Skocz do zawarto┼Ťci
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki, kt├│re zawieraj─ů...
Szukaj wynik├│w w...

Polecane posty

Hej, hej ­čśä┬áNie zasypa┼éo, ale troch─Ö brak┼éo czasu. Wczoraj posz┼éam po 13 na dzia┼ék─Ö, ma┼é┼╝onek mia┼é przyj┼Ť─ç ok 14. Przyszed┼é po 15 i tylko zd─ů┼╝yli┼Ťmy odgarn─ů─ç ┼Ťnieg pod ognisko i musia┼é jecha─ç┬á z powrotem. Tak wi─Öc kie┼ébask─Ö upiek┼éam w domu. Ale pogoda by┼éa super, s┼éonecznie i wr─Öcz ciep┼éo w s┼éoneczku. Ale w sumie to si─Ö ucieszy┼éam, ┼╝e idziemy do domu, bo jednak zmarz┼éam okrutnie. Dzi┼Ť dzie┼ä gospodarczy, pod┼éogi pomyte, pranie zrobione, obiad ugotowany. Mia┼éam sobie po─çwiczy─ç to ma┼é┼╝onek wcze┼Ťniej wr├│ci┼é, ale mi si─Ö upiek┼éo ­čśŤ┬áU nas te┼╝ ci─ůgle akcje dla dzieci i zbi├│rki, ech, a┼╝ wstyd, ┼╝e ludzie musz─ů ┼╝ebra─ç o pieni─ůdze na leczenie. W g┼éowie si─Ö nie mie┼Ťci.

Emmi, dzi┼Ť wysia┼éam papryczki ostre i kilka bak┼éa┼╝an├│w. Tak wi─Öc przemy┼Ťl swoje wysiewy, bo to ju┼╝ czas nadszed┼é. Masz jeszcze kilka dni na wahanie. A na pocz─ůtku marca b─Ödziemy sia┼éy por┬ái seler.┬á Poczy┼ä zakupy.

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

Hejka ­čÖé

Ooo! Amitka, dobrze, ┼╝e jeste┼Ť. Ja w sprawie bak┼éa┼╝an├│w ­čÖé Jutro mam w planach zakup ich nasion. Chc─Ö kupi─ç ziemi─Ö ,,do warzyw", mam nadziej─Ö, ┼╝e dobra b─Ödzie. Mam swoje nasiona papryki ostrej i s┼éodkiej i ciekawa jestem czy wzejd─ů. Ale... jestem zdecydowana na eksperyment z bak┼éa┼╝anami pomimo informacji m─Ö┼╝a, ┼╝e pr├│bowa┼é kiedy┼Ť tak i mu nie wysz┼éy. Poogl─ůda┼éam troch─Ö na yt o ich uprawie. Ty je formu┼éujesz? W ka┼╝dym razie m─ů┼╝ powiedzia┼é, ┼╝e mu nie uros┼éy. Kupi┼é na pewno gotow─ů sadzonk─Ö. Mo┼╝e b─Ödziesz mog┼éa mi co┼Ť dodatkowo podpowiedzie─ç. I nie wiem gdzie je uprawia─ç - w ziemi czy w doniczce? Oczywi┼Ťcie startuj─ů w ma┼éych doniczkach. Ciekawa jestem uprawy z nasion por├│w. U nas takie mizerne. Wiem od Montiego, ┼╝e jak por ju┼╝ wykie┼ékuje to trzeba go potem g┼é─Öboko posadzi─ç, tyle co czubek odstaje z ziemi bo ile w ziemi tyle b─Ödzie tego jasnego. Nie wiem czy nie zbyt chaotycznie pisz─Ö ale dopiero powracam z ko┼éowrotka w jakim by┼éam.

Ja┼Ťminko ­čÖé jeste┼Ť cudown─ů osob─ů, aby uda┼éo si─Ö zebra─ç jak najwi─Öcej pieni─ůch├│w. To zdanie z mobilizacj─ů sprz─ůtania w kuchni to by mi si─Ö przyda┼éo... yyyy... tyle o ile co┼Ť tam robi┼éam i... nie jest ┼║le ale mog┼éoby by─ç lepiej. Praca umys┼éowa ogromnie mnie rozleniwia. A jeszcze jaki┼Ť czas temu do perfekcji mia┼éam opanowane aby umys┼éow─ů miesza─ç z fizyczn─ů. Staro┼Ť─ç? No nie wierz─Ö ­čśŤ

O uprawie ziemniak├│w piszecie? Nie uda┼éo nam si─Ö przygotowa─ç poletka na ,,drugim polu" jesieni─ů. Wiosn─ů pewnie te┼╝ si─Ö nie uda. Ale mo┼╝e uda si─Ö postawi─ç jak─ů┼Ť drug─ů podwy┼╝szon─ů rabat─Ö i tam posadzimy?

Annorl ­čśś zdrowia ┼╝ycz─Ö.

Gdzie moja herbata? Wpad┼éam st─Öskniona za Wami ale zupe┼énie nie mog─Ö sie przeorganizowa─ç :classic_smile: Serce ju┼╝ na Zagrodzie ale g┼éowa dopiero za zakr─Ötem ­čśŤ

Udost─Öpnij ten post

Nowy tydzien i nowe postanowienia- dieta i wprowadzamy ruch. Zapisuj─Ö co jem┬á ,licz─Ö kalorie a po obiedzie wybralismy si─Ö na spacer. 40 minut┬á ┬áwok├│┼é zamarzni─Ötego i osniezonego jeziora.Jutro b─Ödzie 10 minut dluzej.Noga wprawdzie boli ale musz─Ö ,bo za chwil─Ö zardzewiej─Ö.┬á Zamiast poobiednej drzemki┬á -spacer.Pogoda pi─Ökna.W s┼éo┼äcu┬á nawet nie czuc mrozu.U nas te na okr─ůg┼éo zbiorki i akcje charytatywne.Mamy miejsk─ů stron─Ö na fb z ogloszeniami.Wystarczy oglosic ,┼╝e cos si─Ö oddaje za darmo czy za symboliczn─ů czekaolad─Ö i zawsze s─ů ch─Ötni.Wczoraj przywiozlam od wnuczki trzy wory zabawek z mysla,┼╝e wlasnie je oddam┬á bo z okazji urdzin by┼éa znowu ┬ádostawa nowych.Mi┼éego tygodnia.­čśŐ

