Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lollllloka

przekłucie uszu

Polecane posty

Gość bóól.
ból każdy odczuwa indywidualnie. jednych boli innych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllla
chciałabym kolczyk w chrząstce... czy przekłucie pistoletem u kosmetyczki jest dobre???? bardzo to boli i ile to może kosztować???? odp proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No4
co wy tam gadacie kolezanka przebiła mi ucho kolczykiem, kolczyk został nie zamrażałem sobie nie lałem żadnym spirytusem i nic mi nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KammIIIs_.
Hay. Ja przekłułam sobie 2 dziurki u kosmetyczki i muszę powiedzieć, że bardzo się bałam... I bolało. To nie byl okropny ból. Teraz śmieje się, że tak się bałam. Nie polecam przekłuwania uszu samemu - na "żywca". Lepiej to zrobić u sprawdzonej kosmetyczki, ponieważ ucho może ropieć puchnąć itd ;( blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stamitz Bernold
mnie przekłuwała ucho znajoma pielęgniarka. kazała przynieść ze sobą dwie igły 0.8 i kolczyk złoty najlepiej, wkrętke. igły przemyła, kolczyk też. zaznaczyłą miejsce na uchu flamastrem i wbiła najpierw z przodu pierwszą igłe, poleciła głęboko oddychać bo niby miało mniej boleć :( jak już igła przeszła na wylot, przemyła ucho ponownie spirytusem i bardzo bolało. Potem drugą igłe włożyła od tyłu do tej pierwszej i przeciągneła je na drugą stronę, tak ze miałam ucho przekłute jakby od tyłu i ostrą koncówke igły z wierzchniej strony, wtedy polała się krew. Bolało bardzo ale trzeba było jeszcze włożyć kolczyk. Wetkneła go w wystającą z ucha igłę i przeciągneła prawie do konca, ale kolczyk był troche grybszy od igły i ta błonka z tyły nie chciała się przebić, więc podłożyła poalec z tyłu i błonka pękła przy nacisku kolczyka. Z bólu robiło mi się gorąco i nie uwierze nikomu że przekłuwanie uszu nie boli. to była moja trzecia dzziurka, dwie wczesniejsze miałam robione pistoletem i tez bolało ale na szczescie mam to już za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sami2001
ja sie tylko pytam czy to boli bo jutro chyba jutro ide do kosmetyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaaaaaalena
A JA MAM TEŻ TAKI MAŁY-WIELKI PROBLEM. PONIEWAŻ JUŻ OD 1 KL. PODSTAWÓWKI ALBO WCZEŚNIEJ, NIE PAMIĘTAM, NIE NOSZE KOLCZYKÓW, MAM OBECNIE 14 LAT I TO JEST TROCHĘ DZIWNE, BO JEDNO UCHO MI ZAROSŁO, A DO DRUGIEGO MOGĘ WŁOŻYĆ KOLCZYKK BEZ PROBLEMU I ŻEBY NIE TRACIĆ KASY NA TO JEDNO UCHO TO JAK MAM TO PRZEBIĆ W DOMU? IGŁĄ ZWYKŁĄ? TZN. NIE DO KOŃCA ZAROSŁO MI, TYLKO MOGE WŁOŻYĆ KOLCZYK W JEDNO UCHO, A WDRUGIE TYLKO DO PRAWIE KOŃCA, BO NA KOŃCU UCHA MI ZAROSŁO, TAM GDZIE SIĘ ZAPINA KOLCZYK, TO TAM WŁAŚNIE MAM GDZIEŚ 2 milimetry od włożenia kolczyka, przebić normalnie igłą? zwykłą? POMÓŻCIE !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Tak sobie czytam i sie pod nosem smieje. Uszy przebijane mialam jak mialam kilka lat. Z braku salonu wykonujacego taki zabieg pistoletem, za rzeznika postawiono ciotke- pielegniarke. Usadzili mnie na taborecie w duzym pokoju,wyrysowali mi rowno kropki i do dzieła- na igle i ziemniaka;)Jakby cioteczka byla sprytna, toby kolczyka w te igle wetkneła i po prostu"przewinela" przez swieza dziurke, a tu zaczelo sie przepychanie, ktore trwalo okolo godziny, bo w miedzyczasie trzeba bylo moja mame cucic na balkonie, z wrazenia zaslabla:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź.
