Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość do MM
Witam, ja mam pytanie ad zwolnienia lekarskiego. Obecnie jestem już ponad miesiąc na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży, w tym 2 tydonie pobytu w szpitalu. Jak długo można byc na zwolnieniu lekarskim? 182 dni, później możesz się strać o świadczenie rehabilitacyjne, kobiety w ciąży 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gienia1971
Witam . Mam pytanko w sprawie ulgi prorodzinnej na dzieci. Po rozliczeniu sie otrzymam kwote 0k.2 tys zł czy te pieniadze wejda mi w dochód .Jak tak to dochód mi sie zwiekszy za rok 2007 czy 2008 .Dziekuje za odpowiedz. nie wejdą, nie zwiększy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja.24.
pitulina25: mam tą samą sytuację. Umowa wygasła z dniem porodu. Obecnie jestem na macierzyńskim i myślałam, że swobodnie dostanę wychowawczy. A tu się okazuje, że mi się nie należy bo trzeba być w nieprzerwanym stosunku pracy na umowę o pracę, conajmniej pół roku przed wychowawczym! Czyli pracodawca musiałby być tak dobry i podpisać z nami umowę, jeszcze minimum na pół roku, od dnia porodu. Inaczej nie da rady. Musisz być w stosunku pracy żeby móc wziąć urlop wychowawczy. Obecnie jesteś bezrobotna (skoro umowa o prace rozwiązała Ci się z dniem porodu), możesz się starać o zasiłek dla bezrobotnych, jeśli spełniasz warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pitulina25
Jeśli skończyła Ci sie umowa o pracę, to jesteś osobą bezrobotną. Jeśli masz odpowiedni staż pracy, to należy Ci się zasiłek dla bezrobotnych.Urlop wychowawczy jest uprawnieniem przysługującym pracownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madafi
Odpisałam Ci na tym drugim topiku. Myślałam, że tu czekasz na odpowiedź kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Witam Was, cieszy mnie, że z odpowiedziami dołączyła się Jola, pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do dalszej „współpracy” 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 z tego co się zorientowałam to chyba nie ma odpowiedzi na te pytania 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mamamalwiny 1. zależy od dochodu w rodzinie, jak jesteś uprawniona do zasiłku rodzinnego to przbywając na urlopie wychowawczym najprawdopodobniej masz prawo dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym – 400zł 2 jak pracujesz (działalnośc gospodarcza) dodatek wychowawczy Ci nie przysługuje, musisz opłacać pełne składki w czasie wychowawczego, macierzyński z tytułu zatrudnienia przysługuje 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 madafi niestety bezpośrednio była opieka nie bardzo jest jak odkręcić 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gienia1971 Ale do kwoty od której zależy rodzinny wejdą 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie! dziś byłam u mojego pracodawcy i kazał mi przyjsc na 1 dzień do pracy (17kwietnia).. czyli wnioskuje ze chce mi dac wypowiedzenie.. moje pytanie w związku z tym brzmi::: czy jezeli bym ponowiła wniosek o urlop zaległy wypoczynkowy (19 dni) i jednoczesnie wnioskowała o udzielenie wychowawczego po tych dniach zaległego to czy oni mi mogą odmówić (zaległego wypoczynkowego??)?? i czy po złożeniu tego wniosku mogą chciec tak czy inaczej bym wróciła na 1 dzień do pracy czy nie??? prosze o pomoc gdyż już sama nie wiem co mam zrobic....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
teoretycznie urlop zaległy powinien być wykorzystany do końca kwartału, ale pracodawca może ze względu na szczególne okoliczności odwołać Cię z urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdybym chciała wziąść chorobowe (by utrzymać termin 2 tygodni --papiery od wychowawczego muszą być złożone 2 tygodnie wcześniej), to czy chorobowe może być na mnie czy dziecko??? czy to jest jakiś wymóg, różnica?? bo dziś chce złożyć papiery na wychowawczy a do pracy miałabym wrócic 17 kwietnia... czy mogę ponowić wniosek o urlop zaległy i poprosić o odp. i zaznaczyć ze po zaległym urlopie chce isc na wychowawczy?? a pod spodem napisac ze w razie odmowy udzielenia urlopu zaległego przesuwam termin rozpoczęcia urlopu wychowawczego na bliższy (czyli tak zeby zachowac te 2 tygodnie.. mogę tak zrobic?? i na kogo te zwolnienie w razie co?? z góry dziękuje za odp...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto ,dziekia ale wejda za rok 2008 czy 2007 mam przyznany wychowawczy na dwa lata ale płatny oczywiscie na rok i teraz bedziemy znowu składac deklaracje o rodzinne i płatny wychowawczy dochod podaje sie za rok 2007 wiec interesuje mnie czy ta kwotoa bedzie juz ujeta. Jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gienia1971
Rodzinom korzystającym z zasiłku rodzinnego nie grozi utrata już przyznanego świadczenia. Odpisujac ulgę na dzieci w deklaracji podatkowej za 2007 rok, można stracić możliwość otrzymania zasiłku dopiero w następnym okresie zasiłkowym przypadającym od 1 września 2008 r do 31 sierpnia 2009. Żródło: Gazeta Prawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madafi
madafi witam ponownie! dziś byłam u mojego pracodawcy i kazał mi przyjsc na 1 dzień do pracy (17kwietnia).. czyli wnioskuje ze chce mi dac wypowiedzenie.. moje pytanie w związku z tym brzmi::: czy jezeli bym ponowiła wniosek o urlop zaległy wypoczynkowy (19 dni) i jednoczesnie wnioskowała o udzielenie wychowawczego po tych dniach zaległego to czy oni mi mogą odmówić (zaległego wypoczynkowego??)?? i czy po złożeniu tego wniosku mogą chciec tak czy inaczej bym wróciła na 1 dzień do pracy czy nie??? ---------------------------------------------------------- Możesz iść na zwolnienie chorobowe (na siebie) bezpośrednio po macierzyńskim(przecież nie od ciebie zależy kiedy będziesz chora) i od razu złożyć wniosek o urlop wychowawczy. Te dwa dni opieki może wtedy odebrac Twój mąż. Na jaki okres czasu chcesz iśc na wychowawczy? Jak wystąpisz o wypoczynkowy, to obawiam się, ze będzie tak jak piszesz. Pamiętaj o § 3 rozporządzenia: § 3. 1. Pracodawca udziela urlopu wychowawczego na pisemny wniosek pracownicy. We wniosku pracownica wskazuje termin rozpoczęcia i czas trwania urlopu wychowawczego oraz okres dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. 2. Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownicy urlopu wychowawczego: 1) w terminie wskazanym przez pracownicę, jeżeli wniosek o udzielenie tego urlopu został przez nią złożony co najmniej na dwa tygodnie przed tym terminem, Możesz jeszcze zadzwonić do PIPu i się upewnić. Tylko dość oględnie przedstaw problem. Dosyć pogmatwa sytuacja przez te dwa dni opieki, nie ma co byc pazernym, zwłaszcxa, że z tego uprawnienia może skorzytać też mąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migda
Witam serdecznie. Jestem nowa. Mam pytanie dotyczące zasiłku opiekuńczego. Czy przysługuje mi on w przypadku gdy mąż pracuje w systemie zmianowym. Niestety ja dojeżdżam do pracy ponad 60 km. i tak np mąż pracuje w godz. od 14-22 natomiast ja od 7.30 do 15.30 , natomiast w domu jestem ok. godz. 17. Jak wówczas traktowane jest prawo do zasiłku? Nadmieniam , ze mój synek ma dopiero 11 miesięcy. Czytając ustawę dowiedziałam się , ze zasiłek opiekuńczy przysługuje, pod warunkiem że nie ma innych członków rodziny mogących zapewnić opiekę. W przypadku sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 2 zasiłek opiekuńczy przysługuje nawet wówczas, gdy są inni członkowie rodziny mogący zapewnić opiekę. Proszę o pomoc, mój synek potrzebuje systematycznej rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, jestem w ciąży, chciałabym się dowiedzieć jednej rzeczy, jak ja będę już na urlopie macierzyńskim, mąż też by chciał pójść, wiem że mogę mu odstąpić 2 tygodnie, czy mogłabym wtedy przejść już na wychowawczy, żeby była ciągłość, nie chciałabym wracać do pracy, tylko od razu po urlopie macierzyńskim przejść na wychowawczy, z tym żeby mąż mógł być 2 tygodnie na macierzyńskim. Jak to można załatwić prawnie i czy jest taka możliwość, żeby obydwoje rodzice byli w tym samym czasie z dzieckiem w domu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataK
Witam serdecznie :) Jestem obecnie na urlopie wychowawczym do wrzesnia 2008r. Planuję drugie dziecko. I moje pytanie jest takie: Jesli zaszła bym w ciazę to czy mogę przerwac wychowawczy i w dniu pierwszego dnia w pracy dac L4? Jesli tak to jak by była liczona moja pensja? Ja podstawy mam 1200+ premie sprzedazowe i uznaniowe. Proszę o odpowiesz. Pozdrawiam AgataK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111kasia
witam mam pytanie zamiesiac mam termin porodu i do tego tez dnia mam przedluzona umowe o prace.chciala bym sie dowiedziec jak kiedy i gdzie mam zalatwiac zasilek macierzynski??prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111kasia
witam mam pytanie zamiesiac mam termin porodu i do tego tez dnia mam przedluzona umowe o prace.chciala bym sie dowiedziec jak kiedy i gdzie mam zalatwiac zasilek macierzynski??prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo bardzo pilne
Jolu,bardzo Cie proszę o pomoc od pażdziernika ub roku choruję,w mieczyczasie przeszłam operacje usunięcia tarczycy,moja lekarka(poniewaz nastąpiły komplikacje zdrowotne)kazała mi złozyc papiery w zusie o zasiłek rehabilitacyjny Papierów jeszcze do konca nie mam skompletowanych,ponieważ centrala mojej firmy znajduje sie w innym mieście.Cały czas czekam,a 182 dni chorobowego kończa mi się za kilka dni. Zdolnosci do pracy nie mam.Do pracy też nie mam po co wracać,bo i tak zostanę zwolniona.Umowę mam do końca lipca. Co ja mam zrobić????Przecież do pracy nie mam zdolnosci,a zasiłek chorobowy juz mi się konczy Bardzo Cię proszę o jak najszybsz a odpowiedz AniaP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 migda wg mnie przysługuje 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kangurek69 wg mnie nie, dopiero po macierzyńskim 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 AgataK Np. Z umowy o pracę 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kasia111kasia w swoim zusie http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 bardzo bardzo pilne przed zakończeniem 182 dni zaczynasz załatwiać, nie czekasz do końca Przynosisz zwolnienia, nie masz płatne jak nie zdążysz załatwić i pracodawca może Cię zwolnić 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111kasia
Goraco dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111kasia
goraco dziekuje za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo bardzo pilne
dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migda
dziękuję Pani za pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataK
Witam serdecznie Jestem obecnie na urlopie wychowawczym do wrzesnia 2008r. Planuję drugie dziecko. I moje pytanie jest takie: Jesli zaszła bym w ciazę to czy mogę przerwac wychowawczy i w dniu pierwszego dnia w pracy dac L4? Jesli tak to jak by była liczona moja pensja? Ja podstawy mam 1200+ premie sprzedazowe i uznaniowe. Proszę o odpowiesz. Pozdrawiam AgataK -------------------------- Odpisała mi pani ze np. z umowy o prace - dziekuje za odpowiedz :) ------------------------- A mam jeszcze jedno pytanko, gdzies kiedys wyczytałam że jesli nie przepracowałam 3 m-cy to bierze sie srednia z roku osoby na moim lub podobnym stanowisku. Pytałam w pracy nie ma żadnego problemu abym tak zrobiła, tylko nie odpisano mi jak to bedzie liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jesli nie ma wynagrodzenia w ostatnim okresie, a wynagrodzenie jest zmienne, wtedy przyjmuje się wynagrodzenie osoby zatrundnionej na podobnym stanowisku. Jesli pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób, jest najprawdopodobniej uprawniony do wypłaty zasiłków i wtedy on liczy zasiłek, jeśli nie, liczy zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna30
Pytanko moje brzmi nastepująco.Za kilka dni mam termin porodu.Jestem nauczycielem.Czy po urodzeniu dziecka przysługuje mi od szkoły zasiłek z tytułu urodzenia dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w tym momecie jestem w ciazy nigdzie nie pracuje jestem studentka i niemam meza czy po porodzie beda przyslugiwaly mi pieniadze na dziecko procz becikowego i gdzie to moge zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam takie
Pytanie mam takie: w kwietniu kończy mi się macierzyński, a wychowawczy mi nie przysługuje bo umowa o pracę skończyła mi się z dniem porodu, czyli 27 grudnia. Wcześniej umowę o pracę miałam od 1 czerwca. I teraz proszę mi podpowiedzieć o co ja się mogę starać, gdzie pytać, gdzie się zarejestrować i jakie świadczenia mogę dostać i w jakiej wysokości. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam takie
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×