Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość ...........
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka
dziekuje bardzo, ze sie odezwalas. i tez pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastiz
Zażywam orgamentril dostałam go na wywołanie miesiączki. Brałam te tablketki już na początku grudnia aby wywołać miesiączkę, dostałam ją po 4 dniach od przestania brania tabletek a teraz od dzisiaj mam zacząć znowu je brać aby znowu wywołać miesiączkę, i tak do kwietnia. Co prawda nie zauważyłam jeszcze że tyję..ale za to pojwaił się u mnie taki efekt uboczny jak trądzik...bardzo się tym zamrtwiłam ponieważ jeszcze nigdy nie miałam takiej opsypanej buźki, dekoldu i pleców...ten lek jest do bani jeżeli mam tak wyglądać ;(( Czy kotoś z Was miał też taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieska
Mam mięśniaka wielkości 2. 27 cm, długie obfite krwawienia, biorę orgametril od 12 do 23 dnia cyklu ma mi pomóc, stosuję drugi raz, na razie efektów nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Szanowne Panie, Czy któraś z Was, przed stosowaniem orgametrilu prowadziła obserwacje swojej temperatury? Czy znacie swój organizm? Może wcale nie jest potrzebne to "leczenie"!? Jeśli chcecie doprowadzić do poczęcia dziecka lub odłożyć poczęcie bez faszerowania się hormonami, to zachęcam do odwiedzenia strony z programem wspomagania poczęcia "28dni". To działa!! Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamimimi
A jeśli jest na receptę, to czy tylko ginekolog może go przepisać, czy może to zrobić lekarz rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_80101111
Ja orgametril biorę od 5 miesięcy. Na początku po jednej tabletce od 14 dnia cyklu przez 10 dni ale to tylko zwiększyło krwawienia i znacznie obniżyło samopoczucie, byłam bardzo słaba. Kiedy lekarz poradził branie po 2 tabletki plamienia ustąpiły, samopoczucie też sie poprawiło, potem miałam wrócić znowu do 1 tabletki i znowu to samo tylko już nie małe plamienia tylko krwawienia a w pierwszy dzień miesiączki wyjątkowo obfite krwawienie. Teraz wróciłam więc do 2 dziennie, krwawień na razie nie widzę ale znowu jestem zmęczona, miewam spadki nastrojów i zrobiłam sie bardziej nerwowa ale na 100% nie mogę powiedziec czy to wina tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olentyna
ja bralam ogrametril przez 10 dni i po drugim dniu mialam dostac miesiaczke ale nie dostalam i nie wiem co robic :( moze panikuje ale ja sie naprawde martwie a do mojego ginekologa nie mam jak isc pomozcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ursza
a ja właśnie go dostałam na wywołanie miesiączki. Odstawiłam pół roku temu antykoncepcję i okres mam średnio co 35 dni i jest bardzo skąpy. no a w tym miesiącu w ogóle nie dostałam a już chyba 41 dzień - chyba dlatego, że doszedł kolejny czynnik opóźniający - STRES. Mam zacząć brać w 15 dniu cyklu - oczywiście jeśli w końcu pojawi się miesiączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki prosze powiedzcie mi czy mój wynik jest dobry.maiłam robiony marker raka jajnika Ca 125 i mam wynik 5,27.Tak bardzo sie martwie.lekarza nie ma a te babki w przychodni nie chciały mi zinterpretowac wyniku.Boje się!!!! nie chce miec raka!!!Prosze odpiszcie mi-dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. moja historia z orgamentilem zaczeła sie po załozeniu spiralki antyk.. po miesiacu od załozenia gin przepisał mi je i mam brac 1 tabl przez 10 dni.teraz rozumiem ze po to by dostac okres na 100% tylko ze po 2 dniach brania ich dostałam chyba normalny okr..nie wiem o co chodzi ..boli mnie brzuch i boje sie cos nie tak jest zmoja spiralką POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caipi
ja własnie mam przepiasany, bo od od jakis5 miesiecy mam 40 dniowe cykle. zawsze miałam długie ale nie az takie.... to nie jest srodek antykoncepcyjny jak ktos tu pisał!!!!!!!! wrecz przeciwnie. u mnie ma wyregulowac cykl. mam brac 2 tabsy dziennie miedzy 18 a 25 dniem cyklu przez 4 miesiace ,potem odstwic i zobaczyc czy miesiaczki wroca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoNiCzYnKa18
