Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Candyy

Bardzo bolesny okres- jakie tabletki??

Polecane posty

Gość sweetka
Dziś mnie to dopadło :( bolało jak cholera.. praktycznie mdlalam z bólu myślałam,że mi rozerwie jajniki, zjadłam 2 nospy i nic będę próbowac ketonal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paz
może pojdz do ginekologa... bardzo bolesny okres, długo trwający to może być sygnał np. endometriozy. Ketonalu ne polecam bo rozwalisz sobie wątrobe, no chyba że tak awaryjnie zastosujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leeloo92
Kurcze ja też mam taki problem. Jeszcze mi 16 nie stukła, a już 2 razy byłam na skraju zemdlenia. Moje koleżanki się wystraszyły jak wylazłam z kibla i praktycznie nie miałam kolorków (blada twarz)! Zawlekły mnie (dosłownie!) do pielęgniarki, gdzie się położyłam i dostałam tabletkę. Trochę mi przeszło, ale tylko na tyle, że doszłam do auta i mama wytransportowała mnie do domu. Dopiero tam po dwóch godzinach spania byłam w stanie wogóle jakoś przytomnie myśleć. Od tej pory (to było jakiś rok temu) każdy okres przeżywam boleśnie i prawie non stop jestem na lekach przeciwbólowych. Zwykle to są jakieś słabe APAP-y, no ale nikt mi nie pozwala w tym wieku niczego supermocnego brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie pomaga rumianek, termofor na brzuszek (tylko nie goracy!!!) i pod kocyk :-) jak nie pomaga to panadol extra i jak wyzej, skuteczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catherpie
hm...........co do omdlen, zdarzylo mi sie to wiele razy..........bole skurczowe sa okropne i coraz gorzej z nimi wytrzymuje.........pare godzin nie moge robic doslownie nic.........wszystkie te ibupromy, nospy, apapy na mnie nie dzialaja.........biore Profenid - czopki i dobrze, bo lek omija krazenie watrobowe..........Jedyna rada jak powiedzial moj gin - urodzic dziecziaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegantalgin H jest na `te` sprawy. Mnie pomaga, choć bywało, że sięgałam po ketonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no-spa to gówno. można ją brać rozkurczowo, ale 3 dni przed miesiączką, aby nie była ona bolesna. Oczywiście tylko wtedy, kiedy ma sie regularne cykle. mnie bynajmniej nie pomagała w trakcie jego trwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grundeman
ja tez mam bole straszne, zazwyczaj staram sie "brac" czopki- Diclofenac, dobre sa, ale czasami tez ibuprom do tego, jak mnie bardzo boli. i goracy termofor :) kiedys bralam tez takie male pomaranczowe tabletki- Diclac czy Diclofenac, nie pamietam. ginekolozka mi zapisala, ale nie wiem czy skutkowaly...nie pamietam bo to bylo dawno. polecam Diclofenac bez szkody dla zoladka :D pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grundeman
te tabletki to Diclac.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarkPrincess
Jejku ja mam 15 lat i jest masakra z tymi okresami w czasie trwania nie moge nic jesc bo zaraz mam straszne rozwolnienie nie wiem co robic biore nospe ketonal z paracetamolem(tak mi lekarz kazał zeby szybciej działało) ale i tak najgorsze są wieczory i noce prawie nie spie bo się zwijam z bulu ja nie wiem tak mam cały tydzien czasem dłuzej a wogle to mam od jakiegos czasu juz okresy a strasznie nieregylarnie są dostałam dzisiaj a poprzedni był ponad dwa miesiące temu naprawde masakra na razie zyje ale juz zaczyna bolec ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idioci...
