Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaniula

Wczesna ciąża i badanie dopochwowe

Polecane posty

Gość Kaniula

Witam, jestem w ok. 4 tygodniu ciaży i juz nie moglam wytrzymac i poszlam dzis do lekarza, zrobil mi usg dopochwowe i przebadal mnie a teraz meczy mnie mysl,czy to moze zaszkodzic "dziecku". Czy wie ktos cos na ten temat?? Bede baaardzo wdzieczna. Moje dziecko rowniez :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w czasie ciąży miłama robione badanie USG dopochwowe i nic nie stało się ani mnie ani dziecku. metoda ta jest załkowicie bezpieczna i dzięki niej szybciej można zobaczyć maleństwo. Tradycyjne USG brzuszne na to nie pozwala. Zresztą USG dopochwowe jest jedną z metod diagnozowania wczesnej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaniula
Ale jakos tak mocno zle mnie potraktowal, jak mu powiedzialam,ze slyszalam,ze takie badanie moze byc niebezpieczne, to powiedzial: po co Pani przyszla? :(( Pewnie mu bylo nie w smak,ze tak szybko, kazal mi sie zglosc za miesiac, nawet karty ciazy mi nie zalozyl :((( chyba juz do niego nie pojde :((( pierwsze slowa, ktorymi mnie powietal to: za szybko pani przyszla.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmień
koniecznie zmień lekarza z takim podejściem to jak on tą ciążę będzie prowadził. Poszukaj w śród znajomych zaufanego lekarza z powołaniem. Ja też poszłam w pierwszej ciąży do lekarki powiedziałam, że wyszedł mi test pozytywnie a ona na to i co pani teraz odemnie oczekuje. Więcej do niej nie poszłam. Owszem to wczesna ciąża i dobrze zrobiłaś, że poszłaś do lekarza. Takie usg nie zaszkodzi nie obawiaj sie ja miałam robione kilka razy od sameog początku bo wcześniej miałam komplikacje w poprzedniej ciąży i od początku dzięki tej metodzie można było monitorować płód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaniula
Dziekuje, tak chyba zrobie, staram sie teraz wynagrodzic mojemu malenstwu,ze musialo przezyc taki szok na samym poczatku. I juz raczej na pewno nie pojde do tego lekarza, najgorzej, ze u nas mala miejsowosc i lekarzy jak na lekarstwo :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asieńki
całkowicie sie z tobą zgadzam, ale ten lekarz będzie prowadził ciążę przez najbliższe kiladziesiąt tygodni i powinien to pacjentce wytłumaczyć, dlaczego przyszła za wcześnie i dlaczego nie zakłada się tak wcześnie karty a nie chłodno traktować przyszłą mamę. Może gdybym była inaczej potraktowana przez pierwszego lekarza to bym pierwszej ciaży nie poroniła bo bym dostała od początku odpowiednie leki na podtrzymanie. Niestety lekarze czasami robią straszną łaskę, że wogóle nas przyjmują nawet jeśli idziemy prywatnie. Ja w końcu znalazłam wspaniałego lekarza, który był w każdej chwili w nocy o północy dostępny w szpitalu po porodzie bardzo interesował się pacjentkami i ich dziećmi po prostu lekarz z powołania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
tak to prawda lekarze nawet prywatnie nie zawsze spełniają nasze oczekiwania lekarz jest po to ,by wyjaśnić i doradzić ,postaraj się znaleść innego lekarza natomiast usg i badanie ginekologiczne są całkowicie bezpieczne-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza82
mam pytanie i moze ktos mi tutaj udzieli odpowiedzi. lekarz skierowal mnie na badanie dopochwowe i czy to badanie jest wykonywane tylko wtedy aby wykryc ciaze??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro badanie
dopochwowe jest szkodliwe to seks może też??????o orgazmie już nie wspomnę!!!!ratunku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG dopochwowe jest wykonywane do 12 tyg. ciąży, gdyż dziecko jest zbyt małe aby można było zrobić USG przez brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawet w 16 mialam dopochwowe, najpierw przez brzuch sprawdzic jak rosnie, a dopochwowo zeby podejrzec plec :) no i widok nie pozostawiajacy watpoliwosci :) a na 1 usg poszlam pod koniec 5 tygodnia dostalam wtedy skierowania na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinka
mi lekarz powiedzial ze USG do 12 tygodnia jest nie wskazane, bo niebezpieczne dla dziecka... zreszta wszelkiego typu przeswietlenia i promienie tez.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka motewka
a ja jestem po poronieniu i powiem wam ,że jeżeli uda mi sie ponownie zajść ,pójde do lekarza,bede chciała zbadać poziom progesteronu i to jak najwcześniej sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
dokłanie, po pierwsze zmień lekarza z takim podejsciem. To ma być ktoś komu ufasz i gdzie bedzieszczula sie bezpiecznie i komfortowo. Ja wiem, ze ginekolog słyszy te same pytania i dla niego to "chleb powszedni", ale to też jego praca i powołanie. Do każdej pacjentki ma podchodzic indywidulanie. No.. a po drugie - usg dopochwowe nie zaszkodzi, a pozwoli podejrzeć czy jajeczko prawidłowo sie zadomowiło, czy widać już bijący pulsik. Ja miałam dwa usg w 5 i 7 tc bo miałam podejrzenie ciaży bliźniaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia82
