Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość anuśka 25
dzięki dziewczyny za pomoc z witaminkami. majóweczko wpisz mi termin porodu na 5 maja.narazie jeszcze nie nabralam kilogramów,choć spodnie wydają się trochę ciasne.?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
acha .wczoraj se kupiłam pierwsze spodnie ciążowe zeby nie ściskać mojego maleństwa.muszę trochę przytyć do nich -może mi starcza na kilka miesięcy?!!nie wiedziałam ze są takie fajne stroje ciążowe?noooo tylko ceny są trochę wysokie.ale jak narazie u mnie z kasą ok.więc nie mogłam sie oprzeć kupnie ich.pozdrawiam majóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
mam jeszcze pytanko do majóweczki.staram się uważać na to co zjadam, ale nigdy nie prowadziłam regularnego trybu życia .więc tak jak mowisz chyba se zakupię maternę żeby mieć więcej witaminek,zwłaszcza że idzie zima,i jak tu jeść świeże owoce i warzywa?obawiam się tylko ze za mocno przytyje.a i słyszalam że po maternie to duze dzieci sie rodzą? to prawda?no ale dla mnie najwazniejsze jest żeby było zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka27
Cześć dziewczyny! Majóweczko, chociaż się nie odzywałam, ale czytam was regularnie i proszę o ponowne wpisanie. Termin bez zmian - 25 maja. Na razie nie przytyłam. Waga startowa taka jak u Karolayny - 70 kg. Obwód w pasie 74 cm. Byłam dwa razy u gina. Podczas ostatniej wizyty założył mi kartę ciąży. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
Majóweczko chyba pomyliłas i wpisałaś moje wymiarki trochę za wysoko , bo na miejsce Anic77 chyba ,że obie mamy takie same ;) też mysle juz o jakichs spodniach ciążowych ,na razie nie mam pojeca czym sie kierować przy ich kupnie,no i jeszcze nie wiem ile przytyję ,zwykle nosiłam rozmiar 36,34 i nie wiem czy tylko brzusio urosnie ,czy cała reszta też...na razie rosnie tylko brzusio,a reszta bez zmian,ale potem ? a czy wy kupujecie wieksze rozmiarki,czy takie same tylko ciążowe na wiekszy brzuszek?????????proszę o odpowiedz ,bo w sumie nie chce co chwilke kupowac nowych ,ale tez nie lubię za lużnych ubrań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika1
Witam Majóweczki! Czytam ten topic regularnie, choć wpisałam sie tylko raz. Mam termin na 3 maja!!! Taj jak wy nie mieszcze sie powolutku w spodnie, szczególnie biodrówki. Startuje z wagi 57 kg i przybył mi 1 kg. Po poczatkowych wymiotach teraz wszystko sie uspokoiło i czuje sie naprawde dobrze. 19 listopada mam ślub i to cały czas zaprząta mi głowę, poza tym studiuje. W piatek mam USG i już sie nie mogę doczekać żeby zobaczyć swoje maleństwo. Cieszę sie ze jest taki topic. Pozdrawiam Was,. Ja łykam narazie tylko folic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia, nie zrozumiałam. Czy to znaczy, ze Ty masz 77cm w pasie i przytylas 1 kg? Jesli tak to napisz bo już sie pogubiłam:o Amelia ja jeszcze nie kupuje ubran ciazowych, a rozmiar zalezy chyba od wagi. Jak przez cala ciaze przytyjemy 8-12 kg to rozmiar zostanie ten sam a jak wiecej to rozmiar bedzie wiekszy . Tak mi sie przynajmniej wydaje. Ale powinny sie wypowiedziec dziewczyny ktore już rodzily. Kasika1, ja własnie w biodrowkach czuje sie najlepiej bo zapinam je pod brzuszkiem i nie ma problemu a w normalnych czuje sie niekomfortowo, chociaz sie jeszcze w nie zapinam. ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ czerwony groszek....27.04.06....................????..................???? Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................3kg..................???? Kasika1.................03.05.06...................1kg...................???? matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06...................1kg...................???? -chimera................04.05.06...................1kg..................76cm Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06....................1kg..................77cm amelia-c................05.05.06....................0,5kg.................???? biedrona28.............07.05.06.....................???? ..................???? Majoweczka...........09.05.06...................