DZIEWCZYNY NIE BIERZCIE ORGAMETRILU!!! Stosowałam orgametril przez pół roku dlatego ze przestałam miesiaczkowac. Miesiączkę miałam dosyć późno , a kiedy dostałam to raz miałam a raz nie, nawet przerwa trwała 2 lub 3 miesiące. Postanowiłam iść do lekarza państwowego. Zalecił mi orgametrili, od tej pory kiedy brałam tabletki miałam regularnie miesiaczkę, a kiedy odstawiłam nie miałam. Myślałam ze kuracja bedzie trwała ze 2 miesiące a to trwało z 7 miesięcy lekarz mnie oszukał. Co prawda miałam miesiączki ale nie do końca regularne, ale ludzie ile tego mozna brać. Nie to było najgorsze, najgorsze było to ze tyłam tylko w jednym miejscu. Moj tyłek jest galanty, ale poniżej, nogi na samej górze mam trochę za grube. To nie pasuje do mojej sylwetki. Bardzo dużo przytyłam jeszcze przed kuracją ważyłam o 6 kg mniej. Moje piersi sa bardzo małe, a tyłek... Nie chcę byc taka nieproporcjonalna. Dobrze ze je odstawiłam;-). Miałam już dość sie truć, odstawiłam tabletki i postanowiłam isc do innego lekarza prywatnie, którego poleciła mi koleżanka. Kiedy powiedziałam nowemu lekarzowi co brałam to od razu nakazał mi odstawić te tabletki. Teraz produkuje sie lepsz. Powiedziała mi ze te są zacytuję; "dla starych bab", a nie dla mnie miałam 17 lat i miałam przepisywane tabletki takie jakie przepisują kobieta po 40 czy tez 50. U niego dokończyłam leczenie innymi tabletkami i teraz jest dobrze.Tamten lekarz nawet nie wykrył ze mam TORBIELA! to zapewne była przyczyna braku miesiączkowania. Co gorsz tamta lekarka pozbawiła mnie cnoty. Kiedy sie o tym dowiedziałam bardzo to przeżyłam, nawet teraz stoja mi łzy w oczach. Gdybym nadal brała Orgametril wyglądałabym okropnie, jak gruszka.Teraz chce mieć większe piersi, mam nadzieje ze te co teraz mam zamiar brać mi pomogą Cilest. Miejmy nadzieję że co innego mi nie przytyje. Może ktoś stosował w tym celu i da mi radę?? Mimo wszystko jestem dobrej nadzieii poniewaz kolezanka stosuje to samo i widzi poprawę, teraz nosi staniki swojej mamy;-))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiana
Ja absolutnie luteiny nie polecam. Bralam i przytylam prawie 10 kg. poza tym czułam, sie fatalnie... nawet zemdlałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella1050
Ja brałam orgametril na wchłoniecie się torbieli i bardzo mi pomógł.W następnym cyklu po braniu orgamatrilu torbiel zniknęła.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa22
a ja mam pytanie ,kiedy powinien pojawic sie okres ??? ja wczoraj skonczylam brać ORGAMETRIL (miałam zazywac przez 10 dni po 2 tabletki) i jak narazie nie mam nadal. dodam tylko ,ze tabletki przepisano mi na bardzooo nieregularny okres, a osatnio nawet jego zanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na regulacje okresu potrzeba uregulować wewnętrzne środowisko w jelicie, a co za tym idzie w jamie brzusznej i w pochwie. Sa odmiany grzybów - drożdżaków, które powodują zaburzenia hormonalne i podobne skutki - wystarczy przywrócic flore i wyniszczyc grzyby - to jednak trwa od 8 do 12 miesięcy szczególnie wtedy kiedy wczesniej stosowałysmy antybiotyki lub doustne środki antykoncepcyjne wyniszczające flore jelit. To podstawa, a dopiero po otruciu organizmu i oczyszczeniu się z pasożytów w tym candidy, która najczęściej jest powodem porobien lub braku ciązy, mozna rozpoczac pobudzanie ziolowymi fitohormonami, które zjadamy na codzień, ale nie wiemy o tym - jednak w tym prtzypadku polecam VitaWoman lub Vitalizer. Wcześniej jednak stosuję o młodych kobiet które nie zachodzą w ciążę lub dosnają poronienia, kuracje antypasożytniczą i odtruwającą, gdyż powodom większości naszych chorób są infekcje i zatrucie organizmu. Więcej dowiesz się na http://www.gronkowiec.pl/home.html Dalej podając chelatowane minertały - szczególnie selenometionine i chelatowany cynk stosuję duzo mikroflory AC Zymes i produkty przeciw zakazeniom - PARAPROTEX. Do tego czesto podaję naturalne produkty wypłukujące toskyczne związki i złogi resztek pasozytów typu Ocean21 lub Polinesian NONI. Taka kuracja powinna trwac przynajmniej pół roku, aby toksyny obecne w organizmie oraz pasozyty zostały dokładnie wydalone - wyedy mamy szanse na zdrowe dziecko. W innym wypadku bez zabiegu odtruwania i oczyszczania nawet jesli zajdziemy w ciązę, jest powazne zagrożenie dla naszego dziecka, że od pierwszych dni będzie chore lub z uszkodzeniami tokycznyki powstałymi z łonie matki. Matka jest przycyzna chorób u dziecka - o tym należy pamiętać. Itd... Duzo przeba by pisać na ten temat , zatem podam tylko kilka linków opisowych: http://www.noni.com.pl/kobieta.html http://www.noni.com.pl/uplawy.html http://www.faceci.com.pl/grzybica.html http://www.gronkowiec.pl/grzybica.html itdp.... Na szczęście to nie są leki farmakologiczne, ale naturlanej zioła, witaminy i skutecznie pomagły wielu kobietom zajść w ciąże oraz pozbyc sie poronieć bez stosowania szkodliwych środków hormonalnych. Niestety takie środki hormonalne zakłócają prawidłowe środowisko jelita podobnie jak antybiotyki ( http://www.gronkowiec.pl/antybiotyki.html ) i zamiast usuwać przyczyny choroby - jeszcze bardziej z czasem pogrążaja pacjentkę i promija rozwój chorób infekcyjnych i trawiennych, ale tak już jest w tej medycynie klasycznej, że leki famrakologiczne zawsze mają jakieś skutki uboczne.... Mikroflora - http://www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *aJA*
