Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość duduś 8

ktoś zaszedł w ciążę w 6 d.c przy cyklach regularnych 28-29 ?

Polecane posty

Gość duduś 8

To chyba niemożliwe nie ? Nie jestem małolatą mam już 1 dziecko staram się o drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stadkort
ale prawd emówiąc zadajesz pytania jak małolata, bo tak sie składa, że zdecydowana większość kobiet nie jest w stanie powiedzieć w jakim dniu zaszła w ciąże, co najwyżej może tylko sie domyślać. Pytanie więc powinno brzmieć czy jest możliwe zajście w ciąże w 6 dniu cyklu, i tu moge ci powiedzieć, że tak jest taka możliwość ,niewielka, ale jest. Miałam kiedyś z powodu pewnych dolegliwości, robione badabnia hormonów, i były robione w kilku cyklach i właśnie w 6 dniu pani doktor sie zdziwiła i powiedziała, że moge zajść w ciąże, a to było zaraz po miesiączce 6-7 dzień, i tak przy okazji badań przeszła mi ochota na stosowanie naturalnych metod w antykoncepcji. Dwójka dzieci mi wystarczy. Tym bardziej, że z moich obserwacji i obliczeń w drugiej ciąży tez nie powinnam być, ale skoro to tak może wyglądać to sie nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieta zachodzi w ciążę 14 dnia przed miesiączką (która nie wiadomo kiedy miała nastąpić, bo jej nie ma, gdyż kobieta jest w ciąży :) ale gdybyś w ciąże nie zaszła, to po 14 dniach od jajeczkowania pojawiłaby się miesiączka ), przy regularnych cyklach można się domyślać że w ciąże mogłaś zajść 14-15 dnia cyklu, bo wówczas nastąpiło jajeczkowanie, pytanie natomiast czy plemniki ze stosunku 6. dnia cyklu przeżyją do 14-15. :) Ale jak już mówiłam, nie wiesz czy jajeczkowanie miałaś 14-15 dnia, bo nie prawdzałaś tego nijak, nie mierzyłaś temperatury, nie oglądałaś śluzu - i w sumie nie wiesz czy przypadkiem ten cykl nie miał być krótszy, np 24-dniowy. Wówczas jajeczkowanie mogłabyś mieć 10 dnia i współżycie 6. dnia jak najbardziej mogłoby prowadzić do zapłodnienia komórki jajowej opuszczającej jajnik 10. dnia cyklu. Mam nadzieję że za bardzo nie zamotałam Tobie wszystkiego :) Buuuźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uraaaaaaaaa
zapewne ktos zaszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuuu
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ha hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duduś 8
Słuchajcie dziewczyny ja wiem kiedy się w ciążę zachodzi pytam bo byłam na monitoringu owulacii(USG) w 14 d.c. i lekarz stwierdził że pęcherzyka nie ma wcześniej tylko w 6 d.c. uprawiałam seks - biorę lek cyclo -progynova który naśladuje naturalny cykl 9uwalnia dawki hormonów ) ale coś dziwnego się dzieje temperatura jest książkowa ( od tygodnia 37,2 ) choć to cykl bezowulacyjny , żygać mi się chce od dwóch dni , nie wspomnę o smakach .Dlatego pytam bo od wielu lat obserwuje śluz itp. - ten cykl jest dziwny -więc dlatego pytam czy ktoś zaszedł w ciąże w 6 d.c a nie pytam ogólnie czy to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Ci powiem, ze wszystko jest mozliwe....co innego madrosci z ksiazki a co innego zycie. Moj gin zawsze mowi, ze juz go nic w zyciu nie jest w stanie zaskoczyc, bo wszystko przezyl, nawet ciaze poczeta dzien po miesiaczce, takze idz do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhm - dzień po miesiączce - pewnie że możliwe. Ja należę do \"szczęściar\" które mogą tego dokonać - mam krótkie cykle i jajeczkowanie 9.-10. dnia cyklu, miesiączka kończy się w 5-6, więć współżyjąc 7. dnia - dzień po zakończeniu miesiączki, mam całkiem spore szanse na bejbisia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duduś8 - nie wiem co to za lek i nie wiem czy u każdej kobiety po jego przyjęciu jajeczkowanie jest idealnie w 14. dniu kiedy byłaś na USG - może są tu jakieś osobnicze cechy, w sensie różnej reakcji na hormony. Może pęcherzyk pęknął wcześniej - sam z siebie, a może później, bo nietypowo zareagowałaś na hormony. Nie znam się na tym, a nie chcę gadać na intuicję :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baati
ja zaszłam 4 dnia okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duduś 8
Dzięki wszystkim za odpowiedz w przyszły czwartek zrobię test i napewno napiszę jakie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria_____
