Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
matylde

cukrzyca ciążowa

Polecane posty

Gość zuzik1212
Dziewczyny a czy miałyście przy cukrzycy ciążowej ciała ketonowe w moczu?

Gość beata26
hej dziewczyny, jestem w 28 tyg ciąży, tydzień temu odebrałam wyniki po obciążeniu glukozą 75g miałam 150 a norma to 140mg% . Ginekolog powiedział ze do 180 jest "tylko" nietolerancja glukozy a nie cukrzyca ciążowa, ona jest od po 180 lub nawet 200mg% .dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i tam mi dali glukometr i recepty na paski do niego oraz na paski dzieki ktorym mierzy się ciała ketonowe w moczu i cukier w moczu. Kazali mi stosować diete ale zadnej konkretnej nie podali, sama sobie ustalam co jem i odpukać jak na razie 4 dni mam cukry w normie. Ale mam do Was pytanie, czy ktoraś z Was sama sobie zastosowała diete i urodziła zdrowe dziecko, czy każda szła do dietetyka po konkretną dietę pod Was ustawioną?? i jak z maluszkami, czy zdazyło się ktorejś zeby maluch miał jakies wady przez tą cukrzycę ?? błagam o odp bo się bardzo martwię

Gość beata26
Tymbarkowa będę Ci bardzo wdzięczna za tą kartkę, jeśli możesz wyslij ją na mojego maila malenka___19@interia.pl ja tez mam glukometr i mierze 6 razy cukier na czczo i po 5 posiłkach.a diete masz ustaloną przez diabetyka czy sama sobie wybierasz co jesz byle z niskim ig i czesto a mało ?

beata nie mam teraz jak zeskanowac ta kartke ale napisze ci co najwazniejsze;) na kazdy posilek na ktory jesz pieczywo (najlepiej zytnie) zjadaj zawsze ta sama ilosc np 2 kromki i pamietaj ze posilki zawsze musza byc o tej samej porze;-) wolno chude wedliny, drob i ryby owoce - do wyboru 1x dziennie 2 kiwi lub male jablko lub pol grapefruita kasza, ryz - pougotowaniu 4 lyzki makaron - po ugotowaniu 3/4 szklani ziemniaki - 2 srednie wszystkie warzywa gotujemy alldente nie wolno rozgotowac, uwazac na marchewke, fasole, groch i kukurydze raz dziennie mozesz zjesc plasterek sera zoltego, wieprzowine, pol szklanki mleka chudego max 1,5%, maly odtluszczony jogurt naturalny bez cukru raz na tydzien mozesz zjesc 2 jajka pij duzo wody nie gazowanej i herbat owocowych bez cukru zabronione sa slodycze, slodkie przetwory mleczne i owoce inne niz wymienione podam ci np moj jadlospis na 1 dzien 1 sniadanie - kromka chleba razowego z salata ogorkiem i szynka drobiowa 2 sniadanie muesli naturalne z mlekim 0,5% obiad piers z kurczaka ugotowana na parze, brokylu i ryz podwieczorek - 2 kiwi kolacja - kromka chleba razowego i odtluszczony serek wiejski do tego w ciagu dnia wypijam okolo 3l wody

franka ja zadnych objawow nie mialam i nie mam, czasami jak sie trafi ze cukier jest powyzej normy to tez jakos zle sie to nie objawia.

Beata, jak chcesz moge ci wyslac moje instrukcje , bo w ciazy tez mialam cukrzyce ( jak wy nazywacie nietolerancje glukozy ;) ). Sama ustalam sobie co jem, kierujac sie wytycznymi z poradni diabetologicznej. Dzidzia urodzila sie zdrowa i wszystko zakonczylo sie ok.

Franka, ja tez nie mialam objawow. W czasie badania, kiedy cukier szybowal mi wysoko spac mi sie chcialo bardzo.

Tymbarkowa, zerklam na twoja diete i chcialam napisac tylko, ze jakbym zjadla 2 kromki pieczywa to mialabym cukier ze 150 po takim sniadaniu :o U mnie po kazdym pieczywie szedl bardzo wysoko, wiec je bardzo oganiczylam. W ciazy nalezy spozywac troche tluszczow, nie wolno zapominac, ze rosnie w nas malenki czlowiek, ktory potrzebuje wszystkiego do prawidlowego wzrostu. Ale trzeba pamietac, by byly to "dobre" tluszcze, np. oliwa z oliwek dodana do salaty.

