Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość marika86
Ja zaczełam brac te tabletki 1,5miesiaca temu i nie moge nic pozytywnego o nich powiedziec.Przez pierwszy miesiac mialam plamienie(cos okropnego!) no i nie wspomne juz o moich humorkach.Teraz plamienia nie mam ale za to codziennie wstaje ze zlym humorem,czepiam sie meza o wszystko,wszystko mnie drazni i ogolnie szukam awantury i kazda drobnostka wywoluje u mnie zlosc no i przytylam przez te 1,5miesiaca 3kg.Chyba zmienie te tabletki bo inaczej wykoncze siebie nerwowo i przy okazji meza:) wiadomo ze na kazda kobiete te tabletki inaczej dzialaja i zazdroszcze tym ktorym nic po nich nie dolega:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza1234
aszka \86 : sluchaj .. jak ty masz wątpliowsci jakie to ma konsekfencje .. to leć do lekarza i z nim o tmy pogadaj :]. Do tego przypilnuj abys była pewna ze one ci nie zaszkodza. badania hormonalne niech ci zleci :] .. jelsi teog nie zrobisz mozes zpotem zalowac jak ja . poczytaj co pisalam strone dalej . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika86
Na czym polegają takie badania?i czy jest to płatne?Po przeczytaniu Twojej historii troszkę się wystraszyłam i wogóle zastanawiam się nad tym czy dalej je brać.Nigdy nie byłam za taka metoda antykoncepcji i zawsze przerażały mnie działania uboczne takich tabletek.Chyba przestane je brać bo mam dosyć już mojego złego samopoczucia.Cały czas tylko jem i nie jestem w stanie tego opanować.Okropne uczucie.Na dodatek mam troszke niewyrozumialego meza w tych sprawach bo jak zawsze zaczynam ten temat to zbywa mnie mówiac że przesadzam :( A może są jakieś tabletki po których można czuć się lepiej niż po novynette?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alee
ja zazywam ale ciagle krwawie to nie jest okres tylko poprostu krew ale jakby rozcienczona to normalne? jestem w polowie pierwszego opakowania i to moje pierwsze tabletki czekam az przejdzie ale jest to krepujace i martwiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziula89
Hej ja je biorę od dwóch dni i jak narazie jest ok. Mam pytanie czy stosujecie też inne metody antykoncepcji stosując te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika86
DO ALEE: ja tez przy pierwszym opakowaniu mialam krwawienie ale przy drugim juz nie.Jest to normalne przy tych tabletkach.Przy drugim opakowaniu juz nie powinnas miec krwawienia.O tym powinien poinformowac Cie lekarz.A jak z Twoim samopoczuciem?bo ja mialam fatalne i przestalam je brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziula89
U mnie w dalszym ciągu jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaxdx
czesc dziewczyny mam problem i chciałam się was poradzić bo zaczynam sie bardzo denerwować;( biore novynette od maja jestem teraz z trakcie piątego opakowania i nagle dostałam plamienia nie wiem co sie dzieje a wizyte u lekarza mam dopiero za kilka dni i nie moge jej przyspieszyć moze któraś z was miała podobny problem prosze o odp jest to dla mnie bardzo ważne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. mam 21 lat w maju zaczelam brac swoje pierwsze tabl.lekarz zalecil mi cilest.za bardzo narzekac na nie nie moge.cera lepsza(zawsze mialam bardzo sucha skore),ochota na sex byla moze nawet troche wieksza ale moze to byc dlatego ze po prostu mialam swiadomosc ze bez ryzyka moge uprawiac sex(nie wiem) suchosci brak.nawet przy pierwszym opakowaniu nie mialam nudnosci czy zawrotow glowy...po prostu akceptacja pzrez org 100%towa.jednak niestety zauwazylam jeden minus ich ale jednak dla mnie istotny.z wagi 59 wezslam na 67kg.konczy mi sie 5 opakowanie wiec w ciagu 5 miesiecy przytylam 8 kilo przy raczej nie zmienionym trybie zycia.troche mnie to przeraza bo naleze raczej do nizszych osob.czas na wizyte(skonczyly mi sie recepty).poszlam do innego gin pogadalam z nim o tym ze pzrytylam i ze moze przy okazji bym zmienila tabl.powiedzial mi ze kazda tabl horm powoduje wzrost apetytu z czego nawet mozemy sobie sprawy nie zdawac...i w efekcie ciagle cos podjadamy czy to tu czy tam cos sobie