-2kg.................66cm agula-20................09.05.06...................-2,5kg..................????? jodełka.................14.05.06......................1kg..................???? ladybird................17.05.06......................2 kg................84cm Efciak...................18.05.06....................1,5kg.................????? aleq.....................19.05.06.....................1 kg..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? karolayna..............20.05.06.....................3kg..................????? tatia....................22.05.06.....................3kg..................64cm gaga26.................25,05.06...................-0,5kg..................???? Doro....................25.05.06.....................1kg..................??? muszka27..............25.05.06.....................0kg..................74cm ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? Mycha169..............28.05.06.....................????...................??? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? aaguullaa..............30.05.06.......................????..................????? anuśka 25.............05.05.06.......................0kg.................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka25
majoweczko nie wiem czy to istotne ale moja waga startowa to 61 a teraz mam 56.więc proszę o zapis -5. w pasie sie nie mierzyłam bo niemam urzadzenia zwanego centymetrem!!może i lepiej??? ja też mam nadzieje że dużo nie przytyję i pójdzie mi tylko w brzuszek.liczyłam se gdzieś na jakims kalkulatorku że w 9 mcu powinnam ważyć 72kg.to prawie tyle ile mój męzuś-szczupaczek.więc nie będzie mi mógł dokuczać za bardzo że grubasek ze mnie! no chyba że więcej mi się przytyje.hihiiii.pozdrawiam majóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
dziekuje Majóweczko za podpowiedz i chyba rzeczywiscie nie ma co kupowac duzo wiekszych ubrań :) aż tak chyba nie przytyjemy... a co do tabelki to zgadza sie przytyłam 1 kg i mam 77 cm w pasie ( na wysokości pępka-bo tam chyba sie mierzy)w pasie przybylo mi w sumie juz dość duzo( 7 cm) w talii z 64 cm jest też juz troche więcej,bo 69 cm... i już wole niekiedy odpiąć guzik w spodniach,a biodrówki rzeczywiście są lepsze ,bo nie uciskają na brzuszek ;) pozdrawiam przyszłe majowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bo uwazam ze cos dziwnego dzieje sie ze mna, konczy mi ise 11tc, za pasem 12 a ja wlasnie coraz czesciej mam spotkania sam na sam z Wielkim Porcelanowym Uchem. Dziwi mnie to bardzo i nie daje zyc.. Jak mam dostarczyc Malenstwu skladnikow odzywczych, jak wszystko wymiotuje?? PAranoja. MAcie jakas metode na ta dolegliwosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Efciak nie pomogę Ci za bardzo, bo mnie jak na razie (odpukać w niemalowane) szerokim łukiem omija ta dolegliwość. Co do ubrań ciążowych, mam już jedne spodnie i spódnicę, trochę ciasno jest mi w dotychczasowych ubraniach, szczególnie po południu i przy siedzeniu. Spodnie i spódnica są takie z bawełniano-lajkrowym panelem, który się rozciąga i \"rośnie\" razem z brzuszkiem (tu jest ich zdjęcie: http://www.9fashion.pl/sklep/product_details.php?id=346) Panel chowa się pod bluzką i widać tylko super zgrabne biodrówki. Bardzo jestem zadowolona, bo wreszcie mnie nic nie ciśnie :) Oprócz tego mam jeszcze 2 pary spodni, które zawsze były na mnie za duże w pasie i wreszcie są dobre :) Na razie chyba mi wystarczy tyle :) Dziewczyny dodatkowymi kilogramami na prawdę nie ma co się