Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

do aaaaaaa...A jeszcze mi się tak przypomniało, że nie wiem skąd wzięłaś to, że ja niby wiem wszystko o wszystkich tabletkach...Skoro zawsze piszę treść swojej ulotki i zaznaczam to, że to moja, że trzeba zajrzeć do swojej(bo może mieć inaczej) to znaczy, że na temat innych nie wiem za dużo.Na temat swoich mam dużą wiedzę, na temat innych ogólną...Więc nie życzę sobie tekstów typu:\"skoro podobno jesteś tak oczytana w sprawach tabletek.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa89
mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy herbata czerwona zmniejsza działanie tabletek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaaa89...No coś Ty, nie obniża...P.S. Ja piję średnio pięć herbat ale zielonych dziennie:) Herbatki odchudzające mogą, owszem, ale nie takie jak zielona, czy czerwona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja_królewna
Dzisiaj przyjmę 12 tabletkę LOGESTU, więc czy mogę się już kochać z moim ukochanym bez żadnych ograniczeń? Ponoć tabletki działają od zażycia pierwszej pigułki, ale ja wzięłam pierwszą w 2 dniu cykl a na ulotce pisze, że można wziąść ją także w 2. do 5 dnia cyklu, ale trzeba przez 7 dni używać dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego (prezerwatywa). Czy w związku z tym normalnie kochałybyście się, czy na wszelki wypadek poczekały do końca opakowania. Podkreślam, że to dopiero moje pierwsze opakowanie i jestem po 11 tabletce. Bardzo proszę o wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie Dziewczyny! wzięłam 9 tabletek Yasminelle, czułam się po nich źle: zawroty głowy, uderzenia gorąca i oblewanie potem tak ni z tąd ni z owąd, powyskakiwały mi drobne krostki na twarzy i dekoldzie. Poszłam do ginekologa. Przypisał mi Logest i kazał przestać brać Yasminelle i zacząć brać Logest. Wzięłam dopiero 2 tabletki logestu (tak w ogóle to jest moje pierwsze opakowanie tabletek anty) i boli mnie głowa i to bardzo. Od pierwszego dnia okresu do teraz mam cały czas plamienia... Mam już dość!! Czuję jakby mnie skóra swędziała na buzi i tak ogólnie na ciele całym. Kiedyś brałam Diane 35 i nie miałam po niej żadnych ubocznych (prócz tego, że tyłam...ehh) Po y.moje libido było dodatnie, bardzo się cieszyłam!! A teraz jest ujemne ;( po tym Logeście!! Powiedzcie czy po 2 tabletkach L. mogę spowrotem wrócić do Y.? Czy to będzie za dużo dla mojego organizmu?? Nie wiem co mam robić. Czy brac do końca ten Logest, zrobić przerwę i co? Muszę chyba isć do innego ginekologa, bo ten to się do niczego nie nadaje.. :( Proszę o odpowiedź, co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoja_królewna...Działaj zawsze według ulotki...Masz napisane czarno na białym jak trzeba robić, nikt ci mądrzej nie napisze...Możesz się kochać po 7 dniach od dnia przyjęcia pigułki(jeśli nie był to 1-szy dzień okresu)...Ja bym się kochała najwcześniej w 8 dzień od wzięcia w 2 dzień...Czyli zażyłaś 2 dnia okresu, zrobiłaś 7 dni przerwy, czyli 8 dnia już możesz się kochać bez niczego... ShyScarlett...\"Od pierwszego dnia okresu do teraz mam cały czas plamienia\"---Ile czasu to już trwa? Przez 3 pierwsze miesiące można mieć różne różności, więc i bóle głowy i plamienia się w tym zawierają... Czemu zmieniłaś Dianę?Tylko dlatego, że tyłaś, tak? \"Powiedzcie czy po 2 tabletkach L. mogę spowrotem wrócić do Y.?\"--->Nie rób nic na własną rękę, idź do lekarza i się dowiedz co masz zrobić...Jeśli ten jest do dupy to idź do innego, sama nic nie rób...Takie jest przynajmniej moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 11 dzień (wliczając miesiączkę, która przeważnie trwa 7 dni) to jeszcze nie tak długo, ale się martwię... Ja nie wiem chyba mam uczulenie na ten Logest normalnie skóra mnie swędzi jakbym miała jakiś świąd!! ;) Masz rację aaaaa, sama nie będę kombinować, udam się do innego ginekologa, do tego pójdę w ostatecznej ostateczności jak już nie będe miała innego wyjścia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja_królewna
