Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość anka29
Dzięki za pocieszenie... zobaczymy jak bedzie przebiegalo leczenie.... Któraś z dziewczyn pisała, że przy chorobach tarczycy mozna urodzić chore dziecko... czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anka29
to prawda, również ryzyko poronienia jest wtedy o wiele większe musisz poczekać, aż leczenie zacznie dziaać i tsh spadnie zachodzenie w ciążę teraz może okazać się bardzo niebezpieczne natomiat kiedy poziom hormonów będzie własciwy to zagrozenie zniknie, wiec poczekaj cierpliwie dopasowanie dawki moze potrwać kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka29
Dzięki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka29
Czy sa jakies rzeczy których nie wolno spozywac (np. picie kawy) przy niedoczynnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka29
Czy sa jakies rzeczy których nie wolno spozywac (np. picie kawy) przy niedoczynnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka29
Czy sa jakeis specjalne zalecenie co wolno i czego nie wolno przy niedoczynnosci, np. picie kawy czy wina itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anka29
jeżeli okaże się, że masz Hashimoto (przewlekłe zapalenie tarczycy) to nie wolno jeść jodu (również tego w zestawach witamin typu Centrum) mi lekarka powiedziała, że organizm sam zareaguje, jeżeli nie będzie chciał alkoholu i rzeczywiście od jakiegoś czasu źle toleruję jego większe ilosci (ale piję od czasu do czasu kieliszek-dwa wina i jest ok) warto unikać hurtowych ilości warzyw zawierających substancje wolotwórcze (np. kapusta, brukselka itp) zwróc uwagę na kolor skóry, bo niektóre osoby z niedoczynnością mają problemy z przetwarzaniem i wydalaniem nadmiaru karotenu niektóre osoby z niedoczynnością mają nietolerancję laktozy albo glutenu, więc jeżeli masz problemy trawienne, to zastanów się, czy nie jest to przyczyną i zdrowo się odżywiaj, bo przy niedoczynności łatwiej o rozmaite niedobory (np. cynku, żelaza) generalnie nie martw się :-) z tym żyje się normalnie, trzeba łykać rano tabletkę z hormonami i jeżeli dawka jest własciwie dobrana, to zapomnisz, że masz niedoczynność tylko dopilnuj lekarza, żeby dawał Ci na początku regularne skierowania na badanie poziomu hormonów i po tych badaniach dopasowywał dawkę i bardziej niz do tej pory uważaj z opalaniem, bo przy kłopotach z tarczycą i leczeniu hormonalnym łatwo robią się przebarwienia, których będzi esię ciężko pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka29
Super dzieki za tak szczegolowe info... ja poki co neiwiele wiem o tej chorobie... dzieki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bata 41
A jaka diagnoze wystawił Ci lekarz? bo mam podobne wyniki jak Ty i tez mi włosy wypadaja........a Tobie nadal wypadaja, czy przestały? Prosze odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Odpowiadając na pytanie: Endo powiedziała, że mam początki Hashimoto. Odkąd biorę lek (3 tyg), zdecydowanie kondycja włosów sie poprawiła, i w zasadzie zdecydowanie mniej ich zostaje na szczotce. Naprawdę. Jest coraz lepiej. Pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baty41
U mnie stwierdzono autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (wyniki mam takie jak Ty), ale nie wiem czy to to samo co hashimoto? Od dzis zaczynam btac euthyrox, pisalas ze takze masz ten lek przepisany....a nie wiesz czy po tym leku czasem sie nie tyje, bo tego sie obawiam:( bo i tak w ostatnim roku przytyłam , i nie wiem czy to od tarczycy przytyłam.Czy Ty tez przytyłas?? Dziekuje ze odpisalas i pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell1983
