Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kurtca

Henna - gdzie kupić? Jak stosować? Jak wygląda?

Polecane posty

W jakiej ona jest postaci? Ile kosztuje? Prosze powiedzcie mi bo chciałabym sobie w ten sposób pofarbować włosy ale nie wiem gdzie to się kupuje. I mam jeszcze jedno pytanie: czy jest dostepny kolor babrdzo czarny? Jestem brunetką to powinno chwycić chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
a koniecznie musi być baardzo czarny ? wiesz gdybyś sobie kupiła coś w stylu Rubin np. to na czarnych włosach wyszłyby ci - tak przypuszczam - piękne ciepłe ciemnoczerwone refleksy :) Jakiego koloru masz oczęta i cerę ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwone odcienie odpadają bo mam bardzo bardzo czarne brwi i już próbowałam ze zwykłymi szamponami koloryzującymi i wyglądam conajmniej głupio :) Pomyślałam więc że jak sobie raz zrobie włosy na czarno to będzie pasować do brwi. To dziwne bo moje brwi są czarne a włosy brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
Oprócz VENITY jest jeszcze firma ELD która sprzedaje hennę - przypadkiem nie kup z ich oferty " CHNY " bo na bank wyjdą rude refleksy ( piękne swoją drogą, wiem bo też używałam :) ) Ale może " BASMA " z ich oferty byłaby odpowiednia dla ciebie ? Basma przyciemnia włosy ( przynajmniej tak czytałam ) i jest dobrą odżywką. Tylko że produkty ELD-u są w formie proszków, które się rozrabia z wodą na papkę, ciężko tą papkę równomiernie nałożyć i utrzymać na włosach. http://esentia.pl/servlet/SNFProduct?p_pid=26092&session=e77d47e1e96258db ( Basma do kupienia w drogeriach jakby co, cena ok. 3-4 zł ) Masz niebieskie oczy ? Czemu nie chcesz zdradzić koloru ;) Moje brwi też są czarne jak węgielki, a jestem jasną szatynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam pytanie
koloryzowałam włosy szamponami na czarno - teraz chcę wrócić do naturalnego, ale niestety kolor się nie spiera. Wymyśliłam więc, że zacznę farbować odrosty henną, trochę ciemniejszą niż mój naturalny kolor i powoli będę wracać do swojego. Co o tym myślicie? Czy henna się spłukuje czy też jest trwała jak normalne farby? Myślicie, że chwyci na moich czarnych i zostaną chociaż brązowe refleksy? Czy faktycznie henna wzmacnia włosy? Moje po tych szamponach są w strasznym stanie 😭 Doradźcie coś, proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam pytanie
do góóóóóry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
też mam pytanie - ponoć nie powinno się stosować henny na włosy farbowane środkami chemicznymi bo wynik kolorystyczny może być inny od spodziewanego ;) henna generalnie się spłukuje, kolor traci z każdym myciem na intensywności, ale to zależy od rodzaju włosów, skoro twoje włosy tak mocno chwyciły szampon koloryujący to podobnie może być z roślinnymi barwnikami tak, henna faktycznie wzmacnia włosy, naprawdę widać poprawę, piękny połysk i zwiększenie objętości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam pytanie
no więc - dzięki za odpowiedź :D ale czymś muszę pokryć odrosty, a one wszak nie były farbowane ;) Chyba spróbuję, innego wyjścia już nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam pytanie
btw: kurtka - nie polecam czerni: nawet maleńkie odrosty sprawiają wrażenie, jakbyś łysiała, skoro Twoje naturalne włosy są jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtka mam identycznie jak ty - czarne brwi a włosy brązowe. Tez kupuje henne ziołowy balsam Venita kolor brąz. Nie ma ciemniejszego z tej seri. Moze innej firmy jst henna co nadaje czarny kolor. Ale jak trzymam ten balsam na włosach 50 min. to kolor jest idealny - taki bardzo ciemny braz, nawet czerń, kolor idealny. Splukuje sie rownomiernie, ja farubje raz w miesiacu. Włosy rosna o wiele szybciej, sa odzywione i ten polysk:) I znika lupiez, głowa nie swedzi jak dla mnie super. I nie śmierdzi jak farba. Kup ten brazowy kolor i trzymaj długo - na opakowaniu pisze ze efekt zalezy od tego ile trzymasz na wlosach. Ostatnio kupiłam henne w proszku tej samej firmy bo czytalam że nie splukuje sie tak szybko i włosy sa bardziej odzywione. Ale jak to sie naklada na wlosy?? Zrobilam wszystko wedlug instrukcji, nawet temp. wody mierzylam. Tego nie da sie zrobic na jednolita mase!! Ta henna w proszku to jak zmielone ziola, zalalam woda i to wogole nie chcialo sie na wlosach trzymac, ubrudzilam cala lazienke. Nie polecam tej w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
Ewelko69 - Oj też farbowałam henną w proszku ( " Chna " firmy Eld ) i faktycznie, cała łazienka upaćkana :D ale naprawdę barwnik trzyma mocniej :) tylko trzeba głowę owinąć folią, na to ręcznik frotte i siedzieć przez cały czas farbowania w ciepłym pomieszczeniu ( albo wspomaganie ciepłym powietrzem z suszarki do włosów ( dmuchać na turban ;) ) A nie próbowałaś Basmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
dziewczyny moja mama farbuje na jakiś taki burgund henną i każdy szampon jej zmywa do fioletu :o 😠 tragedia powiedźcie jak je pielęgnowac aby kolor dłużej się trzymał?może zaproponuje jej ta w proszku i trzymanie w cieple, ale poza tym to jakis zampon, jaka odżywka? może dla dzieci, bo mają mało agresywnych;) substancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhej22
ja kiedys malowalam czarna henna, ale mialam wlosy malkowane normalna farba na czarno. ta farba sie zmyla i wlosy zostaly brazowe i pomalowalam czarna henna. wyszly superrrrr!!! takie czarne, miekkie, swiecace... teraz prawie mam juz swoj kolor wlosow, tzn. taki jasny brąz. i mam pytanie, nie wiecie jaki mi kolor wyjdzie na takim kolorze po tej czarnej hennie? ja tez mam brwi czarne! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie ja tez
bym sie dowiedziala jaki kolor wyjdzie mi na wlosach jasny braz na ktorych byly robione jakis czas temu pasemka blond ale za slaba farba byla i wyszly takie karmelowe. chce pomalowac henna braz lub czarna. wiecie co mi wyjdzie po brazowej a co po czarnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no odpowiedzcie no
nie che zakladac nowego topiku i zasmiecac forum. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby wyszla gestsza konsystenc
to mozna dodac oliwy z oliwek czy oleju kokosowego albo zoltka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko jak w tytule gdzie mogę kupić hennę bo już byłam w paru aptekach i nie mieli (były tylko odżywki z henny ale nie koloryzujące a ja chciałabym mieć bardzo ciemny brąz - prawie czarny) jakby co to jestem z W-wy i byłabym wdzięczna jakby ktoś mi podał konkretne miejsce gdzie mogę pojechać i kupić tą nieszczęsną hennę z góry dziękuje z info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej henne kupić przez internet. Aby wyszła piękna głęboka czerń to najpierw nakładamy hennę (czyli tą rudą) a po zmyciu indygo. Można to zrobić za jednym razem dając 3/4 indygo i 1/3 henny, jeśli chcemy by nasze włosy miały zimny kolor dodajemy do tego amlę. Wszystko można znaleźć na stronie mazidla.com --- razem z przepisami W ten sposób zrobiony kolor trzyma się o wiele dłużej niż taki z tubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia
Dziewczyny nic nie ma temat henny blond a ja własnie taką planuję na moje zniszczone włosy. Napiszcie czy jasna tez ładnie wychodzi, no i trudno ją w drogerii znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosier
hej, moje włoski farbuje z ok 9 lat. Kiedyś na czerwień, później chciałam blond i teraz chce znowu czerwień (wiem, zagmatwane, ale kobieta zmienną jest). W szkole zrobiono mi (fryzjerskiej) ciemny brąz z czerwienią... nawet fajne ale sie spłukuje i jest za ciemny ... Czy można troche rozjaśnić włosy jakimś lekkim rozjaśniaczem np na chwileczke , i później nałożyć henne o kolorze burgund? czy wyjdzie cos czerwonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomorskie cudo