Nie bierzcie ketonalu, on wywołuje bezpłodność. Ja osobiście umieram w pierwszy i drugi dzień. Łykam ibuprom, saridon, no-spe i wszystko, co mi pod rękę podejdzie. Wiem, nie powinnam tego robić, ale cóż. Bez leków mam drgania, zwijam się z bólu, dostaje napadu histerii i przechodzę prawdziwe katusze. Najlepsze są leki, które są przeciwbólowe i rozkurczowe http://kobiety-kobietom.com/erotyka/art.php?art=325 http://kobiety-kobietom.com/erotyka/art.php?art=326 Sposoby na bolesny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja jeszcze nigdy nie spotkałam się z objawami przeziębienia tuż przed i podczas okresu, oprócz siebie. Ból gardła, cieknie mi z nosa, stan podgorączkowy, tzw. suchy pot (mimo ze sie poce ani jedenej kropelki nie ma). Nie slyszalam do tej pory (mam 22 lata) by jakaś kobieta miala tak samo. Poza tym trzęsące się ręce i nogi, uciążliwa biegunka, no i..właśnie brzuch wraz z plecami (lędźwia). Ból tych dwóch jest tak silny, że nie da się ich oddzielić. Wszelkie zimne okłady i termofor odpadają poniewż mogę leżeć tylko na brzuchu (skutek choroby kręgosłupa).Choroba jest spowodowana niewłasciwą budową macicy stąd podczas okresu boli także krążek międzykregowy kręgosłupa. Tak jak niektóre z Was piszą, że mają skurcze jajników a nie macicy, tak ja to samo odczuwam. Z perspektywy czasu widze, że rzadko którą noc przespałam całą w te dni. Także dziewczyny, kobiety - jesteście w o tyle lepszej sytuacji że macie możliwośc wyboru pozycji leżenia. ja niestety nie. Ketonal mam, owszem, na kregosłup, ale wystrzegam się go przez skutki jakie wywołuje. Czytając Wasze opinie, o tym, że pomaga, pomyślałam, że może jednak by w najwyższej ostateczności wziąć. Bóle są nie do wytrzymania, dziś w nocy poraz pierwszy odkąd mam okres mało nie zemdlałam. Zwykle biorę po trzy ibupromy dwa razy dziennie, ale nie zawsze jest skutek. O innych lekach nie ma mowy nawet. Ale czytając o wywoływanej bezpłodności przez ketonal jednak się powstrzymam. Zostanę przy sześciu ibupromach, co prawda potem jest się jak naćpanym, z wyłączoną śiwadomością ale lepsze to niż złapanie kolejnego bólu w postaci łupania w głowie. Dodam że objawy przeziebienia i bol ledzwi doszly kilka lat temu. Nie ma innej możliwości przeżycia tych dwóch trzech - dni niż w łożku, przynajmniej u mnie.Nie wiem jak to będzie kiedy zacznę pracować. Nie wyobrażam sobie tego.. Leki przeciwbólowe biorę tylko i wyłącznie kiedy mam okres. Poza tym nigdy. Może znacie silny( bez skutkow ubocznych) lek, który działa naprawdę szybko?? Pozdrawiam i łączę się w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuLaBy
ja od kilku miesięcy brałam ketonal 100 ale zaczęłam się uzależniać bo od kilku cykli brałam po 3 w pierwszy dzień a ostatnio wzięłam tramal, przestraszyłam się tego więc poszłam do gienekologa po antykoncepty, niedługo kończę 1 opakowanie i jestem ciekawa jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40tka
cześć dziewczyny, przywlekło mnie do tego wątku tak jak i was haslo "bolesny okres" Kochane, jesli macie az tak potezne bóle ze chodzicie po scianach to powiem Wam jedno. Marsz do ginekologoa. I to jak najszybciej. Dziewczyny, nie wazne czy macie 16 czy 20 lat czy wiecej. To z czym mozemy poradzic sobie same ma swoje granice. Jesli pomaga ibuprom max i ciepłe okłady to ok. Ale jesli to nie skutkuje nie faszerujcie sie chemią - miejcie litosc dla waszych ciał. Czasem przyczyne mozna usunac łątwo i prosto, ale potrzebna jest do tego wiedza. Te wiedze ma ginekolog. Czasem wystarczy jedna konsultacja i podpowiedzi. Po co eksperymentowac? Wybierzcie sobie jakas fajna gadatliwa babeczke ktora wam wyjasni cierpliwie to i tamto, pogoni na badania jak bedzie trzeba bo same z siebie to tak srednio chodzimy. Gin nei gryzie. Nie czekajcie na ciaze. Bolesny okres to tez wazny powod. Trzymam kciuki. p.s. No dobra, jak nie lubicie gadatliwych bab wybierzecie sobie przystojnego gina ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catherpie
Gorzej jak gin powiem - tak juz musi byc - jedyne wyjscie urodzic dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pomagają
dwie tabletki vegantalginu, po 500mg każda:O silne, ale co zrobię... ostatnio nawet po tych dwóch mi coś wolno przechodzilo... jedynym plusem jest to, że zdycham z bólu (dosłownie!) tylko w pierwszy dzień. a co do ketonalu- owszem skuteczny, ale na receptę no i ja sobie żołądek rozwaliłam... bierz osłonowe jak już bierzesz ketonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie pomagają