Udost─Öpnij ten post

Emmi, z bak┼éa┼╝anami debiutuj─Ö, tyle wiem co wyczyta┼éam. Wi─Öc pierwsze to s─ů bardzo ┼╝ar┼éoczne. I bardzo ciep┼éolubne, mo┼╝e tw├│j taras im b─Ödzie odpowiada┼é? B─Öd─Ö go uprawia┼éa w donicy, podobno wystarczy taka 7-10 l. Nie wiem czy je b─Öd─Ö formowa┼éa, bo tylko pomidory staram si─Ö trzyma─ç w ryzach, papryki to ju┼╝ free style┬á­čśä┬áPapryki to w donicach, pierwszy raz b─Öd─Ö mia┼éa te┼╝ s┼éodkie, a┼╝ sama jestem ciekawa co mi wyjdzie. Na razie trzeba czeka─ç na wschody ­čśä┬áZesz┼éoroczne sukcesy zach─Öci┼éy mnie do produkcji rozsady. Moje pory i selerki┬á nadrobi┼éy w gruncie a rozsady kobieta mia┼éa gorszej jako┼Ťci ni┼╝ ja. Fakt, kumpel mi kupi┼é 10 sztuk seler├│w w ogrodnictwie i te by┼éy mocniejsze, ale na koniec wszystkie si─Ö wyr├│wna┼éy. Mam nadziej─Ö, ┼╝e uda mi si─Ö wyczyn powt├│rzy─ç ­čśŤ┬áJa siej─Ö do pod┼éo┼╝a do wysiewu a potem pikuj─Ö do ziemi do warzyw, pod┼éo┼╝e ma mniejsz─ů tendencj─Ö do ple┼Ťnienia. Mam fajne opakowania po sushi, z pokrywkami, idealne na mini szklarenki, cho─ç p┼éytkie.┬á

• Thanks 1

Udost─Öpnij ten post

Acha ­čÖé Ja wysiewam do doniczek od razu. Jako┼Ť tak nie do ko┼äca wychodzi mi potem to rozdzielanie/rozsadzanie siewek :classic_unsure:. Kiedy┼Ť dosta┼éam od s─ůsiadki ca┼é─ů szerok─ů doniczk─Ö z wykie┼ékowanymi na g─Östo aksamitkami i my┼Ťla┼éam, ┼╝e co┼Ť mnie trafi ­čśŤ

Joelo ­čÖé bardzo dobry pomys┼é. Ostatnio trafiam na ciekawe programy pod k─ůtem albo przed┼éu┼╝ania witalno┼Ťci i zdrowotno┼Ťci organizmu albo wr─Öcz wyd┼éu┼╝ania ┼╝ycia i tam przede wszystkim ruch, gimnastyka, minimum 30 minut spaceru w tygodniu.

Jedzenie du┼╝o zieleniny i pomidor├│w. Nie wiem dlaczego, nikt nie wspomina o wysypianiu si─Ö i odpowiedniej ilo┼Ťci snu? Dzisiaj ogl─ůda┼éam program na temat d┼éugowieczno┼Ťci i tam Japonka 101 lat codziennie ─çwiczy po kilka minut gdy tylko wstanie. Ma du┼╝o ruchu. Musz─Ö powr├│ci─ç do moich wieczornych spacer├│w bo (oczywi┼Ťcie) du┼╝o lepiej mi si─Ö po nich spa┼éo. Dzisiaj nie wy┼Ťciubi┼éam nosa z mur├│w nawet na sekund─Ö, wczoraj nie pami─Ötam...Mo┼╝e dobrze, ┼╝e jednak mam taki du┼╝y dom to chocia┼╝ w nim lataj─ůc mam ten wymagany dzienny ruch ­čśŤ

Amitka ­čÖé poszukam ziemi do wysiew├│w. Kt├│rego┼Ť roku kupili┼Ťmy z dwie papryki ostre i tak by┼éy plenne, ┼╝e nie wiedzieli┼Ťmy co robi─ç z owocami, do tego diabelsko ostre.

Udost─Öpnij ten post

Ja wysuszy┼éam i zmieli┼éam papryczki. Pachnie taki paprykowy proszek ob┼é─Ödnie, ale na przysz┼éo┼Ť─ç b─Öd─Ö to robi┼éa w r─Ökawiczkach i przy┼ébicy ­čśŤ┬áWysia┼éam jalapeno czerwone, cayenne, serrano i habanero: ┼╝├│┼éte, czekoladowe, pomara┼äczowe i czerwone. Mam s┼éodkie Mini Bell: czekoladowe, czerwone, pomara┼äczowe i ┼╝├│┼éte. Mam nadziej─Ö na fajny efekt kolorystyczny. Przy wysiewaniu staram si─Ö tak u┼éo┼╝y─ç nasionka ┼╝eby ros┼éy osobno, wygodnie do pikowania. Nie dotyczy seler├│w i por├│w, tam to jeden g─ůszcz ­čśä┬áAle np pomidory lubi─ů o dobrze reaguj─ů na pikowanie.┬á

Oj, ja te┼╝ troch─Ö dzi┼Ť po─çwiczy┼éam, brakuje mi ruchu, przed pandemi─ů i problemami z barkiem chodzi┼éam 3 razy w tygodniu na trening a poza treningiem codziennie 10 tysi─Öcy krok├│w. Troch─Ö kr─Öc─Ö hula hopem z nadziej─ů, ┼╝e zobacz─Ö wci─Öcie w talii ­čśť┬áDiet─Ö mam ju┼╝ od tygodnia, rozpisan─ů kiedy┼Ť przez dietetyka, a w notatkach, ┼╝e wa┼╝y┼éam wtedy 65 kilo. Z czego ja si─Ö wtedy chcia┼éam odchudza─ç??? Ale efekt├│w nie widz─Ö, co mnie demotywuje. No zobaczymy co wyjdzie.

