Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oliwiaaa

Jaką pralkę wybrać?

Polecane posty

Gość a to moja whirlpoola
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=271397 jestem bardzo zadowolona. Co do ładowności, fakt, że maximum jest na bawelnie, ale mi akurat to pasuję. Gdyż zazwyczaj piorę programem codziennym i nigdy nie mam zapełnionej na full pralki i połowa wsadu jak najbardziej mi pasuje. Natomiast już do prania ręczników i pościeli używam pełnego wsadu i program bawełna jak najlepiej się sprawdza. Polecam każdemu, mam ją już 3 rok i żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam identyczna :) super ,ze dziala ci juz 3 rok ,bo moja ma miesiac i zadowolona jestem,dopiera syna brudne biale skarpety.Korzystam z programu Eco (4godz) ,przewaznie nastawiam na 5 rano ,zeby rano wywalic pranie na balkon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to moja whirlpoola
chyba 2 godziny? ja dopiero prałam bawełniane 60 eco i 2,20 trwało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka330
Ja wybrałam boscha, nie pamiętam jaki model, ale służy już długo, i co najważniejsze bezproblemowo. Tutaj znajduje się zbiór przydatnych informacji dla tych, którzy szukają pralki: http://www.pralka.przed-zakupem.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to moja whirlpoola
to chyba standard w tej pralce, bo u mnie na większości programów zużywa tyle. bardzo ją sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale znowu 4 godziny bierze prąd...:) ja kupiłam boscha w www.123agd.pl bo po ostanich przejściach z innym sprzętem agd już miałam dość i wolałam troszkę dołożyć. Niedugo ja mam, no ale działa super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnej polskiej
bo będziesz żałować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystofo
Prosze pań i panów aby z daleka omijać, wielkim łukiem pralke Indesit WIA 122. W ciągu użytkowania potrafi się nagle wyłączyć i przerwać pranie, sygnalizujac błędy doidami led na wyświetlaczu. Co jest tego powodem nikt nie wie. Po 4 m-ach zaciał się główny włącznik. W przeciągu 1 roku serwis naprawiał ja 4ry razy. Po 9 miesiacach zaczeła rdzewieć mocno obudowa, najardziej z przodu, szok!!! W karcie gwarancyjnej widnieje informacja, że rdza nie jest obieta gwarancją !!! Element lub cała pralka nie zostanie wymieniona, tak faktycznie jest bo próbowałem. To nie odosobniony przypadek. Moja siostra zakupiła taka sama pralkę, dwa m-ce po mnie. Te same usterki, tylko nie rdzewieje jeszcze tak bardzo, ale na złączeniach blach juz cos widać. Odradzam kupna pralki indesit WIA 122 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inny niz wszyscy
nie polecam pralek lepiej prac w rzece albo kupic dezodorant polecam adidac. pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do tej pory pralkę z Polara - "Luna" (już 19 lat)...:) Jak do tej pory, bez większych awarii i nadal bardzo dobrze pierze... Ale to już zabytek. Doradźcie, jaką kupića, aby też wytrzymała kolejne 20 lat...??? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie dziwi, że wahasz się tylko między 2 markami i to dlatego, że są w promocji w pobliskim sklepie. Ja zawsze przy poważniejszych zakupach AGD staram się zrobić możliwie najlepsze rozeznanie w temacie, najchętniej przez moderni.pl, ceny też są atrakcyjne. Moim zdaniem ograniczając się do sklepu "po sąsiedzku" możesz przegapić jakąś inną atrakcyjną ofertę. Co do pralek, to mam Whirlpool i jestem zadowolona bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazor07 - poznan
