Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość goska1974
Witam wszystkich... Czy ktos z was mial robione porcelanowe koronki na cyrkonii? Pytam dla tego ze czeka mnie nalozene koronek na 20 zebw,problem tkwi w tym ze po wizycie u dentystki wydawalo sie ze podejmuje sie tej pracy,bardzo mnie namawiala na te wedlg niej piekne i kosztowne zabki, ale powiedziala mi ze musi jeszcze lepiej porozmawiac z technikami i kazala mi zadzwonic za kilka dni. Tak tez zrobilam i tu niezla niespodzianka,nagle zmienila zdanie i chce przekonac mnie na porcelane na metalu bo technik jej powiedzial ze pod cyrkon wszystkie zeby musza byc przeleczone kanalowo?! Moje zeby sa zdrowe,mam problem z przebarwieniami po lekarstwach ktrych nie da sie wybielic(juz wszystkiego prbowalam) i mam niedorozwj szkliwa i musze jakos te zeby ratowac. Czy to prawda? Jakos mi se to dziwne wydaje,jestem uczulona na rzne metale i obawiam sie ze moglabym miec problemy z tymi koronkami na metalu,a pozatym niechcialabym takiego rozwiazania,juz sobie wyobrazam w dyskotece przy ultrafioletowym swietle moje zabki swiecace na czarno,bo z tego co wiem to takie koronki na metalu nie przepuszczaja swiatla :-) Jesli ktos wie o tym przymusowym leczeniu kanalowym prosze na odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska1974
Ah sorki za jakosc tresci,ale nie mam klawiatury z polskimi znakami, wlasnie zobaczylam ze o z kreska wogole nie wpisuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remigo
ja mam mostek i nie jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka48910
Ja aktualnie zaczynam leczenie kanałowe dwójek pod korony pełnoceramiczne (koszt jednej 1 500). Zęby są martwe, brzydkie, wielokrotnie leczone... Plomby z każdej strony. Opinie o dentyście do którego się wybrałam są b.dobre. Ceny niskie nie są, ale wolę przepłacić niż później płakać... Dopiero w połowie lipca będę się cieszyć nowymi ząbkami.. Mam ustalonych 5 wizyt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakow2011
Witam Was! Ja miałam "dziury" w miejscu dwójki i trójki. W sumie było 5 wizyt. Całość trwała 5 tygodni ale to tylko dlatego, że po pierwszej wizycie, kiedy mi usuwano resztki zęba z dziąsła, rana musiała się zagoić ok 3tyg. Po tych 3tyg wszystko poszło migiem. W skrócie wizyty wyglądały następująco: - wyrwanie szczątków zęba z dziąseł (nast wizyta za 3tyg) - wycisk pod korony tymczasowe (nast wizyta na drugi dzień) - piłowanie zębów filarowych (nast wizyta za tydzień) - końcowa wizyta - założenie mostka (koniec) Całość kosztowała 2,5tys zł. Mostek porcelanowy, kolor idealnie dobrany, 10 lat gwarancji, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy koronki można mocować na słabych z natury korzeniach długo leczonych kanałowo czy lepiej jednak zainwestować w tytanowe wkręty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka48910
Z niecierpliwością czekam na te ostatnie wizyty. Mam ustaone średnio co tydzień... Czyli z tymczasowymi koronami będę chodziła aż tydzień? Lekarz mówił że jedna z wizyt będzie trwała 4 godziny.. Jeśli dobrze zrozumiałam to będzie to ta na której będę miała piłowane zęby.. Możliwe? Wasze wizyty też tyle trwały? Nie wyobrażam sobie wysiedzieć tyle na fotelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka48910
Starr myślę że najlepiej doradzi Ci dobry stomatolog.. Myślę, że jeśli korzeń jest dobrze wyleczony to jak najbardziej można. Moje dwójki też długo były leczone kanałowo i nawet nie pomyślałam że mogłabym się ich pozbyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaśka
mam taki otoz problem , ze pare lat temu mialam leczona 3 gorna kanalowo lewa, a w prawej mialam zkaladan plombe, jednak miesiac temu zaczela mnie pobolewac ta po lecznei kanalowym, psozlam do dentystki, i powiedziala ze mam 4 do leczneia kanalwoego, a w tej 3 mam prochnice jescze , najpierw wyjela stara plombe , i w tym moemncie zaczel o bardzo bolec, potem po mimo znieczulenia , wiercac w 3 bolalo mnie, zalozyla mi cos i kazla przyjsc za tydzien, w tym czasie bylam takze z 4 , ktora mam juz wyleczona, jednak po 3 dniach jadlam jablko w pracy i zlamalam ta 3, ! Pojechalam do dentysty ale powiedziala ze korzen pekl i do usuniecia ! Usunela mi 3 , strasznie zalamna jestem tym, jestem teraz na urlopie, nie moge przyzwyczaic sie do braku zeba ! wstydze sie mowic, nie umiem jesc tak, czekam na wizte u protrtyka, Mam 34 lata, zeby mam w srednim stanie , nie mam dolnych 7 i jednej 6 gornej a tak wszytskie mam zeby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka48910
kaaśka już po wizycie czy jeszcze przed? co będziesz robić? ja wizytę mam w środę, dalsze leczenie kanałowe.. nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolxa
ja mam wizyte w środę - licówki, już się nie mogę doczekać ich założenia, zakłąda mi dr Rozwadowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.mam pytanie czy w państwowej przychodni robią koronki i mosty za darmo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pije kawe sama
Nie robia za darmo mostow czy koron jedynie co to protezy ruchome :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pije kawe sama
Tak robia w prywatnych gabinetach drogi to interes ale potem jest piekny usmiech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaljana
Witam, mam problem z jedną wystającą górną trójką - taki prawdziwy kieł i do tego wypchany do przodu. Czy coś takiego można skorygować inaczej jak aparatem ? Myślałam o spiłowaniu jego przedniej powierzchni by tak nie wystawał...ale nie wiem czy coś takiego robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Witam, ja mam "grubszy" temat . Scieram mocno zeby i niezwlocznie musze wiekszosc okoronowac ,stad szukam dobrej oferty na "hurtowe" koronowanie. Prosze o namiary i ceny , zebym nie musial mieszkania zastawiac ;-) Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assiaa
Hej. Zrobiłam sobie niedawno 4 korony na przednich zębach i ...cóż, nie bardzo zadowolona jestem :(. Zęby są większe niż wcześniej, zbyt białe i w ogóle wyglądam nieco inaczej wcześniej. Może się przyzwyczaję..No i pocierpiałam trochę, dziąsła jeszcze nie zagoiły się całkiem.. Wszystkim, którzy mogą uratować swoje ząbki- odradzam korony. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suprala
Hej Aronek! Faktycznie problem jest "grubszy"... Myślisz, że korowanie jest najlepszym pomysłem? Nie lepiej np. założyć aparat, żeby te zęby nie ścierały? Pewnie wiesz lepiej, ale tak tylko wspominam, że to może Cię taniej kosztować. A jeśli już koronki, to ja mogę Ci polecić gabinet Tarabuła we Wrocławiu, znają się na rzeczy, a jeśli chodzi o kasę, to fajnie, bo można z nimi się dogadać na raty. I myślę, że domu nie będziesz musiała zastawić;) Rozbijesz sobie na kilka rat, to nie poczujesz tego aż tak boleśnie (w sensie finansowym). A sam gabinet jak najbardziej polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakutia
ostatnio zrobiłam sobie licówki pełnoceramiczne w kryspin dencie w gdańsku. Wyglądają super. Wystarczyło troche zachodu żeby znacznie poprawić swój wygląd. Polecam wszystkim licówki i klinike http://kryspin-dent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Witaj Suprala , dziekuje za porade. trzeba robic korony , potwierdzone w 3 roznych konsultacjach :-/ A jak ceny w tym Wroclawiu ,bo ja mieszkam niedaleko Wawy , jakis kontakt do nich ,polecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suprala
I co, zrobiłeś sobie już te korony? Jeśli chodzi o dokładne ceny, to nie jestem pewna, to się pewnie może zmieniać. Więc najlepiej na miejscu się dowiedzieć. A jeśli chodzi o kontakt, to znajdziesz na ich stronie: www.tarabula.med.pl. I raczej obojętnie do kogo trafisz, pewnie na początku do Pana Grzegorza, ale jak nie, to i tak dobrze trafisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osa!
