobsko nie czai sie za rogiem. jesli chodzi o zasob slownika to u nas niewiele, mowi mama a tak to mowi po swojemu. Floo - u nas menu ciagle sie zmienia ale na sniadanie najczesciej daje mu platki kukurydziane moczone w mleku. Potem jakies owoce, zalezy co mam. Jagody my chyba zbrzydly i teraz na topie sa winogrona! Jak dajecie winogrona to uwazajcie bo podobno najwiecej dzieci dusi sie na winogronach i parowkach!!! Ja kroje na pol. Na drugie sniadanie to czasem jajecznica, czasem parowka, albo kanapka. Zalezy co jest :) Na obiad to dostaje to co my jemy, ale najczesciej tylko troche poskubie i przed spaniem daje mu jeszcze kaszke na mleku. A jeszcze w miedzy czasie w ciagu dnia to zawsze jakies krakersy podjada i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sniadanie daje malej kasze manne lub platki ryzowe lub groszek ptysiowy na mleku, na drugie jajecznica, parowka, pomidor lub kanapka, potem obiad, na deser serek homogenizowany lub danoninio, na kolacje kanapka, w miedzy czasie owoce, chyba troche duzo....ale i tak jest chudzinka. Dajecie juz kakao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flooo___ dobrze, ze zapytalas o to kakao, bo mialam o to podpytac pediatre (wizyte mam za tydzien). Poki co nie daje. Hania ma dosyc regularne jedzonko. Rano mleko z platkami takimi dla dzieci (Gerbera), aalbo kukurydzianymi. Drugie sniadanie to albo kilka kawalkow zoltego sera, albo jogurt, albo jakas wedlina w raczke, albo owoce (jogody i winogrona sa the best, gruszki i banany raczej popoludniu, jakos tak sie utarlo). Potem po drzemce zupa z mieskeim (Hanka niekoniecznie lubi takei obiady w stylu drugie danie, wiec zupe ma mocno \"nafaszerowan\" warzywami, makaronem itp. Czesc wsuwa recznie, bo lyzka jeszcze nie chce). Po poludniu z reguly jakis owoc lub dwa, jogurt, czasami cos z naszego obiadu podje. Przed kapiela mleko z kaszka. W miedzyczasie czasami jakis krakers lub inne ciasteczko (glownie na zakupach lub w ramach przerwy na placu zabaw). Je w sumie ciagle tyle samo mniej wiecej. Anka____ze zrozumialych wyrazow to Hanka umie tylko tata, czasami jak chce to mama, baba i dziadzia. Wujek to chyba zostanie \"pebo\" na jakis czas. I to wszystko. Aha no i \"dzieci\" (prawie poprawnie) i \"leci\" (o samolocie) i to wszystko z logicznego slownieka mojej corki :-) Dziewczyny, czy \"przesiadlyscie\" sie juz na lekkie wozki, parasolki? Ja musze w koncu to zrobic, ale nie wiem czy kupowac tutaj czy moze cos fajnego trafie w Polsce. Dajcie mi znac co uzywacie i czy jestescie zadowolone. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - a te platki kukurydziane to takie zwykle? my na parasolke przesiadziemy sie jak bedzie cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze dzieci piją jeszcze z normalnej butelki ze smoczkiem. My mamy duże problemy z odstawieniem i o ile w ciągu dnia jest w użyciu niekapek to wieczorem i raz w nocy niestety mleko ma być ze smoczka. Byłam wczoraj w hurtowni [ dla Zielnej: w Akpolu :-))) ] i kupiłam dodatkowe niekapki różnych firm, może się Zosi któryś spodoba. Kupiłam też super sztućce z metalowymi końcami i rączkami antypoślizgowymi co zrewolucjonizowało jedzenie owoców, parówek i kanapek krojonych w kostkę, bo teraz Zoska sama nadziewa na widelec, a wcześniej ja nadziewałam ona brała ode mnie widelec i jadła, oddawała mi, ja nadziewałam i tak w kółko. Łyżki nie opanowała do tej pory :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja pije z kubk a treningowego ze slomka, odrzucila stanowczo butelke ze smoczkiem juz jakis miesiac temu. W nocy nie daje jej jesc, a lyzka i widelcem juz sama probuje, calkiem niezle jej wychodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z racji