ta odpowiedz tyczy sie calego watku. sam stoje przed kupnem pralki i spedzilem tez dwie noce na czytaniu opini na forach jaka kupic pralke przyznam temat bardzo trudny:( chcialem podzielic sie z Wami moimi wnioskami i sadze ze wielu z Was to pomoze. 1) jestem inzynierem i wiem ze teraz projektooje sie sprzet aby padal krotko po uplywie gwarancji. niech nikt z Was nie sadzi ze bedzie jak kiedys ze mu pralka starczy na 10-15 lat (jak nasza kiedys candy czy polar) obecnei czy kupicie drozsza czy tansza modlcie sie zeby te 3-5 lat przezipala bez awari a potem kupojecie nowa:( mimo ze drobna usterka to sie po prostu nei oplaca naprawiac. 2) wyjatek od tej reguly to firma miele i z tego co ludzie pisza to siemens. tylko czy jest sens dac za pralke 3500- 5000 zl ?? w tej cenie macie 3 normalne pralki ktore mozecie co 3-4 latach zmienic i jeszcze ciesza wzrok, a poza tym dzis planowac cos na 10-15 lat to ryzyko - kto wie co bedzie za 5 lat czy aby nie wymysla jednorazowych ubran:)) heheh 3) jesli ktos mysli ze bosch to fajna firma to niestety. badziejstwo za gruba kase- notabene zreszta podobnie jak elektronarzedzia. kazdy profesionalista uzywa hilti albo makity. bosch obecnie to jakosciowo srednia, do ktorej dobili juz inni producenci. roznica pozostaje w cenie 4) co do "made in china" - wystrzegac sie jak mozna- choc juz coraz zadziej mozna:((( 5)lubie wspierac polskie firmy o ile tylko jest to mozliwe i zapewniaja podobne lub lepsze produkty. 6) nie czarujmy sie im bardziej skomplikowana pralka i bardziej bajeranckie funkcje tym ma wiecej elemantow ktore po drodze moga "strzelic" 7) co do porad innych ludzi, rankingow itp. jesli 10 osob kupi droga pralke za 3kPLN a popsuje sie jedna z nich (zakladamy ze w okresie gwarancyjnym)to 1 osoba bedzie ja przeklinac a reszta nie bedzie miala okazji kupowac nowej wiec i komentowac i wypisywac na forach zaslug swojej pralki za 3k zl jesli 1000 osob kupi tania amice to nic dziwnego ze nawet jak 200 z nich padnie to w necie pojawi sie mnoostwo wpisow ze sie te pralki psoja. przewaznie jak cos dziala to o tym zapominamy a jak sie psoje to zaraz pierwsi jestesmy do skreslania danego produktu. co zreszta jest normalne i sam tak mam:) 8) wiekszosc sprzetu obecnei rowniez pralki to jedno wielkie "ctrl + c, ctrl + V" jesli chodzi o technologie. wiekszosc sprzetu dziala na tych samych podzespolach!!!!!!! 9) turbo finito !!!!!!!!!!!!!!!! kupilem najnowsza pralke AMICA Navigator AWCN14DA kupiona w necie za 1200 zl - cena producenta 1860 zl za 50 zl na rok wykupilem dodatkowa gwarancje na 3lata za 150 zl w sumie za 1350 zl mam pralke o funkcionalnosci wyzszej nawet niz drogie siemensy bosche i miele i inne szajsy :) gwarancja 5 lat, a nawet jesli to czesci sa tanie to moze posluzy ciut dluzej:) koniec ocencie sami moj tok postepowania ale mysle ze nie jest zly. za 1500 zl mam fajny produkt, spokoj na 5 lat co najmniej i nie musze topic niepotrzebnei dodatkowych 2000 zl pomimo ze mialbym tyle i lubie kupowac dobre=czesto drogie sprzety pozdrawiam Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amica i indesit to szajs najniższa pólka, ja miałam whirpool przez 15 lat taka wąziutka 33cm wsad z boku na 4 kg.prania teraz wymieniłam (mimo że tamta dalej sprawna-rodzina sie powiększyła) na electrolux-masa programów sam ustawiasz obroty wirowania od 600-1000 wsad 6 kg!!! a szeroka tylko 43cm!!! tryb prania nocnego i bardzo ciche wirowanie koszt 1490 w promocji -1390zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz wybrać dobrą pralkę polecam odwiedzenie strony moderni.pl mają duży wybór pralek i na pewno znajdziesz coś dla siebie:) Jeśli nie masz jakiegoś ulubionego producenta polecam elektrolux:) Dobra i sprawdzona firma polecam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, tak czytając Twego posta Fruttis przyszła mi do głowy taka myśl, że w sumie można mieć obawy przez zamawianiem tak dużego sprzętu jak pralka...:) Bo niby jak to dowiozą, bo niby zniszczy się w drodze...ja akurat takich rozterek nie mam, ale rozumiem te panie, które mają:) Dlatego też polecę sklep 1komp.pl, bo pod względem dostaw są bardzo wiarygodni - wszystko wysyłają własną firmą UPS, więc nie ma obaw - to oni są odpowiedzialni za organizację i bezpieczeństwo przewozu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś ma z Was pralkę LG z systemem Direct Drive? słyszałam że rewelacyjny sprzęt i nareszcie pralka nie chodzi po łazience :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_2
pralka "nie chodzi" po lazience gdy jest dobrze wywazona ... gdy dobrze rozklada ubrania przed wirowaniem nie ma to nic wspolnego z tym gdzie jest umieszczony silnik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_2
poniewaz wlasnie dzisiaj kupilem pralke bo tygodniach wybierania to oczywiscie otarlem sie o lg i direct drive ;)) niby fajnie - cichy silnik, bez przekladni ale : 1) wmawianie ludziom ze pasek klinowy to glowne zrodlo halasu w pralce to juz poziom amerykanskiej telewizji ... ja mam pytanie : a co jak sie popsuje ... silnik lub cos w bebnie ... obie do wymiany a w zasadzie do kupienia nowa pralka bo cena naprawy pewnie powali 2) jak dotarlem do specyfikacji glosnosci tych pralek to zysk z nich jest ... 1-2 decybele !!!! i tylko przy praniu. wirowanie i tak huczy beben ;)) i jest to samo albo nawet glosniej... ale pralki ladne, niedrogie... na pewno jest to krok w przod, choc tylko krok a nie przelom jak wmawia lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co niby ma się tam popsuć, skoro mechanizm jest ograniczony do minimum? skoro silnik ma gwarancję na 10 lat, to raczej nie jest to awaryjna część i z założenia te 10 lat wytrzymai uwierz, pralka DD chodzi o wiele ciszej od standardowej ;)akurat niedawno wymienialiśmy i mam świeże porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_2
wierze ze dd to krok do przodu w dobrym kierunku ale o jakiej roznicy mechanizmow mowisz ?? to ze nie ma 1 paska klinowego i 1 kolka/zebatki...??? to juz "mechanizm" ;)) nalezaloby porownac nowoczesna pralke w starym systemie i DD ;) bo tylko to ma sens. jezeli wymieniles 10letnia pralke na nowa to nie dziw sie ze slyszysz roznice w glosnosci ... i nie musi to byc zasluga DD przy obrotach 1000-1400 silnika nie sluchac w obu systemach. wg specyfikacji producentow najlepsze modele DD sa o 1-2dB cichsze niz przyzwoite pralki ze standardowym silnikiem.... niestety opieram sie tylko na danych technicznych - nie ustawilem obok siebie 2 modeli i nie sluchalem :( a byloby ciekawie sie przekonac jak jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roz
moja pralka to amica KATASTROFA tyle razy się psuła że już sama potrafię ją naprawić,aż szkoda mi ją wywalać jeszcze działa,niekiedy się zatrzymuje i gaszą się wszystkie światełka,jak piorę na 40 stop. wyciągam suche ubrania w połowie na koniec prania(szkoda wody i prądu)wciąga drobne rzeczy które potem wyciągam z pompy(oczywiście rozkręcam ją)drzwiczki się nie domykały ,5 razy byli fachowcy,ja ją rozkręcałam 8 razy,1 drzwiczki naprawiałam ,KONIEC własnie jadę po nową LG1049NP zobaczymy ? czytałam że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to fakt, moja pralka była stara, ale różnicę widzę ogromną... zresztą jak ktoś był ostatnio w MediaMarkt to tam są takie porównania zwykłego silnika i DD, tutaj na kafeterii nawet ktoś wklejał filmik nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosti
jaką pralkę amica polecacie z najmniejszych do 900 zł? co sądzicie o modelu AWCT10L i AWSO10L ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tymi DD, to jest kwestia jeszcze wibracji - wiadomo... silnik pracuje, to się go słyszy, ale pralka nie skacze. Ja wiele razy miałam sytuację, że mi rzeczy z pralki pozrzucały rzeczy. Siostra mi poleca teraz pralkę LG parową i mówi, że jej nic takiego się nie działo. Nawet w czasie wirowania. Muszę jeszcze sprawdzić to osobiście, ale mnie to przekonuje - często późno puszczam pranie i zawsze się boję, że przez ten hałas denerwuję sąsiadów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne dobre ustawienie pralki ma wpływ na to aby ona nie skakała ale zapewne napęd Direct Drive ma kolosalne znaczenie w cichej pracy pralki, co zapewne wiele osób sobie chwali. Jednak połączenie bębna bezpośrednio z silnikiem napędzającym daje różnicę niż w tym konwencjonalnym napędzie, gdzie bęben jest połączony paskiem z silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam o tym systemie i przekonuje mnie to, że LG daje 10 lat gwarancji na silnik. W sklepach można zobaczyć porównanie pracy "tradycyjnego" silnika w pralce i tego DD. Różnica kolosalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×