Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szparagowa

szparagi

Polecane posty

Gość szparagowa

Ugotowałam białe szparagi w osolonej wodzie z dodatkiem cukru, trzeba było je obrać ale myślę, że te były już obrane i nie miały nic zdrewniałego. Po ugotowaniu były strasznie gorzkie i łykowate, co zrobiłam źle? proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulala1976
mam ten sam problem. a przeciez szparagi sa ostatnio kulinarnym hitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze
obieram szparagi!!! Inaczej są twarde i gorzkawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli szparagi sa gorzkie i lykowate tzn, ze sa juz stare. Jezeli sa mlode i swieze to nalezy sciac okolo 0,5cm od konca juz obcietego i od tego samego konca obrac ze skorki okolo 2 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biale szparagi obieramy na calej dlugosci,zielone tylko przy koncu(ok 2cm.)Jezeli kupujemy biale szparagi warto zwrocic uwage czy glowka nie ma niebieskawego koloru-wtedy sa zlej jakosci i na pewno nie beda smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i końcówek nie obcinamy nożem, tylko ułamujemy.Gotujemy na stojąco pod przykryciem pół godziny od momentu zagotowania.Powinny byc smaczne.Mmmmmm...uwielbiam szparagi.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiś przepis na szparagi popr
oszę jak się to je w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szparagowa
nie sprzedaje sie "juz obranych szparagów" zawsze są ze skórka , którą należy obrać, najlepiej takim specjalnym nożykiem jak do ziemniaków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest nic powaznego
ile???? pol godziny? zielone szparagi gotuje sie zaledwie ok. 2 minut!!!!!!wtedy nie sa lykowate i sa pyszne. a w ogole najlepsze sa z grilla (robie w piekarniku) - ok, 5 minutek i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest nic powaznego
i nie powinno sie ich obierac, tylko ulamac na koncu! no i porzadnie umyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest nic powaznego
pyszne sa zawiniete w szynke parmenska, albo nawet w zwykly wedzony boczek i lekko posypane parmezanem. mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naoglądały sie TVN style
i sie wymądrzają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rety 30 minut gotowac szparagi to jaks papka musi z tego wychodzic, bleee. Szparagi koniecznie trzeba obrac i to grubo i nie trzeba gotowac na stojaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100486
a jak smakują szparagi?? nigdy nie jadłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szparagi obieram nozem do obierania ziemniaków ("łebki" się nie obiera), nast. gotuje w osolonej wodzie + łyzeczka cukru ok. 20 min. Robię sos polski tzn. bułka tarta + masło, polewam sosem szparagi i smacznego. Ze szparagów tez robię zupę - pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy raz
Czy te z hipermarketu nadają się do jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialych niegdy nie robilam, zielone patrze, zeby byly swieze i w miare cienkie. gotuje na parze, na sitku w pozycji byle jakiej, zeby byly jeszce chrupiace, ale juz nie twarde, jakies 5-7 min. od zagotowania wody. zadko udaje mi sie kupic naprawde smaczne, swieze, slodzutkie szparagi :( na talerzy posypuje troche sola i maslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz poczytalam posty do gory i widze, ze strasznie dlugo gotujecie te szparagi ... podobal mi sie pomysl na zawiniete w szynke parmenska, bo mam akurat troche owej do zuzycia, a robilam juz kilka rzeczy ... acha, no i ulamuje koncowki szparagow, tak na wyczucie, one same pekaja tam, gdzie sa juz za twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biale szparagi trzeba zawsze obierac, zielonych sie nie obiera ale zielone niestety sa strasznie trudno dostepne w Polsce. W sumie szparagi powinny byc zjedzone w ciagu 24h od ich zerwania- wtedy są dobre, te ze sklepu najczesciej leżą dłużej i stąd ich smak :O Białe szparagi obieram nożykiem do ziemniakow na calej dlugosci poza głowką i gotuje w specjalnym garnku do szparagow- wysoki i wąski- wody wlewam tyle zeby nie zanurzyc łebków i gotuje ok. 10 minut- wszystko zalezy od grubosci szparagow. Najlepszy moim zdaniem sos do szparagow to: ugotowane na twardo jajka przekrajamy wzdłuz na pol i wyjmujemy ugotowane zoltka- do zoltek dodajemy lyzke musztardy i wlewamy troche oliwy oraz soli i ucieramy na gladki sos, na koniec dodajemy swiezo mielony bialy pieprz. Polewamy tym ugotowane cieple szparagi i posypujemy pokrojonym w kostke bialkiem :) Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię sałatkę ze szparagów !!!!!!!!!!! pęczek szparagów obranych od łebka do spodu - łebek najsmaczniejszy !!!!! pokroić w na 2 cm kawałki 4 jajka na twardo koperek sól pieprz majonez i pycha . Jajka w kostkę oczywiście Szparagi ugotować w osolonej i ocukrzonej wodzie okoł 10-15 minut i nie dłużej, wszystko wymieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam szparagi pod kazda postacia. Najmniej problemu sprawia mi zrobienie ich w ten sposob... Kupuje szparagi w sloiczku (nie musze martwic sie o obieranie itd, a sa pyszne!) robie sos ze smietany i majonezu, dodaje troche soli i pieprzu biore plaster wedliny, salate, polewam sosem, klade szparage i zawijam Pychaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smera
"Najlepszy moim zdaniem sos do szparagow to: ugotowane na twardo jajka przekrajamy wzdłuz na pol i wyjmujemy ugotowane zoltka- do zoltek dodajemy lyzke musztardy i wlewamy troche oliwy oraz soli i ucieramy na gladki sos, na koniec dodajemy swiezo mielony bialy pieprz. Polewamy tym ugotowane cieple szparagi i posypujemy pokrojonym w kostke bialkiem Pycha!" A to jakaś roznica, w jaki sposob przekroi sie jajo, skoro zoltko ma byc rozciapane a bialko skrojone w kostke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś gotuje je w szybkowarze? ile czasu? w ogóle, jak potem podajecie szparagi? ja lubię wcinać same, ale może macie jakiś fajny pomysł na inny obiad ze szparagami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liscik laurowy
Biale szparagi gotuje 30min, obieram je dokladnie a czasem kupuje juz obrane w plastkowym pojemniku. Sos robie beszamel i dodaje swiezej galki muszkatalowej, sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam prosty omlet ze szparagami: upieczone lub ugotowane szparagi (z przyprawami i naoliwione) podgrzewamy na patelni, na to wylewamy rozbeltane jajka, smazymy dalej, a gdy jajka beda prawie calkiem sciete, posypujemy startym serem zoltym, albo pokruszonym bialym, np. kozim lub feta, podwazamy jedna strone i skladamy omlet na pol, zeby w srodku jaja sie 'dokonczyly', a ser rozpuscil :) 5 minut roboty, a ile przyjemnosci ;) tzn. 5 min, jesli szparagi sa juz gotowe, bo np. zostana z poprzedniego dnia (co mozna zaplanowac w celu ulatwienia sobie zycia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×