miało być mnie pomagają*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoXxX
Moja sytuacja to: Rano,gdy wstaje z lozka (jak w nocy dostane okres) od razu zaczyna robic mi sie slabo...Biegunka,wymioty,to norma.Cale cialo mi dretwieje,robie sie strasznie blada,mdleje...Bol brzucha jest tak straszny,ze sie zwijam...Mam tak co miesiac i zdazylam zauwazyc,ze "te" bole trwaja ok.1h.Nie raz bylam u lekarza,powiedzial,ze wszystko jest ok.Czasami dostaje w pupe najmocniejszy zastrzy:( Dodam jeszcze,ze jestem "malutka" (43kg/158cm) Pomagam sobie lekami,lecz zawcze je zwymiotuje:( POMOOOCY! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisc
aja tez zazywalam Aulin,i gowno on pomaga! na mnie dziala Nurofen jest dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nevinetek
Cześc, a ja chciałem zapytać czy ja jako chłopak moge zrobić coś żeby moją dziewczyne mniej bolało podczas miesiączki, bo nie chce żeby cierpiała. Z góry dzięki za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikkk22
dla mnie już chyba ketonal nie pomaga;o ;/ ponad pół roku zażywałam jedną tabltke w pierwszy dzień i miałam spokój a teraz od 2 miesięcy musze brać 2 tabletki;/ a wiem, że ketonal ma działanie uzależniające i szkodzi na żołądek;/ chyba już tylko lekarz mnie uratuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
IBUM- żel, który jest w tabletce nie podrażnia żołądka i szybko zaczyna działać. Przeżywałam prawdziwe piekło w 1-2 dniach okresu, aż do momentu, gdy zaczęłam stosować IBUM / IBUM MAX. Serio dziewczyny, jesli NIC Wam dotychczas nie pomagało lub dawało niewielką, prawie że nic nie znaczącą ulgę- te tabletki odmienią Wasze życie, ze nazwę to tak patetycznie. Tak się przynajmniej czułam, gdy w końcu znalazłam lek rzeczywiście usuwający całkowicie mój ból. 2-3 tabl dziennie wystarczą, jak ktoś ma silne na prawdę bardzo silne bóle powinien brać IBUM Max . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gibbi
Tabletkami to sobie tylko wątrobę doprowadziłam do opłakanego stanu... pomogło mi dopiero założenie systemu Levosert z hormonami które powodują, że błona śluzowa w macicy nie narasta i podczas okresu nie ma co się złuszczać. Odkąd mam tą wkładkę to praktycznie zapomniałam co to bolesne miesiączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Vixpo. Też cierpiałam na straszne boleści w trakcie miesiączki, a od kiedy biorę Vixpo jest o niebo lepiej. Wcześniej funkcjonowałam tylko na ketonalu, teraz rzadko kiedy biorę apap. Najlepiej porozmawiaj o tym z ginekologiem, na pewno coś Ci przepisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeria_es
Mam wkładkę hormonalną Levosert od kilku miesięcy, zakładałam głównie w celu leczenia nadmiernych krwawieniach miesiączkowych i zadziałało, wcześniej męczyłam się z okresami, które trwały nawet 2 tygodnie i były mega bolesne, teraz jak ręką odjął - są zdecydowanie mniej obwite i bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skurcz jajników podczas okresu taki intensywny nie jest normą! Ja tak miałam i okazało się, że mam torbiel. Jeśli nie radzisz sobie z bólem idź do ginekologa, on dobierze Ci tabletki przeciwbólowe. Ja wspomagałam się ketonalem a teraz aby odpocząć od bolesnych miesiączek zażywam tabletki hormonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielic_a
Ja przez silne leki przeciwbólowe typu ketonal nabawiłam się problemów z wątrobą i tabletki anty w ogóle nie wchodzą w grę :/ Uratowała mnie natomiast wkładka z hormonami, na wątrobę nie wpływa, wiec mogłam ja założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weżcie przestancie z tymi ketonalami, to sa strasznie silne srodki i latwo sie od tego uzaleznic. ja tez mam bolsene okresy ale wciaz szukam bardzije naturalnych sposobow. moze znacie jakies tabsy na bazie ziol? jest kilka przeciwbolowych zwyklych ktore mnie prawie wykonczyly wiec juz nie biore ani pyralginy ani nurofenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za mocne tabletki bierzecie, trzeba raczej zapobiegać. Olej z wiesiołka jest spoko bo jak bierzesz przez cały miesiąc to reguluje gospodarkę hormonalną. Chyba oeparol robi takie kapsułki jak nie możecie znaleźć w naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas pierwszych dwóch dni miesiączki "zjadam" całe opakowanie PYRALGINY. Jest równie skuteczna co Ketonal przynajmniej dla mnie, na każdego działa co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×