Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boli jak ch

Nosił ktoś aparat ortodontyczny?

Polecane posty

Mam takie pytanie. Noszę już aparat około roku i chyba zaczynają mi się przestawiać już zęby trzonowe (mianowicie prawa dolna szóstka). Boli mnie tak jakby mi ktoś albo \"dał w mordę\" albo doczepił mi do szczęki jakiś kilogramowy odważnik. Prawa strona twarzy jest taka jakaś dziwnie zdrętwiała i nawet ślinę ciężko mi przełykać. Czy też tak mieliście, czy to może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak mielismy
też tak mielismy-przejdzia za jakieś 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosilam aparat. po pol roku tez mialam taki bol; musisz sie przyzwyczaic albo zaczepic o to stomatologa - przeciez wiadomo ze boli, ruszaja Ci sie zeby ktore normalnie stoja jak trzeba :) moze masz za mocno drut scisniety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejdzie za 2 dni? Ale to chyba już trzeci albo czwarty dzień trwa! I dziś to już wybitnie mocno :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie bolały nawet do nastepnej wizyty albo po kilka tygodni prawie non-stop ale ja miałam diasteme tzn przerwy miedzy zębami teraz 1,5 temu mi sciągneli mam włozona szyne w zeby z tyłu wywiercone miejsca w zebach i też boli także bede cierpiec żeby miec ładne zeby..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyka
a jaki masz aparat? taki stały z drucikami na każdym zębie osobno czy taki jeden drut przez wszystkie zęby i który możesz wyciągnąć i sama regulujesz? :) inaczej nie umiałam tego opisać. ja nosiłam długooo ten drugi i myślałam, że szajby dostanę, tez mnie zęby bolały jak ch* ale to chyba normalnie ;) warto było cierpieć, żeby mieć ładny zgryz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noszę aparat stały. Do tej pory zęby oczywiście też się przestawiały i czasem też mocno bolało, ale to było głównie przy jedzeniu (i w gruncie rzeczy całkiem ciekawe uczucie), a teraz jak chcę coś zjeść, to mam problem aby w ogóle buzię otworzyć :-O. Czuję jakby właściwie mnie jakaś kość żuchwy czy coś takiego bolała. Jak dotknę do twarzy (od zewnątrz) w okolicach dolnych zębów, to właściwie boli mnie obszar mniej więcej od \"jedynki\" aż do \"szóstki\". Poza tym wewnątrz w buzi przy tej szóstce jest widoczne takie spuchnięcie. Kurde, masakra normalnie :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam aparat od tygodnia. I nie jest tak źle jak na razie... Ale zobaczymy potem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×