Udost─Öpnij ten post

hej, sniegu nie przyby┼éo,┬á s┼éoneczko ┼éadnie ┼Ťwieci. chodz─Ö po slonecznej stronie ulicy. Uciekam od cienia.┬á

Mamy szcz─Ö┼Ťcie ┼╝e dom ma trzy du┼╝e okna od po┼éudniowego zachodu, tak mi si─Ö zdaje. Wi─Öc s┼éo┼äce ┼Ťwieci i widac jaki kurz na pod┼éodze.┬á

Moja dzielnica le┼╝y w kotlinie w┼Ťr├│d las├│w i wzg├│rz. I jest sporo dom├│w kt├│re maj─ů bardzo ma┼éo s┼éo┼äca, a o tej porze roku niekt├│re zupe┼énie nie maj─ů dostepu do promieni slonecznych, bo s─ů ustawione oknami do zachodu a zdrugiej strony┬á stary las podchodz─ůcy pod domy. . Przekichane po prostu. Depresja . A┬ám├│wi si─Ö cz─Östo ┼╝e pi─Öknie domy po┼éozone┬á┬á,┬áprawie w lesie. Kto tak nie mieszka to nie ma poj─Öcia. Las przy domu to niekoniecznie zaleta. B─Ödzie coraz wi─Ökszy i coraz wi─Ökszy daje cie┼ä.┬á

Jeszcze nie wysiewam, bo do pojemników tylko pomidory, reszta do ogródka.Za wczesnie. Tak myslę , bo sadzonki będa wybujałe i cienkie. 

Udost─Öpnij ten post

Cze┼Ť─ç dziewczyny. Czas w┼éa┼Ťnie pomy┼Ťle─ç o nasionach ­čśé tylko w ogrodzie oko┼éo 70 cm ┼Ťniegu i chyba nie dokopie si─Ö do ogrodu nawet a ju┼╝ nie m├│wi─ůc o ziemi. Zauwa┼╝y┼éam jedno przynajmniej w moim przypadku, ┼╝e pomidory najlepiej mi rosn─ů ale w ziemi z ogrodu gdzie docelowo b─Öd─ů. Czyli rozsady robi─Ö ze swojej ogrodowej. Potem ka┼╝dy jeden flans czy du┼╝y czy ma┼éy i tak r├│wna si─Ö i owocuje identycznie. Co do papryki to nie mam r─Öki. Nic mi nie ro┼Ťnie. Kupuj─Ö w sezonie z 10 kg a nawet 15 i kroj─Ö zamra┼╝am. Jeszcze mam jeden woreczek do farsz├│w. Por w ko┼äcu chcia┼éabym mie─ç sw├│j a nie kupowa─ç rozsady gotowe. Drogie to a ja chc─Ö mie─ç du┼╝o tego. Spr├│buj─Ö, tylko nadal nie wiem jak dobior─Ö si─Ö do ziemi ­čśé ­čśé ­čśé┬á

Wczoraj mia┼éam straszny dzie┼ä tak prywatnie.... Dzi┼Ť z nowymi si┼éami i my┼Ťlami zabieram si─Ö za robot─Ö. Ostatki to usmaze p─ůczki ­čśť bigos ugotuj─Ö. Jutro post.┬á

Dnie mijaj─ů niczym z bicza strzeli┼é. Ka┼╝dy podobny do poprzedniego.┬á

Joela, u nas to nazywa si─Ö spotted Sok├│┼éka i ja r├│wnie┼╝ za kaw─Ö czy za darmo oddaj─Ö rzeczy kt├│re ju┼╝ nam nie przydadz─ů si─Ö. Jesieni─ů warzywa sprzedawa┼éam lub za kaw─Ö oddawa┼éam. Ludzie jednak czasami dziwni s─ů ­čĄŽ­čĆ┐chcesz odda─ç co┼Ť za darmo to jeszcze najlepiej pod drzwi im przywie┼║─ç ­čÖł nie mam prawka i w takie uk┼éady nie wchodz─Ö. Ale zazwyczaj trafiam na fajnych ludzi i z kilkoma przyja┼║nie si─Ö do dzi┼Ť poprzez w┼éa┼Ťnie takie zapoznanie. Oni co┼Ť ode mnie brali lub kupowali a potem czy to w mie┼Ťcie "cze┼Ť─ç "czy na messenger znajomo┼Ťci trwaj─ů.┬á

Ô×í´ŞĆ Dobija mnie czasami to zadupie daleko od miasta, cz┼éowiek zdzicza┼é. A czasami jest mi wszystko jedno bo zaj─Ö─ç masa w sezonie i nie ma kiedy duma─ç o losie....┬á

Ô×í´ŞĆ ┼╗ycz─Ö mi┼éego dnia ÔŁĄ´ŞĆ id─Ö do roboty.┬á

Udost─Öpnij ten post

Dzie┼ä dobry mimo pogody pochmurnej. Popaduje ┼Ťnieg, minus 2,5*C. Podobno juz w niedziel─Ö ma nadej┼Ť─ç ciep┼ée powietrze znad Niemiec, zobaczymy. acz wol─Ö tak─ů aur─Ö ni┼╝ roztopy.┬á

Jak wysiewam na dzia┼éce kwiaty to albo w kompo┼Ťcie albo w ziemi z dzia┼éki. Ale jak w domu to bli┼╝ej mi przynie┼Ť─ç ze sklepu ni┼╝ z dzia┼éki ­čśä┬áJa┼Ťminowa, spr├│buj pora, najwy┼╝ej stracisz torebk─Ö nasion za par─Ö z┼éotych i chwile czasu na wysiew. Jak mi si─Ö uda┼éo, to ka┼╝demu si─Ö uda. Chyba spr├│buj─Ö w tym roku posia─ç cebulk─Ö, bo mam nasiona cho─ç i dymki trzy opakowania. ale cebuli u┼╝ywamy sporo to si─Ö zje. Mam nasionka sa┼éat takich fiku┼Ťnych, ale to sia─ç b─Öd─Ö ju┼╝ na dzia┼éce, bo w domu dla sa┼éaty za ciep┼éo.┬á

Na razie, lec─Ö popracowa─ç ­čśŤ┬á

Udost─Öpnij ten post

Dzie┼ä dobry ­čî×

U mnie pi─Ökna, s┼éoneczna pogoda, ach!!┬á Mi┼éego dnia ┼╝ycz─Ö ­čśś

Udost─Öpnij ten post

Dzień dobry, Dzisiaj piszę wczesnie, . Płaciłam rachunki więc musiałam właczyc komputer. 

Korzystam s tego wcze┼Ťniejszego czasu ┼╝eby cos napisa─ç.┬á

Siedz─Ö w domu, nudz─Ö si─Ö. sprzatania jak zwykle sporo, Zastanawiam sie zawsze dlaczego nasza rodzina tak ba┼éagani?Dom wymaga ci─ůg┼éego sprzatania.┬á

Planuje na wiosnę pozbyć się wielu gratów, będzie łatwiej sprzatać. Szczegolnie kuchnia. 

zn├│w pada ┼Ťnieg, ci─Ö┼╝ka ta zima. Do tego ta pandemia i coraz bardziej z┼ée wie┼Ťci na temat zachorowa┼ä.┬á

Jeszcze nie siej─Ö, Pomidory dopiero w marcu, .