czesc Dziewczyny! Podczytuje Was, dziekuje za wszelkie informacje i rady, szczegolnie Tymbarkowej i Surfitce. Ja niestety tez mam nietolerancje glukozy, bylam 5 dni w szpitalu, i teraz dieta i kontrolowanie cukru. Troche mi ciezko z tym, bo czasem- moim zdaniem- zjem ligtowo, a cukier wyskakuje spory. Nie wiedzialam, ze tak malo owocow mozna:-oEh.

marteczka, najmniej cukru zawieraja owoce lesne - jagody, jezyny, poziomki, truskawki - mozna ich na podwieczorek np. zjesc pol szklanki. Ja jadalam tez arbuza, brzoskwinie, jablko, pomarancza. Nie nalezy, a wlasciwie mozna, tylko malenko winogron i czeresni. I trzeba jesc owoce, bo zawieraja duzo witamin. Tylko z umiarem. Mi kazali jesc az 6 posilkow dzienie, zawsze jeden z nich to byl owoc. Calkowicie natomiast wykluczylam soki, bo zawieraja duzo cukru, nawet te nieslodzone. A co do posilkow to dobrze komponowac sobie talerzyk w opcji : pol talerza zielone, cwiartka miesko, cwiartka wypelniacz ( ziemniak, ryz, makaron) - taka kompozycja pozwoli na unikniecie nadmaru weglowodanow. Pod pojeciem zielone, mam na mysli warzywa ( oprocz ziemniaka, grochu, kukurydzy). Miesko to raczej chude, nie musi byc tylko drob, ja jadalam kazdy rodzaj, lacznie z wieprzowina. No i ryby i owoce morza. Pozdrawiam.

Gość niki 30
witam jestem w 26 tc i stwierdzono u mnie cukrzyce ciazowa, po ktzywej 75 mialam na czczo 100 a po 2 h 193 skierowanał mnie doktor do szpitala to moja 3 ciaza ale 2 poprzednie straciłam, nigdy niemialam za duzo cukru nawet 8 lat temu mialam go za mało nacczo 50 ale to ktotki okres i potem wszystko ok, do szpitalA IDE 4maja bo niema miejsc wczesniej, mierze sobie cukier w domu to mam naczczo codziennie powyzej 120 a po 1h nawet 175 ale np po obiedzie to mam tylko 74-80 , wiec jak to jest. oczywiscie zero słodyczy bialego pieczywa itp jak ktoras cos wie to prosze napisać

Gość beata26
Surfitka i Tymbarkowa bardzo Wam dziękuję za pomoc. Ja od 5 dni jestem na diecie ktorą sama ustalam wg tego co w internecie wyczytałam i co napomknął diabetolog (niestety on niewiele mi powiedział może jakbym mu zapłaciła to bym więcej się dowiedziała). Napiszę Wam moj 1 dzien i cukry jakie mialam : może ktorejś pomogę :) na czczo : 82mg% sniadanie: 2 kromki razowego sałata wedlina pomidor i ogorek plasterki na kanpce, 1/2 gruszki i łyżka twarożku - 104mg% II śniadanie: kromka razowego sałata pomidor i ogorek na kanapce wedlina, 1/2 jabłka 1/4 gruszki - 106mg% obiad: zupa krupnik na jarzynkach, talerz i wkroiłam jedna parowke drobiową, poł banana - 105mg% podwieczorek: kromka razowego sałata wedlina pomidor ogorek plaster, serek danio brzoskwiniowy 3/4 op tj ok 100g - 111mg% kolacja : kromka razowego sałata pomidor wedlina 1/4 pomaranczy, 1/4 gruszki, ogorek szklarniowy mały - 96mg% oczywiscie do kazdego posiłku herbata ziołowa, zwykła lub woda, zero sokow owocowych, choć jak widzę to zjadam za duzo owoców, i nie zjadam tej samej ilosci chleba na kazdy posiłek . dzis na sniadanie zjadłam 2 kromki razowca z sałata pomidorem ogorkiem jedna z wedlina druga z ryba z puszki łyzeczka plus szkl mleka 0,5% łyczeczka cukru i kawy i miałam cukier 122, wiec jak widac łyzeczka cukru i rybka z puszki nie bardzo bo cukier niedaleko gornej granicy. no i po kazdym posiłku staram sie miec jakis wysiłek, chocby umycie naczyn, czy poscielenie łozka a juz mam nizszy cukier. odkad sama ustalam co jem nie mialam na szczescie jeszcze ani razu cukru pow normy tj pow 130 w godzinke po posiłku. Ale zastanawia mnie jedno, czy mozliwe jest ze cukier moze byc wyzszy gdy np jestem zdenerwowana lub zmeczona ?? może ktoraś coś wie na ten temat ?

