Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Patrycja333

Migrena! Kto ja ma? Ratunku!!!

Polecane posty

Gość jadwigga1
Przede wszystkim ważne jest to, aby udać się do neurologa. Maskowanie bólu nic nie daje. Trzeba szukać przyczyny. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa/ jest namiar na neurologów, których warto odwiedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cierpie na max Ataki Migreny i Nie wszystkie leki pomagają na ataki migreny neurologicznej i tu jest cały problem bo nie ma na migrenę magicznego jednego leku trzeba próbować i może któryś chwilowo pomoże , Botox podany neuro da to ze ataki beda o 90 % lżejsze albo w ogóle nie odczuwalne przez 5/6 miesięcy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka

Byłam na terapii oczyszczającej aparatem Ondamed, o którym wiele dobrych rzeczy czytałam. Dużo potwierdzeń klinicznych skuteczności. Niby medycyna komplementarna, ale działa realnie. Współpracowałam z gabinetem www.3mmedical.pl, a później nawet mamę wysłałam, bo cierpiała na bóle migrenowe. Teraz jest znacznie lepiej. Bardzo szeroki zakres, a leczenie polem magnetycznym krótko mówiąc dobrze działa na człowieka. Szkoda, że normalnie w zwykłych klinikach się tego nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migrena

Moje dziecko miało migrene miał jej nieustanne bóle gdy szedł do szkoły. 

Próbowałem wielu sposobów le nic nie działało aż wkoncu. 

Na urodziny kupiłam mu króliczka 

On się nim zajmował pielęgnowal go i przeszły mu nagle bóle migreny. 

Jest to dziwny sposób ale działa. 

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nigdy nie wiadomo co jest przyczyną migreny. Lepiej zrobić sobie badania i mieć święty spokój. Jeśli mieszkasz w Płocku mogę polecić Ci gabinet neurologiczny www.neurologiaplock.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitka

Moja mam lata cierpiała z powodu migren, trafiła w sumie z innego powodu do naszego Katowickiego Centrum Leczenia Bólu Algos Med i tam zaproponowano jej na migreny leczenie pijawkami. I właśnie to pomogło. Jednak medycyna niekonwencjonalna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też często mam takie bóle, aż czasem nachodzą mnie mdłości ;( Czasem łapały mnie w pracy, więc poszłam do neurologa, żeby zbadać sprawę i to była super decyzja! Dr Deniszewska-Urbanowska w Babka Medica zdiagnozowała mnie dość szybko, przepisała odpowiednie leki i już od miesiąca nie miałam żadnego napadu bólu. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiska

mnie od czasu do czasu dopada silna migeran, na tyle silna że czasami musze brać urlop na żadanie w pracy, teraz jest trochę lepiej bo kupiłam lek gardan, który mi bardzo pomaga na ból głowy, dziłą szybko więc można norlamnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vege anka

Ja już masę badań przeszłam. Po prostu taka moja "uroda". Moja mama też miała migreny, minęły po ciąży i tego się trzymam. A póki co ratuję się gardanem, bo żaden słabszy lek nie pomaga ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

leczenie migreny botoxem www.lenartowiczclinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata5555

Nigdy nie słyszałam o takiej metodzie. Gdzie się niby ten botoks na migreny wstrzykuje? Jakoś nie sądzę, żeby to mogło działać. Mi się migreny czasami zdarzają, na szczęście nie jakoś często, ale jak już się zdarzają, to dzień wycięty z życiorysu. Byłam u okulisty, neurologa, ale poza lekami przeciwbólowymi nic nie mogę z tym zrobić. Jak nie mam lekow na receptę to biorę gardan, jest najsilniejszym lekiem przeciwbólowym bez recepty jaki znam i naprawdę działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pozbyłam się migreny

Na migreny z aurą oczną i wymiotami cierpiałam wiele lat. Rozwiązanie problemu okazało się banalnie proste, tylko nikt wcześniej mi go nie zasugerował. Otóż zaczęłam prowadzić dzienniczek, w którym codziennie spisywałam pokarmy, które jadałam.  Dodatkowo w dzienniczku oznaczałam moje samopoczucie w danym dniu plus ewentualny atak migreny. Szybko okazało się , że u mnie za napady migreny była odpowiedzialna czekolada !!!! Po całkowitym odstawieniu tego produktu, od 2 lat nie miałam ani razu napadu. Dlatego polecam każdemu migrenikowi, skrupulatne przeanalizowanie tego co spożywa. Na własnym przykładzie się przekonałam, że czynnikiem  wywołującym migreny jest alergen z pokarmu, którego nadmiar,  organizm sygnalizuje w postaci aury, bólów głowy i wymiotów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek

Oczywiście, że terapia tlenowa pomoże ci na migrenę, tylko pewnie nie za pierwszym razem. Po pierwszej sesji odczuwasz maksymalny relaks, zmienia się trochę oddychanie, masz większy luz w ciele. Po 5 – 10 sesjach już realne wyniki. Ja korzystałem z komory w Skawinie, szczerze mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grease

Cefaly ktoś tego używał? To taka opaska (stymulator) zakładany na czoło i samoprzylepną elektordą która masuje. Słyszałam dużo pozytywnych opinii. Czy ktoś to testował. Chcialabym to zamówić. Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PawelGaga

Ostatnie badania pokazują, że świetnym sposobem na migreny są oleje konopne. Co ciekawe legalne w Polsce dopiero od 2 lat -> https://hempley.pl/dzialanie-cbd/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek
Dnia 8.07.2019 o 09:49, Gość arek napisał:

Oczywiście, że terapia tlenowa pomoże ci na migrenę, tylko pewnie nie za pierwszym razem. Po pierwszej sesji odczuwasz maksymalny relaks, zmienia się trochę oddychanie, masz większy luz w ciele. Po 5 – 10 sesjach już realne wyniki. Ja korzystałem z komory w Skawinie, szczerze mogę polecić.

Tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na migrenę można korzystać z koncentratora tlenu? Czy różni się czymś korzystanie z tlenoterapia w komorze a tlenoterapia domowa z koncentratora? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tlenka

Zabiegi w komorze są jednorazowe i podaje się stęrzenie tlenu pod ciśnieniem nawet 98 %. Koncentrator tlenu masz w domu i może podawać tlen przy każdej okazji, ale po konsultacji z lekarzem, bo trzeba pamiętać, że tlen można przedawkować. Np. koncentrator tlenu oterapia podaje nawilżony tlen 93 %. Mnijeszy, ale plusu są takie, że takie zabiegi na pewno są tańsze. Bo inwestujemy we własny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale jaki kupić, bo te, co możesz masz dwa rodzaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Black mmmNh

Czesc jestem tu nowa, na migreny cierpię ok 20 lat zaczelo sie gdy bylam w podstawówce, co Wam pomoglo, albo pomaga szukam cos skutecznego, i jak z praca co robicie jak bol zlapie was w pracy albo przed jak sobie radzicie i co na to wasza rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czesc jestem tu nowa, na migreny cierpię ok 20 lat zaczelo sie gdy bylam w podstawówce, co Wam pomoglo, albo pomaga szukam cos skutecznego, i jak z praca co robicie jak bol zlapie was w pracy albo przed jak sobie radzicie i co na to wasza rodzina

Tu polecają terapię tlenem. Ja sama sie nad tym zastanawiam. Pytałam w sklepie medycznym o koncentrator, ale niestety nie są dostępne. Wiele osób poleca tlenoterapie. Zapytam o to neurologa. Ale ogólnie na 24medyczny.pl jest dostępny koncentrator, który można używać w domu. To koszt ale jeśli ma pomóc to warto chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie neurolog nie był w stanie już lekami pomóc i  posłał mnie na leczenie migreny botoxem. Teraz robię to regularnie 2x do roku i mam spokój, a wcześniej nie mogłam funkcjonować i ból wyłączał mnie na kilka dni. Mogę śmiało polecić lenartowicz clinik i Doktor Izabelę Lenartowicz. Mnie pomogła bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam komorę hiperbaryczną. Chodziłam na tlenoterapie rok temu. Walczyłam z migreną. Byłam wczesniej u neurologa ale ten nie potrafil stwierdzić żadnej ogranicznej przyczyny choroby. Ale polecił ograniczenie stresuj jak również wybranie się na sesje tlenoterapii. Wybrałam się chociaż nie spodziewałam sie po nich dużo i.... jestem zadowolona. Musze stwieerdzić, ze naprawde mi to pomogło. Na stronie jest opisane jak takie sesje wygladają i dokłądnie jest podane w jakich chorobach dają dobre rezultaty: 

https://biolifemedicine.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale obecnie w pandemii, chodzie do takiej komory raczej nie jest bezpieczne. Dziwne czasy nastały. Więc może lepiej kupić taki koncentrator jak ma Oterapia i w razie potrzeby skorzystać. Dodatkowo za sesje w komorze się płaci każdorazowo. A zakup urządzenia jest jednorazowe i może korzystać każdy z członków rodziny jeśli takiego tlenu potrzebuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlen to lek, więc zanim zacznie się go brać trzeba skonsultować się z lekarzem. Na pewno korzystanie z Koncentratora Oterapia czy innego w domu jest dużo wygodniejsze. Ale trzeba wiedzieć ile czasu można go brać i w jakiej ilości. Bo przedawkowanie jest niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kwietnia piję miąższ aloesowy który oczyszcza i odżywia organizm. Cierpiałam od wielu lat na migrenowe bóle głowy, tak jak ktoś wyżej pisał z wymiotami, po dwa trzy dni w miesiącu wycięte z Kalendarza. Odkąd piję aloes nie miałam ani jednego dnia z migreną. Owszem jakieś dwa razy bolała mnie głowa, ale zdecydowanie nie była to migrena. Aloes okazał się dla mnie rewelacyjny, bo oprócz utraty kilogramów skutkiem "ubocznym" było pozbycie się migren. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele sposobów chociaż na pewno nie polecałbym tutaj na początku mocnych leków przeciwbólowych bo nie jest to jedyne rozwiazanie. Leki takie mogą uzależniać oraz nie są obojętne dla organizmu. Tak wiec nie szkodziłbym sobie bez potrzeby Ze swojej strony polecam raczej bezpieczniejsze sposoby radzenia sobie z bólem główy
relaksację
wysypianie się ( regularny sen jest naprawdę pomocny)
jak również stosowanie ziolowych środków, które mogą być tak samo skuteczne jak leki

Polecam na przyklad waporyzację suszu konopnego. Działanie cbd w walce z bólem zostało udowodnione naukowo. Takie waporyzatory dostaniecie na przykład tutaj https://konopnysklep.com.pl/waporyzacja/waporyzatory-przenosne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam na wymioty :

Zirid 50mg

lub

Metoclopramidum Polpharma 10mg

 

 

Na migreny 

 

Frimig 50mg lub 100mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komora termobaryczna to jakieś rozwiązanie, jednak w dobie pandemii lepiej takich miejsc jednak unikać. Dlatego posiadanie koncentratora tlenu na własny użytek może być pomocne. Oterapia ma dwa modele w tym jeden mobilny, więc można go mieć np. w czasie podróży. A wiadomo, ze każdy z nas ma różne potrzeby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×