Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Natalia*

Czy tabletki zaszkodzą mojej ciąży?

Polecane posty

Gość Natalia*

Od kilku dni biore tabletki Tussipect na zapalenie oskrzeli Tussipect. Lecz jest wysokie prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy. Czy fakt ze biore te tabletki ma wplyw na rozwoj ciazy, czy to szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tussipect
nie przepisują mnie na zapalenie oskrzeli, tylko "głęboką" anginę. Sprawdź na ulotce co pisze, czy są jakieś przeciwwskazania dla kobiet w ciąży, ale najlepsza jest konsultacja z lekarzem, powinnaś mu powiedzieć, zanim wypisał receptę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia*
nie ma ulotki ale jest na listku napisane lek stosowany w schorzeniach oskrzelowo-plucnych. Teraz juz naprawde sie boje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julccia 27
Jeśli nie są to tabletki homopatyczne ( czy jakoś tak) to mogą zaszkodzić Twojej ciąży. Lepiej skonsultuj się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli te tabletki to to samo co syrop tussipect - to na syropie pisze, że nie wskazany jest dla kobiet w ciąży i podczas laktacji - zajrzyj do ulotki! Jeżeli tak pisze to odstaw te tabletki, zrób test ciążowy i ieżeli jesteś w błogosławionym stanie to gibem do lekarza, po inne lekarstwo. Może być też tak,że na początku ciąży takie lekarstwo nie jest szkodliwe - to też powie Ci lekarz, ale wiem np., że tego syropu nie mogą pić sportowcy przed zawodami - zawiera jakiś środek zakazany. pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj bo możesz
jeszcze poronić, prze jakiś głupi lek, jak chcesz się truć to weź kokę albo amfę!!!! dzieciaka sobie zniekształcisz albo zabijesz go durna istoto!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia*
nie ma ulotki, to sa tabletki w listku bez opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj bo możesz
trafiś na jakiś proszek niedozwolony, one wszystkie muszą mieć ulotkę, inaczej to znaczy że jest nielegalny!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tussipect
TUSSIPECT ® drażetki Lek nagrodzony: Ziołowym Oskarem '97 Złotym Lekiem '98 Drzewkiem Życia '98 Złotym Jabłkiem '98 Certyfikatem Dobre bo polskie '99 Ziołowym Oskarem '2000 Skład: 1 drażetka zawiera: chlorowodorek efedryny (Ephedrini hydrochl.) 0,015g; suchy wyciąg z lukrecji (Extr. Glycyrrhiz sicc.) 0,06g; sproszkowany korzeń lukrecji (Radix Glycyrrhiz pulv.) 0,072g; saponiny (Saponini) 0,012g; tymol (Thymoli) 0,000002g; benzoesan sodu (Natrii benzoici) 0,0167g; masa tabletkowa (Massa tabul. et drag. ad) 0,6g. Działanie: Drażetki działają głównie wykrztuśnie. Następuje pobudzenie czynności wydzielniczej błon śluzowych górnych dróg oddechowych, rozluźnienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny śluzowej, wzmożenie ruchów nabłonka rzęskowego w tchawicy i wyzwolenie odruchów wykrztuśnych. Niektóre składniki działają również odkażająco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, działają one także przeciwzapalnie i w pewnym stopniu łagodzą kaszel. Wskazania: Przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, zwłaszcza oskrzeli, pomocniczo w dychawicy oskrzelowej z towarzyszącą rozedmą płuc u osób starszych, przy trudnościach w odkrztuszaniu, w zapaleniu gardła i krtani, w męczącym "suchym kaszlu" i podrażnieniu błon śluzowych. Przeciwwskazania: Choroba wrzodowa żołądka. Ciąża i laktacja. Zalecane środki ostrożności: Nie podawać dzieciom do 3go roku życia. Nie należy podawać równolegle innych preparatów zawierających efedrynę. Działania niepożądane: Po przedawkowaniu może wystąpić wzrost ciśnienia krwi oraz pobudzenie psychiczne (obecność efedryny). Dawkowanie i sposób użycia: Dorośli 3 razy dziennie po 2 drażetki, dzieci od 3go do 7go roku życia 3 razy dziennie po 1 drażetce. Nie stosuj leku po upływie terminu ważności! Przechowywanie: Chronić przed światłem, przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Okres ważności: 3 lata. Opakowanie: 20 drażetek. ze strony: http://www.herbapol.net.pl/leki/leki.php?%20nazwa=tussipect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia*
Dziekuje Wam. A szczegolnie za ostatnia odpowiedz :) Dzisiaj juz sie lepiej czuje wiec nie biore zadnych lekarstw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! tussipectu nie polecam - na nic. chyba, że przed imprezą, by sobie nastrój poprawić:] lek bez recepty, bez ulotki, nawet nie wiadomo na co i kiedy stosować. i milion skutków ubocznych:/ mam nadzieję, że jeśli jesteś w ciąży, to Twojemu dziecku nic nie będzie, życzę Ci tego z całego serca. a do moich przedmówców: nie rozumiem, dlaczego nazwaliście ją durna istotą. lek jest naprawdę dostępny bez recepty i nie ma na nim żadnych dodatkowych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysia 30
Natalio, jak coś bedziesz wiedziała dac znać. Ja jestem w ciązy a zaqnim sie o tym dowiedziałam brałam leki na przeziębienie. Lekarz pwoiedział, ze powinno być ok, bo do 14 dni po zapłodnieniu substanecje z zewnątrz nie dochodzą do dziecka, za to kolejne dwa tygodnie są najważniejsze. Ale i tak sie zamartwiam. Dlatego jak bedziesz miała jakieś informacje, odezwij się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA Kochani
znalazłem ten watek przypadkiem i napisze dla PRZYSZŁYCH CZYTELNIKÓW... nie polecam brania tussipecu w czasie ciąży (chyba ze lekarz zaleci inaczej). Lek ten zawiera efedryne, pochodną amfetaminy. Dawka w jednej pastylce jest co prawda mała 14mg ale zażycie dawki 4 tabletek to juz 56mg a taka dawka oddziaływuje na OUN(ośrodkowy układ nerwowy). Wiem to z doświadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×