Gość beata26
znalazłam coś takiego to są tabele WW i WBT, http://cukrzycaija.w.interia.pl/tabela.html i mam pytanie do tych z Was ktore są pod opieką dietetyka ktory ustalil Wam ile dziennie macie mieć tych wymienników węglowodanowych (WW) i ile białka i tłuszczu dziennie. Ja nie byłam u dietetyka tylko u diabetologa wiec on mi nie powiedzial ile % dziennie czego . Będę wdzięczna za pomoc :)

WItajcie! Niki, dla mnie to dziwne, ze po posilku masz tak niski cukier,a na czczo wysoki. U mnie jest zupelnie odwrotnie. Przewaznie po nocy mam 80-90, a po jedzeniu od 100-180 nawet! Beata, podobno stres, zmeczenie podwyzsza cukier. Teaz staram sie po posilku ruszac, bo to duzo daje, zeby obnizyc poziom cukru. Wyczytalam ze grejfruty i cynamon obnizaja glukoze, warto pic soki z gejfruta.Inne odstawilam, ale nie wiem, co z sokami typu Kubus?Tak mam na nie ochote... Beata, mi tez nie powiedziano ile mam weglowodanow spozywac, tylko tyle, ze w malej ilosci, a duzo blonnika. A co do kalorii, to mam nie przekraczam 1800 kalorii dziennie(mam taka tabelke, co ile ma kalorii i tluszczy). Eh, duzo zachodu z tym mamy, co?:)

Beata, wyslalam ci maila. Nie musisz jesc stale tej samej liczby kromek :o Grunt by glukoza po posilku nie szla ci w gore. Wedlug mnie jest dobrze. Marteczka, kubus ma duzo cukru, bo jest dosladzany. Poczytaj z tylu na etykietce zawartosc weglowodanow w 100 ml. Mi jednarazowo na glowny posilek wolno bylo spozyc maks 45 gr weglowodanow. Na podwieczorek czy II sniadanie zaledwie 15 gr. W te gramy wchodza weglowodany z napojow. Ja pilam soki warzywne - np . marchwiowo - pomidorowy nieslodzony. Jeszcze jedna uwaga, jak dla mnie 1800 cal dla kobiety w ciazy to zdecydowanie za malo. Nie robcie sobie diet z internetu dla diabetykow, bo cukrzyca ciazowa to co innego niz zwykla cukrzyca. W ciazy trzeba zadbac o malenstwo, a ono musi miec z czego rosnac. Dieta musi byc urozmiacona, bogata w witaminy i mineraly. Stres powoduje wzrost poziomu glukozy, latwo sie mowi, ale powino sie go unikac. A w ciazy szczegolnie .

Gość niki 30
tez słyszałam ze stres podwyzsza cukier więc dziewczyny relax choć to trudne w naszej sytuacjii, i znów po obiadku 1h po cukier troche wiecej niz zawsze bo 93. ja tez diete sobie sama ustaliłam tyle co wiem co nieco z poradnikow itp, zobaczymy co mi powiedza w szpitalu ale to dopiero w poniedziałek wiec musze sie uzbroić w cierpliwość, pozdrawiam wszystkie słodkie mamusie

Gość 2911
Witam wszystkie zainteresowane problemem cukrzycy ciężarnych. Niestety ja również podzieliłam Wasz los. Od 5 dni jestem na diecie. Mnie pani doktor-diabetolog dala wyrazne wytyczne, mam 7 posiłków dziennie o stałej porze(8.00 - 1 śniadanie-5wymiennników, w tym zawsze 2, 5kromki chleba, najlepiej żytniego razowego, 10.30 - 2śniadanie - 3,5 wymiennnika, w tym koniecznie 1, 5 mącznych, 13.00 - obiad - 6 wymienników, 15.30 - podwieczorek - 3,5 wymiennika, w tym znów koniecznie 1, 5 mącznych, 18.00 - 1kolacja - 5 wymienników, w tym znow 2, 5 kromki chleba, 20.30 - 2 kolacja - 2wymienniki -owoc lub szklanka soku, 22.00 - przed snem(dla dzidzi) -2wymienniki - 2 kromki chelba). odkąd stosuje dietę cukier mam w normie. Muszę przyznać, że ruch, wysiłek fizyczny bardzo zbijaja poziom cukru we krwi, więc polecam spacerki.

