Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość *KASIA*
Do sonia81. Właśnie znalazłam artykuł o następstwach stosowania sterydów. Oto fragment: "Sterydy są rzeczywiście potężnymi środkami medycznymi, charakteryzującymi się możliwością wywołania pewnych potencjalnie szkodliwych objawów ubocznych, takich jak: - u kobiet potencjalnie poważne efekty uboczne obejmują maskulinizację wywoływaną androgenicznym działaniem sterydów - może wystąpić trwałe obniżenie głosu, nieregularne miesiączkowanie, pojawienie się zarostu na twarzy, powiększenie łechtaczki, zmiany skórne, a nawet pojawienie się łysienia typu męskiego, -zwiększenie problemów z trądzikiem u obu płci, -w zależności od rodzaju stosowanego środka, sterydy mogą również powodować zwiększenie agresji i poirytowania" (to tylko kilka z wymienionych czynników ubocznych). Maskulinizacja – pojęcie medyczne oznaczające występowaniem u kobiety cech somatycznych męskich (zmiana sylwetki ciała, nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm, obniżenie skali głosu), a także zmian zewnętrznych narządów płciowych (np. mastodynii- bolesność piersi, przerost łechtaczki) w wyniku zaburzenia hormonalnego – nadmiaru hormonów androgennych. U mnie niestety wszystko się zgadza :( Dziewczyny jeśli Wy też używacie jakichś kremów lub maści przepisanych przez dermatologa na zmiany skórne, to upewnijcie się, czy to aby nie sterydy. Lekarze nie mają zbyt wielkich oporów, aby je przepisywać, bo na pierwszy rzut oka dają niezłe efekty. Moja pani doktor nawet mi nie powiedziała, że elokom to steryd i żebym robiła przerwy w jego stosowaniu. Mam już serdecznie dosyć tych wszystkich doktorków. Oczywiście na 100% to nie wiem czy u mnie stąd się to wzięło (bo nie robiłam jeszcze żadnych badań, które mogłyby wykluczyć, bądź potwierdzić inne przyczyny), ale jakoś wszystko co napisałam wyżej pasuje mi do moich objawów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a na co dokładnie ta masc elocom??? Ja pierwszy raz o niej słysze a poza tym to nie sądziłam ze masci tak wpływaja ze sterydami.. Jakos zawsze wydawało mi sie ze moze predzej po takich sterydach doustnych moze cos wyrastac albo dzieje sie cos innego... Kurcze to sportsmenki maja przerabane jak cos biora ;/ Jak lekarze moga masc taka ze sterydami wogóle przepisywac kobiecie, ktora ma problemy z włoskami... !!?? MASAKRA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *KASIA*
Mnie lekarka elocom przepisała jak przyszłam do niej z takimi małymi pęcherzykami na dłoniach (takie małe krostki, które w środku mają jakiś płyn). Sterydy (jak niedawno wyczytałam) przez skórę też bardzo dobrze się wchłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
ja tez kilka razy smaorwalam sie mascia elocom. na pierwsze slonce mam uczulenie i wywala mi krostki na rece. posmarowalam sie nia tylko kilka razy, ale nie zauwazylam zadnych niepokojacych objawow po niej. hehe tak sobie mysle, ze jakby kazdy lekarz mial na uwadze dobro pacjenta i jego zdrowie, to by bylo nam za dobrze. tak to poprzepisuja cuda [nowosci rynkowe, itp] a pacjent malo swiadomy [bo mysli, ze lekarz zawsze chce jego dobra]kupuje lek, zazywa a potem znowu przychodzi, bo jest niewielka poprawa i tak w kolko. jakby lekarze leczyli przyczyne schorzen a nie tylko jej objawy, to bysmy w wiekszosci nei chorowali i do lekarzy nie chodzili - a oni by mieli malo pracy i nie musieli strajkowac z powodu nadmiaru godzin wypracowanych w miesiacu i "niewielkich" zarobków. poza tym nie rozumiem przepisywania pigulek anty bez uprzedniego zrobienia podstawowych badan hormonalnych...idziwi mnei postawa dziewczyn, ktore sie ciesza, ze dostaly takie tabletki bez badan :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1624
hej ja na moje problemy uzywam wspanialy krem Vaniqa- niestety nie jest on dostepny w polsce- ja sobie kupilam zapas 4 tubek w Irlandii, ale wiem ze mozna do kupic w calej zachodniej europie, teraz jak pojade do irl to tez go sobie kupie. przed zastosowaniem tego kremu chodzilam na laser na usuwalnie wasika i nic ciagle odrastal( zrobilam 6 zabiegow) dopiero po uzyciu Vaniqi przestaly rosnac. niestety jest drogi w irl jest za 60 euro a w niemczech 56 euro. ale naprawede warto go kupic. recepte wypisuje mi moj lekarz endykrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati1624: czy oprocz kremu vaniqua uzuwasz cos jescze co jest skuteczne? i wiesz mzoe kiedy on pojawi sie w polsce? ktora z was probowala na sobie preparat kalo albo skindoctors??piszcie prosze?? i czy depilacja cukrowa jest dostepna w salonach kosmetycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