skubniemy wiec mozemy przytyc.oczywiscie przy jednych bardziej przy innych mniej.zaczol wypytywac sie mnie o rozne skutki uboczne to doszlam do tego ze jestem bardziej nerwowa i mam bardziej wrazliwe i bolace piersi ale jedynie przed miesiaczka niz wczesniej zanim zaczelam brac tabl cilest...lekarz chcial mi zapisac yasminelle lecz sa one dla mnie troche za drogie wiec zapisal mi novynette...troche sie martwie ze bedzie gorzej ale coz moze warto sprobowac moze beda lepsze.bede informowac.dzisiaj ostatnia tabl pozniej przerwa wiec pierwsza tabl wypada w przyszly piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a prosze prosze...przeczytalam wlasnie ulotke ze lepiej przerwy nie robic.i tak jak dzisiaj biore ostatnia tak jutro mam wziac pierwsza.chyba ze moge pierwsza wpierswszy dzien miesiaczki czyli w pon ale wtedy bede mniej niby chroniona przez pierwszy listek...choc w sumie jak rozpoczyna sie branie tabl to tez sie bierze w pierwszy dzien miesiaczki i od pierwszej tabl jest sie chroniona...hmmm ale chyba nie bede ryzykowac i wezme jutro a poza tym nie bede wtedy miala okresu w tym miesiacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaxdx
czesc dziewczyny mam problem i chciałam się was poradzić bo zaczynam sie bardzo denerwować;( biore novynette od maja jestem teraz z trakcie piątego opakowania i nagle dostałam plamienia nie wiem co sie dzieje a wizyte u lekarza mam dopiero za kilka dni i nie moge jej przyspieszyć moze któraś z was miała podobny problem prosze o odp jest to dla mnie bardzo ważne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzz
Hej mam pytanie czy oprócz tych tabletek jeszcze jakoś się zabezpieczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteeczka
Mam pytanie... tydzien temu zaczelam brac tabletki... kochałam się z chłopakiem i pękła gumka jeszcze przed wytryskiem. Jest możliwość ze zaszłam w ciąże? od którego dnia jestem już w 100% zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteeczka
Biore oczywiscie Novynette :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym sie nie bała na twoim miejscu ;) wiekszosc ginekologow twierdzi ze jest sie zabezpieczonym juz od 1 tabletki. a co do samych tabletek novynette... skuteczne są, brałam przez ok rok i w ciazy nie byłam. jednak po odstawieniu zaczely sie problemy, z ktorymi mecze sie kolejny rok :0 (kiedys wczesniej brałam inne tabletki i nie bylo takich historii). okres rozregulowany, podwyzszona prolaktyna, cykle ponad 40 dni, okres jakby prawie go nie było... niby dobrze bo nie męcze sie, ale zmiany hormonalne jakies mam. lecze sie duphastonem, oby pomogło. lekarka potwierdziła ze to prawdopodobnie po tych tabletkach :0 co prawda kazdy organizm reaguje inaczej i inne 100 kobiet stosujcych Novynette nie bedzie mialo takiego problemu, ale mi sie niestety przytrafiło. ale nie strasze was i nie zniechecam do brania tych tabletek, bo swoja role spełniają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napewno sa skuteczne ale obserwujcie swoje ogranizmy, zachowania... Ja bralam poltory roku i dopiiero teraz jak mam przerwe zauwazylam poprawe nastroju brak zawrotow glowy itp..... czeka mnie stos badan lacznie z okulista i mam nadzieje ze nowe tabletki nie beda mialy tych skutkow ubocznych Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeee
czesc koncze 2 opakowanie novenette i 3 tabletki przed przerwa wystapilo u mnie krwawienie a wydaje mi sie ze powinno byc wszystko wyregulowane co do tego ale nie znam sie na tym moze macie jekies doswiadczenia z tym zwiazane i mi doradzicie z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaa
hej! biore novynette juz rok. Niewiem jak to sie stało ale zamiast 7 dniowej przerwy zrobiłam sobie 10 dniowa przerwe- co w takim wypadku?? W czasie tej przrwy nie współzyłam, dopiero w 1 tygodniu zazywania pigułek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka Szmatka
