Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość senda41

41-latki też mogłyby się spotykać na tym forum, co wy na to?

Polecane posty

no sorry, że ja znowu o tej babce, ale tak ładnie błyszczy, aż nie wierzę, że ją zrobiłam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polewe robie taka jak napisałam po przepisia na babke. Alja więcej wiary w siebie. I smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu, pomyliłam twój przepis, bo pisałam, ze polewa od Zahir. To chyba z wrażenia Bea, hahaha... No jasne, że twoją polewę zrobiłam. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki ! :D Cześć Buber ! Większość czasu spędzam dziś w kuchni, więc tylko wpadłam do Was na chwilkę. Alja ja nie jestem specjalistką od pieczenia, nie umiem piec sernika, ale ta babka udaje się zawsze, dlatego podałam przepis. Oby smakowała ! Moja rodzinka bardzo ją lubi. Senda zaryzykuj i upiecz, tylko pamiętaj nie za wysoka temperatura; długo i wolno, ja piekę ok.1,5 godziny, fajnie wtedy wyrośnie. Bea i Zahir nie smućcie się. 🌼 🌼 🌼 Glamur chyba jeszcze się pojawisz ? Biedna Diarunia pewnie jest tak wykończona pracą, że nawet nie ma siły do nas zajrzeć. Idę do pracy, na razie... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa kurczaki w koszyku siedzą i rzeżuchę sobie jedzą, baran w szopie zioło pali pewnie zaraz się przewali, ksiądz za stołem już się buja Wesołego Alleluja! *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki i Buberek świątecznie 🌻👄🌻 Wy tu ciasta, pieczenie, wódeczki ....... a ja dopiero ściągnełam do domu . Wczoraj byłam w domciu dopiero przed 20.000 i tak codziennie. Sama nie wiem jak ja to jeszcze wytrzymuję. Już mi siebie samej strasznie zal . :( W niedzielę będę miała gości a najchętniej wywiałabym na całe święta gdzieś daleko - tak jak Buberek . No ale niestety nie mam gdzie ... Wcale nie mam zamiaru szaleć z gotowaniem , jakieś skromne podstawowe wypieki - takie co to łatwe , a smakują każdemu a z jedzonkiem nigdy nie przesadzam , przynajmniej nie mam opóźniej steru że utyłam , albo nabawiłam się niestrawności z przejedzenia czy tez ze coś się zmarnuje :) W planach mam przede wszystkim odpoczynek i tylko odpoczynek ... I zapraszam wszystkich na ciasto i winko w niedzielę 🌻 Teraz znikam pomieszac w garkach w kuchni mimo wszystko, żeby jutro było mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senda 🌻 Twój adresik rozesłałam do wszystkich z prośbą, zeby każdy posłał Ci fotki , które uważa za stosowne :) Przy mojej obecności w necie nie wiem kiedy dałabym radę cokolwiek Ci posłac. Panienki masz piekne , ale dlaczego mama nigdzie nie weszła w kadr? Prosze to naprawić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, Diarra, czuje się zaproszona... Tak trzymaj i odpoczywaj mimo wszystko, należy ci się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jestem padnięta ufffffffff Diaria👄 jesteś kochana] Beatko🌻 Ajla🌻 dziękuję za pocztę, bardzo, bardzo........... Nie mam siły, idę spać. Pa moje drogie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alja............ miałaś 8000 wpis. To coś znaczy, nie wiem czy ten zwyczaj obowiązuje w dalszym ciągu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten sobotni poranek🌻🌻🌻 Ostatnio rano jestem tu sama i późnym wieczorem również. Beatko🌻 🌻🌻masz sympatyczną rodzinkę i to tego sportową. Zawsze wyobrażałam sobie Ciebie z ciemnymi włosami, ale twarz jest podobna do tej w mojej wyobraźni, nie wiem dlaczego, ale tak jest.👄👄 Alja🌻🌻🌻 masz sympatyczne pociechy, ale gdzie Ty jesteś........ Kartki są bardzo ciekawe, szczególnie podobami się ta z Syzyfem, który serce \"pcha\" do góry, super, zresztą wszystkie są super. 👄👄 A teraz do zobaczenia, idę sobie popracować............... Wczoraj długo się krzątałam,ale czuje się dobrze. Alja🌻 czy dziś jeszcze załapie się na babeczkę, ja jeszcze nie piekłam tej babki,tylko upiekłam wczoraj drożdżowe, ale gdy wystarczy mi czasu upiekę. Glamur dziękujemy za ciepłe życzenia🌻 👄🌻 Zahir zwolnij, nawet jeżeli czegoś nie zrobisz, to przecież nic się nie stanie, nie to jest najważniejsze, czasami trzeba się zatrzymać.......👄🌻Dzięki za zabawne życzonka🌻 Beatko mam nadzieje, że dziś chadra została przegoniona gdzieś daleko, daleko.....👄🌻 Biedna Daruniu👄🌻 odpoczywaj, odpoczywaj. Co byś w niedzielę miała i siłę i chęci do świętowania.Zaproszenie na ciasto i winko przyjmuję, będzie martini? O której godzinie?.