witam dostalam odpowiedz z mazidel w sprawie telocapilu - i jest tak jak pisalam wczesniej, ze nie mozna go mieszac z byle jakim balsamem. "elocapil jest substancja aktywną, która wymaga określonych warunków aby mogła zadziałać - wymienione w opisie produktu, w części "stabilność". Jeśli ktoś mnie pyta czy moze dodać go do gotowego balsamu, to zazwyczaj odpowiadam, ze nie ponieważ nie wiem jakie składniki taki balsam zawiera i czy nie wpłyną one na obnizenie efektywności telocapilu. Ale jeśli ktoś potrafi dobrze czytać składy i ma pewność, że dany balsam nie zawiera innych substancji aktywnych, ale zawiera stabilizujący BHT i jego pH wynosi ok. 5, to nie ma przeciwskazań."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, znalazlam laser, ktorym mozna wykonywac zabiegi w domu. http://www.riolaserhair.com/ Napiszcie mi prosze co o nim sadzicie, chodzi mi o ten tanszy. Szukalam w necie opini ludzi na jego temat i sa one rozne. Jedni nie widza efektow, drudzy mowia, ze efekty sa, ale potrzeba duzo czasu (spoko, jak beda efekty to i moge nawet rok sie meczyc). A tak wogole sie zastanawiam czy jest cos takiego bezpieczne. Z drugiej strony chyba nie wypusciliby czegos takiego na rynek bez atestu?!? Znalazlam przypadkowo na aukcji internetowej i babka chciala za niego 200 euro, po dogodaniu zgodzila sie na 135 euro, ale nie wiem czy warto wydawac tyle kasy. No nadzieja niby jest, ale sama nie wiem co o tym myslec :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno usłyszałam, i to od Pani doktor, że w Polsce są póki co tylko 2 miejsca, gdzie jest skuteczny laser:(straszne to:(Dodam, że ona nie jest w żadnen sposób jakoś połączona z nimi, żeby miała robić im reklamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki mpp za info
w takim razie zamówie składniki na ten krem opóżniający odrost włosów. będe zdawać relacje. :) tylko, że ja nie lecze się na h. nie wiem czy go mam czy nie. mam jedynie na twarzy za dużo włosów. ale są one jasne. taki duży mech. strasznie mnie to krępuje bo bardzo widać zwłaszcza na słońcu. ale bez słońca też widać. kilka razy powiedziano mi (niby w zartach), że powinnam sie ogolić... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna0
Witam Was wszystkie! Takze dreczy mnie ten problem. Dziewczyny nie bojcie sie lekarza, pol roku temu wybralam sie do znakomitego ginekologa Pani Maciejewskiej-Jeske. Oczywiscie nie obylo sie od 3 dniowego pobytu na Polnej ale mimo tych wszytkich nie zawsze przyjemnych badan, dzis czuje sie lepiej, biore leki hormonalne(nie przytylam) i co najwazniejsze regularnie miesiaczkuje. Nadal zmagam sie z nadmiernym owlosieniem ale stopniowo te zmiany sie poprawiaja. Jutro jade na kolejna wizyte i podchodze do tego z optymizmem. Trzymajcie sie! Zycze zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
chce mmi sie umierac wczoraj sie depilowałam a dzis juz długie i wrastaja nie wiem co maam robic nie wytrzymuje juz tego w dodatku skura jrest tragiczna sucha i czerona kto pocieszy:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
owłosienie które jest i tak nie zniknie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
przepraszam za bład skóra miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a peelingi i olej
krokoszowy nic nie daje na te zaczerwienienia i suchą skóre? bo, ze zahamuje wzrost włosów ten olej to raczej nie wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