wiecie, 10 lat nie nosiłam kolczyków i oto po 10 latach kuzynka zostawiła u mnie swoje kolczyki to spróbowałam napasować i o dziwo - weszły! teraz już mam kolczyki, a wiecie dlaczego nie mogłam ich nosić wcześniej? bo mi uszy ropiały i bolały. hehe, a teraz wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaaaaaaaaa
jaki rozmiar, grubosc igly mam wziasc zeby przekuc ucho? bo ostatnim razem mialam chyba za cienka, bo przebuilam raz to kolczyk nie chcal sie smiescic wiec wzielam drugi raz w tym samym miejscu, mialam jedno wejscie i dwa wyjscia w tej dziurce ale szybko sie zagoilo i jest ok. wiec jaka mam igle kupic w aptece zeby byla dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowieiuroda
przebij kolczykiem, zaostrzasz końcówkę np pilniczkiem i przebijasz, kolczyki zostawiasz i git, ja tak zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaaaaaa
nie dzieki, wole jednak igla, to mi sie wydaje bardziej hignieniczne xd zreszta jest dluzsza to sie nie bd babrac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sami2001
To mój email na którym pisze do znajomych co mają zrobić na wypryski lub inne... ale to ja polecam kolczykiem koleżance przekłułam jedno igłą a jedno zaostrzonym wkrętem i wkrętem było lepiej i tak krew nie leciała jeszce pozlecam zamrozić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia.
Ja osobiście nie przekłuwałam uszu w salonie. Więc nie wiem czy to boli. ; D Podstawowe dziórki zrobili mi kolczykiem jak miałam 7 miesięcy. Niedawno postanowiłam zrobić sobie jeszcze jedną dziórke. Myślałam czy iść do kosmetyczki, ale jednak stwierdziłam że moge zrobić to sama. Kupiłam w aptece igłe, kolczyki i wieczorem zrobiłam sobie dziórke. Bolało mnie to, ale tylko troche, nie mogłam spać na lewym boku. Ale następnego dnia było już dobrze i zrobiłam sobie drugą. ;D Nie ma się czego bać. Chce mieć jeszcze kolczyk w chrząstce, ale z tym już pójde do kosmetyczki.^^ I w języku, ale to dopiero w maju na 14-ste urodzinki. ;D A czy w języku bardzo boli.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przekuwalam w salonie pistoletem , w ogole nie boli! pozniej troszke odchodzi takie pieczenie ,ogolnie jest okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też...
...przekłuwałam uszy w salonie kosmetycznym ;]] Podstawowe miałam zrobione w wieku trzech, czy tam czterech lat (i tak nawet tego nie pamiętam, więc nie potrafię dokładnie określić) i z tego co mama mi mówiła, to b. szybko się zagoiły, bez żadnej opuchlizny i ropy. Oczywiście nosiłam kolczyki lecznicze. Ostatnio mama obiecała mi, że na moje urodziny zabierze mnie do kosmetyczki by w prawym uchu zrobić jeszcze dwie dziurki. I faktycznie, miesiąc temu poszłam, kosmetyczka mi pistoletem przebiła, jedynie trochę szczypało. A teraz mam mały problem, bo przez głupi nawyk, w jaki się wplątałam uszy mi dalej ropieją ;p Chociaż staram się od tego odzwyczaić, to nie mogę oprzeć się temu, żeby pokręcić sobie te kolczyki, oczywiście brudnymi łapami. I robię tak już nawet odruchowo. Ostatnio wyjęłam te kolczyki dla próby, pomoczyłam trochę w spirytusie, pochodziłam godzinkę z "wolnymi" uszami, a potem znowu włożyłam kolczyki. Już mi aż tak bardzo nie ropieją, bo staram się ich nie dotykać brudnymi rękoma, ale jedna dziurka mi opuchła i chyba kupię sobie tę maść, o której wcześniej pisało. Dobrze, że się polepsza ;] Najbardziej ropieją płatki