Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość eweewelinek
meg 25, a ft3 i ft4 robiłaś? Część objawów, ktore opisujesz (tachykardia, bezsenność) rzeczywiście pasuje do nadczynności. Czasem jednak jest tak, że choroba hashimoto zaczyna się nadczynnością.Żeby to stwierdzić, powinno się zrobić badanie poziomu przeciwciał anty-TPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg 25
NO WLASNIE NIE ROBILAM BO NIE ZLECILA MI ENDOJRYNOLOG ZADNYCH DODATJKOWYCH BADAN POPROSTU STWIERDZILA ZE MAM TARCZYCE NADCZYNNOSC I DALA LEKI ????? MOZE SAMA ZROBIE TE BADANIA ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
meg, może i dobrze by było, ale tak czy owak myślę, że warto też zweryfikować lekarza - bo nawet jak Ci coś wyjdzie z wyników, to co, pójdziesz do tej pani i będziesz się z nią kłócić? W końcu kto tu się ma znać na rzeczy, Ty czy lekarz? Mogę polecić dobrego endokrynologa w Łodzi, nie wiem, skąd jestes. Dla informacji - badania hormonów kosztują do 20 PLN, aTPO jest troche droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Albo mozesz poczekać trochę i zobaczyć, czy Ci te leki pomogą (bo ważne przeciez, zebyś w końcu zaczęła się po prostu dobrze czuć). Niektórzy endokrynolodzy uważają, że choroby tarczycy dokładnie diagnozuje się obserwujac, jak przebiegają - może to i jest jakaś metoda, ale chyba lepiej od razu zrobić badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>eweelinek Chyba troche przesadzilas, przepraszam. Nie chodzi o to by sie dobrze poczuc/czuc ale o to by leczyc to co nawala. >> meg Samo zanizone TSH to wg mnie zdecydowanie za malo by mowic o nadczynnosci tarczycy. Zrob badania. Kazde laboratorium zrobi Ci takie badania. Niedawno robilam FT3, FT4 i antyciala i kosztowalo to ponizej stowy. Nie pamietam. A czemu je sprawdzalam?. Bo TSH mi wyszlo b. niskie tyle ze ja jestem stary hashimotowiec i wskutek leczenia innej choroby oraz brania selenu cos sie wahnelo. Pisalam pare dni temu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to dopiero po euthyroxie wlosy zaczely wypadac garściami!!!! ale są plusy: 1.nie tyję --trzeba sie natomiast zabrac za po-niedoczynnościowe odchudzanie :P 2.nie śpię calymi dniami 3.nie mam stanów typy nic mi sie nie chce słabo mi, leze caly dzień w łożku 4.nie mam bolów głowy A na włosy brałam jakis specyfik ineeov czy cos takiego -pomaga :) A mi po euthyroxie na poczatku pogorszyła się cera-pomagają tabletki z bratka,które równieżusuwaja wodę z organizmu :)tj.jej nadmiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
> Hashi, jasne, że chodzi o to, żeby leczyć to, co nawala. Ale jak to leczysz, to się lepiej czujesz, nie? jeśli leki działają, na ogół jest po nich lepiej;) - tylko o to mi chodziło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H_Ashi
>>Eweelinko wiem, ze to mialas na mysli. Napisalam aby ostrzec inne baby coby nie walczyly z objawami (mam wiele takich dokola siebie) a z przyczynami (boli to lup proszek przeciwbolowy zamiast powalczyc z przyczyna bolu np). Moze napisalam zbyt skrotowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luca30
Tarczyca to nie przelewki! Dziś moja koleżanka wylądowała w szpitalu i czeka na operacje. Pare dni temu tarczyca by ją udusiła! Okropnie cierpiała przez ten czas zanim wykryli, że to rzeczywiście tarczyca. Więc jeśli macie objawy takie jak tu opisujecie to nie ma na co czekać! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luca30