Dzięki aaaaaaa za pomoc.. Wiem, że powinnam kierować się zawsze tym co pisze w ulotce, ale teraz czuję się bardziej pewna. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy zacznę drugie opakowanie, to czy znowu muszę czekać parę dni aż tabletka zacznie działać? Czy jestem od razu zabezpieczona? Przejrzałam parę stron forum, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
Mozesz sobie nie zyczyc, ale to jest forum, czyli takie miejsce, gdzie kazdy moze sie wypowiadac. Wiec sie wypowiadam. A to, ze jestes oczytana wzielam stad, ze ciale podkreslasz to, ze rad (nawiasem mowiac nie zawsze dobrych i nie zawsze potrzebnych, skoro ktos ju zdazyl odpowiedziec na dane pytanie, ale ty widocznie odczuwasz jakas wielka potrzebe zabierania glosu bez wzgledu na to, czy on cos wnosi, czy nie) udzielasz na podstawie swojej ulotki, swojego doswiadczenia i tego, ze duzo o tabletkach czytasz, wiec sama mowisz, ze oczytana jestes. I skad mozesz wiedziec, ze nie przeczytalam twoich wszystkich wypowiedzi? Kolejna rzecz, co do ktorej jestes wiecie przekonana?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do twoja krolewna
pozniej jestes juz zabezpieczona caly czas, czy to w przerwie siedmiodniowej, czy po jej zakonczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShyScarlett...Jak na razie to nie masz się czym martwić...To okres przygotowawczy i dzieją się takie rzeczy...U niektórych dziewczyn plamienie trwa nawet do następnej miesiączki, więc wiesz, różnie bywa...Jeśli skóra Cię swędzi to może lepiej idź do tego lekarza, bo to nie wiadomo co i jak...No pewnie, na własną rękę nie ma co działać, bo tak na serio, to nawet nie wiadomo co jest lepsze i co wybrać... twoja_królewna...Nie ma za co:) \"Gdy zacznę drugie opakowanie, to czy znowu muszę czekać parę dni aż tabletka zacznie działać?\"--->Tabletki działają(jeśli pierwszą bierzesz w 1-szy dzień okresu i bierzesz według zasad)od pierwszej, zawsze, non stop, w czasie 7 dni przerwy też, więc jeśli zaczynasz drugie opakowanie to jest cały czas ciąg, nie ma tak, że co cykl bierzesz \"na nowo\"... \"Przejrzałam parę stron forum, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat...\"--->Powtórzę się, nie forum, tylko ulotka, tam masz wszystko to o co pytasz!! do aaaaaaa...\"Mozesz sobie nie zyczyc, ale to jest forum, czyli takie miejsce, gdzie kazdy moze sie wypowiadac.Wiec sie wypowiadam.\"--->Ok, jak Ci to pomaga... Nie mówię, że jestem oczytana, nie podkreślam tego w ogóle, a o ulotkach i doświadczeniu piszę tylko wtedy kiedy ktoś się mnie czepia...Ktoś pyta - odpisuje, żeby nie pisać bredni, kopiuję i wklejam treść ulotki - SWOJEJ - i zawsze podkreślam, że może być różnica lub zaznaczam, ze to treść moje ulotki...Niby czemu te rady są złe?Podaj mi choć jeden przykład moje wypowiedzi nie zgodny z prawdą?Czekam z niecierpliwością...I jak to nie potrzebnych?Nie widziałaś wypowiedzi na forum?Ile razy dziewczyna chce znać kilka opinii i to zaznacza, a nawet jeśli nie zaznacza, to uważam, że lepiej znać kilka opinii niż jedną...Nie chcesz nie czytaj, jeśli Ci to