Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oliwiaaa

Jaką pralkę wybrać?

Polecane posty

Gość gość
Amica pewnie i tak, ale jak dla mnie to w tej serii czy lini TAWE. Jak dla mnie są takie masywniejsze. I jak sobie szukaliśmy to właśnie pod tym kątem. Niezmienia to jednak faktu że to dobre pralki i energooszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukając oszczędnej pralki, warto zwrócić uwagę nie tylko na klasę energetyczną, ale i zużycie wody podczas jednego cyklu prania, którego wartość może wahać się pomiędzy 11 a 94 litrami. Częściej jednak producenci podają zużycie wody na rok (jest to obowiązkowe pole na etykiecie pralki) informujące o szacowanym zużyciu wody dla 4-osobowej rodziny przy 200 standardowych cyklach prania (bawełna 60°C). Przeciętna wartość to ok. 9000 litrów wody na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pralka to jedno. A druga sprawa to wod.a Nawet najlepsza pralka nie bedzie w pelni dziala jesli dowa bedzie twarda i zanieczyszczona. Dlatego warto dodatkowo zakupic odpowiednie filtry i zmiekczacze do wody takie jak sa dostepne w http://sklep.osmoza.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma mi opowiadała, że po 5 latach padła jej pralka. Okazało się że nie ma wymiennych łożysk będnna - koszt naprawy prawie 600 zł! Dlatego szukajcie pralek gdzie to można wymienieć. Takie pralki robi m.in. Amica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie na tym nie znam, ale przy zakupie mój mąż coś mówił o tych łożyskach i dlatego wzięliśmy też pralkę od Amici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że zebrali się miłośnicy Amiki, nic nie mam przeciwko tej firmie, chociaż pralek nie znam, przestrzegam jednak przed Whirpoolem , po 2,5 roku padły łożyska na bębnie - wymiana nieopłacalna. Dlatego szukajcie pralek w rozbieralnym bębnem np. Bosh odpowiedniej serii - szczegóły są w necie. Szkoda, że Bosh nie daje już 5 letniej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie! Przede wszystkim musi być opcja wymiennych łożysk. I te ma między innymi Amica, więc z tego faktu może wynika to że ludziska kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez diobacz.pl myślę że da się dużo taniej kupić, trzeba tam zgłosić projekt, czyli to co się chce kupić i jak jest więcej chętnych na ten sam sprzęt to zbijaja cene, mysle ze spoko opcja, nawet kilka stówek taniej można coś trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie jak oceniacie te pralki Amici? Ktoś już może wymieniał tam te łożyska bębna czy nie? Jak to technicznie wygląda? Bo tak piszecie że to takie proste itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak piszecie o tych pralkach Amici. A możęcie proszę podać jakiś konkretny model pralki z tymi wymiennymi łożyskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka modeli Amiki , Boscha , Gorenje i Samsunga ma jeszcze zbiorniki rozbieralne. Problem jest jednak w tym ze Bosch , Samsung i Amica mają dość dziwne wymiary uszczelniaczy , zazwyczaj dostępne jedynie pod zamówienie albo w punktach autoryzowanych. Każdy producent ma "to coś" co powoduje że naprawa jego sprzętu staje się w jakimś stopniu kłopotliwa. Temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie amica jest przereklamowana. Wcale nie są dobrymi pralkami i nie dopierają. Przykład? Miałam pralkę amica i nie dopierała mi nawet zaschniętego błota. Za słabe programy. Zmieniłam na panasonica i nie mam problemu. piorę tylko w płynie do prania i odpierają mi się nawet plamy z buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pan w Euro RTV i AGD polecił panasonica, kupiłam i po pół roku uztkowania jestem z niej bardzo zadowolona. Poszukaj w tym sprzęcie, może akurat podpasuje Ci coś, bo jakościowo są naprawdę bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venilla88
Mogę powiedzieć Ci jedynie o tym, jakie ja mam doświadczenia z pralkami. Od roku korzystam z pralko suszarki LG i jestem na tyle zadowolona, że z czystym sumieniem mogę polecić. Choćby dlatego, że cenowo te pralki automatyczne wypadają naprawdę atrakcyjnie. Poza tym sprzęt nie hałasuje, prądu też za dużo nie pożera. A wybór jest spory zobacz -> http://www.lg.com/pl/pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy Amicę TAwe i jak na razie jest całkiem spoko. Baliśmy się troche czy nie będzie głośna, ale w praktyce okazało się że nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tym forum jest kilka może kilkanaście osób, więc moim zdaniem opinie na temat tego jaką pralkę wybrać nie są zbyt wiarygodne. Po awarii mojej pralki zadzwoniłam po serwis naprawiający pralki i zapytałam pana, który przyjechał z http://www.technikan.pl/naprawa-agd-warszawa.html jakie pralki najczęściej naprawia, starałam się uśrednić dane i wybrać pralkę, która najbardziej mi odpowiadała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetną pralką o klasie energetycznej A+++ jest AMica EMAWP8123. Poza tym ma wymienne łożyska bębna, ten lepszejszy silnik. Na prawdę fajna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuuuuuutek
Najlepsza pralka to pralka mojej mamy - nic nie muszę robić. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaKowal
Polecam pani przeczytać książkę "Paradoks wyboru" to może dopiero wtedy pani zrozumie co "gość" miał na myśli, a po za tym polecam także nauczyć się pisać proste zdania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na avans.pl mają świetną witrynę sklepową. Bardzo przejrzyście zrobiona, wszystko w kategoriach, łatwo się szuka, a informacje które są najważniejsze są na pierwszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy dwójce dzieci polecam Ci panasonica, sama mam ją już od 4 lat ( tyle ma starsze dziecko) i ani jednego problemu, ani raz nie była w serwisie. Wszystko dopiera. Nawet buraczki z białych bluzeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że o tym informujesz, ale w każdym wątku? To już trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mogę polecić avans.pl dla osób z różnymi preferencjami, są super mają dużo rzeczy i moim zdaniem bardzo dobrze, intuicyjnie zrobioną stronę internetową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu sklep nie ma większego znaczena. liczy sie producent i to co oferuje. np Amica ma w zdecydowanej większości pralek wymienne łożyska co jest mega dużym ułatwieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pralka ostatnio zaczęła coś szwankować, ale jak na razie naprawiona jest i działa. W kwietniu wybieram się do Nadarzyna na targi elektroniki może tam jakąś nową znajdę to bez zastanowienia wymienię tą starą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×