spoko, nie ma sprawy. ja nie wiem co jest powodem mojego owlosienia..ide zrobic ostatnie badania hormonow nex week i sie moze cos rozjasni. nie pamietam dokladnie, czyna tym topiku, czy na tym o owlosieniu pisala dziewczyna, ktora miala dosc bujen wlosy i to wszedzie, jak facet...a badania hormonalne wszystkie w normie. pamietam jak napisala, ze lekarz jej powiedzial, zeby sie niczym nie przejmowala, bo owlosione kobiety sa bardziej namietne w lozku :P :D ja na wrastajace wlosy stosuje peelingi - kawowy, solny, itp. co mi tam do glowy wpadnie. zeby zmniejszyc dolegliwosci po depilacji, spryskuje cialo skinseptem - taki srodek odkazajacy, mam tez inny [taki, ktorego uzywaja lekarze w osrodkach zdrowia] smarowalam skore tez kwasem borowym....robilam sobie plukanki z nadmanganianu potasu[tylko trzeba uwazac, zeby nie zabarwic skory] do kapieli czesto dodaje sol i olejki eteryczne. smaruje skore olejem z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. co tam jeszcze??? hmm..olej lniany dobrze lagodzi podraznienia skory, ranki, itp. [ale trzeba kupic dobry olej, a niejakis rafionowane tanie 'byle co'] aaa tonik aspirynowy tez jest dobry [roszpuszcza sie kilka aspiryn w niewielkiej ilosci wody i tym smaruje skore] ja sobie zrobie toniki z kwasu mlekowego i migdalowego i sprawdze jak dzialaja. ja swoje ranki smaruje jeszcze sudocremem. poza tym [nie wiem, czy powinnam pisac]stosuje uryne zewnetrznie. no to tyle ode mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
a jeszcze slowko odnosnie olejow---jesli smarujemy cialo olejem to powinno ono byc lekko zwilzone [najlepiej po kapieli]. na sucha skore nie powinno sie stosowac oleju, bo ja wysusza. serio. ja oleju krokoszowego nie stosowalam, wiec nei wiem jak dziala. smiem twierdzic, ze z polowa tych wszystkich ofert z allegro to jakis pic na wode, fotomontaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie wiem czy
ten lekarz co mówił, że owłosione kobiety są bardziej namiętne miała racje... ja mam za dużo prolaktyny i przez to chyba problemy z włoskami na twarzy... a przez podwyższoną prl w ogóle nie mam ochoty na seks! więc jak mam być namiętna jeśli mnie to wcale nie pociąga... może podwyższenie innych hormonów pwoodujacych problemy z owłosieniem nie wpływa na pociąg ale prl ponoć wpływa i ja to odczuwam. kiedyś było całkiem inaczej! CAŁKIEM! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sie dowiem kiedy do spzitala ide... dziewczyny chciaalm isc do urologa to mnie w przychodni zbyly.... a szlam dlatego ze mi krew z cewki moczowej leci:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech..urodziny spedze w spzitalu;l wiecie ze dopiero pod koniec kwietnia jest termin do spzitala;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
dziewczyny... byłam u tej pani dr, o której pisałyśmy. I wygląda na to,że muszę się pogodzić z tymi włoskami. Ona też stwierdziła,że nie mam h.... to normalny meszek. Hormony mam w normie,miesiączki regularnie więc nic się nie dzieje. :( jak mi to przeszkadza to mogę depilować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groosia koniec kwietnia to juz bardzo bliziutko:)a zbyć się nie daj bo to poważna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
pppppppp, to szkoda, ze Ci nie pomogla :( co bedziesz dalej robic? Jakie wrazenie na Tobie zrobila ta lekarka, jest sens do niej isc? Jak wygladala wizyta? Kurcze, musi byc jakas przyczyna tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
lekarka bardzo miła,zapytała co mnie sprowadza do niej,potem mnie obejrzała,obejrzała wyniki badań. I nie wiem :( na razie chyba nic nie będę z tym robić,poczekam czy sie będzie to zwiększa. Jak tak obserwuję innych,ostatnio to się tak gapię na brody,to mnie najbardziej denerwuje. Wiele osób ma taki meszek na brodzie i szyi. Może to normalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
zła jestem bo znowu wydałam pieniądze i to ponad 100 zł.... nie wiem czy jest sens do niej iść. Może u Ciebie jest inaczej,i Tobie pomoże :) Powiedziała że nie mam ciemnych,długich włosów. Wtedy byłby to problem,no a poza tym testosteron mam w normie. Idę jeszcze do pani dr,zleciła mi badania na tarczyce. Nie wiem o co mogę jeszcze ją zapytać, jeśli chodzi o te włoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
myślałam o tym, żeby wydepilować sobie woskiem ręce... ale doszłam do wniosku, że to będzie głupio wyglądało. Ne rękach bez włosów a ramiona i plecy w tym mchu ;( i z tego chyba zrezygnuje i pomęczę się z włosami na rękach. Może je tylko rozjaśnię,żeby nie były tak bardzo widoczne. Czym to najlepiej zrobić. Raczej nie wodą utlenioną,podobno źle wpływa na skore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×