ja dostalam ten lek na wywolanie okresu,bo juz prawie 3 tyg mi sie spoznia:(mam brac go 2 razy dziennie przez 5 dni-tylko teraz to juz zapomnialam czy miesiaczka ma wystapic do 7 dni po tym jak wezme pierwsza tabletke,czy raczej do 7 dni po tym jak skoncze kuracje-o ja mały glupek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajście w ciążę
Ja bralam orgametril poźniej duphaston....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezamy
ja bralam na torbiel na ajniku-wchlonał sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Dziewczyny! Co Wy chcecie regulować w wieku 17 lat?! Za wcześnie. Ewelko, czy jesteś pewna, że krwawienia co 14 dni to były miesiączki? Czy nie było to (co drugie) krwawienie śródcykliczne związane z owulacją? czy mierzyłaś temperaturę w takich cyklach? To wszystko wyjaśni!! Zapraszam do programu "28dni" - tam uzyskasz fachową pomoc zanim oddasz sie w ręce lekarzy. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę orgametril bo mam torbiel na jajniku. Właśnie kończę 3 cykl zażywania (przez 10 dni po 2 tabletki) no i zobaczymy czy torbiel się zmniejszy albo wchłonie, bo jak nie to tylko operacja pozostaje. Jedna z dziewczyn napisała, że w przychodni jej to przepisali, ja chodzę do prywatnego i też mi to przepisał. Jak go zażywam to pojawiają mi się takie podskórne, czerwone krosty. Moja mama też to zażywa, ale jest już w okresie menopauzy i na jej problemy pomaga. Okres u mnie pojawia się po 4 dniach, ale to jest uwarunkowane tym w którym dniu cyklu lekarz kazał ci brać, mnie w 15 czyli mam cykl 29 dniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje orametril już 3 tygodnie ( 1 tabletka dziennie) i jakos mój torbielek nie zniknął, nawet sie nie zmniejszył. Teraz mam brac 2 tabletki dziennie i zobaczymy. Na razie biore 2 dni i mam nudności. Wy tez tak miałyscie? i co z tym torbielem jak długo i w jakich dawkach brałyscie orgametril? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvviola
Ja tez stosowałam orgametril -miałam torbiela 2,9 cm przez miesiąc potem dostałam na lutenyl 1 miesiąc i znów orgametril na 3 miesiące ...niestety torbiel zamiast zmalec urosła-6,5 cm...teraz gin dał mi jeszcze miesiąc aby poobserwowac co sie bedzie z nim działo bez tabletek i po tym miesiącu czeka mnie operacja...zastanawiam sie czy może iść do innego gina może przepisze cos lepszego???albo pogodzic sie i iśc na operację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Dlaczego masz stosować orgametril od 16 dnia cyklu? Czy to ma byc dwa dni po owulacji czy też przed owulacją? Jakie miałaś cykle - 28 dni czy dłuższe? Od tego zależy kiedy masz zacząć stosować lek. Na pewno nie zaraz od miesiączki! Koniecznie przeczytaj wypowiedzi na tym wątku - jest kilka ważnych! Zachęcam do odwiedzenia "28dni" - tam nauczysz się więcej, m.in. żyć bez zbędnych leków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inann
Petomaszu...daruj sobie 28 dni bo nie moge tego czytać na każdym poście, przez takie pierdoły dziewczyny wierzą, że samo przejdzie i nie chodzą do lekarzy, a pozniej sa bezpłodne-brawa dla kolezanki 17 latki, na pewno bedzie dobrze, bo jestes młodziutka i wszytsko jest łatwiej wyleczyć, im wczesniej zaczelaś, tym szybciej wszystko powinno wrócic do normy. Zajrzałam tutaj, żeby sprawdzić coś nt skutków ubocznych, bo mnie przeraziły, ale nie dowiedziałam sie niczego ciekawego...Dostałam ten lek po komplecie badan hormonanych i konsultacjach z kilkoma lekarzami, wiec wole im zaufac, poza tym przeczytalam posty, że ktos chce kupować leki hormonalne bez recepty-gratulacje, jesli chcecie w ten sposob zaoszczedzic czas, to obyscie sie nie obudzily z tzw reka w nocniku. KOMPLET BADAŃ to podstawa i bynajmniej nie chodzi tu o morfologię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi gin przepisal jako antykoncepcje i to dla karmiacych, nie wiem jak sie sprawdzil bo niecalym miesiacu przeszlam na cerazette bo po tamtych sie zle czulam,ale ciazy nie ma wiec moze i sa skuteczne nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×