witam, nie wiem czy mnie pamietacie ale kiedys pisałam o moich problemach,mam niedoczynnosc tarczycy i gruczolaki i lecze sei od 6 lat,,doszły mi problemy z kregosłupem a raczej z miesniami,,,,,biore eltroxin czyli tyroksyne i sie ookazało ze zaciski miesni na całym ciele to od tego,,,tylko tego akurat nie dowiedziałam sie od endo tylko przeczytałam dokładnie ulotke eltroxinu, ze skutkami ubocznymi sa skurcze miesni szkieletowych i osłabienie miesni, a ten cap moj lekarz jeszcze miesiac temu mi wmawiał ze przyczyna mojego stanu zdrowia nie jest tarczyca i zebym szła do neurologa,neurolog nic wielkiego z kregosłupem nie stwierdził tylko powiedział zebym sobie szła do psychiatry bo widocznie mam problemy z głowa,no jakas paranoja i głupia baba mi dała leki antydepresyjne oczywiscie tego nie brałam....wiec poszłam do homeopatologa w krakowie, podobn obardzo dobry i on na wstepie mi powiedizał ze to jest od tarczycy, ze dlugie branie leku moze to powodowac,,, wiec sie zaczełam leczyc homeopatycznie choc dalej biore leki na tarczyce,.,,moze mi te długotrwałe skurcze miesni puszcza bo to jest koszmar nie da sie normalnie funkcjonowac,,, czy wogole ktos z was ma skurcze miesni ,ale takie długotrwałe,,zaciskaja sie miesnie na całym ciele w przeciagu jednego dnia i po 3, 4 dniach wszsytko boli i gorzej sie oddych,ciezej chodzi,i puchnie całe ciało od nagromaddzenia wody w organizmie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie objawy
zaobserwowalam u siebie. Czasami czuję jakby tężenie, czasami rozpychanie, ciągniecie głowy do tyłu, albo trudnosci ze schyleniem głowy. Niekiedy mam wrażenie, ze "brakuje mi skóry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
do do Baty41 --> to własnie Hashimoto. Ja też to mam. Po Euthyroxie się nie tyje, niektórzy nawet chudną. Od niedoczynnosci można utyć (przemiana materii siada), ale po lekach wróci do normy i schudniesz (raczej na diecie, nie tylko po Euthyroxie). Mi włosy przestały wypadać po rozpoczęciu leczenia Euthyroxem, To była kwesti dosłownie dni. Izabell1983 --> ja biorę Euthyrox, nie mam skurczów, na ulotce tego leku nie ma tez wzmianki o nich. Może zmień lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ni e jest choroba
to urojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
to ni e jest choroba --> chcesz bana? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell_1983
ja bana? a niby za co,,,, to sa skutki uboczne brania leku,, no tak tylko ze moj lekarz zmieniac leku mi nie chce bo jak twierdzi nic mi nie jest,i to nie sa urojenia,,co2 tygodnie musze chodzic do masazysty na masaze zeby mi miesnie sie rozluzniły i przez tydzien mam spokoj a potem od nowa rano wstaje i mnie poszczyknie w gornej czesci plecow i od nowa jazda,,,zaznaczam ze od ponad roku codziennie poswiecam godzine czasu na rozciaganie sie i intensywne cwiczenie wiec słaba osobka nie jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Izabell_1983 --> to Ty pisałaś o tym, że to urojenia? Bo już nic nie rozumiem. Jeżeli występują u Ciebie dokuczliwe skutki uboczne leku to zażądaj od lekarza jego zmiany, jasno i wyraźnie. Jeżeli nie będzie chciał tego zrobić, idź do innego. Endokrynolodzy czasami się dziwnie zachowują, ale pamiętaj, że nikt lepiej nie zadba o Twoje zdrowie, niż Ty sama. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell1983
ja nei napisąłam o sobei ze mam urojenia ,,czytaj uwazniej, ale przeciez eutyrox czy eltroxin to to samo , to przeciez tyroksyna i mam znaczna poprawe tarczycy a efekty uboczne no cuz sa i nic na to nie poradze skoro chce miec wykeczona tarczyce i starac sie o dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Izabell1983 --> o urojeniach pisał ktoś wcześniej, post z 01:32 Czytam w miarę uważnie. To właśnie do tego dowcipnisia zażartowałam o banie. To, że skład leku jest podobny jeszcze nic nie znaczy. Wiele osób źle np. toleruje Letrox, a po Euthyroxie czuje się znakomicie mimo, że skład jest identyczny. Uważam, że warto sprobować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Odpowiadając na pytanie: Odkąd biorę lek zauwazyłam tez spadek wagi. Ale ma to związek z moja dietą. Po prostu wzięłam się za siebie i jem połowę mniej. Przed rozpoczęciem leczenia Euthyroxem tez przytyłam nagle w ciągu 2 m-cy jakieś 4 kg. I raczej specjalnie się nie objadałam, więc coś musi być na rzeczy. Bardzo serdecznie pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona do Baty 41