Witajcie! mam krzywa jedynke u góry i zastanawiam sie na korone tylko pytanie jaka ? czy porcelanowa czy pelnoceramiczna? jeszcze jedno czy do korony pełnoceramicznej musi byc wkład korzenny?czy ktos zna dobrego i wmaire niedrogiego lekarza w Rzeszowie? Pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrapka
Hej! Ja mam zaledwie 19 lat, ale wielki problem z zębami. Kolor oczywiście pozostawia wiele do życzenia, w dodatku obie górne jedynki i dwójki leczone kanałowo, z widocznymi plombami. Jedna z dwójek cofnięta w tył, na domiar złego zaczęła mi się ostatnio ruszać. Zastanawiam się nad koronkami. Może byście mi coś polecili? Czy to dobra decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamba
hej. ja mam taki kłopot... Przed tym jak pójdę do dentysty chciałbym zasięgnąć rady u Was. Otóż nie wyrosła mi druga, górna czwórka. w związku z tym, że minęło już trochę czasu od kiedy mam ta "dziurę" to zab z dolnej szczeki nie scierał sie i jest troche za długi (wchodzi w ta szpare po braku gornego zeba.) i właśnie mam pytanie czy da radę go jakoś skrócić, tak aby można było założyc mostek porcelanowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamba
aha, jeszcze mam pytanie czy jeśli mam małe odstępy między zębami to jak założy się mostek porcelanowy to czy to będzie wyglądać naturalnie? Bo te zeby z mostku beda połączone, a moje z odstępami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
Aronek - ja tez jestem na to samo narażona. prawie zjadłam górne zęby. Cała góra musi być w koronach. Jestem z Płocka. Znam bardzo dobrego stomatologa który zrobi mi to za 10 tyś.Jest implantologiem i ogólnie ma furę certyfikatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek. stom. Bartosz Niedziółka
Witam Jeśli długo brakuje jakiegoś zeba to pozostałe zęby przesuwają się, wysuwają i generalnie powstają niekorzystne zgryzowo, funkcjonalnie i kosmetycznie zmiany. Wykonując odpowiedni most ceramiczny można, niemalże doskonale, odtworzyć brakujące tkanki, zęby i skorygować wyglad. Również nie bedzie kłopotem skorygowanie długości zęba, który się wysunął (tzw. efekt Godona), tak aby leżał w linii zgryzowej pozostałych zębów. Czasem, z różnych przyczyn, wykonanie idealnego mostu, czy korony nie jest możliwe i trzeba poszukiwać optymalnego rozwiązania, które zawsze jest kompromisem, funkcji i estetyki. Powodzenia lek. stom. Bartosz Niedziółka www.extra-dent.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dideridu
Hej mam problem! 2 dni temu załozono mi most na siekaczach. Jednej jedynki brak, druga zdrowa, żywa. Ta zdrowa jedynka od dwóch dni mnie boli. Czuję ją przy gryzieniu. Czy to normalne? Jak długo aklimatyzuje się most w szczęce? Dziąsła obsuwają się na te sztuczne zęby? Czuję, jakgdyby brak szczelności od strony tej brakującej jedynki - to normalne? Jak dotykam dolnymi zębami most - on się minimalnie rusza. Mam most porcelanowy. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawiedziony 123
Witam, pierwszy raz wypowiadam się na tym forum. Od wczoraj mam założone korony na cerkonie - cztery jedynki i cztery dwójki. W tej chwili bardzo żałuje, że się zdecydowałem, gdyż nie jestem zadowolony z efektu. Zęby, które zostały okoronowane były całkowicie ZDROWE, MOCNE, ale miałem spore diastemy, które chciałem zlikwidować. Pan stomatolog polecił korony na cerkonie. Miało być super, naturalnie itd., więc zaufałem jemu i się zgodziłem. Jak teraz widzę, super ani naturalnie nie jest. Zęby mają idealny kształt co wygląda sztucznie, ale przy tym są za grube i chyba za długie, mam problem z dokładnym przeżuwaniem, bo nie mogę dobrze zacisnąć żuchwy (to chyba problem z długością koron), zmienił mi się mój naturalny uśmiech - koślawo się uśmiecham (wydaje mi się, że korony są za bardzo wysunięte), a do tego zacząłem dziwnie wymawiać niektóre litery, jakbym seplenił. Jestem podłamany. Może te wszystkie niedogodności niedługo ustąpią i będę w pełni usatysfakcjonowany? Powiem tak, na dzień po ukończeniu pracy całkowicie żałuję swojej decyzji i już chyba wolę mieć stare uzębienie. Ma ktoś pomysł jak to przywrócić do stanu poprzedniego, naprawić? Proszę o wypowiedzi osoby, które doświadczyły podobnych problemów lub są lekarzami stomatologii. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×