Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość jestem po jodzie
Otrzymałam dawkę jodu i zaraz po tym wróciłam do domu. Przez 7 dni starałam sie w miarę możliwości trzymać z dala od domowników, po każdym korzystaniu z wc musiałam dezynfekować kibelek, bieliznę zużytą należy trzymać w oddzielnym worku ( ja majtki po prostu wyrzuciłam). W całokształcie nie było to dla mnie zbyt uciążiwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy wcześniej robiłaś jakieś badania i czy długo się czeka na przyjęcie do szpitala.Ja narazie odstawiłam leki i 5 sierpnia mam ść do swojej pani doktor z wynikiem tsh i po skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam badania. Wyniki są złe tsh (0,27-4,20) 4,17 fT3 (2,57-4,43) 4,09 fT4 (0,93-1,7) 1,78 Bardzo się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do Wanda1: jak to złe, skoro wszystkie oprócz jednego mieszczą się w podanych normach? Norma TSH jest troszkę zawyżona, więc tu powinnaś mieć trochę mniej, ale taka wartość jaką podałaś nie jest powodem do paniki. Umów się spokojnie na wizytę do endokrynologa i idź z nim pogadać, i nic się nie bój bo nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam już kiedys podejrzenie o nowotwór, potem okazało się, że jednak nie ma. Jak miałam wcześniej wyniki lepsze bo bardziej w normie to już lekarz mi mówił, że jest źle więc teraz to już wcale. Norma dla tsh podobno jest do 2 ale ja podałam co napisali na kartce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha gdzie się odczuwa tą tarczycę, te duszności itd. Na środku szyi czy raczej po bokach i odczuwa się to cały czas tak samo intensywnie czy w różnie, raz słabiej raz mocniej? Czy możliwe jest, żeby tarczyca powiększyła się w ciągu dwóch tygodni tak bardzo, że człowiek ma duszności, praktycznie z dnia na dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Ireny
Robiłam scyntygrafię, a po kilku dniach dostałam jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
do Wanda 1 - jesteś pewna ze te duszności są z powodu tarczycy? moze jest tego inna przyczyna. Wg. mnie wyniki nie masz takie złe- ale oczywiście nie jestem lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda no nie jestem pewna, po prostu mam niedoczynność bo to stwierdził lekarz i jak mnie zaczęło tak dusić i cisnąć w tym gardle to pierwsze co pomyślałam o tarczycy. Dlatego zrobiłam badania krwi. Chyba nie może być tak, że ciśnie mnie w tym gardle od czego innego i to spowodowało te wyniki badań bo hormonów chyba się nie da tak oszukać np. chorobą gardła czy czymś. Zreszta też się nie znam. W piątek mam wizytę u endokrynologa ale jestem złej myśli. Coś mam niedobre przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
do Wanda 1 - oczywiście powinnaś to skontrolowac u endo. Zasugerowałam, że może byc inna przyczyna duszenia ponieważ sama miałam taki problem. Tez czułam duszenie w szyji jednak bardziej na zewnątrz i nie miałam duszności. Początkowo również myśłałam, że to tarczyca zrobiłam badania: tsh 5,876 (norma 0,25-5,0) ft 3 5,23 (norma 4-8,3) ft4 17,62 (norma 9-20) Endokrynolog wykluczył, że uczucie duszenia jest od tarczycy. Okazało się, że mam problem z kręgosłupem szyjnym który też czasami daje takie objawy a ponadto w moim przypadku objawy mają podłoże nerwicowe. Mam nadzieję, że u ćiebie tez będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Wanda1 Leczę się na chorobę Hashimoto już ponad rok , bardzo często też odczuwam duszenie i tak samo jak Magdzie 1803 i mnie lekarz powiedział ,że to duszenie może być od kręgosłupa. Duszenie może być też spowodowane stresem jest wtedy uczucie kluski w gardle (globus histericus) zobacz link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kula_histeryczna Wszystko będzie ok zobaczysz .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