hej mam problem bylam wczoraj na usg i jestem w 5-tym tygodniu ciazy ale nadal nie widac zarodka w pecherzyku lekarz mnie nastraszyl i powiedzial ze jezeli za dwa tygonie nie bedzie widac zarodka to bedzie trzeba to usunac gdy pytalam czy to jeszcze za wczesnie zeby co kolwiek zobaczyc to on na to prosze sie przygotowac na najgorsze jestem zalamana bo to moja pierwsza ciaza i bardzo wyczekiwana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam dopochwowe z 4razy i nic się nie stało przecież gdyby było jakieś ryzyko to by standardowo tego nie robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikas
hej, ja właśnie wróciłam z dopochwowego, jestem w 4 tygodniu ciązy. Na monitorze tylko pecherzyk ciążowy o wielkosci 10 mm na 6 mm. Badanie tak naprawdę bedzie miało sens dopiero za 2 tygodnie - wtedy będzie można określić częstość bicia serca płodu :) Oczywiście tez idę na dopochwowe. Za rok sama będę lekarzem i wiem, ze to badanie jest bezpieczne. Bo jeśli nie byłoby to nie można byłoby też kochać się z mężem prawda? myślę,że jest to bardziej inwazyjne :) Nie martwcie się! po prostu zaufajcie swoim ginekologom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikar12
według mnie usg dopochwowe jest szkodliwe pierwszy raz bylam w ciaży na usg w 6 tyg ciąża obumarła w 6 tyg i 2 dni koleżanka na pierwszym usg tez dopochwowym była w 7 tyg ciąża obumarła w 7 tyg a z pierwsza ciażą koleżanka miała tylko przez brzuch i ma zdrowego synka którego jestem chrzestna wiec dla mnie wszystko jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaa3663
okres spoznia mi sie 2 tygodnie zrobilam 10 testow ciazowych pozytywnie wyszly bylam u ginekologa powiedzial ze ciazy nie widzi kazal mi za tydzien przyjsc co mysliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nananaa
ja byłam w pierwszej ciąży w szpitalu na podtrzymaniu (plamienia, zagrozenie poronieniem) co kilka dni mialam usg dopochwowe. bylam w 5 i 9 tyg. teraz jestem w drugiej ciąży w piatym mialam usg dopochwowe nic nie bylo widac, mialam przyjsc za kilka dni i juz byl widoczny pecherzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena1234
Witam was dziewczyny. Czytajac wasze wypowiedzi można myślec roznie. Te które piszą, że nie jest szkodliwe nie przezyły widocznie tego co napisały, ze jest szkodliwe. Ja byłam w 6 tygodniu ciązy gdy poszłam do ginekologa zrobił mi dopochwowe badanie tydzien pózniej poroniłam. Wyniki badan przed wizyta miałam doskonałe. Na wizycie ginekolog rowniez nie załozył mi karty ciazy. Takie badanie dopochwowe usg potrzebuje czasu az zarodek sie rozwinie. W takim wczesnym stadium ciazy wystarczy badanie krwi - ginekolog sam potrafi obliczyc tygodnie od poprzedniej miesiaczki do dnia wizyty u niego. Po jego wizycie mineło 7 dni gdy zaczelam krwawic na to on, ze to jest naturalne, ze malenstwo ,,szuka swego domku,, i wszystko bedzie dobrze. Nie przyjał Mnie w szpitalu rowniez nie przyjeli. Wieczorem dostałam skurcze i reszta juz wiadoma. Nie badzcie naiwne nie czytajcie i internecie. Idac do ginekologa masz prawo do własnego wyboru czy ma Cie zbadac naturalnie czy przez usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma związku, mnie badała ginka w 7 tyg, nawet jakiś patyk wymaz brała, potem czułam ciężki brzuch ale nic mi nie było nawet plamienia, w poprzedniej ciazy tez miałam badanie ginekologiczne i wszystko ok, to że poroniłaś nie ma związku z badaniem, coś z ciażą było nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak inaczej ma coś zobaczyć ?? W tak wczesnej ciazy tylko dopochwowo cos widac. Na zwyklym usg widac cos ok 10 tyg dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swinka wspolczuje takiego lekarza ..... Usg szkodliwe ? ;/ W dzisiejszych czasach mozna robic nawet zdjecia zebow ( na nowych sprzetach oczywiscie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRYlekarz
Powiedział prawdę! Jak miał wytłumaczyć że nie zakłada karty? : "Bo wie pani dla mnie to żadna ciąża, na tym etapie roni co 3 kobieta nawet nie wiedząc o ciąży. Dla mnie ciąża to prawidłowo umiejscowiony pęcherzyk ciążowy z zarodkiem i bijącym sercem"????!!! Tak miał powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRYlekarz
Lena to przykre że poroniłaś, ale piszesz bzdury! Niestety wiele ciąż kończy się na tym etapie. A dobre wyniki- czego w 6 tc? Kobiety mają dobre wyniki a tracą dziecko w 9 miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usg dopochwowe w 5 tyg !! Ale nic nie było widac jeszcze, kolejne miałam w 6 tyg i był zarodek. Wizyty miałam co 2 tyg ze wzgledu na problemy zdrowotne. Polocz sobie 9 mc- co 2 tyg usg. I co ??? :) dziecko zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×