Tyle na razie, zostawiam w┼éaczony komp. to mo┼╝e co┼Ť mi wpadnie do g┼éowy ┼╝eby pisa─ç. Trzymajcie si─Ö .

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Witaj Herbatko kochana ­čśś

U mnie sypie drobniutki ┼Ťnieg... Pociesz─Ö Ci─Ö, m├│j dom te┼╝ ,,wymaga ci─ůg┼éego sprz─ůtania"┬á ale ja wiem dlaczego, Pewnego dnia o┼Ťwieci┼é mnie w tym wzgl─Ödzie m├│j m─ů┼╝ - bo jestem zbyt wymagaj─ůca i mam zbyt du┼╝e oczekiwania ­čśé . Mo┼╝e droga moja przyjaci├│┼éko masz tak samo? :classic_biggrin: .

Amitko... to tak dla ┼Ťmiechu ze z┼éo┼Ťliwego losu albo mojej nieporadno┼Ťci ­čśŤ Napisa┼éa┼Ť...

Dnia 16.02.2021 o 08:56, Amita napisał:

Ja┼Ťminowa, spr├│buj pora, najwy┼╝ej stracisz torebk─Ö nasion za par─Ö z┼éotych i chwile czasu na wysiew. Jak mi si─Ö uda┼éo, to ka┼╝demu si─Ö uda.

Ja od wczoraj nie mam kiedy wysia─ç tych kilka nasionek ­čĄ¬ . Dosta┼éam ziemi─Ö do siewu, kurcze, spodziewa┼éam si─Ö, ┼╝e b─Öd─Ö musia┼éa objecha─ç kilka sklep├│w aby j─ů trafi─ç a ona w piramidzie prawie pod sufit zaraz przy nasionach ­čĄú . Jak ja si─Ö uchowa┼éam do tej pory, ┼╝e ja nie wiedzia┼éam, ┼╝e jest taka ziemia? Monti zawsze robi swoj─ů mieszank─Ö... i tak jako┼Ť...

Czekam a┼╝ ziemniaki zrobi─ů si─Ö troch─Ö mi─Ökkie i zabieram si─Ö za p┼éaty mintaja w panierce. Takie ma┼ée okienko na oddech przy kompie.

Kupi┼éam nasiona bak┼éa┼╝ana mimo, ┼╝e m─ů┼╝ mocno pow─ůtpiewa w sukces jakikolwiek uprawy. Wzi─Ö┼éam ju┼╝ pora (winner) - ciekawa jestem jego uprawy. U Montiego by┼éo tak prosto ­čśŤ

Rzodkiewk─Ö (warta) ale ich jeszcze b─Ödzie, bo ja kocham to warzywo. I zamierzam je kisi─ç.

Skusiłam się znów na bób (white windsor)

Dyni─Ö olbrzymi─ů (big max)

I aż 5 nasion fasoli w tym ta fioletowa (blauhilde), a reszta żółte różne.

Nazwy napisa┼éam dla siebie jak opakowania wyrzuc─Ö, ale planuj─Ö jeszcze zrobi─ç foto na gar aby mie─ç te nazwy. A n├│┼╝, kt├│ra┼Ť z odmian nas zachwyci?

Najpierw obiad, potem praca... no mo┼╝e uda mi si─Ö wysia─ç...

obiad...

Udost─Öpnij ten post

Hejo ­čÖő ja od rana mia┼éam wene na mycie pod┼é├│g, pranie, obiad.... Zrobi┼éam osypke zwierz─Ötom, syn nabierze kukurydzy bo mnie co┼Ť boli w dole, musia┼éam wzi─ů─ç leki przeciw b├│lowe... S┼éucham ┼╝e ostatnie wirowanie w┼éa┼Ťnie ucich┼éo, powiesz─Ö pranie i do 16 sam se luz. Potem kolacj─Ö ogarn─Ö.┬á

Ô×í´ŞĆ Herbatko, ile bym nie sprz─ůta┼éa i tak fizycznie nie jestem w stanie wszystkiego ogarn─ů─ç, to i tak nie b─Öd─Ö zadowolona. Za du┼╝o pokoi, za du┼╝o os├│b przemieszcza si─Ö ­čśü. Nauczy┼éam si─Ö zamyka─ç oczy, jak nie dzi┼Ť to jutro... Albo pojutrze. Upiek┼éam jeszcze 3 chleby w mi─Ödzy czasie. Dobra id─Ö pole┼╝─Ö bo czuje si─Ö jako┼Ť trzepni─Öta. Pozdrawiam ­čĺĽ┬á

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Aniu, ja wczoraj te┼╝ piek┼éam chlebek. Na skr├│ty. Czyli pszenny z dro┼╝d┼╝ami instant, plus troch─Ö m─ůki ┼╝ytniej i doda┼éam ┼éyzk─Ö zakwasu, ot tak sobie bardziej na smak. Fajny chlebek, zakwas pozytywnie doda┼é smaku.┬á

U mnie kolacj─Ö od lat ka┼╝dy sam ogarnia. Wi─Öc nie mam roboty wieczorem.

Ale jednak fajnie zj─Ö┼Ťc razem wieczorny posi┼éek. chocia┼╝ to te┼╝ pracoch┼éonne.┬á

Emmi , to troch─Ö prawda z tym wysokim wymaganiem, Jak sprzatam kuchni─Ö to bardzo cz─Östo sprz─ůtanie jest gruntowne, czyli ka┼╝da rzecz do szafki albo na p├│┼ék─Ö na swoje miejsce. Nic mi nie le┼╝y . A inni to tylko zmyj─ů naczynia troch─Ö obetr─ů i koniec sprzatania.┬á

Nie potrafię pracować w kuchni kiedy blat jest czyms zastawiony. Zawsze mam za mało miejsca. U mnie na blacie do pracy musi stac tylko solniczka i chlebak z boku. Chociaz tez nie zawsze dopilnuję, ale jak sprzatam to blat jest pusty. Gotowy do pracy. Wszystki przyprawy i du.....rele na półce wyżej. 

