Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość edka27
Witam. Ja od tygodnia wiem że mam guzka wielkośći 26mm. Lekarka która robiła mi usg powiedziałaże jak by to była jej tarczyca to by ją usunęła nie czekałaby, ja natomiast boję się iść pod skalpel. Słyszałam o bardzo dobrym endokrynologu w Mysłowicach, który wyleczył koleżance mojej znajomej tarczycę tabletkami i nawet po nich zaczęła spowrotem chudnąć ( a wcześniej zaczęła bardzo tyć ).Może ktoś miał też doczynienia z tą lekarką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, pytanie, ważne! Mam brac euthyrox50 jedną codziennie ale nie mam tego, mam tylko euthyrox25, czy moge brać 2 tabletki codziennie i będzie to to samo jakgdybym brała jedną euthyrox50? Bardzo prosze o odpowiedź bo musze brać od jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizytę u endokrynologa mam na 9 września dlatego pytam Was. Moja lekarka wyjechała za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
edka27 Jest taki endokrynolog który leczy a przynajmniej stara sie leczyć guzki farmaceutycznie ,przyjmuje w Jaworznie i Zakopanem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Wanda1 --> tak, bierz 2x25 możesz je sumować i dzielić jeżeli lekarz podniesie Ci dawkę np. o 12,5 to przekroisz tabletkę 25 na pół jeżeli będziesz miała dawkę 75 to możesz brać np. 3x25, albo 50+25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
kaja 555 --> im szybicej tym lepiej oczywiście :-) takie tsh plus objawy to JEST niedoczynnosć, powinno się ją leczyć im szybciej zaczniesz łykać hormony tym szybciej będzie poprawa jeżeli stać Cie na zrobienia badań i prywatną wizytę - nie czekaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 555
cytryna wawa Wielkie dzięki za odpowiedź :D To było dla mnie bardzo ważne tylko nie rozumiem czemu lekarz rodzinny tak delikatnie do tego podchodzi... ;( przecież im szybciej tym lepiej dowiedzieć się jaki jest prawdziwy stan hormonów. Pozdrawiam Wszystkich Po zrobieniu badań zajrzę do Was o poradę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo ! Dziewczyny miałabym pytanie ? Czy jezeli mam nadczynność i guzki to chyba najpierw należy wyleczyć się z nadczynności, a potem usunąc guzki ? Wiem, że lekarz zadecyduje, ale wizyty za 2 tygodnie - więc ... czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku najpirw leczyłam nadczynność ale trwało to 2 lata teraz jadę na jod radioaktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Irenko - ale strasznie długo 2 lata - przeraża mnie to ! przez ten czas te guzki mogą się chyba powiększyć znacznie . A często się zdarza, iż guzki występują jednocześnie z nadczynnością ? Może mój przypadej jest w ogóle najgorszy i guzki i nadczynność już sama nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każda tarczyca jest inna mi leki nie pomagały więc wezmę jod131a guzki trzeba pilnować ale to już zadanie lekarza.Pewnie będziesz miała robioną biobsję(nie straszę cię).Ja miałam ale wszystkie okazały się łagodne.Życzę dużo zdrówka i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ta cierpliwość - niby te choroby tarczycy tak licznie występują i niby nie są groźne - JUŻ SAMA NIE WIEM . Ponadto leczyłam się prawie 13 lat non stop (wizyta co 4 m-ce) tylko od 2 lat nic nie biorę i takie są efekty . lecząc się wówczas nawet nie zdawałam sobie sprawy że coś może być inaczej z tą tarczycą - bo zawsze było wszystko ok. Tylko zmiana lekarza doprowadziła chyba do takiego skutku - bo po prostu nowy lekarz uznał, że wyniki są w normie i nie ma czego szukać w tarczycy... - nie wiem czy tak miało być czy to wina lekarza, który wydaje mi się że dla ostrożności powienien wyznaczać kolejne wizyty, aby obserować ew. zmiany a tak ??? Ojej wyżaliłam się za bardzo. Pozdrowienie dla wszystkich tarczówek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-966