do Gagor u mnie edno tez podejrzewa Hashimoto - skierował jeszcze na badanie usg oraz na badanie przeciwciał TPO. Podczas badania manualnego stwierdził, że moja tarczyca jest twarda i mała - a ja w tym wszystkim nie zapytałam co to znaczy. może Ty wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jutro się dowiem czegoś więcej bo idę do lekarza. Co to jest ta choroba hashimoto i czy można zachodzić wtedy w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Jedną z częstszych przyczyn niedoczynności tarczycy jest wada układu immunologicznego, czyli strażnika naszego zdrowia. Zamiast ochraniać organizm przed infekcjami niszczy własne komórki. Produkowane są przeciwciała, czyli swego rodzaju amunicja w walce z drobnoustrojami. Przeciwciała, mylnie rozpoznając składniki gruczołu tarczowego jako obce, niszczą je. Produkcja hormonów tarczycy ustaje prowadząc do wystąpienia objawów choroby. Cały proces nazywa się przewlekłym autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy (znane także jako choroba Hashimoto) i może występować zarówno z powiększeniem tarczycy jak i z jej zanikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do Wanda1: Z Hashimoto w ciążę można, ale jak przy każdej chorobie tarczycy trzeba to robić pod ścisłą kontrolą lekarza i nie w dowolnym momencie. W niektórych przypadkach choroby autoimmunologiczne mogą utrudniać zajście w ciążę, ale nie oznacza to, że zawsze tak jest. Jeśli mogę Ci coś szczerze doradzić, to ja na Twoim miejscu - i przy Twoich naprawdę niezłych wynikach - porozmawiałabym najpierw z lekarzem, a potem, jeśli NIE POWIE, że wszystko jest w porządku, zaczęła czytać o możliwych chorobach. W przeciwnym wypadku tylko niepotrzebnie się stresujesz - a stres przy chorobach tarczycy jest, delikatnie mówiąc, raczej niewskazany. Mój endokrynolog wciąż mi powtarza, że w ten sposób to można się najwyżej w nerwicę wpędzić i nic więcej. Proponuję zatem rozluźnić się i poczekać do wizyty, zamiast się denerwować na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
Zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam ponownie wyniki po 2 tygodniach - tsh teraz - 5.534 (norma 0,25-5,0) poprzenio 5,8 oraz po traz pirewszy anty TPO- i mam wynik 311,2 (morma do 78) jeszcze dzisiaj ma usg. Do tej pory byłam w miarę spokojna jednak teraz po wyniki TPO bardzo się boję usg :) Taki wynki TPo chyba potwierdza Hashimoto - jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
teraz zauważyła ze wkleiłam zła bużkę - oczywiście wcale mi nie do śmiechu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Magda1803 Do stwierdzenia Hashimoto nie wystarczą tylko badania anty TPO , musisz jeszcze miedzy innymi zrobić anty TG ,jeśli jedno i drugie będzie powyżej normy to wtedy może sugerować ,że to hashimoto .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
ale żaden z endo ( a byłam u dwóch) nie zlecił badania anty TG. A juz na pierwszej wizycie obydwoje sugerowali że mogę mieć Hashimoto. Czy lekarze nie moga zlecic od razu wszystkich badań :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Magda1803 Ja musiałem zrobić szereg badań takich jak : USG,scyntografia , T3 ,T4 anty TG i anty TPO dopiero po tych badaniach mój endo stwierdził ,że mam chorobę Hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