2911- a skąd jesteś, bo wytyczne są mi znajome ;) tyle że ja o 22 mogłam zjeść owoc - niekoniecznie chlebek ;) niestety w wiekszości przypadków lekarze i dietetycy zalecają jedynie ograniczenie produktów mącznych i unikanie słodyczy -0 a to nie do końca na tym polega. pozdrawiam

Gość 2911
Witam "sarita", leczę się w Bydgoszczy, w szpitalu im. Biziela. Dziś byłam na kontroli i pani doktor była zadowolona z moich wyników, ale dietka obowiązuje nadal:-(Pozdrawiam

na to wychodzi że tylko w Bydzi jest porządna przychodnia diabetologiczna dla ciężarnych ;)

będzie dobrze. a w którym tc teraz jesteś?

Gość 2911
Obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży. No ja też mam taka nadzieję, że wszystko pomyślnie się zakończy, a cukrzyca pozostanie jedynie we wspomnieniach. Pozdrawiam:-)

Gość niki 30
witam wlasnie wruciłam ze szpitala, i jednak cukrzyca ciazowa, no i insulinka ale na szczecie tylko na noc i tylko 8 jednostek wiec niej est żle , a no i oczywiscie kontrola cukru 7 razy dziennie i dietka, no ale jest dobrze niemusze miec cesarki i mam do wyboru 2 szpitale w ktorych moge rodzic w tym 1 w ktorym wlasnie chcialam rodzić,

Gość beata26
hej dziewczyny, mam do Was pytanko, dziś miałam bardzo duży stres związany z ZUSem bo oczywiście nie płacą kasy za zwolnienie na poczatku m-ca tylko po 22, i zostałam bez kasy. Ale moje pyt dot tego czy takie nerwy mogły mieć wpływ na moj wynik cukru po II sniadaniu kromka razowego z wedlinka i pomidorkiem plus 3/4 jabłka i wynik 201mg%, a ja w zyciu takiego wyniku nie miałam, zawsze w normie. Napiszcie czy zdarzały Wam się takie sytuacje i czy jest to niebezpieczne dla maluszka bo się martwię. Dodam ze w tescie z moczu w środe nie wyszedł mi zaden cukier , a dziś paskowym w domu mialam duze wartości po tych nerwach :( będę wdzięczna za kazdą odpowiedz bo nie wiem już czy mam się martwić jednorazowym skokiem , aa po obiedzie i po podwieczorku mialam odpowiednio 66 i 101 :)

Beata, ile po sniadaniu mierzylas glukoze? Wynik faktycznie wysoki. Raczej nie powinno byc takich skokow glukozy. Do 2911, nie wiem o co chodzi w tych wymiennikach, ale jakbym jadla tyle chleba to bym na insulinie musiala jechac. Ja po jednej kromce wieloziarnistego z wedlinka drobiowa mialam po 2 godz. w gornych granicach normy. Dlatego praktycznie nie spozywalam pieczywa w ciazy. Dziwne to co piszesz z tym chlebkiem i produktami macznymi. Owszem, trzeba spozywac weglowodany w odpowiednich ilosciach, ale nie musza byc w postaci chlebka i innych macznych produktow.

Gość niki 30
hej taki skok to mozliwy jest jak sie ma nerwy, ja wczoraj jak sie dowiedzialam ze mnie juz wypisuja ze szpitala to tez mi podskoczył, ale potem juz bylo ok, wiec sie nie denerwuj a zus to norma ja jestem na zwolnieniu od 1 grudnia a pierwsze pieniądze dostałam po 16 MARCA, BO ZGUBILI MOJE ZWOLNIENIE, dobrze ze mąż zarabia to tego nieodczulismy ale nerwy były,

Surfitka, tak ci się tylko wydaje. WW to podstawa dity diabetyka. chodzi o to aby jeść odpowiednie ilosci tych WW w ciągu dnia i w okreslonych odstępach czasowych. Ta pani diabetolog specjalizuje sie w leczeniu ciężarnych chorych na cukrzycę. to nie jest tak , że można zastąpić kromkę chleba połowa szklanki soku niesłodzonego, bo nie na tym to polega. co do pieczywa, to trzeba uważać jakie pieczywo się je. musi to byc \"prawdziwy \"chleb razowy, a nie jakiś ladnie zapakowany i dobrze reklamowany a w efekcie barwiony karmelem( bo tak sie często zdarza). dla mnie dziwne jest gdy lekarz kaze ograniczyć ciężarnej spożywania slodyczy i chleba i to tyle w kwestii diety... :o tutaj na forum niestety większość ciężarnych nie ma pojęcia co to są WW, a to podstawa diety p/cukrzycowej. pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować