Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość LadyAga40
Ktoś kiedyś prosił o przepis na białą kiełbasę, był tam co prawda podany, ale ja mam też inne 2 przepisy. Oto one., 3 kg. łopatki wieprzowej zmielić na grubych oczkach, 90 dag. boczku surowego zmielonego na drobnych oczkach, oraz 60 dag. podgardla wieprzowego, również zmielonego na drobnych oczkach maszynki. Poza tym potrzebna będzie sól peklowa , ale nie za dużo, gdyż jeśli damy za dużo to kiełbasa będzie zbyt czerwona, pieprz, majeranek no i czosnek . nie podaję tu proporcji, gdyż trzeba po prostu próbować i doprawić według swojego smaku. Ten przepis podawano kiedyś w jakiejś telewizji śniadaniowej. A teraz drugi przepis, który ja osobiście stosuję. Biorę 3 kg. ładnej karkówki, 3 kg. ładnej łopatki i tak z 1,5 do 2 kg. boczku, który może być dość tłusty, ale bez przesady. No i oczywiście przyprawy jak wyżej. Zmielone mięsa należy dokładnie wymieszać z przyprawami w razie potrzeby dodając wody, a zazwyczaj zawsze trzeba dodawać, aby masa była zwarta i elastyczna. No i potem ową mięsną masą wypełniamy oczyszczone jelita, które kupuję w sklepie rzeźnickim. Nieraz takie jelita mają w sprzedaży niektóre sklepy mięsne. Na kiełbasę białą nie polecam szynki, gdyż jest to mięso dość suche , co dość psuje efekt. Właśnie raz się skusiliśmy z mężem na kiełbasę której jednym ze składników była szynka i nam nie smakowało, bo kiełbasa była wiórowata... A potem kiełbaski porcjuję do woreczków i zamrażam. I gdy zjawią się niespodziewani goście, zawsze mogą liczyć na domową białą kiełbaskę i bigosik, który to zawsze gotuję w ilościach hurtowych i zamykam w słoiczkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Kobitki kochane! Czy tu już naprawdę nikt nie zagląda? Nawet sama założycielka topicu? Szkoda by go było. Wiem, jest wiele innych, ale ten jest super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś zachwyciłam się Pomysłami na..., później o nich zapomniałam ale przy okazji tego wątku odkurzyłam moje dwa ulubione - karkówka, która wcześniej była u mnie wyłącznie na grillu - http://www.winiary.pl/przepis.aspx/72160/karkowka-z-warzywami#axzz2BpCH0lW2, i boloński garnek, który robię dokładnie tak, jak na przepisie z opakowania. jak nie chce się za dużo szykować, jeden i drugi przepis są idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
A czy ma ktoś jakiś fajny przepisik na dobrą goloneczkę? Chciałabym troszkę dopieścić kubki smakowe mojego ukochanego... Fajniutko by było gdyby na to można było użyć tych golonek w siateczce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Jako, że teraz pora roku za bardzo nie zachęca do długiego przebywania na dworze polecam coś miłego do zjedzenia, coś co przypomni nam te piękne, ciepłe dni, które minęły,a mianowicie proponuję szaszłyki. Ale nie z mięsa, lecz z kiełbasy. Przygotowujemy ze 2 - 3 laski kiełbasy zwyczajnej,podlaskiej, czy innej, z 3 plastry boczku surowego (mam na myśli takie dość duże, długie plastry z których uzyskamy z 4 kwadraciki),poza tym przygotowujemy 1 - 2 cebule pokrajane na plastry, 2 ogórki kiszone lub konserwowe, papryka pokrojona na kawałeczki,przyprawa do grilla. Kiełbasy obieramy z osłonek, kroimy na plastry, boczek na odpowiednie kawałki, następnie bierzemy patyczki do szaszłyków i nabijamy kiełbasę i boczek, naprzemiennie z warzywami. Przygotowane szaszłyki posypujemy przyprawą do grilla, kładziemy na patelni z niewielką ilością tłuszczu i smażymy aż się kiełbaska i boczuś lekko zrumieni. Jak ktoś lubi to można po wyjęciu z patelni jeszcze gorące szaszłyki posypać startym na drobnych oczkach tarki serem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Hej kobiety i faceci i wszyscy inni gotujący, wrzućcie garść przepisików. Ostatnio wypróbowałam takie fajne roladki drobiowe,nie pamiętam już na której stronce były i przez kogo dodane (sorry),ale muszę przyznać,że bardzo mi smakowały. I mojej siostrze też...Bardzo wspaniale wyszły też piersi w zalewie octowej (panierowane kotleciki,usmażone,a potem zalane zalewą), bardzo wspaniałe, ale też nie pamiętam kto i na której stronce dodał... Dodam tylko,że piersi były najwspanialsze na trzeci dzień od zrobienia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhjnyh
a piecze któraś karpie w folii na święta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas_ja00
może macie jakiś sprawdzony przepis na świąteczne pierniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze smażyłam karpia a w tym roku upieke dzwonki w piekarniku, pierw przyprawie solą i pieprzem i na to wiórki masełka potem w folie i do piekarnika :) mam nadzieje że wyjdzie dobry 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Jeśli chodzi o karpia to nigdy nie robiłam w folii, ani nie słyszałam, aby ktoś robił... Ale może być dobry. Ja od dwóch lat na wigilię podaję karpia smażonego we frytownicy. Wcześniej kombinowałam na różne sposoby, a to w szarym sosie, a to w pomidorach, aż w końcu moje kochanie , które to głównie konsumuje te karpiki, stwierdziło, że najlepszy jest z frytownicy... Poza tym mam też szczupaczka usmażonego i zalanego zalewą octową. Rybkę kroimy na kawałki, posypujemy solą i pieprzem, oprószamy mąką, wkładamy do koszyczka frytownicy i smażymy na złoto. Robimy zalewę z 1 szkl. octu, 4 szkl. wody, 2 płaskich łyżek soli, 3 płaskich łyżek cukru, kilku ziaren ziela i pieprzu, oraz dodając 2 listki laurowe. Gotujemy. Rybę wkładamy do słoików, zalewamy gorącą zalewą. Słoiki, albo gotujemy ok. pół godziny, albo bez gotowania, po ostygnięciu chowamy do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Oj, chyba topik upada... A szkoda. Jak ktoś tu zajrzy, to szczęślwego Nowego Roku życzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha--C
nawzajem :):):) podaje przepis na moj gulasz miesno-warzywny: - mieso cielece lub inne lekkostrawne w kostke - cebula w kostke - kilka zabkow czosnku - pare marchewek w grubsze plastry - pomidor w kostke - mozna dac garsc zamrozonego zielonego groszku lub innych warzyw wszystko podlac malutka iloscia wody i gotowac w szybkowarze kilka minut, po otwarciu dodac kawaleczki ostrzejszego w smaku sera, mozna zagotowac az sie ser rozpusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
No i co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Uuuupadaaa !!! A szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam sałatkę
rukola, cukinia grilowana, filet z kurczaka grilowany pokrojony w paski, kostke jak kto woli, mango, odrobina soku z cytryny i oliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wieczorem?
w niedziele bede miec goscine u mnie w domu i jeszcze nie wiem co zrobic na obiad:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pwoinnaś mieć przynajmniej dwa dania do wyboru albo trzy - mięso, rybę i dnie bezmiesne oraz przynajmniej 2 surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i deser rzecz jasna:D teraz latem mogą być lody. Dla kobiet polecam drink - dwie gałki lodów waniliowych i martini - podac ze słomką (pycha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Do "gość". te lody włożyć do kieliszków i zalać tym martini ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Hejka ! Czy ktoś tu jeszcze zagląda ? Czy topik umarł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałabym się zapytać jakie macie ulubione i sprawdzone potrawy na święta ,proszę o kilka przepisów ,bo mam mieć gości a nie wiem co ugotować żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×