przeszkadza, nikt Ci nie każe!...Nie odczuwam żadnej potrzeby udzielania głosu - co z Ciebie za oceniacz!Nie znasz mnie a wymyślasz i wypisujesz jakieś brednie na podstawie moich wypowiedzi(nie wszystkich, bez uwzględnienia tego, czego chcą osoby pytające - jest ich dużo)...I uwierz, że mój głos, tak jak każdy coś wnosi, przynajmniej dla niektórych, właśnie tych, które chcą znać więcej opinii niż jedną(jeśli ktoś nie chce nie czyta i nie zwraca na te kolejne uwagi)... \"I skad mozesz wiedziec, ze nie przeczytalam twoich wszystkich wypowiedzi?\"--->Jakbyś czytała, to byś znała odpowiedź na pytanie czemu odpowiadam jako kolejna na pytania(choćby ten przykład), bo już ktoś się tu mnie o to pytał i odpisałam dokładnie to samo, a może czytasz nie do końca rozumiejąc co?... \"Kolejna rzecz, co do ktorej jestes wiecie przekonana?!\"--->A to pytanie skąd się wzięło?Co ma znaczyć?Heh... Czemu mam niby nie być przekonana do działania według ulotki?I udzielania rad z niej bądź swojego doświadczenia, zaznaczając ZAWSZE, że to MOJE doświadczenie lub zaznaczając, że każda jest inna? Zastanów się dziewczyno co piszesz, bo czepiasz się czegoś, a nie do końca trafiasz, w ogóle nie trafiasz, a jeśli sądzisz, że trafiłaś, to wklej mi tu moją złą wypowiedź!...Tak jakbyś chciała się doczepić i robisz to na siłę...Przejrzyj forum całe od początku i zobaczysz, kto ma rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was WSZYSTKIE dziewczynki👄 Z okazji tych pięknych świąt🌻, życzę Wam: Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt pełnych miłości i uśmiechu, bez kłótni i sprzeczek:P:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was WSZYSTKIE dziewczynki👄 Z okazji tych pięknych świąt🌻, życzę Wam: Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt pełnych miłości i uśmiechu, bez kłótni i sprzeczek:P:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata12543
a mam takie male pytanie...skonczylam brac tabletki dwa dni temu...czy moge nadal uprawiac seks bez prezerwatywy a jesli tak to jak jeszcze dlugo?Tabletki nazywaja sie Milvane i ostatni raz wzielam w piatek tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nie mozesz jezeli nie bedziesz kontynuowac przyjmowania tabletek po siedmiu dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
no a tak poz atym to wesolych i zdrowych przede wszystkim :)) wszytskim wam zycze, bo z tego wszystkiego zapomnialam! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecja_87
a co jesli wystapi biegunka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć🖐️ beata12543...Nie, nie możesz...Nie jesteś już zabezpieczona, ponieważ przekroczyłaś okres 12h...Od wzięcia ostatniej tabletki byłabyś zabezpieczona jedynie 12h...Chyba, że brałaś normalnie 21 tabletek i teraz masz przerwę, no to inna sprawa(wtedy jesteś zabezpieczona 7 dni), jeśli weźmiesz 8 dnia normalnie tabletkę to działają cały czas, a jeśli nie to już nie jesteś zabezpieczona... solidnykopniak...Nawzajem:) lukrecja_87...Przeczytaj ulotkę, to będziesz wiedzieć!!Albo chociaż napisz tu więcej szczegółów, bo tak, to Ci nie mogę pomóc!Ile trwa, od kiedy, jak to się ma do tabletek(w sensie, o której brałaś przed i po biegunce), itp...Ale powinnaś ulotkę przeczytać, bo to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa -> piszesz ze nie moze bo przekroczyla 12h. ale ona pewnie ma na mysli przerwe 7 dniową. Czym się różni jak np. sie spozni wziąć tabletke o 12h od tego ze przeciez przez calą przerwe 7 dniową wogóle się jej nie bierze? przeciez to wiecej niz 12h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...No napisałam, że jeśli chodzi o przerwę to inna sprawa...Jeśli weźmie 21 tabletek to w przerwie jest zabezpieczona 7 dni, ale jeśli weźmie mniej to po 12h może już nie yć zabezpieczona!...Ja to tak rozumiem! 21 tabletek to cały cykl, który zabezpiecza te 7 dni...Chyba, ze się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAJECZKO1986
WITAM MAM PYTANIE JAK WKONCU JEST Z TYMI 7 DNIAMI JEST SIE ZABEZPIECZONYM CZY NIE (krwawienia nie mam zaraz po wzieciu ostatniej tabletki dopiero po 4 dniach wiec chcialabym sie kochac przez ten czas ale nie wiem czy jestem wtedy bezpieczna) PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Jeśli wzięłaś 21 tabletek, to jesteś również zabezpieczona podczas siedmiodniowej przerwy(podczas której, najlepiej w trzecim dniu, musi pojawić się krwawienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAJECZKO1986...Jeśli pierwszą tabletkę zażyłaś w pierwszy dzień okresu i wzięłaś 21 kolejnych, przestrzegając zasad, to w czasie przerwy też jesteś zabezpieczona...Jesteś wtedy zabezpieczona cały czas...Przeczytaj ulotkę!! fobiczka...\"podczas której, najlepiej w trzecim dniu, musi pojawić się krwawienie\"--->To nie jest uzasadnione, że akurat w 3 dniu powinno się dostać, większość właśnie dostaje w 4 dniu(mnie się tak zdaje)...Poza tym na okres jest całe 7 dni, może się ono pojawić w tym 7 dniu i też jest to normalne, na to nie ma reguły...Treść (przynajmniej mojej) ulotki mówi, że zwykle po 2 do 4 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki można spodziewać się wystąpienia krwawienia, ale nie jest napisane, że tak musi być...:):) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja dzisiaj byłam u ginekologa i zaczynam od dzisiaj Regulon...Ciekawe jak na mnie wpłynie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
a czym spowodowana jest zmiana tabltek u Ciebie? a i jeszcze jedno, skad wytrzasnelas to ze najlepiej jak dostaje sie okresu w trzecim dniu siedmiodniowej przerwy? :| totalna glupota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam z ciekawości.
czy wy w okresie przerwy 7 dniowej macie zawsze krwawienie tego samego dnia? Bo ja mam czasami 3 czasami 4 , zdarzyło się też kilka razy 5 dnia i kiedyś, jeden raz 6 dnia! czy powinnam się niepokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
ja zawsze dostaje 4 dnia o 9 punktualnie, jak z zegarkiem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
chociaz kiedys dostawalam 3go dnia o tej samej porze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Do aaaaaaa: Napisałaś, że nawet jeżeli rozpocznę drugie opakowanie, to jestem już zabezpieczona od pierwszej tabletki, więc nie muszę używać żadnych dodatkowych zabezpieczeń mechanicznych- pod warunkiem, że przyjęłam tabletkę pierwszego dnia cyklu. Ale ja przyjęłam swoją pierwszą tabletkę 2-giego dnia cyklu.Więc co teraz? Powinnam używać dodatkowej metody antykoncepcji (prezerwatywa) czy od razu jestem zabezpieczona? Na ulotce pisze tylko, że mogę przyjąć tabletkę pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania w 2. do 5 dnia cyklu, ale muszę używać prezerwatywę przez 7 kolejnych dni od wzięcia pierwszej tabletki. Ale co z kolejnymi opakowaniami? Też się przez tydz. zabezpieczać czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
to co jest w Twojej ulotce tyczy sie tylko tego pierwszego opakowania, kazde kolejne opakowanie rozpoczynasz po siedmiu dniach, czyli osmego dnia od ostatniej tabletki z poprzedniego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×