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielka Sobota To była najgorsza noc w życiu Maryi, w życiu całej ludzkości i istnieniu wszechświata. Noc pustki, w której człowiek zabił Boga. Przerażony świat znieruchomiał a czas przestał płynąć. Zapanowała złowroga cisza. Dwa tysiace lat po tym wydarzeniu w Wielką Sobotę skupiamy się na malowaniu pisanek a w supermarketach dzwonią owieczki i uśmiechają się zajączki. Staramy się zagłuszyć tę ciszę, udawać, że nic się nie stało, że tamte wydarzenia są już tylko przeszłością. Pomyślmy choć przez chwilę w ferworze przygotowań, że dziś jest tym dniem kiedy Bóg leżał w grobie. Pochylmy się nad nim. Oglądacie dziś \"Pasję\', ja jeszcze do tej pory nie miałam odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę Wam, aby święta wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wielkosobotnie... Senda, ostał się li tylko maleńki kawałek babeczki. Częstuj się! A przede wszystkim zrób własnoręcznie. Jestem najlepszym świadectwem, ze wychodzi i to w ekspresowym tempie. Chyba, że to było tylko tzw. \"szczęście\" początkującego. 8000 wpis? Nieźle brzmi, sama przegapiłam... Senda, a rewanż zdjęciowy??? Czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A... dziękuję za życzenia. Ja, jeszcze pojawię się wieczorkiem. Jutro rano wyjeżdżam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może teraz już wszystkim pożyczę wielkanocnie? Bo ja sobie już tylko dzisiaj odpoczywam... Taka chwila zwolnienia... A może Miłosz? \"Zmartwychwstanie. Wszystkie rzeczy dotykalne, materialne, jak się to mówi, zmieniają się w światło i tam ich kształt zostaje przechowany. Po końcu naszego czasu, w metaczasie, wracają jako światło stężone, choć nie stężone do stanu poprzedniej materii. Niepojętą mocą są to wtedy same esencje. I esencja każdej ludzkiej istoty bez tego, co na niej narosło, bez wieku, choroby, szminki, przebrań, udawań.\" To ja życzę właśnie chociażby na mgnienie chwili zbliżenia się do owej esencji, czy to w sobie, czy w drugim! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 A \"Pasję\" warto obejrzeć. Choć sam film, według opinii kontrowersyjny, podzielił bardzo, przynajmniej moich znajomych. Ja należałam akurat do zwolenników, a wątków antysemickich, jak to zaznaczano powszechnie, nie dopatrzyłam się np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, pełnych radości, miłości i szczęścia Świąt Wielkiej Nocy, dużo słońca i dużo wody w poniedziałek !!! :D 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Pogody,słońca,radości. W niedziele duzo gości, W poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, ŚWIĄT WESOŁYCH , NO I ZDROWYCH.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nadal światecznie 🌻👄🌻 OBY ZDROWIE DOPISAŁO I JAJECZKO SMAKOWAŁO, BY SZYNECZKA NIE TUCZYŁA, ATMOSFERA BYŁA MIŁA A ZAJĄCZEK USMIECHNIĘTY PRZYNIÓSŁ WRESZCIE TE PREZENTY. WESOŁYCH SWIAT KOCHANI !!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam już prawie świętuję, święconka już w domciu - niestety moja córcia już drugi rok strajkuje i ja musze z koszyczkiem do kościółka chodzić. Ale ten sam problem na sasiadka ( z 18 letnim synem) i razem śmiejąc się na szczęście z naszego \"losu\" idziemy święcić jajeczka. Pogoda w kratke , teraz świeci słońce , a przed chwilą lał deszcz , a godzinę temu padał grad. W końcy kwiecień plecień. ... Ja dzisiaj tez mam w planach obejrzeć Pasję. Trochę się obawiam odbioru , bo ostatnio bardzo wszystko przezywam. Moja córcia po obejrzeniu ( film z internetu) płakała bardzo. Ja nie chciałam na komputerze oglądac. Ma to marny odbiór. W środę byłam w kościele na koncercie chóru mojej córci i przy okazji poszłam do spowiedzi , teraz staram sie tylko usmiechać żeby za bardzo nie nagrzeszyć jak nerwy puszczają :) Koncert był piękny - e tam piekny - był przepiekny. Oczywiscie płakałam jak bóbr ze wzruszenia. Przedstawienie było piękne z piesniami i recytacją . Była taka pieśń śpiewana na 4 głosy - to było genialne. Akompaniament gitarowy i organowy. Wystep pod ołtarzem prz prawie pełnym kościele. Byłam strasznie dumna. Ciasta mam już popieczone , zaraz jeszcze upiekę jakieś mięsko i juz tylko odpoczynek. Tego i wam zycze i duzo uśmiechu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam, ze na Mazowszu nie znają \"zająca\". A może na południu Polski? Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, znam jeszcze w sumie Zająca-Poziomkę. W zeszłą wielkanoc moja córcia do pospołu z bratem ciachnęła sobie samodzielnie grzywkę wedle niesymetrycznej stylistyki. Jak domowe śledztwo wykazało, Małoletnia chciała zostać jajkiem, takim świątecznym i jak skonstatowała: \"No, przecież jajko nie ma grzywki\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już prawie świętuję, wszystko zrobione, mięsko upieczone, tylko je muszę wyjąć z piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×