Można zajś już 6 dnia :) Sprawdz jaki miałaś najkrótszy cykl w całym roku i odejmij od niego 21. Teoretycznie wynik oznacza przez ile pierwszych dni cyklu jesteś niepłodna ( czyli jeśli podczas całego roku miałaś np najkrótszy cykl 26 dni , to wtedy oznacza, że pierwsze 5 dni cyklu masz niepłodne) Ale to różnie z organizmem bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ragazza35
Ja zaszłam w 4 d.c - potem mąż wyjechał na 2 mies. i nie zdradziłam go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grakem
łoł. widze różne opinie,i dochodze do wniosku iz boje sie uprawiac seks z moja partnerką . Tak chce miec dzieci ale nie w tym czasie. A na poźniejsze moje schizy zwiazane z ciażą szkoda nerwów. tak wiec nie pozostaje mi nic innego jak trzymac sie przy sobie =/ a jej to sprawia przykrosc ze jestem zimny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cynamonek824
A czy myślicie, zę jest duze prawdopodobieństwo zajsc w ciaze np 2 dnia cyklu wtedy kiedy okres jest najwiekszy, gdzieś czytałam, ze plemnik musi mieć dogodne warunki - a krew je zabija! Ps. Ja nie zaszłam w ciaże w 6 dinu cyklu - już kilka razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cynamonek824
Uwazam, ze nie, ostatecznie zaraz po miesiaczce tak - o ile Ktos ma którkie cykle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nira
Mam pytanie. czy mozna zajsc w ciąze tuż przed miesiączką np. 2 dni przed ? prosze odpowiedzcie. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
przy cyklach 28,29 dni 2 dni przed okresem nie mozna zajść w ciąże. ale przy cyklach np. 24 dni, to już mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zaszlam
wlasnie w 6 dniu cyklu a zawsze mialam 28 - dniowe. widocznie ten mial byc krotszy skoro 6 dzien okazal sie plodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
czyli wtedy miałaś jeszcze okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nira
Dziękuję Ani za odpowiedź, zależy mi na dzieciach ale nie w tym czasie, i nie wiem jak sie dostosować aby tego uniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, które zaszły w 6 dc albo wcześniej - czy termin porodu z USG pokrywał się z terminem porodu z OM? Ja zaszłam w 6 dc i zastanawiam się czemu termin z OM i USG są takie same, skoro do zapłodnienia musiało dojść wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można zajść w 6 dniu cyklu. Mam miesiączki co 24- 26 dni i zawsze współżyjemy w 5 i 6 dniu cyklu bez zabezpieczenia,wtedy kończy mi się okres,mam plamienia i nie wpadliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie zajdzie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osłabiacie mnie, szczególnie osoby, które sa takie mądre i wyzywają od małolat a nic nie wiedzą. "stadkort" z taką wiedzą jaką masz to i nawet w 5 ciąż jeszcze zajdziesz bez antykoncepcji. Cykl składa się fazy niepłodnej względnej i fazy płodnej bezwzględnej + fazy niepłodnej. To tak w skrócie. Faza niepłodna to każdy wie, że przed miesiączką. Faza niepłodności względnej jest TUŻ po miesiączce. ( może wystąpić ale nie musi) To znaczy, ze można być bezpiecznym ale może być tak, że w wyniku jakiegoś czynnika owulacja wystąpi zaraz po okresie. Faza płodności bezwzględnej jest w środku cyklu. Jak ktoś ma bóle owulacyjne lepiej tym sterować płodnością ale taka osoba NADAL nie wie czy faza niepłodności względnej czyli tuż po miesiączce wystąpi czy też nie. Dlatego stosuje się pomiary ( a nie liczenie kalendarzykowe) lub/i stosuje dodatkowe wtedy zabezpieczenie ( lub co tam kto woli) W trakcie nauki polecam po miesiączce się zabezpieczyć. Mi najczęściej ból owulacyjny zdarza się 14- 15 d.c Ale rzadko bo rzadko przychodził 18 d.c lub uwaga 8/9/10/11/12 d.c I to był szok Bez pomiarów i dodatkowego zabezpieczenia można wpaść bo raz na jakiś czas może ból owulacyjny przyjśc wcześniej tym samym w danym cyklu nie wystąpi faza niepłodności względnej. ZAPAMIĘTAJCIE to sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mi właśnie chodzi o to żeby wpaść:) Mąż liczy w kalendarzu,że to dni niepłodne gdy kończy mi się miesiączka,a ja liczę na cud że zaciążę, bo mąż nie chce kolejnego dziecka a ja bardzo chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×