przejmować! - nasze dzidziusie szybko nam to później \"wyssą\". Wydaj mi się, że ważne jest tylko, by dbać o skórę i utrzymywac ją w miarę elastyczną - balsamy, oliwki itd. Jeśli chodzi o wymiary do tabelki, niestety zrobiłam to dopiero w tym tygodniu, a jutro zaczynam już 4 miesiąc! Kg nabytych więc nie znam, ale będę już tego pilnować, a obwód w pasie sprzed chwili 75 cm. Pozdrownienia dla wszystkich Majówek 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Biedrona jak twój stan mam nadzieję że krwawienie ustało. Daj znać co u ciebie i przez przypadek nie poddawaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia-c
Sissi dziekuję z zdjecie, spodnie rzeczywiście fajne. dziewczyny napiszcie czy zmieniłyscie sie bardzo od zajścia w ciążę,chodzi mi głównie o wygląd,bo ja ponoć bardzo sie zmieniłam i jak to mówia ciąża mi słóży,że bardzo wyładniałam...ja najbrdziej jestem zadowolona ze swoich wiekszych piersi ;) ,ale slysze tez opinie ,że jestem szczuplejsza,a przecież przytyłam 1 kg,choc to widac tylko po biuście właśnie i brzuchu.acha no i włosy mam gęste jak za dawnych czasów gdy chodziłam do podstawówki,wogole mi nie wypadaja ,nic a nic nawet przy szczotkowaniu,i są bardziej błyszczące,łatwiej sie układaj. co do humorków to łatwiej mnie wyprowadzic z równowagi no i wieczorkiem szybciutko spać,bo czuje sie fatalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej amelia! Mi na poczatku wypadały włosy garściami ale teraz jest już lepiej. Mam problemy z cerą atakują mnie pryszcze czuję się jak nastolatka. Tak poza tym urosły trochę piersi i nic więcej. A ja w przeciwieństwie jestem łagodna jak baranek nic mnie nie rusza. Wieczorem szybko odpływam ale za to szybko sie budzę ok. 3 a nawet i wcześniej i do rano się kręcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Z wlosami nie mam wiekszych problemow - moze nie chca sie az tak fantastycznie ukladac, ale w sumie jest ok - wiecej kremu do wlosow zuzywam ;) Piersi urosly mi baaaaardzo, powyjmowalam wszystkie mozliwe wkladki ze stanikow, a one robia sie coraz mniejsze :o I tez mam problem z cera tylko tak nietypowo - na buziolce czasem jakies cos mi sie zrobi, wiec to nie tragedia, za to plecy wygladaja okropecznie :o w koncu sie wysypiam - spie ok 11 - 12 h. Moja sylwetka nabiera dziwnych ksztaltow - niby nie przytylam - mam w porywach od kilograma do 2 wiecej, za to w pasie nie mieszcze sie w zadne spodnia - brzuchol tak mi \"spuchl\" ze wygladam jak w 5tym miesiacu ciazy. Ale ogolnie jest ok :) na poczatku listopada jade na zakupy :) a a tydzien na usg genetyczne i sie stresuje bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
efciak a co to za usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beda sprawdzali czy z malenstwem jest wszystko ok. M. in. badanie jest pod katem zespolu Downa i innych chorob, ktore moga malenstwu uprzykrzyc zycie a sa juz do wykrycia. Moj lekarz tak to nazywa: USG genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
efciak.a kiedy sie je przeprowadza?w którym tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
a jak wygląda takie badanie.mi lekarz nic nie mowił o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,z e ma to byc USG - nie wiem czy zwykle czy dopochwowe. Lekarz obejrzy sobie MAlucha i bedzie wiedzial czy wszystko jest OK. Miedzy innymi chodzi o fald skory na karku - odp za zespol Downa. No i mam nadzieje,z e bedzie juz widac czy to syn czy corcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sissi śliczne te spodenki Ja włosy też mam mocniejsze i wydaja sie bardziej geste ************************************************************************************************ nick.................termin porodu............kg.nabyte............obwod w pasie ************************************************************************************************ czerwony groszek....27.04.06....................????..................???? Roza_...................29.04.06...................?????..................????? sissi.....................01.05.06...................?????..................?????? Beatelka................02.05.06.....................???...................???? ania_23.................03.05.06...................3kg..................???? Kasika1.................03.05.06...................1kg...................???? matitka.................04.05.06...................2kg..................????? aga133..................04.05.06...................1kg...................???? -chimera................04.05.06...................1kg..................76cm Rosiczka................05.05.06...................0,5kg.................???? Anic77...................05.05.06....................????..................????? amelia-c................05.05.06.....................1kg..................77cm anuśka 25.............05.05.06.....................-5kg.................????? biedrona28.............07.05.06.....................???? ..................???? Majoweczka...........09.05.06...................-2kg.................66cm agula-20................09.05.06...................-2,5kg..................????? jodełka.................14.05.06......................1kg..................???? ladybird................17.05.06......................2 kg................84cm Efciak...................18.05.06....................1,5kg.................????? aleq.....................19.05.06.....................1 kg..................????? Qassandra.............20.05.06.....................2kg.................????? karolayna..............20.05.06.....................3kg..................????? tatia....................22.05.06.....................3kg..................64cm gaga26.................25,05.06...................-0,5kg..................???? Doro....................25.05.06.....................1kg..................??? muszka27..............25.05.06.....................0kg..................74cm ognicha..............23-27.05.06...................????..................????? Mycha169..............28.05.06.....................????...................??? gwiazdeczka2.........29.05.06.....................????..................???? justka23...............29.05.06......................????..................????? aaguullaa..............30.05.06.......................????..................????? ************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effciak a to USG to pewnie prywatnie nie? Powiedz ile taka \"przyjemność\" kosztuje? U mnie po weekendzie rewelacja, Rodzice moi jak i Pawła super, jak się dowiedzieli to nie wkurzyli się na nas ;) a spodziewałam się że się wkurzą... w końcu stanęłam na nogi i zaczęłam swoje dorosłe zycie... a tu dzidzia i naprawdę trzeba zacząć \"poważną dorosłość i odpowiedzialność\" ;) ale w sumie to się cieszyli... a potem z Mamą zaczęłyśmy wymieniać dolegliwości ciążowe i już było całkiem super! Najprawdopodobniej urodzę takie dziecko jak mama w pierwszej ciąży ( czyli ze mną) - bardzo nieznośne i dużo krzyczące. Poza tym dostałam kilka par spodni bo w swoje sie nie mieszczę. Co prawda przytyłam dwa kilo, ale widać, że jakaś taka większa jestem :) jedna znajoma w sklepie zauważyła, ale się nie pochwaliłam. Co prawda ja zanim zaszłam w ciążę to miałam taki lekko okrągły brzuszek, ale teraz on się robi coraz bardziej okrągły - już sam obwód pasa mówi za siebie ;) jestem tu NAJWIĘKSZA :):):) Tymaczasem przesyłam buziaczki dla Mamusiek i Brzuszków :) I MAM JESZCZE WAŻNE PYTANIE, PROSZĘ ODPOWIEDZCIE - JEST TU KTOSIK Z POZNANIA??? SZUKAM NOWEGO LEKARZA, KTÓRY BĘDZIE PRACOWAŁ W SZPITALU I KTÓRY POPROWADZI MOJĄ CIĄŻĘ. ZA WSZELKIE