a jest henna dla blondynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jage Majster
Witam drogie panie, Wasza wiedza w tej dziedzinie jest zapewne dużo większa niż moja... My Wam tłumaczymy, na czym polega spalony, a Wy mi doradźcie, jakiej henny użyć, jak stosować i ogólnie co i jak aby uzyskać ciemniejszy odcień włosów. Swój naturalny kolor określam na "Ciemny Blond" ale żeby nie było wpadki, niżej linki do koloru włosów, oczu i brwi (coś tam pisałyście wcześniej o brwiach i oczach) oraz dwie stronka z hennami. http://img197.imageshack.us/img197/2605/p8263437.jpg http://img100.imageshack.us/img100/6962/p8263441.jpg http://img199.imageshack.us/img199/3765/p8263451.jpg http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna po prawej są odnośniki do różnych henn, z tego co wyczytałem do mojego typu włosów najbardziej nadawała by się "Henna z indygo" lub "Indygo tzw czarna henna" ogólnie chce mieć włosy ciemniejsze. Mogą byc nawet czarne, ale nie wiem czy pasowałby m taki kolor, ale nakładając dużo żelu, włosy mam bardzo ciemne i fajnie to wygląda, więc powinno być siii. aha zapomniałbym na zdjęciach długość włosów tuż przed fryzjerem, w piątek idę, będą krótsze o 1cm może więcej (strasznie szybko odrastają co 3tyg u fryzjera jestem i sa bardzo bardzo geste i grube) noo to wszystko, liczę że jakoś mi doradzicie. Zaznaczam, że pedałem nie jest, czuje też się bardzo męsko, po prostu podobają mi się takie czarne włosy, jedni robią tatuaże, drudzy kolczyki w uchu, ja chce mieć tylko ciemniejsze włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalallalalalal999
Kupiłam sobie henne i zamierzam farbować, ale mam pytanie - bo zwykła farba lepiej chwyta włosy przetłuszczone. Czy z henną też tak jest? I jak mam proszek hny 25g ile wody mam zalać ? Nie ma sprecyzowane na ulotce. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nandini1234
to o czym piszecie, to nie henna, tylko normalna farba do włosów być może z jakimś dodatkiem naturalnej henny. Prwadziwa henna to sproszkowane liście rośliny, Jest to zielony proszek który miesza się z sokiem z cytryny i po upływie 24h nakłada na suche umyte wcześniej włosy i trzyma tak aż papka na głowie wyschnie i sie wykruszy (ok 5-6 h). Naturalna henna ma tylko jeden kolor i w zalezności od wyjściowego koloru włosów daje rudy aż do ciemno brązowego z refleksami. Tylko naruralna henna odżywia włosy, wzmacnia i zmniejsza wypadanie. To o czym piszecie (np. henna firmy venita) to zwykła chemiczna farba, i w żaden sposób kondycji włosów sobie nią nie poprawicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidrah
Zgadzam się z nandini! Naturalna czysta henna jest zielonym proszkiem (tzn. sproszkowanym liściem lawsonii), który barwi na odcienie czerwieni i miedzi, w zależności od wyjściowego koloru włosów, czasu poświęconego na koloryzację i stanu włosów. Tylko taka czysta henna jest w stanie odżywić włosy, sprawić, że na długi czas staną się grube i błyszczące. Poza tym, po naturalnej hennie włosy bardzo szybko rosną - to dobra wiadomość dla osób zapuszczających grzywy. Czystą hennę można dostać na allegro, na przykład duże opakowanie, wystarczające na kilka zastosowań: http://allegro.pl/czysta-henna-do-barwienia-wlosow-i-skory-500-gr-i1284230749.html lub po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "czysta henna". Sama ją stosuję i jestem baaaaaardzo zadowolona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ales sobie ceny walnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidrah
Według Ciebie 50 zł za 500 gr to dużo? Powiedz gdzie kupić taniej taką ilość, to chętnie się tam zaopatrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×