A co bierzesz oprocz Euthyroxu, bierzesz jakies inne tabletki? jakies moze na włosy? a czy nadal uzywasz alpicortu na skore głowy? bo sie zastanawiam czy jest sens wcierac ten alpicort skoro włosy wypadaja od tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
odnośnie włosów, endokrynolog przepisał mi taki suplement diety o nazwie SILICA i zadziałało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Dobre pytanie. Mój lekarz oprócz leku podstawowego na tarczycę kazał mi brać selen - dziennie 100 mg . Bardzo możliwe, że ten element ma duzy wpływ na stan włosów, skóry i przemiany materii, bo naprawdę jest coraz lepiej. A Alpicortu juz nie wcieram - odpukać ale póki co nie potrzebuję. I to wszystko w zasadzie co łykam - oprócz leków na nadciśnienie..., ale to już inna bajka. Serdecznie pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona do Baty 41
Ja biore dopiero trzeci dzien tabletki od endykronologa, ale stan włosów sie jeszcze nie pooprawił.......moze za wczesnie jescze na poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anigel
Jeśli jesteście pod stałą opieką endokrynologa i macie stałe kontrole mozna z tą chorobą żyć normalnie. Choruję na tarczycę od 9 lat. Najpierw była to nadczynność, która w trakcie terapii lekowej zmieniała się na niedoczynność. Przy wzroście 170cm i wadze 48 kg przytyłam 12 kg. Podczas kolejnych dawek letroxu poziom hormonów się wyrównał i zrzuciałam zbędne kilogramy. Przez wiele lat wszystko było w normie. Ostatnio tarczyca zaczęła mi szwankować, ale ponieważ biorę leki nie miałam typowych objawów czyli przyrost wagi czy zaburzone cykle miesiączkowe. Najgorsze były stany lękowe, które mnie dopadały. Coś podobnego do nerwicy. Doszłam do wniosku, że wiele ode mnie zależy i trybu życia. Trzeba regularnie ćwiczyć, mieć jakaś pasję, która pozwala się odstresować. Dzięki temu czuję się lepiej. Łykanie tabletek nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anigel
Isabell1983 pytałaś czy ktoś ma skurcze mięśni. Ja mam coś podobnego co kilka lat, w czasie wzmożonego stresu. Dopada mnie to niespodziewanie i mam trudności z oddychaniem przez kilka minut. Zaciska mnie pod żebrami. Są też problemy z poruszaniem się. Wówczas cos blokuje mi w okolicach kości ogonowych. Te bóle przechodzą po ok 2 lub 3 tygodniach. Mam skierowanie do neurologa. Zobaczymy co stwierdzi. Generalnie w czasie tych trudnych tygodni czuję sie zesztywniała i boję się poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizusia
jak wiele osób mających niedoczynność tarczycy okazuje się bezpłodna? słyszeliście od kogoś, albo wiecie po sobie ? bo zaczynam się martwić.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u innego lekarza, który stwierdził, że wyniki jakie mi wyszły (podwyższone tsh i podwyższone fT4) są niemożliwe i kazał mi zrobic nowe badania krwi. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Wanda1 --> podaj wyniki razem z normami laboratoryjnymi. Czy przed pobraniem krwi łykałaś hormon, czy nie? Przyczyn może być wiele, od tych prostych typu subkliniczna niedoczynność charakeryzująca się lekko podwyższonym TSH przy prawidłowych, czesto nawet lekko podwyższonych wartościach FT4, poprzez zaburzenia na linni tarczyca - przysadka (może jeszcze podwzgórze), zaburzenia pracy przysadki (np. gruczolak), aż do tych najrzadszych związanych z niewłasciwym działaniem białek receptorowych itp. NIektóre leki mogą również zaburzać poziom hormonów. Jeżeli masz zapalenie tarczycy, to atak przeciwciał powoduje uwonienie do krwi komórek tarczycy i w związku z tym czasowe podniesienie poziomu hormonów tarczycy we krw (TSH potrzebuje czasu, żeby się dostosować, więc mogło jeszcze nie zareagować). Nie słuchaj lekarza, że wynik jest niemożliwy ;-) to lekarz jest niemożliwie niedouczony. Jeżeli nadal będzie kręcił i nie będzie miał pomysłu na dalszą diagnostykę, to może lepiej go zmien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×