WSKAZÓWKI PO STOKROĆ DZIĘKI :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim. Ja także miałam już USG genetyczne i trudno mi powiedzieć czy faktycznie coś ono daje . Koszt takiej przyjemności to 180 zł ( przy czym mam dzidzię nagraną na płycie DVD. Może ono być robione przr powłoki brzuszne a może byc dopochwowe. Wszystko zależy jak widać dzidzię. Ja mialam przez brzuch. A o płci możecie zapomnieć. Dzidziuś jest za mały. Lekarz najpierw mierzy maleństwo z każdej strony , wrzuca dane do komputera i on podaje wyniki a właściwie to określa prawdopodobieństwo wystąpienia wad. Ewentualny zły wynik jest podstawą do zrobienia badań prenatalnych. Mnie to badanie lekko rozczarowało.A może zbyt wiele oczekiwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam dopochwowe, poszłam prywatnie, zapłaciłam 80 zł. To takie normalne usg, tylko trwa duzej, bo gin wszystko dokładnie ogląda i mierzy, m.in. tę przezierność karkową. Anuska mi mój gin tez nic nie mówil, w necie sobie znalazłam. Aga133 to strasznie dużo zapłaciłaś! No chyba, że za to dvd gość tyle zaśpiewał, ja mam tylko zdjęcia. Efciak płci na pewno jeszcze nie zobaczysz, trzeba jeszcze trochę cierpliwości ;) Ladybird fajnie, że rodzice dobrze zareagowali, ale dziwiłabym się gdyby było inaczej; nie jestem z Pozania, więc z lekarzem nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ..mam male pytanie .W ktorym tygodniu ciąży lekarz moze juz stwierdzic płec dziecka ? ja jestem z tematu rodzimy w czerwcu 2006 ale codziennie zagladam do was bo mnie korci ..jak bedzie za miesiąc Pozdrawiam wszystkie majówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej wszystkie Majóweczki! U mnie dzisiaj strasznie ciemno okropna pogoda właśnie uświadomiłam sobie że niedługo może spaść śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majówki. Dawno się nie odzywałam ponieważ przygotowania do ślubu idą pełną parą . Ogólnie czuje sie bardzo dobrze tylko mam twarz obsypaną syfkami jak nastolatka :( ciepłe pozdrowionka w te zimne dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki widzę że u was wszystko ok ja wczoraj dostałam cała kupę ciuchów ciążowych od koleżanki bardzo się ucieszyłam więc mam kilka par spodni sukienki itp siuper, ja też się zmieniłam w ciąży - podobno wyładniałam piersi swoją drogą większe no a brzuszek spory ale fajnie cieszę się bardzo tylko t6e zmienne nastroje doprowadzają mnie do szewskiej pasji a w szczególności mojego mąża który ma już mnie dość, ja na usg pod kątem wad genetycznych idę jutro i płacę 80 złotych mogę nagrać na płytę albo na kasetę pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) -ladybird- niestety prywatnie, poniewaz w moim szpitalu moga dopiero dokladnie stwierdzic czy wszystko jest OK ok 18tc, to troche pozno. Niestety taka przyjemnosc kosztuje 80zł. Z gabinetu wychodze z opisem badania i ze zdjeciem, jezeli zazycze sobie konsultacji z tamtejszym lekarzem to kosztuje to kolejne 80zł :o cenia sie, ale stwierdzilismy, ze opinie z dwoch zrodel to lepsze niz jedna opinia jednego lekarza. :) Wiesz, ja tez jak powiedzialam rodzicom, to stwierdzilam,z e mama z racji tego, ze urodzila juz 2 dzieci, to ma pelniejsze ksztalty (zazwyczaj tak bylo) przymierzam jedna bluzke, druga, a one na piersiach na mnie za male :) a wczesniej to ja mialam kompleks malych piersi. sissi >> qrcze, a u naszych znajomych okolo 12tc juz mozna bylo zauwazyc. Przynajmniej tak nam sie kojarzy. moze to tez zalezy od dobrego ustawienia MAlenstwa. Okropne jestescie. Pozbawilyscie mnie tej iskierki nadzieji hlip hlip ;) zartuje sobie - najwazniejsze, zeby wszystko bylo Ok a plec mozna sprawdzic za miesiac czy dwa :) ania_23>> to ja poprosze jutro o zdanie relacji - jak to wygladalo :) POzdrowienia serdeczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×