uszu, chrząstka prawie wcale nie ropieje. Tylko trochę puchnie, ale dużo lepiej się goi niż płatek. Wiem to, gdyż kiedy wyjechałam w góry na miesiąc do sanatorium, pięć dziewczyn przekłuło sobie właśnie chrząstkę (oczywiście zrobiły to same, naostrzonymi kolczykami) i jedyne co się z ich chrząstkami stało, to trochę spuchły. Po dwóch tygodniach opuchlizna im prawie całkiem zeszła. KAŻDEJ. Ja jak na razie wypróbuję tę maść i postaram się nie gmerać w uchu ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocurzyca
Ja w Rzeszowie przebiłam za 10zł, parę kolczyków srebrnych?(były tylko złote lub srebrne) za 20zł. Pistoletem na chrząstce.. :X Poszłam jako kompletnie zielona bez wcześniejszego zapoznania się z tematem.. samo przekłucie nie bolało..zaczęło się dwie godziny później.. dopiero po dwóch dniach spuchło. Caała górna połowa ucha. Czy to może być alergia? Jestem alergikiem z tymczasowymi alergiami. Tak czy siak było warto :) jest bliżej końca jak dalej. Zanim spuchło byłam święcie przekonana że chce jeszcze w czterech miejscach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natiki97
Po przeczytaniu tego co napisałyście maiłam dwa podejscia do dorobienia jednej dzurki w koncu nie przekulam najpierw sprobowałam bez lodu przekułam igla do maszyny do połowy później juz z lodem i troche jeszcze przebiłam ale dalej mam nie przebite ucho .Nie wiem czemu nie przebiłam do konca z bólu czy ze strachu. Co zrobic zeby nie bolało????Co zrobic zeby rodzice sie nie dowiedzieli??????HELP!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ono.
Ja przebiłam sobie drugą dziurkę u kosmetyczki za 17 zł. Przebiłam w Mińsku Mazowieckim w sierpniu 2009. Na początku było ok, potem zmieniłam kolczyka i zaczęły się komplikacje. Ucho mnie bolało i zaczęła lecieć ropa z krwią. Zmieniłam kolczyk spowrotem na ten którym mi kosmetyczka przebijała i przemywałam wodą utlenioną ale dalej mnie boli..Co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamelka131
hm.. Ja chciałam, ale się trochę boje. Chyba pójdę do kosmetyczki. Trudno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamon
A lepiej jest przbić sobie ucho na chrząstce naostrzonym kolczykiem czy igłą taką z apteki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hella-natt
Ja sobie przebijalam juz 5 razy sama uszy (w sumie mam juz8kolcow i nadal mi malo)^^ chrzastke jakies 2 dni temu :) mialam w domu igle wenflon(taka jest najlepsza do przebijania uszu-i jest uzywana w salonach piercingu). Chwyc mocno palcami(odkarzonymi) ucho uwczesnie przemyte spisytusem(a tak by bylo bardziej sterylnie),scisnij chrzastke bys czula tylko bol ucisku,nastepnie wbij igle i pomalu sie przebijaj na 2 str,palcami musisz tez wyczuc czy igla Ci przechodzi na druga str,jak wyczujesz ostry koniuszek,"popchnij"mocniej igle tak bys poczula jak Ci igla sie przedostaje na 2 str,potrzymaj ja chwile w swierzo przebitej dziurce,nastepnie energicznie wyjmij igle i szybko wsadz odkarzony(najlepie spirytusem) i zaostrzony na konsy kolczyk ze stali chirurgicznej :) i to by bylo na tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLAUDIA;D
przestaaaaancie! przebicie uszu NIE BOLI!:) może troszke, ale jest to tylko chwilowe ukłucie. nie ma się czego bać, trzeba na chwilę zacisnąć pięści a po chwili będziecie miały piękne dziurki w uszach!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokwglanach.