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Napisano (edytowany)

Witam ­čśś┬á

Bo┼╝e... Nie wiem kiedy. A ju┼╝ dzisiaj ┼Ťroda. Jestem padni─Öta jak bym ┼╝e 3 tony w─Ögla przywali┼éa. W ┼Ťrod─Ö ca┼éy dzie┼ä jazdy. W domu by┼éam dos┼éownie na chwil─Ö. Wczoraj co┼Ť dom ogarn─Ö┼éam. Dzisiaj od samego rana po lekarzach z dzie─çmi. Jak wyjechali┼Ťmy o 7 rano. Tak na dobre wr├│cili┼Ťmy po 15. Dzieci si─Ö w aucie zdrzemnely. A ja pad┼éam na kanapie i nie wiem kiedy zasn─Ö┼éam. W takich chwilach ciesz─Ö si─Ö ┼╝e moje dzieci potrafi─ů si─Ö ju┼╝ tak super same bawi─ç. I nie wo┼éaj─ů mnie ci─ůgle. G┼éo┼Ťno jak to dzieci. Ale naprawd─Ö pad┼éam.┬á

Z m─Ö┼╝em ci─ůgle si─Ö zastanawiamy jak to jest. Dzieci si─Ö obudz─ů i od razu s─ů gotowe do dzia┼éania. A my? Musimy spokojnie si─Ö obudzi─ç. Wypi─ç kaw─Ö na rozruch... Chyba si─Ö starzejemy ­čśé

Amita... Już siejesz? Muszę kupić ziemię do warzyw.  Kupiłam paczke nasion kolorowej słodkiej papryki. Więcej nie będę siała. 

Ledwo ┼╝yje. A musz─Ö z siebie wykrzesa─ç dzisiaj do┼Ť─ç si┼éy aby posprz─ůta─ç spizarke. Odk┼éadam to od kilku dni. Ale ju┼╝ nie mog─Ö ani dnia od┼éo┼╝y─ç. Bo wczoraj zrobi┼éam zakupy i tylko wpakowa┼éam torby do spi┼╝arni. Nawet nie wypakowywalam.┬á

U nas znowu pada. wczoraj by┼éo takie pi─Ökne s┼éoneczko. ┼╗e ju┼╝ mieli┼Ťmy nadziej─Ö na odwil┼╝. a tu nie. ┼Ünieg gruby i paskudny. Ciekawe czy jutro dojedziemy do przedszkola.┬á

Edytowano przez annorl1
  • Like 1

Udost─Öpnij ten post

Hej ­čśä

Dzi┼Ť by┼éo s┼éonecznie i nawet 6 * C na plusie. Wszystko si─Ö topi na pot─Ög─Ö, ┼Ťnieg spada z dachu, dobrze, ┼╝e ju┼╝ ma┼éo zosta┼éo.┬á

Anno, siej─Ö tylko papryki i bak┼éa┼╝any na razie. mog─ů d┼éugo wschodzi─ç to potem mo┼╝e im brakowa─ç czasu na dojrzenie.┬á

Emmi, pory winner to mo┼╝esz zostawi─ç na zim─Ö w ziemi i wykopywa─ç w miar─Ö potrzeb. Chyba, ┼╝e ci jakie┼Ť gryzonie zjedz─ů, ale jak nie masz nornic to spoko. Moje bak┼éa┼╝any i papryczki siedz─ů pod przykryciem i codziennie zraszam ziemi─Ö. Zraszanie jest lepsze od wlania wody, bo mo┼╝na zrobi─ç sobie ba┼éagan jak pop┼éyn─ů. ja mam w jednej kuwetce kilka odmian to musz─ů siedzie─ç w jednym miejscu. Uda nam si─Ö, bo dlaczego nie?

Jeju, z tym sprz─ůtaniem to ju┼╝ sza┼éu idzie dosta─ç. 3 doros┼ée osoby w mieszkaniu a pod┼éogi zawsze jakby stado ┼Ťwi┼ä przesz┼éo po b┼éotnej k─ůpieli. I pe┼éno "kot├│w" na pod┼éodze, mimo, ┼╝e odkurzam prawie co drugi dzie┼ä. O p┼éycie indukcyjnej nie wspomn─Ö, bo po prostu ci─ůgle j─ů czyszcz─Ö. I ci─ůgle jest popryskana, upalcowana i brudna. Tak samo jak szafki, nie wiem co to za trudno┼Ť─ç otworzy─ç szafk─Ö trzymaj─ůc za uchwyt?┬á

• Thanks 1

Udost─Öpnij ten post

Emmi- znajomy ogrodnik┬ápokazal mi jak sadzi pory. Flance umieszcza w g┼é─Öbokim rowku ,ktory w miar─Ö wrostu rosliny przysypuje ziemi─ů az do utworzenia kopca.Dzieki temu biale cz─Ö┼Ťci s─ů wyj─ůtkowo d┼éugie.U nas dzis chlapa i temperatura plusowa.Moja mama dostala drug─ů dawk─Ö szczepionki.Szybko,terminowo i bez kolejki w przychodni.To chyba plus malej miejscowosci. Piszecie o porz─ůdkach i sprz─ůtaniu.Mam wielki dom i jestesmy sami z m─Ö┼╝em wi─Öc raczej jest czysto(m─ů┼╝ wy─çwiczony­čśü)┼éZawsze musz─Ö mie─ç b┼éysk w toalecie dla go┼Ťci i kuchni.Kuchni─Ö sprzatam na bie┼╝─ůco i nawet przy najwi─Ökszym gotowaniu chowam┬á co ju┼╝ jest zb─Ödne.Mam tez zwyczaj ,┼╝e zawsze "przy okazji" sprz─ůtn─Ö jedn─ů szuflad─Ö czy p├│┼ék─Ö.Wczoraj np.sma┼╝y┼éam racuchy z jab┼ékami i pilnuj─ůc ich sprzatn─Ö┼éam szuflad─Ö z przyborami kuchennymi i drug─ů ze sztu─çcami.D┼éugo uczylam rodzin─Ö odk┼éadania rzeczy na swoje miejsca(-to zawsze generuje najwi─Ökszy ba┼éagan) -tylko wnuki s─ů niereformowalne...Gorzej z prasowaniem ,choc staram si─Ö ,┼╝eby sterta nie byla du┼╝a.Mam w jednym z pokoi rozlozon─ů desk─Ö i telewizor tylko ch─Öci brak.Jutro wybieramy si─Ö na rekonesans po salonach z ┼éazienkami. Musimy w koncy zabrac si─Ö za remont .Zapowiada si─Ö du┼╝y -z wyburzaniem ┼Ťciany.Jak─ů┼Ť wizj─Ö mam ale raczej wespr─Ö si─Ö projektantem.Tak zrobilam remontuj─ůc kuchni─Ö i to by┼éa doskonala decyzja.Spojrzenie ┼Ťwie┼╝ym okiem cz─Östo przynosi genialne rozwi─ůzania.Mi┼éego popo┼éudnia

• Thanks 1

Udost─Öpnij ten post

A selery odwrotnie, w miar─Ö wzrostu odkopujemy je i staramy si─Ö obcina─ç boczne korzenie. Ja pory wsadzam w zrobione dziury, wtedy ka┼╝d─ů ro┼Ťlink─Ö w dziur─Ö, zasypuje do rozga┼é─Özienia. Fakt, sekretem bia┼éej cz─Ö┼Ťci jest g┼é─Öbokie sadzenie. Troch─Ö te┼╝ zale┼╝y od odmiany, zimowe maj─ů kr├│tsze ┼éodygi.┬á

Nasionka nie s─ů jakie┼Ť drogie, zawsze warto spr├│bowa─ç. Za kt├│rym┼Ť razem wyjdzie, a jeszcze jest czas na kupienie rozsad. Pory i selery wysiej─Ö pod koniec lutego. Seler do kie┼ékowania potrzebuje ┼Ťwiat┼éa, wi─Öc siejemy na powierzchni─Ö i lekko dociskamy nasionka. Przykrywam nasionka do kie┼ékowania foli─ů, jak wykie┼ékuj─ů ┼Ťci─ůgam, ┼╝eby nie zaple┼Ťnia┼éy.┬á

Teraz pada deszcz, ┼Ťnieg na dachu stopnia┼é, ale je┼Ťli z┼éapie mr├│z to zrobi─ů si─Ö sople. Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie.┬á

Udost─Öpnij ten post

Jej, Dziewczyny gdzie Wy mieszkacie ┼╝e u Was s┼éo┼äce, deszcz i roztopy z dachu? Czy aby na pewno w Polsce? ­čśë┬á

Joela, wszystkiego dobrego dla wnuczki ­čśś

Amita, masz rację. Nasiona to kilka złotych. Więc wiele się nie traci. A można zyskać. 

A widzisz. To ju┼╝ wiem czemu selery mi nigdy nie uros┼éy ­čśé bo ja zawsze je pod ziemi─Ö zakopywalam ­čśé

Udost─Öpnij ten post

Minus 20 ­čÖł w┼éa┼Ťnie m─ů┼╝ mi powiedzia┼é... Gdzie ja mieszkam ­čśé

Ja nie szkoduje kasy na nasiona tylko boj─Ö si─Ö ┼╝e nie b─Öd─Ö umia┼éa ich posia─ç i wyprowadzi─ç w flanse..... B─Öd─ůc w mie┼Ťcie specjalnie p├│jd─Ö obluka─ç nasiona.... Dobranoc ÔŁĄ´ŞĆ┬á

Selera nie u┼╝ywam jako┼Ť nie podchodzi mi zapach... Pietruszk─Ö zawsze na─ç u┼╝ywa┼éam, w ubieg┼éym roku pierwszy raz posia┼éam dla korzenia to ma┼ée by┼éy ­čśé

Udost─Öpnij ten post

Selera uzywam tylko do zupy. potem wyjmuj─Ö i wyrzucam. Kiedy┼Ť mia┼éam diet─Ö w kt├│rej by┼é gotowany seler. Nie mog┼éam tego je┼Ť─ç, odruch wymiotny, Ten aromat taki by┼é mocny.┬á

Sadzę tylko kilka sztuk na zieleninę latem, i pora też, bo i tak u mnie nie rosnie. 

Ogl─ůdam┬ána Pintere┼Ťcie pi─Ökne kuchnie,┬á ach jakie cuda.┬á

mo┼╝e cos podobnego uda mi si─Ö urz─ůdzi─ç w mojej.┬á

Nie jest to ┼éatwe bo na wszystko trzeba wy┼éo┼╝y─ç kas─Ö. Na pewno musz─Ö kupic dobrej farby, ┼╝eby odmalowa─ç na inny kolor cz─Ö┼Ť─ç mebelk├│w kt├│re s─ů drewniane- stary d├│┼é od kredensu i sporo drewnianych p├│┼éek.┬á

Ale to wiosn─ů, teraz nie mam jak jechac nawet do sklepu.┬á

Udost─Öpnij ten post

U mnie odwil┼╝ patrz─ůc po kapi─ůcym dachu, co nie zmienia faktu, ┼╝e dzisiejszej nocy ma by─ç -13 stopni C. Bardzo niebezpieczna sytuacja bo mo┼╝e si─Ö zrobi─ç na drodze szklanka. Nie sypie ┼Ťnieg i ┼Ťwieci s┼éo┼äce ­čÖé Mo┼╝na si─Ö pokusi─ç o stwierdzenie, ┼╝e jest pi─Öknie.

Wczoraj, kiedy by┼éo ju┼╝ ciemno sta┼éam w oknie sypialni i patrzy┼éam na stoj─ůce domy s─ůsiad├│w. Biel ┼Ťniegu rozja┼Ťnia┼éa mrok, tak pi─Öknie skrzy┼éy si─Ö p┼éatki ┼Ťniegu. Przypomnia┼é mi si─Ö obrazek zimowy z kilkoma domkami o popr├│szonych bia┼éych dachach po┼Ťr├│d wsz─Ödobylskiej bieli. Pojedyncze ┼Ťwiat┼éa w oknach. I taki w┼éa┼Ťnie obrazek mia┼éam wczoraj. Ba! M├│j dom te┼╝ jest cz─Ö┼Ťci─ů takiego obrazka. Noc oddala i przynajmniej mnie si─Ö wydaje, ┼╝e stoj─ůce przedmioty jak domy s─ů dalej ni┼╝ w rzeczywisto┼Ťci. Tym bardziej wydawa┼éa si─Ö rzadsza infrastruktura na mojej wsi. Wi─Öksza przestrze┼ä, wi─Öksze odludzie ale i ten jaki┼Ť taki ciekawy klimacik, kt├│ry znam z zimowych opowiada┼ä czy bajek. Bardzo ciekawe to by┼éo doznanie.