Mnie też to chyba czeka, bo nerwy mam okropne i jak się denerwuje to mnie dusi strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaTarczycowa
Dzięki jednak z koleżanek (MartaMF z Katowic) zgłosiłam się dwa miesiące temu do polecanego przez nią dr Krysiaka z niskim TSH, któremu towarzyszyły objawy niedoczynnosci (apatia, senność, luszcząca skóra, problemy z zajsciem w ciążę). Doktor rozpoznał tzw. przysadkową postać niedoczynności tarczycy (miałam wypadek głowy w dzieciństwie, ale nikt wcześniej z lekarzy o to nie pytał), włączył leczenie i już czuję się dużo lepiej.Dopiero teraz znalazłam kogoś, kto poznał się na moich problemach.Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu czy moglabys podac jakies linki gdzie moglabym o tym poczytac?. Co prawda od 10 lat mam zdiagnozowane Hashimoto (bez watpliwosci bo platow tarczycy zostalo mi juz tylko 5 ml) ale ... mialam dwa upadki w mlodosci i ten spadek TSH choc chwilowo wyrownany nie daje mi spokoju (czesc wymienionych Twoich objawow tez mam ale sa typowe takze dla hashi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fufulaki
Witam ja niedawno zrobiłam badania na tarczycę bo mam powiększoną i moje wyniki to 34,000 ale lakarka kazała mi zrobić jeszcze raz badania i dziś mi wyszło 12,100 czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego mam tak dużą różnicę w wynikach?? Dała mi skierowanie do endykrynologa muszę się zapisać na wizytę ale nie wiem czego mogę się spodziewać. Proszę o odpowiedź Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fufulaki
Zapomniałąm dodać że miedzy tymi dwoma badaniami była różnica 4 dni to nie wiele na jakikolwiek zmiany także proszę o pomoc. Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu dr K. z K.
kolejna reklama... ale Ok, czym Cię leczy pan doktor? i co ma wypadek z dziecinstwie do u.hormonalnego? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>znowu reklama Jesli facet na to zasluguje to nie weidze w tym nic zlego. Najwyzszy czas zaczac pisac otwarcie o dobrych a przede wszystkim zlych lekarzach by nie mogli nadal \'znachorzyc\'. Czas przestac byc tak cholernie poprawnym "politycznie ". Wydaje mi sie ze nie tyle chodzi o zwiazek z u. hormonalnym ile o powypadkowe uszkodzenie przysadki a co za tym idzie jej funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patu77
mam 14 lat. jak bylam u lekarza zeby wypelnic bilans to lekarka poweidziala ze mog miec cos tam z tarczyca... nie przejelam sie tym zbytnio.... nie robilam dalszych badan czy cos... ale zauwazylam ze np moje nadmierne pocenie moze wynikac z tej tarczycy! i moja lekka otylosc...i to ze mam \'jezyk geograficzny\' czy jakos tak... ;/ jak bym wyleczyla ta tarczyce to bym juz sie tak nie pocila? i miala normlany jezyk?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezyk geograficzny chyba nie ma nic wspolnego z tarczyca. Poszukaj sobie weicej info w necie. Czesciej jest to zwiazane z zaburzeniami flory bakteryjnej jelit ... albo jest to genetyczne (zalezy od wersji geograficznosci bo roznie ta nazwa jest uzywana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu dr K. z K.