Generalnie jak czytam te wypowiedzi to aż mi sie słabo robi. Chrząstka u kosmetyczki, i to w dodatku pistoletem? absurd. krzywde sobie robicie. Co do opuchlizn chrząstki czy płatka ucha to jest zależne tylko i wyłącznie od tego jak dbacie o tego kolczyka. I w ogóle zanim sie wypowiecie to poczytajcie troche na ten temat bo serio, jak to czytam to normalnie chce sie płakac : P. Mam 11 dziurek w uszach wszystkie zrobiłam sama, igłą z apteki za groszy 11. i zyje ;] I jeszcze jedno. igły do MASZYNY nie nadają sie do przekłuwania uszu tylko do szycia :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś
Dżizas, ludzie- co z Wami. przekłucie ucha to pesta w porównaniu do przekłucia sutków czy czekolowiek, Idziecie do apteki, kupujecie iglę z różową końcówką, wodę utlenioną, i wracacie do domu. Przekłuwacie. Może zaboleć przebicie ostatniej warstwy czyli tej błonki, to wszystko. Może popuchnąć - ale tylko, jak macie jakiś kolczyk z kiosku za 1.50, lub macie uczulenie na jakąkolwiek substancje w kolczyku. Wszystko się goi około 7 dni i koniec, możecie cieszyć się dziurką. A u kosmetyczki? Sama kiedyś wydałam 12 zł na przebicie u kosmetyczki. Jedyny plus - dziurka jest naprawdę na stałe. Nie boli w ogóle, może lekko piec na koniec, ale nie warto o tym myśleć. No, i dziurka nie zarośnie, więc sama nie wiem czy warto czy nie. Wydać 12 zł, czy 5 zł. za 7 zł macie już kilka browarów, 2 wina albo cokolwiek :) powodzenia w przebijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nazwyyyyyyyy
hej Mam pytanie ..przebiłam uszy miesiąc temu u kosmetyczki przez miesiąc nosiłam sztyfty ze stali chirurgicznej. Po około miesiąca zmieniłam na srebrne..niestety jedno ucho w miarę - a drugie czuję w nim swędzący ból i przy czyszczeniu raz na tydzień schodzi tez jakby taka zielona (żółta?) wydzielina , nie puchnie ani nic ale swędzi i lekko boli. Przemywam octeniseptem. I o co kaman z tym? Do lekarza ? Czy to się zagoi? Kompletnie nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex-is
Hmm ja standardy przekułam sobie daaaawno. Była to decyzja szybka. Założyłam się z koleżankami ;P One nie wierzyły że następnego dnia przyjdę w przekłutych uszach. A ja przyszłam ;) Spytałam mamę, ona bez problemu po chwili umówiła mnie do kosmetyczki i godzinę później mega przerażona siedziałam na fotelu u kosmetyczki. Przekuwała mi pistoletem, trwało to może z 5 sekund ( oba ucha ) nie bolało wcale ! 3 lata później przekuwałam drugą dziurkę w lewym uchu. Bolało piekielnie, piekło, lekko spuchło. Ale siedziałam chicho i udawałam że jest ok bo i tak nieźle się wykłócałam z mamą o tą dziurkę ;P Po paru godzinach ustało i było fajnie. Teraz ja osobiście szykuję się do przykucia typu indrustial, ogólnie nieźle się w piercing wkręciłam i ani jedej dziurki nie żałuję :] Można przekłuwać ze znieczuleniem, nie boli wcale !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex-is
bez nazwyyyyyyyy - ucho po prostu Ci ropieje. Ja też tak miałam to trwało z 2 miesiące. Wiem że to źle ale ja przemywałam ucho wodą utlenioną ( ona zabija komórki skory!) pomogło. Po za tym kiedy zaczyna lecieć staraj się pozbyć jej jak najwięcej z ucha, im więcej wyjdzie tym ucho szybciej się zagoi.. możesz też przemywać ucho solą fizjologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dada1917
ja mam zamiar przebic uszy 3 koleżankom , ale sstrrasznie sie boje . co prawda mam 4 dziurki i sama zrobiłam sobie 1 ale czy możecie mi opisać krok po kroku co zrobić a i zamierzam kupić igle w aptece chociaż ja miałam zwykła groszówką . Pomóżcie bo nie chce im zrobic krzywdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajja
na poczatek zrobione miłam po jednej dzuurce w kazdym uchu . teraz w domu kolenzka dorobiła mi jeszce jedna w lewym a koelega przebił chrzastke w dwóch miejscach. samo przkłuwanie nie bolało gorzej z tym co czuje teraz jakies 2 dni po przebicicu chrzastek wszytko puchnie i okropie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×