Cześć Dziewczyny :) właśnie skonczyłam pierwsze opakowanie tych tableteczek :) każdy organizm jest inny, każdy reaguje inaczej... dla mnie akurat te pigułki są oki :) nie tyje ;)(zresztą tyć można po wszystkim... a dobrze "zwalić' to na tabletki) może nawet schudne bo odeszła mnie ochota na słodycze ;) co do cery.. to poczekam, bo to działa po 3 opakowaniu ponoć, moje libido .. rośnie z dnia na dzień ;) hi hi hi ;) humorki mam mniejsze ;) POLECAM POLECAM :) całusy dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkaaaa
he jdziewczęta. mam taki mały problem.. w czasie 7 dniowej przerwy mi sie przychorowało, brałam troche lekow zmniejszających działanie tabletek... i do tego w trakcie współzycia, ale jeszcze przed wytryskiem, pękła gumka, bo zabezpieczamy sie dodatkowo.. myslicie, że mam powody do zmartiweń? jutro powinnam rozpocząć nowe opakowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yukka
Ja biorę już 5 opakowanie i jestem z nich zadowolona. Przy pierwszym występowało plamienie, ale to nawet jest uwzględnione w ulotce. Ogólnie nie zauważyłam różnicy poza 2 rzeczami- poprawiła mi się cera i, w końcu, nie zwijam się z bólu przy okresie (który występuje prawie co do godziny ;-)). Ogólnie jestem baaaaardzo zadowolona. Moja lekarka mówiła, aby przez pierwszy tydzień brania pigułek zabezpieczać się dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisia 24
czesc dziewczyny mam problem boostatnio zapomniałam wziasc tabletki z ostatnich siedmiu wiec ja pominełam i zrobiłam sobie przerwe bo sie pytałam lekarza tylko ze okres powinnam dostac po 3 dniach czyli mniej wiecej w sobote a dzisiaj jest poniedziałek i go nie ma a po pominieciu tej tabletki nie wspólzyłam robiłam testy ciazowe i wyszły negatywnie wiec nie wiem moze któras miała cos takiego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie juz biore tabl te 2i pol tyg....jak pisalam wczesniej przeszlam z cilestu dobrze sie czulam nawet bardzo....ale powiem ze teraz jeszcze lepiej.czuje jednak roznice w zmeczeniu....moj facet wstaje wczesnie do pracy a ja zazwyczaj po jego wyjsciu juz nie moge zasnac...i tak w czasie brania cilestu o godz 16 zawsze mialam kryzys w pracy i trzeba bylo pic kawe a pozniej chwile juz po22 bylam zmeczona...dopiero teraz zauwazylam ze takie cos mialam bo jak zaczelam brac te tabl to mam wiecej sil i energii i brak takiego zmeczenia...narazie same plusy...choc moj facet mowi ze mam jeszce wieksze libido...no i dla niego to jz nie taki plus bo i tak jego zdaniem moglam czasem za duzo :P...narazie ubocznych efektow brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie juz biore tabl te 2i pol tyg....jak pisalam wczesniej przeszlam z cilestu dobrze sie czulam nawet bardzo....ale powiem ze teraz jeszcze lepiej.czuje jednak roznice w zmeczeniu....moj facet wstaje wczesnie do pracy a ja zazwyczaj po jego wyjsciu juz nie moge zasnac...i tak w czasie brania cilestu o godz 16 zawsze mialam kryzys w pracy i trzeba bylo pic kawe a pozniej chwile juz po22 bylam zmeczona...dopiero teraz zauwazylam ze takie cos mialam bo jak zaczelam brac te tabl to mam wiecej sil i energii i brak takiego zmeczenia...narazie same plusy...choc moj facet mowi ze mam jeszce wieksze libido...no i dla niego to jz nie taki plus bo i tak jego zdaniem moglam czasem za duzo :P...narazie ubocznych efektow brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mam pytanie czy kroras z Was oprocz brania tych tabletek pije herbatki odchudzające badz tabletki zmniejszajace apetyt? czy wystepuja jakies interakcje w takim polaczeniu? za okolo tydzien zaczne brac novynette i nie wiem czy odstawic te tabletki na odchudzanie, chociaz wlasciwie one nie maja w skladzie zadnych hormonow, tylko suplementy diety bardziej. Sama nie wiem... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mam pytanie czy kroras z Was oprocz brania tych tabletek pije herbatki odchudzające badz tabletki zmniejszajace apetyt? czy wystepuja jakies interakcje w takim polaczeniu? za okolo tydzien zaczne brac novynette i nie wiem czy odstawic te tabletki na odchudzanie, chociaz wlasciwie one nie maja w skladzie zadnych hormonow, tylko suplementy diety bardziej. Sama nie wiem... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×