szkoda, że ten pan nie leczy z nfz... za to nachalnie ogłasza się na forach internetowych poprzez płatną reklamę, co oczywiście nie jest niczym złym, jego prawo! ale jak widać pacjentów jak na lekarstwo i musi posuwać się do fikcyjnych och achów na forach o chorobach tarczycy, kafeterii i na innych podobnych portalach.Dbry specjalista nie potrzebuje reklamy, raczej musi się opędzać od chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia radom
mam 17 lat i sie dopiero wczoraj dowiedziałam że mam tarczyce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seeeeeeeeeeeeeeeeeeeek
Natalia tarczycę ma każdy, od urodzenia :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, co oznacza podwyższone fT4? Jakie powinny być objawy, nigdzie nie umiem nic znaleźć na ten temat. Mam podwyższone tsh (przy normie 0,27-4,20 ja mam 3,75) i fT4 też mam podwyższone (przy normie 0,9-1,7 ja mam 1,6). Powtarzałam te badania i dalej tak wychodzi. Gdzieś zdołałam tylko przeczytać, że wyniki Ft4 mogą mieć związek nie tylko z chorą tarczycą ale nie napisali z czym jeszcze a moje endokrynlog stwierdziła, że mam sobie nie zaprzątać tym głowy a drugi, u którego byłam, że nie wie dlaczego tak mam. Nie mam pieniędzy, żeby chodzić po milionie lekarzy. Może wy będziecie coś wiedzieć, może ktoś z was tak ma? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Wanda1, a jak się czujesz? Co Ci dolega poza tym, że masz takie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Wanda1 --> ft4 jest w normie mimo, że w górnej jej granicy. Nie przejmowałabym się tym, moim zdaniem jest OK. Też tak miałam przez dłuższy czas. Jeżeli chcesz być absolutnie pewna, chociaż uważam, że nie ma takiej konieczności, poproś lekarza o zbadanie pracy przysadki mózgowej. Nie wiem, jak się to robi szczerze mówiąc. Zła praca przysadki to jeden z możliwych powodów. Kolejnym może być zapalenie tarczycy (np. Hashimoto), które powoduje uwolnienie do krwi hormonów zawartych w tkankach niszczonej tarczycy. W każdym razie ja w podobnej sytuacji dostałam większa dawkę hormonu, ponieważ tsh było nadal zbyt wysokie i miałam objawy niedoczynności. Ft4 nie wzrosło już znacząco, natomiast tsh spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cyrtyna wawa
a miałaś jakieś objawy przy podwyższonym TSH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytryno właśnie kazała mi nieznacznie zwiększyć dawkę. Zawsze brałam codziennie 50 a teraz mam brać 4 razy w tygodniu 50 a 3 razy w tygodniu 75 i sprawdzić wyniki za 6 - 7 tygodni. Tak zrobię. Zapytam o te rzeczy, o których pisałaś na wizycie za 3 miesiące. Jeśli chodzi o to jak się czuję to nie ma różnicy, nie jestem bardziej senna niż zwykle ani nie mam bardziej suchej skóry, no nie wiem. Chyba normalnie. Jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena1989
Posłuchajcie, mam ostatnio coś takiego, że często brak mi powietrza, takie duszności jakieś... nie mam powodów do stresu, ale się stresuje, dłonie się nie raz pocą, a co gorsze czuję jakby miało mi zatkać uszy, jakieś takie dziwne odczucia, w poniedziałek chyba jadę do lekarza i zastanawiam się czy badanie krwi może wykazać czy to tarczyca, co o tym myślicie? Proszę o odpowiedź, bo strasznie się martwię... Poprzez to wszystko często jestem smutna, i w ogóle nic mi się nie chcę, jestem obojętna na świat... 29 września zaczynam pierwszy rok studiów i obawiam się jak to będzie, gdy nadal będę miała takie dziwne dolegliwości...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena1989
Bardzo proszę o odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczyca
o czym świadczy ten wynik hormonu tyreotropowego (TSH) 1.042 ulIU/ml proiszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
do: magdalena 1989, Magda, nie przejmuj się, oczywiście, że badanie krwi jest podstawową sprawą przy diagnostyce chorób tarczycy. Robisz wtedy badanie 3 hormonów: dwóch tarczycowych (ft3 i ft4)m oraz jednego przysadkowego (TSH). Lekarz pierwszego kontaktu może dać Ci skierowanie tylko na TSH, na resztę kieruje endokrynolog, ale możesz je zrobić za kasę prywatnie - każdy hormon kosztuje max. 20 PLN. Myślę, że warto te 40 złotych odżałować i zrobić te badania. Jak już będziesz mieć wyniki, daj znać. I SIĘ NIE STRESUJ NA ZAPAS przede wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×