16 godzin temu, Amita napisał:

Jeju, z tym sprz─ůtaniem to ju┼╝ sza┼éu idzie dosta─ç. 3 doros┼ée osoby w mieszkaniu a pod┼éogi zawsze jakby stado ┼Ťwi┼ä przesz┼éo po b┼éotnej k─ůpieli. I pe┼éno "kot├│w" na pod┼éodze, mimo, ┼╝e odkurzam prawie co drugi dzie┼ä. O p┼éycie indukcyjnej nie wspomn─Ö, bo po prostu ci─ůgle j─ů czyszcz─Ö. I ci─ůgle jest popryskana, upalcowana i brudna. Tak samo jak szafki, nie wiem co to za trudno┼Ť─ç otworzy─ç szafk─Ö trzymaj─ůc za uchwyt?

hahahahahaha... Amitko, powinnam sobie skopiowa─ç i powiesi─ç w kuchni z pocieszaj─ůcym mnie dopiskiem - nie ja jedna tak mam ­čĄú .

Udost─Öpnij ten post

Hej ­čśś

U nas ca┼é─ů noc sypa┼é ci─Ö┼╝ki mokry ┼Ťnieg. Wi─Öc dzieci w domu. Nie powiem, bo zadowolone to one nie s─ů, ┼╝e do przedszkola znowu nie id─ů. Teraz jest 0 stopni. Ale s┼éo┼äca nie ma. Ci─Ö┼╝ka generalnie pogoda.┬á

Emmi, a┼╝ taki mr├│z? No nie pisz nawet, bo moje dzieci mi w domu zwariuj─ů, jak jutro znowu nie pojad─ů do przedszkola. A potem przecie┼╝ weekend.┬á

Herbatko, ja za selerem samym w sobie te┼╝ nie przepadam. Ale zupa selerowa Ewy Wachowicz, czy seler w sa┼éatce, to ju┼╝ lubi─Ö ­čśë┬áA nawet surowy starty do sur├│wki jest jak najbardziej zjadliwy ­čśä

Udost─Öpnij ten post

Napisano (edytowany)

Annorl ­čÖéPrawdopodobnie przez to, ┼╝e nie b─Ödzie w nocy zachmurzenia. Chmury nad naszymi g┼éowami powoduj─ů, ┼╝e jest cieplej. Mo┼╝e uda mi si─Ö wyj┼Ť─ç na p├│┼║no wieczorny spacer po dzia┼éce to zobacz─Ö jak b─Ödzie. Mam gdzie┼Ť w starych przepisach jakie┼Ť kotleciki selerowe? Nie pami─Ötam... jak by┼Ť chcia┼éa to mog─Ö poszuka─ç.

Za selerem te┼╝ nie przepadam, za ostry jest dla mnie smak i zapach, ale tak ja tu swego czasu rozmawia┼éy┼Ťmy o dobroczynno┼Ťci selera to zacz─Ö┼éam go wi─Öcej dodawa─ç do potraw. U nas jest go tak troch─Ö, m─ů┼╝ wysiewa a w zesz┼éym roku to chyba na─ç selerowa przezimowa┼éa i normalnie dalej ros┼éa... chyba tak ­čĄö Jak kogo┼Ť to interesuje to mog─Ö dopyta─ç m─Ö┼╝a. W zesz┼éym roku i marchewka przezimowa┼éa.

Jak o marchewce! M─ů┼╝ lepiej si─Ö zna ode mnie na zio┼éach i jadanych ro┼Ťlinach. Ja nie mam pami─Öci, my┼Ťl─Ö sobie, ┼╝e nawet podr─Öczny zielnik z ususzonymi modelami by┼éoby za ma┼éo dla mnie. Takim podr─Öcznym zielnikiem jest m├│j m─ů┼╝ ­čśŐ. Zalet─ů takiego zielnika jest to, ┼╝e potrafi sam do mnie przyj┼Ť─ç, chodzi─ç za mn─ů i ┼éatwiej go znale┼║─ç jak jest potrzebny ­čĄú

W ka┼╝dym razie m─ů┼╝ z powodzeniem uprawia tzw. dzik─ů marchew, ona jest bia┼éa. Bardzo smaczna. Uprawia j─ů w warzywniku chocia┼╝ prawdopodobnie w procesie ewolucji i nawet mo┼╝e walki o przetrwanie rozsiewa si─Ö sama gdzie jej pasuje.

Uda┼éo mi si─Ö wysia─ç bak┼éa┼╝ana. S┼éowo daj─Ö wyczyn na miano ┼Ťwiatowego zdarzenia. Zaskoczy┼éy mnie te mikroskopijne ziarenka, mniejsze od nasion rzodkiewki. Wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e b─Öd─ů podobne do cukiniowych. Na opakowaniu mam, ┼╝eby wysiewa─ç pod os┼éony w marcu ale ja trzymam si─Ö Ciebie Amitko ­čÖé . Pomy┼Ťla┼éam sobie jednak, ┼╝e jak nie wy┼Ťciubi nic nosa do po┼éowy marca to posiej─Ö jeszcze raz. Ja mam taki mini , p┼éaski, plastikowy wysiewnik? Nie wiem jak to nazwa─ç. Podstawka, do tego kilkana┼Ťcie ma┼éych doniczek do wysoko┼Ťci podstawki i na to taki plastikowy daszek.

Czytam Was i ch─Ötnie do ka┼╝dej bym skrobn─Ö┼éa s┼é├│wko ale ci─Ö┼╝ko wbi─ç si─Ö z pisaniem pomi─Ödzy prac─Ö zdaln─ů i gotowaniem obiadu czy gotowaniem dla zwierzak├│w, obs┼éug─ů dziecka podczas jego nauki zdalnej i jeszcze koty... zdarzenia losowe... wi─Öc jest naprawd─Ö trudno.┬á Ale wszystkie Was serdecznie ┼Ťciskam i ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e r├│wnie┼╝ znajdujecie czas na pisanie ­čÖé

Edytowano przez Emmi

Udost─Öpnij ten post

Dzien dobry . Tak sobie czytam czasem co u Was. Tez mam ogrod lubie prace w nim . Mieszkam na wsi, jestem na emeryturze w co niechce mi sie uwierzyc. Bo serce wciaz mlode......  pozdrawiam milego dnia zycze.

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Witaj Estero, Nasza za┼éozycielka zawsze zaprasza : usi─ůd┼╝ na zydelku i pogadaj z nami. Ostatnio rzadziej pisze wi─Öc w zastepstwie - zapraszamy , chetnie pogwarzymy o gospodarskich sprawach.┬á

Udost─Öpnij ten post

U nas ┼Ťwieci s┼éo┼äce, ja na razie w domu , bo lekko si─Ö przezi─Öbi┼éam , i czekam a┼╝ mi przejdzie. Bo korona tylko czyha .┬á

Ogarniam sprawy przez internet, jeszcze czeka mnie podpis zaufany. Potrzebny mi jest. ale jak z┼éapi─Ö spokojniejsz─ů chwil─Ö. zeby czego┼Ť nie pomylic.┬á

zupa dzisiaj na obiad, ale nie wiem jaka....