do gagor Ja też miałam już te badania oprócz - syntografi i anty TG. właśnie wróciłam z usg- tarczyca o objętości 12,8 cm3 ( norma 18cm3) o niejednorodnej echostrukturze. Guzków brak - to najbardziej mnie cieszy. Lekarz powiedziała,że struktura wskazuje na hashimoto. A pozostałe wyniki to: tsh 5,876 (norma 0,25-5,0) ft 3 5,23 (norma 4-8,3) ft4 17,62 (norma 9-20) anty TPO 311 ( norma do 78)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza. Do tej pory brałam euthyrox50 jedną codziennie. Moje wyniki: tsh (0,27-4,20) 4,17 fT3 (2,57-4,43) 4,09 fT4 (0,93-1,7) 1,78 W związku z tym, że mam obniżyć fT4 mam przyjmować mniej hormonów czyli euthyrox37,5 (półtora tabletki euthyrox25). Jednak przy tej dawce może mi wzrosnąć tsh. Tak powiedział lekarz. Dlaczego w takim razie mam zmniejszyć dawkę, docelowo miałam zmniejszyć tsh. Czy to oznacza, że podwyższone fT4 jest groźniejsze niex podwyższone tsh? Jakie ryzyko niesie jedno i drugie? Oprócz tego musze zrobić endoskopię bo może być coś nie tak z moim przełykiem, coś mi tak siedzi. Lekarka rejonowa stwierdziła, że mam lekko zaczerwienione gardło, zastanawiam się czy to mogło spowodować taki wynik hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A guzki mi sie powiększyły są już dosyć spore bo np. 9mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pierwszy raz piszę na takim forum, tak naprawdę nigdy nie miałam odwagi. Mam podobne objawy jak osoby, które wypowiadają się tutaj-otyłość, nerwy, sucha skóra, brak okresu, problemy z cerą, zmiany ciśnienia (raz bardzo niskie a raz wysokie), szybki puls, nie potrzebne włoski, a na moją szyję nie mogę patrzeć bo jest na niej widoczna tak jakby opona w dolnej jej części. robiłam badania krwi i wyniki są ok. TSH-0,845, FT3-5,78, FT4-13,72. USG tarczycy wykazało, że mam znacznie powiększoną tarczycę. mam 24 lata, jestem wiecznie zmęczona, nie mam na nic siły, depresja, nerwy. Wszyscy piszą, że wyniki coś wykazały a ja mam wyniki w porządku. Martwi mnie to trochę ponieważ gdyby wyniki coś wykazały to wiedziałabym co mi jest i jak się leczyć, a teraz to już nie wiem. Na wizytę u endokrynologa wciąż czekam, wiadomo jak to wygląda w Polsce, termin mam na wrzesień. A ja mam wrażenie, że jest ze mną coraz gorzej. Okresu nie mam od 2 miesięcy a wiem, ze w ciąży nie jestem, co najgorsze-mam wrażenie, ze nie mogę mieć dzieci, wiem, powinnam to zbadać, ale na to wszystko trzeba czasu a ja cały czas czekam na te wizyty a każdy lekarz mówi mi coś innego. Dlatego piszę-może ktoś powie mi coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Annama, napisz skąd jesteś, może Ci znajdziemy jakiegoś dobrego endokrynologa do którego będziesz mogła iść prywatnie, daruj sobie czekanie do państwowego (to znaczy oczywiście idź do niego w swoim czasie i zobacz co Ci powie, ale niezależnie od tego działaj szybciej), szkoda czasu i zdrowia, po co masz się męczyć! Mogę polecić dobrego endo z Łodzi, który przyjmuje raz w tygodniu i można się bez problemu zapisać na najbliższą wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Wrocławia...Ale czy jest sens iść do endokrynologa skoro wyniki krwi są ok, może inny lekarz, nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Hm, no nie wiem, jak Ci przychodzi do głowy inny lekarz do którego możesz z tym pójść to idź. A lekarz pierwszego kontaktu co zasugerował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Częściowo identyczne objawy miałam przy czymś, co lekarze zdiagnozowali jako nadczynność tarczycy, a w tej chwili skłaniają się raczej ku temu, że jest to hashitoxicosis (po wykonaniu, oczywiście, różnych dodatkowych badań). Tak czy owak, powiększona tarczyca chyba jednoznacznie sugeruje, że coś jest nie tak, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno pójdę do endokrynologa ale muszę czekać jeszcze miesiąc więc trochę się martwię, to nie pozwala mi normalnie funkcjonować, a przecież rano trzeba wstać, iść do pracy...może za bardzo się tym przejmuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×