Chadka, zajrzyj tu http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3243129 i poczytaj- jest więcej o leczeniu guzków...Trzymaj się i ...najważniejsze- nie denerwuj się. Lekarze wiedzą co robić, a jakbyś podejrzewała że niepoważnie podchodzą...to zmień lekarza. Endokrynologów nie brakuje chyba? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-966
W ogóle, wszystkie tam poczytajcie, ja jestem po usunięciu tarczycy z powodu guzków które okazały się być groźne. Biorę eutyrox 100, czuję sie świetnie! Zresztą czułam sie i tak dobrze przed- nie miałam ani nad- ani niedoczynności. A! Ja tez mam 0Rh+...hmmm.. A co do wpływu tarczycy, znaczy niedo- lub nadczynności na ...torbiele jajników, podejrzewam że MOŻE ale nie musi to mieć wpływ. Bo tarczyca wpływa na wszystkie układy sterowane hormonami- a więc na układ rozrodczy też... A, po usunięciu tarczycy można mieć dzieci, bierze sie hormony, które zastępują usunięty gruczoł, ale trzeba odczekać co najmniej rok z zajściem w ciążę- jeśli się po operacji ma leczenie uzupełniające izotopem jodu I-131 (nie zawsze jest ono konieczne, ale z tego co wiem - w co najmniej 80% przypadków). Forum kafeterii jest na prawdę kopalnią wiedzy o tarczycy- stąd dowiedziałam sie najwięcej- tu ekspertami są pacjenci, wiadomości o dobrych lub złych lekarzach, leczeniu- rozchodzą się błyskawicznie, myślałam że w dziale TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!! jest mowa tylko o hashimoto, nie zaglądałam więc za często, bo nie mam tej choroby...Naprawdę zajrzyjcie na dział Guz tarczycy, można się bardzo doszkolić, uspokoić, czasem ZDENERWOWAĆ, ale to może wyjść na dobre, np. ja nie czekałam 3 miesiące na operację w Warszawie, tylko wkręciłam się...za tydzień od wyznaczenia 3-miesiecznego terminu w Wa-wie-do Iłży. Trzymajcie się.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaś
Cześć Dziewczyny. U mnie jakiś rok temu wykryto guza tarczycy. Wyniki mam idealne. Lekarze do dziś nie wiedzą skąd guz. Jem cholernie dużo a ważę 50 kg. przy wzroście 175cm.,. Miałam już trzy razy robioną biopsję, raz nie wyszła bo za dużo krwi się nazbierało, a drugi raz wyszło że to złośliwy guz. Wysyłano mnie do Białegostoku na chemię, ale ja poprosiłam o jeszcze jedną biopsję. Okazało się że się pomylili, i podobno nic nie mam strasznego . Teraz w poniedziałek mam iść do endokrynologa na dalsze leczenie aby zlikwidować ten guz. Czy któraś z Was może mi powiedzieć jakie jest dalsze leczenie skoro jest wszystko w porządku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
cześć!!!wszystkim dziewczyną które boją się biopsji czy punkcji chcę powiedzieć ,ze to naprawdę nie boli.mimo że z mojej punkcji nici i muszę poddać się operacji, chciałam to przekazać bo sama strasznie się bałam.za trzy miesiące mam operacje boje się okropnie ale nie mogę się doczekać,aby mieć to z głowy. P.s zna ktoś dobrego chirurga we Wrocławiu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela31
to zależy od wielkości guzka.jeśli jest mały to tabletki albo tylko kontrole czyli obserwacja czy nie powiększa się ,natomiast jeśli jest duży to operacja.właśnie niedawno sama zastanawiałam się co będzie z moimi guzkami- bo mam dwa i taką informację otrzymałam od mojej endo.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaś
Mój guzek ma 2cm. Jutro idę do lekarza to zapewne mi powie co dalej. Więc napiszę czego się dowiedziałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane doardzcie,biore euthyrox 50 i chcialam brac witaminy zeby wzmocnic organizm,mam maxivit dla kobiet,pisze na nich ze maja 150mg jodu(1 tabletka).czy moge je zazywac czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidziuch_1979
Witajcie, ja tez od niedawna z tym walcze. Calkiem przypadkiem wykryto u mnie guzka wielkosc 1,7cm. Wyniki TSH mialam w normie, a wiec a zadnej niedoczynnosci czy nadczynnosci nie bylo mowy no i zaczelo sie, bowiem jak od rauz wiedzialam, ze to oznacza, iz guzek powstal z innego powodu... Endokrynolog od razu zapisala mi Eythyrox 50 2xdziennie, Magne B6, oraz Merz Spezial (do tego jestem strasznie nierwowa, mam wysokie tetno, oraz wlosy mi wypadaja niemilosiernie) i wyslala na biopsje, mowiac, iz tak czy owak, guzek jest do wyciecia, poniewaz juz za duzy jest- kwestia tylko kiedy. Biopsji nie zycze nikomu- nie dlatego ze boli- nie boli wogole, ale uczucie jest nieprzyjemne, troche potem boli w tej okolicy- jakby nie bylo cos Ci tam zabieraja- najgorsze jest, iz z etapu oczekiwania i delikatnego stresu przed biopsja- przechodzisz w etap oczekiwania na wyniki... To o wiele gorsze anizeli sama biopsja. Wynik mialam w te sobote, powiem, iz nigdy czegos takiego nie przezylam- to jakby egzamin, ale ten najwazniejszy na wynik ktorego nie masz wplywu i od ktorego zalezy cale Twoje zycie- jednym slowem naprawde duzy stres! Na szczescie wynik nie wykazal nic zlego, jest to torbiel (jak w wiekszosci przypadkow), wiec poki co tabletki, obserwacja i przygotowania do zabiegu. Wzielam juz pierwsza szczepionke, za miesiac druga i potem bede sie starac o termin zabiegu- tez troche sie boje. Mam do Was pytanie, czy taki guzek, mimo iz hormony mam w normie- mimo wszystko moze mi hamowac jakby docieranie tych hormonow do ogranizmu? Pytam, poniewaz nadal mam te problemy z wlosami, oraz jestem wiecznie zmeczona wszystkim i zawsze. Po tabletkach Euthyrox od poczatku troche krecilo mi sie w glowie, nadal czasem, ale sadze, ze takie sa poczatki, niedlugo zmniejszam dawke, wiec mam nadzieje, iz bede czuc sie lepiej. Zdaje sobie sprawe, iz to nie koniec, ze biopsja czasem nie wykrywa wszystkiego, ze okaze sie dopiero na zabiegu, ale jestem juz lepszej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MELA31
nie jest możliwe ponieważ tsh masz w normie,czyli hormony są w porządku.ja jestem umówiona na operację na listopada.mam dwa guzki 2,4mm ,2,2mm.nie wiem co to za guzki ponieważ biopsja nie powiodła się .myśleli ,ze to torbiel którą można usunąć za pomocą punkcji .niestety podczas punkcji okazało sie ze nie jest to torbiel i muszę być operowana.chirurg powiedział że moje guzki nie są groźne.tak jak ty mam świadomość tego że podczas operacji okaże się co to jest,boję się ponieważ nie mam zrobionego żadnego badania w tym kierunku.jednak teraz jestem już dużo spokojniejsza,przemyślałam to wszystko,trochę popłakałam i stwierdziłam że nie ma się co za dużo martwić na zapas,bo to jeszcze bardziej szkodzi .pozdrawiam.napisz jak będziesz szła na operacje no i po.życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namachi
Marcycha, jeśli masz hashi, to absolutnie unikaj tabletek z jodem. Są na rynku różne suplementy, które nie zawierają jodu i właśnie takie powinnaś brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie
objawy jak przedstawiłaś dzidziuch wskazują na nadczynność, nie bazuj na tsh, zrób ft3 i ft4 i zmień lekarza, ja po operacji tarczycy(usunięcie) biorę 100 eutyroxu, eutyrox bierze się na czczo raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Marta MF
Dzięki za namiary na endo z Katowic. Jest super. W końcu wyjaśniłam pewne sprawy związane z moim zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Marta MF
dzięki za namiary endo z Katowic. Jest super. W końcu wyjasniłam pewne sprawy związane z moim zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juh
a wogole sA jakies witaminy ktore nie maja jodu?bo vitarala,centrum,maxivit maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irena 208
wreszcie jestem po leczeniu j 131 tak się bałam ale chyba nie potrzebnie bo narazie jest wszystko dobrze!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×