tego, że mam niejadka, serwuję Ali rano i wieczorem gęstą kaszkę na bebilonie pepti w butelce. Przynajmniej mam świadomość ile zjadła. Z łyżeczki zjadłaby dużo mniej, więc nawet nie próbuję odstawiać butli. W dzień pije bezpośrednio ze zwykłego kubka. A co do łyżeczki, ostatnio Ala wyrywa mi ją z ręki, ale kiedy ustąpię, nie dość, że wszystko ląduje poza talerzem, ale i poza buzią:-( to do tego kończy się jedzenie, a zaczyna zabawa:-( Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Mój Paweł to ewidentnie smoczkowy stworek :-D W ciągu dnia 3 razy dostaje butle z mlekiem, w nocy już na szczęście bardzo rzadko pije, ale kubek niekapek to wróg :-O Nie wiem jak mam go namówić na rezygnacje ze smoczka - jest to dla mnie tym bardziej dziwne, że nigdy nie korzystał ze zwykłego smoczka :-P Co do rozmawiania to mały mówi : mama, tata, dada, baba - ale po swojemu to gada najwięcej :-D Musze kończyć bo mały mi włazi na kolana i przeszkadza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, że napisałyście, bo po poście Floo myslałam, że zemdleję i że Zosia jakaś opóźniona jest :-((( Niby wiem, że dzieci się rozwijają w swoim tempie, ale źle to znoszę :-((( Dzisiaj ćwiczyłyśmy jedzenie sztućcami i Zosia jadła widelcem i palcami, a ja dokarmiałam ją łyżeczką, a potem była kąpiel, bo Zosia makaron miała we włosach, w rękawach i na plecach :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, niezłe:-D:-D:-D Też mam buty do kotłowni, ale wyglądem i \"znoszeniem\" nie umywają się do tych. Chyba się szarpnę:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hohoho, mojej pannie do poslugiwania sie sztuccami to jeszcze daleko. Nawet do lyzki niespecjalnie sie rwie (choc co moze to wcina palcami i to jej idzie rewelacyjnie). Aga, skoro nie chce z niekapka to sprobuj ze slomki. Pewnie u was tez sa takie kubki jak niekapki, ktore zamiast smoka (dziubka) maja taka chowana slomke gruba. A u nas w wiadomosciach wlasnie podali, ze w niektorych butelkach dla niemowlat przekroczony jest poziom jakiegos chemicznego swinstwa i w miare zuzywania sie butelki to cos przechodzi do pokarmu i do dziecka, a jest niebezpieczne dla rozwoju (takze pozniejszego \"rozmnazania\" sie). Generalnie sa to butelki przezroczyste z twardego plastiku. Grupa, ktora to wykryla, robila testy 5 najpopularniejszych w stanach butelek (Avent, Gerber, Dr. Browns, Playtex i Evenflo) - nie wiem co z tego jest w Polsce. Nie wiem tez czy dotyczy to butelek danych firm produkowanych na wszystkie swiatowe rynki, ale tak na wszelki wypadek wam tu pisze. W zasadzie bezpieczne sa butelki z miekkiego plastiku, niekoniecznie krysztalowo przezroczystego. Tutaj link to oryginalnej wiadomosci: http://cbs11tv.com/health/health_story_059125345.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emcia___ksiazke sciagnelam. Dziekuje, juz ja sobie podczytuje w miare wolnego czasu :-) Moja Hania pije z kubka niekapka (cholera, Gerbera :-0 ), no i teraz juz wiem, ze umie ze slomki. No i teraz nie wiem, czy to o tych butelkach dotyczylo tylko butelek do mleka czy generalnie wszystkich danych firm :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez Duniu o tym mowili ale dotyczy to wszystkich butelekplastkowych np w tych co jest woda mineralna a mojmlody tezjuz dawno umie pic z rureczki i teraz nawet z tych butelek z dziubkiemmu sie spodobalo picietylko nie chce pic mleka tznmoje taka le zadne inne nie wychodzi wgre i wogule bardzoooooo malo je praktycznie to niewiele i nie ma sposobu zeby go zmusic bo pluje dalej niz widzi ;) a wazy 10 kg a ile waza wasze dzicie mu odszukac tabele to ja zaktualizujemy napisze wiecej pozniej bo tera musze leciec szukac syn tak goni ze nienadarzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK------------IMIĘ--------DATA UR-----WAGA----WZROST-----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria---26.07.05 Hana---------Oliwia--------27.10.05 Dorota28----Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm-- ---88009,5m) Anka33 ------Zosia --------31.10.05-------2970g-----51cm ----7400(7,5m) Mia26---------Mateusz-----01.11.05 Aga*-----------Pawełek-----03.11.05------3600g-----55cm- ----9600 (6m) Zielna----------Ala-----------09.11.05------3130g-----54 cm-----7500 (11m) Soul78---------Ala-----------10.11.05-------3250------55 cm------ok.10,5 (9m) Soul78---------Maja--------10.11.05-------3230------54cm ------ok.10,5 kg (9m) Kasia12-------Hania---------11.11.05------3500------52cm ----- 10100 (9m) flooo-----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm------8350(10,5) amelkaem-----Pawełek------23.11.05------3320------54cm-- ----7400 (6m) Dunia77 ------Hania ---------28.11.05------3060------49cm------9520(10) Milusia26 -----Olek ----------29.11.05-------4050------58 cm.....11 kg (9) mafda--------Filipek---------30.11.05-------3420------56 cm-----10 kg(15m)(80cm) Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----9690 (9m) Asiulek27------Martyna -----05.12.05------3050-------51---ok 8 kg ( 8 m-cy) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm -----10300 (8,5) Niki79---------Nela----------11.12.05-------3650g------5 3cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia-----15.12.05-------3460g------57cm ----7450(67cm tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----1 0kg 73cm (7,5m) Boo 13--------Karolinka------27.01.06------2720g------52cm-----5 880 (4m) olala----------Magda----------21.02.06-------3160g------ 54cm----7950 (6,5m) Elff------------Dominik--------8.05.06--------3000g----- -52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK------------IMIĘ--------DATA UR-----WAGA----WZROST-----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria---26.07.05 Hana---------Oliwia--------27.10.05 Dorota28----Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm-- ---88009,5m) Anka33 ------Zosia --------31.10.05-------2970g-----51cm ----7400(7,5m) Mia26---------Mateusz-----01.11.05 Aga*-----------Pawełek-----03.11.05------3600g-----55cm- ----9600 (6m) Zielna----------Ala-----------09.11.05------3130g-----54 cm-----7500 (11m) Soul78---------Ala-----------10.11.05-------3250------55 cm------ok.10,5 (9m) Soul78---------Maja--------10.11.05-------3230------54cm ------ok.10,5 kg (9m) Kasia12-------Hania---------11.11.05------3500------52cm ----- 10100 (9m) flooo-----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm------11kg(15 mcy) - 87 cm amelkaem-----Pawełek------23.11.05------3320------54cm-- ----7400 (6m) Dunia77 ------Hania ---------28.11.05------3060------49cm------9520(10) Milusia26 -----Olek ----------29.11.05-------4050------58 cm.....11 kg (9) mafda--------Filipek---------30.11.05-------3420------56 cm-----10 kg(15m)(80cm) Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----9690 (9m) Asiulek27------Martyna -----05.12.05------3050-------51---ok 8 kg ( 8 m-cy) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm -----10300 (8,5) Niki79---------Nela----------11.12.05-------3650g------5 3cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia-----15.12.05-------3460g------57cm ----7450(67cm tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----1 0kg 73cm (7,5m) Boo 13--------Karolinka------27.01.06------2720g------52cm-----5 880 (4m) olala----------Magda----------21.02.06-------3160g------ 54cm----7950 (6,5m) Elff------------Dominik--------8.05.06--------3000g----- -52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×