Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agamj

Klinika Eskulap Bielsko-Biała

Polecane posty

Gość Misia

Natka, bardzo Ci dziękuję 😊 Trochę mnie uspokoiłaś. Ja po prostu coraz bardziej się stresuję i nie chciałabym narażać dodatkowo siebie i dziecka. 

Gość asia91

Drogie mamy chciałam podzielić się swoją opinią n/t mojego porodu w Eskulapie (cc). Przed porodem sama śledziłam forum i wasze opinie okazały się bardzo pomocne dlatego obiecałam sobie że też napiszę jak już będzie po. Trochę zeszło bo od czasu porodu minęły już ponad 4 miesiące ale maleństwo jest tak absorbujące że ciężko do tego zabrać....

Jeśli o mnie chodzi to jestem bardzo zadowolona z Eskulapa i zdecydowanie polecam! Swój poród wspominam z uśmiechem i już marzę o kolejnym maleństwie. Sama nie mogę w to uwierzyć że wszystko poszło tak gładko bo w ciąży nasłuchałam się strasznych historii jaki to poród jest straszny (szczególnie cc). Ponadto mój próg bólu jest bardzo niski, już samo pobranie krwi jest dla mnie wyzwaniem a tu proszę... cc tam zniosłam rewelacyjnie

Wszystko wygląda dokładnie tak jak jest to opisane na forum - najpierw dokumenty w recepcji oraz wpłata, potem prowadzą do swojej sali gdzie dostaje się kroplówkę i robią ktg, dostaje się ubranie dla siebie i męża. Na samej sali podpinają do wszystkich sprzętów, dają znieczulenie (nic nie czuć, jak ukłucie komara), zakładają cewnik również bezboleśnie. Wszystko dzieje się bardzo szybko, kilka minut i maluszek jest już z nami, jedynie co mnie zaskoczyło to fakt że każdy dotyk i ruch się czuje (oczywiście to nie boli, ale dziwne uczucie), no i to szarpanie żeby maluszka wyjąć. Dzidziusia dostajemy do ucałowania, nas szyją a dziecko "ogarniają" oczywiście pod okiem tatusia. Po cc przewożą do sali (ja miałam akurat całą dla siebie 🙂 ) gdzie mamy czas dla siebie i maluszka-przystawiają do piersi itd.

Znieczulenie zaczęło puszczać dość szybko, stopniowo czułam jak mogę poruszać palcami, potem nogami itd. Przyszła położna, wstałam bez problemu po ok 3,5 godz, nic a nic nie bolało, lekkie kłucie i tyle. Zakręciło się w głowie tylko. Położna poszła ze mną żeby pomóc pod prysznicem, po prysznicu zostałam sama w sali, chodziłam  po sali i zajmowałam się dzidziusiem, sama! Położna bardzo miła i pomocna pani, ale niestety nie  wszystkie takie były. Potem zdjęcie cewnika i do kilku godzin trzeba było oddać mocz. 

Po cc można było dostać herbatę, ale wodę trzeba było mieć swoją. Tabletki przeciwbólowe dostawałam co ok 4-5 godz i to w zupełności wystarczyło, nie poczułam bólu ani razu. Dzieckiem zajmowałam się sama, w razie pytań zwracałam się do położnych, WIĘKSZOŚĆ z nich pomocna, nawet same przychodziły pytać czy wszystko ok. Był też doradca laktacyjny, który bardzo pomógł przy przystawianiu maluszka do piersi. Jeśli chodzi o jedzenie to pierwszy posiłek był następnego dnia( barszcz, na kolację zupa mleczna, śniadanie kromki z serem i dżemem, obiad-kotlet, ziemniaki i kapusta). A niby po cc ma być lekkostrawna dieta...... tutaj byłam zdziwiona! Wyszłam po 48 godzinach, przy wypisie trafiłam na super położna która była też przy pionizacji, sama doradziła jak pielęgnować ranę, gdzie zrobić badanie słuchu maluszka itd. 

Po wyjściu do domu brałam jeszcze przeciwbólowe przez parę dni i tyle, funkcjonowałam normalnie (oczywiście bez dźwigania) w ogóle nie czułam że miałam jakąś operacje, rewelacja 🙂 7 dni po cc zdjęcie szwów z rany. Po tych 4 miesiącach moja rana goi się pięknie, jest już praktycznie cienką białą kreską, dokładnie tak jak mówił dr Zalewski jest zdecydowanie kosmetyczna. 

Jeśli chodzi o minusy to nie podobało mi się że po cc nie przyszedł żaden lekarz sprawdzić jak rana i samopoczucie, to samo przy wypisie. No i jedna położna nie zbyt sympatyczna, z łaską odpowiadała na moje pytania i nie pomagała. 

Poród oraz pobyt  w eskulapie jak najbardziej jest wart swojej ceny. Każda kobieta zasługuje na takie warunki żeby urodzić po ludzku szkoda tylko że nie jest to standardem w publicznych szpitalach i trzeba zapłacić żeby nas traktowali z szacunkiem.

Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem, życzę Wam powodzenia żeby i u Was wszystko poszło tak gładko 🙂 

Gość Gość Kasia
Dnia 8.11.2019 o 10:33, Gość Aga napisał:

Alutka

Na obiad była tylko zupa , drugiego dania brak 😉 przez te 48 godz ścisła dieta 😎 

Maja tam laktatory?

Gość Gość Kasia

Dziewczyny,mają tam laktatory i czy ojciec dziecka może być później na sali ze mną do tej godz 18 czy to trzeba załatwiać pokoj jednoosobowy i to jest płatne i czy jest też możliwości po cc by zaraz dziecko do piersi przystawili ?

Gość Aśkas
5 godzin temu, Gość Gość Kasia napisał:

Maja tam laktatory?

Rodzilam parę miesięcy temu to mieli tylko ręczny.

Ale po co laktator? Nawału pokarmu nie dostaje się od razu więc biust Wam nie wybuchnie za te 2 doby zwłaszcza po cesarce.. 

Gość Magda

Czym kierujecie się przy wyborze lekarza który wykona CC? Pierwsze miałam u dr Zalewskiego a tu widzę że większość Pań u dr Mandeli.

Gość Monika

Witam koleżanki! może temat był już powielany ale ile wcześniej Dr Manderla wyznacza termin cc? z usg termin mam na 01-01-2020... , natomiast z miesiączki dwa tygodnie później  :d pozdrawiam Was serdecznie

22 godziny temu, Gość Magda napisał:

Czym kierujecie się przy wyborze lekarza który wykona CC? Pierwsze miałam u dr Zalewskiego a tu widzę że większość Pań u dr Mandeli.

Pani na recepcji pyta czy ma Pani życzenie do któregoś lekarza... Jeśli ktoś nie wie do kogo chce być to sami wybierają i ustalają termin wizyty ... Ale od czego to zależy to niestety nie wiem 🙂

GOŚĆ Monika z tego co się orientuję i co wcześniej czytałam forum to pytają o termin z OM... Zazwyczaj tydzień wcześniej ale na wizycie pp na pewno będziesz mieć robione USG 🙂

22 godziny temu, Gość Magda napisał:

Pani na recepcji pyta czy ma Pani życzenie do któregoś lekarza... Jeśli ktoś nie wie do kogo chce być to sami wybierają i ustalają termin wizyty ... Ale od czego to zależy to niestety nie wiem 🙂

GOŚĆ Monika z tego co się orientuję i co wcześniej czytałam forum to pytają o termin z OM... Zazwyczaj tydzień wcześniej ale na wizycie pp na pewno będziesz mieć robione USG 🙂

Hej dziewczyny jestem 5 dni po cc w Eskulapie i mówię wszystkim tym co mają wątpliwości a może gdzieś w sobie strach .Nie bójcie się ! Cale CC nie jest takie źle ,opieka jest na prawdę bardzo miła i życzliwa ,lekarze tak samo ,jak jescze kiedyś będę miała rodzic to tylko tam 😄 jak macie pytania to możecie pytać 😄

4 godziny temu, zaneta1441 napisał:

Hej dziewczyny jestem 5 dni po cc w Eskulapie i mówię wszystkim tym co mają wątpliwości a może gdzieś w sobie strach .Nie bójcie się ! Cale CC nie jest takie źle ,opieka jest na prawdę bardzo miła i życzliwa ,lekarze tak samo ,jak jescze kiedyś będę miała rodzic to tylko tam 😄 jak macie pytania to możecie pytać 😄

Dobrze wiedzieć 🙂 miałaś cc u doktora Zalewskiego?? O której miałaś cc?? Na którą miałaś się zjawić?? Dużo było kobiet oprócz Ciebie??  I sala 2 osobowa?? 🙂

Gość Katie29

Zanetko napisz proszę jak mialas ustalany termin CC ? Była brana data ostatniej miesiączki czy może data z Usg ? I ile przed ww terminami mialas CC ? Pozdrawiam 

Gość Jaaa
Dnia 14.08.2016 o 11:18, Gość Ronka_777 napisał:

Rodziła któraś z Was sn w ostatnim czasie i może podzielić się opinią? 

Gość Mmm
Dnia 1.12.2019 o 22:24, Gość Joanne napisał:

Hej ja mam termin na początek lipca :). 

Hej, ja też jestem lipcówka ;) masz zamiar rodzić w Eskulapie? Jeśli tak tak u ktorego lekarza ? 

Gość Goscgosc
Dnia 2.12.2019 o 20:56, Lolkalol napisał:

Dziewczyny a opieka dla ojca jest wystawiana na matkę czy na dziecko??? 

Podbijam pytanie 

Gość Gość2019

A czy miał Ktoś taka sytuacje że przez kłopoty z przystawianiem na przemian dawał odciagniete mleko z piersi z piersia? Czy wasze maluchy po podaniu butelki nie odrzuciły piersi? Bardzo proszę o odp jeśli ktoś miał taką sytuację 

Gość Elaaaaelaaa
Dnia 4.12.2019 o 12:27, Gość Goscgosc napisał:

Podbijam pytanie 

Na matkę. Przynajmniej tak był 2 lata temu.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.