Udost─Öpnij ten post

Witajcie, 

Dawno nie pisa┼éam, ale czyta┼éem na bie┼╝─ůco,┬á jako┼Ť tak brakowa┼éo weny do pisania.┬á

Tak piszecie o tych nasionkach i warzywach, ┼╝e oczami wyobra┼║ni widz─Ö te pi─Öknie zieleniejace┬á┬ási─Ö grz─ůdki┬á┬áz warzywami.┬á┬á

Por├│w i selerow nie wysiewam, nasionka nie kosztuj─ů wiele, ale mam za ma┼ée i ma┼éo parapet├│w aby to p├│┼║niej┬á pomie┼Ťci─ç. Wysiewam jedynie kwiaty, kt├│re p├│┼║niej s─ůdz─Ö do doniczkek na balkonie.┬á

Pozdrawiam wszystkie zagrodzianki­čĹęÔÇŹ­čîż.

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Napisano (edytowany)

Hejka ­čÖé

Wybra┼éam si─Ö wczoraj na nocny spacer, chocia┼╝ wcale nie by┼éa p├│┼╝na pora, ale gwiazdy by┼éy, wi─Öc po c├│┼╝ nara┼╝a─ç si─Ö niepotrzebnie na te niskie temperatury jak mo┼╝na wcze┼Ťniej. Przyjemnie by┼éo patrze─ç na nie. Nie by┼éo ich a┼╝ tak du┼╝o jak mog─Ö podziwia─ç latem, ale ,,m├│j" du┼╝y w├│z by┼é, oczywi┼Ťcie w innym miejscu ni┼╝ latem, ale pi─Öknie si─Ö prezentowa┼é.

Ja┼Ťminko ­čÖé tak ja napisa┼éa┼Ť:

Dnia 17.02.2021 o 22:10, Ja┼Ťminowa Kuchnia napisa┼é:

Ja nie szkoduje kasy na nasiona tylko boj─Ö si─Ö ┼╝e nie b─Öd─Ö umia┼éa ich posia─ç i wyprowadzi─ç w flanse..... B─Öd─ůc w mie┼Ťcie specjalnie p├│jd─Ö obluka─ç nasiona.... Dobranoc ÔŁĄ´ŞĆ

to ja w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö czy u mnie jest sens wysiew├│w skoro nie mam czasu na sam wysiew a co dopiero na piel─Ögnacj─Ö? Niby to tylko chwila... ale trzeba mie─ç t─Ö chwil─Ö a przede wszystkim t─Ö systematyczno┼Ť─ç. A u mnie ka┼╝dy dzie┼ä inny, mimo, ┼╝e niby mam stabilizacj─Ö pod postaci─ů pracy zawodowej ­čśŤ Ja nawet nie wyrabiam si─Ö z wysiewaniem do gruntu nasion kwiat├│w jednorocznych. Ale nic to... mo┼╝e w tym roku b─Ödzie z tym lepiej, trzeba by─ç dobrej my┼Ťli ­čÖé

Witaj Estero ­čÖé to bardzo mi┼ée, ┼╝e odwa┼╝y┼éa┼Ť si─Ö do nas napisa─ç i mam nadziej─Ö, ┼╝e jak ju┼╝ prze┼éama┼éa┼Ť pierwsze lody to ju┼╝ b─Ödziesz cz─Ö┼Ťciej z nami rozmawia─ç. Na emeryturze jeste┼Ť? Pi─Ökny czas. Czy masz teraz wi─Öcej czasu, czy jak wi─Ökszo┼Ť─ç m┼éodych emerytek, jeste┼Ť zaskoczona tym, ┼╝e mimo emerytury to masz mn├│stwo zaj─Ö─ç i prac w codzienno┼Ťci?

Lenifo ­čÖé jak si─Ö czujesz? Czy zio┼éa pomog┼éy?

Herbatko ­čÖé planujesz od┼Ťwie┼╝enie kuchni, lub nadanie nowego wygl─ůdu czy planujesz wi─Ökszy remont?

U mnie nadal profesjonalnej kuchni nie ma, albo takiej klasycznej jakie s─ů w domach - segment┬á do kompletu blaty, zabudowane urz─ůdzenia kuchenne i td. Nadal nie spotka┼éam tego mojego kredensu, na kt├│rego dziwaczny mebel biurowy trzyma miejsce ­čśŤ Mam ten sam segmencik z Ikea, kupiony jako prowizoryczne meble na wprowadzenie si─Ö te 13? czy 14 lat temu? Nie pami─Ötam ile tu juz mieszkamy... podobno szcz─Ö┼Ťliwi czasu nie licz─ů ­čśŤ┬á Tak si─Ö przywi─ůza┼éam do niego, ┼╝e trudno mi si─Ö z nim rozsta─ç. Co┼Ť tam do niego dokupi┼éam ale o sp├│jno┼Ťci w kuchni trudno m├│wi─ç. Co kilka lat spogl─ůdam na kuchni─Ö surowym okiem i nawet mam jakie┼Ť tam pomys┼éy ale rozmywa si─Ö to wiosn─ů, latem w og├│le o tym nie my┼Ťl─Ö, jesieni─ů op┼éakuj─Ö koniec lata... tej zimy surowo spojrza┼éam na pod┼éogi... czy mi si─Ö chce czy nie to u nas te┼╝ zbli┼╝aj─ů si─Ö wielkimi krokami jakie┼Ť musowe zmiany... Na pewno przyda┼éo by si─Ö kuchni─Ö pomalowa─ç, ale u mnie na bia┼éo.

15 godzin temu, Thumbelina napisał:

Tak piszecie o tych nasionkach i warzywach, ┼╝e oczami wyobra┼║ni widz─Ö te pi─Öknie zieleniejace┬á┬ási─Ö grz─ůdki┬á┬áz warzywami.┬á

hahahaha, ja te┼╝ zawsze tak widz─Ö... gorzej z rzeczywistym wygl─ůdem.

Mi┼éego dnia ┼╝ycz─Ö ­čÖé

Edytowano przez Emmi

Udost─Öpnij ten post

B─ůd┼║ aktywny! Zaloguj si─Ö lub utw├│rz konto

Tylko zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj si─Ö