Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agamj

Klinika Eskulap Bielsko-Biała

Polecane posty

hej dziewczyny ja mam termin na 29 czerwca i tez mam zamiar rodzic w esculapie. Jest tu jakaś mamuśka która rodzi ze mna końcem czerwca?

Gość A28
ja mam termin na 11 lipca ale jeszcze nie zdecydowalam czy urodze w eskulapie

Gość BELA 30
Witam wszystkich na forum a w szczegolnosci A28. ;=)Masz termin porodu prawie tak jak ja gdyz wypada mi na 12 lipca.Chce cc gdyz pierszy porod tez taki mialam . Czytajac wszystkie wasze opinie jestem jak najbardziej za tak aby rodzic w eskulapie,chociaz mam duzo watpliwosci i pytan co do tego miejsca ,ale mam nadzieje ze z czasem wszystkiego sie tu dowiem ;=) Pozdrawiam wszystkich goraco.

Gość monisia1705__
witaj martyna123 napisz ile leżałas po cc ? poród jest ustalany na godzinny ranne czy róznie jaka tam jest opieka? a sale ilu osobowe? i czy z wc ? :) dzidzi ma sie cały czas przy sobie prawda? pozdrawiam cię

monisia1705_ witam! - miałam cesarkę 16 listopada,miałam tam być na godz 8,a przed godz 10 miałam cc, a do domu wypisali mnie 18 lis. po godz 10:) - z opieki jestem bardzo zadowolona, bardzo miłe pielęgniarki i lekarze też:) - pokoj chyba wszystkie dwu osobowe z wc i prysznicem:) - jak mnie przywieźli z cc to mąż już był z synusiem na sali, i mały był ze mną aż do wieczora, po prysznicu dali mi go do łóżka i tak sobie leżeliśmy:) a na noc zabierali maluszki:) pozdrawiam:) jakby chciałaś spytać o coś więcej to pisz na GG 4167189, odpowiem

Gość olinka274
Witam wszystkie mamusie! Mam pytanie - jak wygląda sprawa rutynowego nacinania krocza w Eskulapie (czy tną wszystkich "taśmowo" )?? Mam termin na maj i to jest jedyna rzecz której się boje podczas porodu... :(

Gość volatilis
Witajcie, ja mam termin na 11 lipca i też rozważam poród w Eskulapie.. Mam parę pytań: - 1. co do kosztów - przeczytałam na tym forum - "tak więc płacisz 430zł: 230zł to jest badanie ginekologiczne, USG oraz konsultacja anestezjologa, a 200zł za znieczulenie i gdyby się tak zdarzyło, że nie rodzisz w eskulapie zwracaja 200zł za znieczulenie właśnie..." - czy to jest cena ewentualnej cesarki? czyli czy cesarka na zyczenie i poród naturalny są w tej samej cenie? 2. co jeśli urodzisz bez znieczulenia? (bo z tego co wiem to tylko w którymś konkretnym momencie można go podać) - oddają też te 200? 3. Czy poród rodzinny wchodzi w grę? Chcę rodzić z mężem... Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Gość emka...
też rodziłam w esculapie (cc) w lipcu tego roku. jak któraś ma pytania to chętnie odpowiem:) gg 9602790

Gość aleks87
Ja rodziłam teraz w lutym ,co do pytan...Jesli urodzisz w innym szpialu niz esculap to zwracają ci 200zł ,jeśli rodzisz w esculapie iii nie masz znieczulenia nie dostajesz zwrotu ,z powodu ,że nie dostałaś znieczulenia ,ja mialam przy drugim teraz w lutym aż dwa... więcjedna wykorzysta to druga nie ,a inna to nadgoni ,dostając wiecej - jak ja -.Zimno mi bylo tylko po tym drugim bylam juz zmeczona rodzeniem 11 g pod oksocytyną i z bólami -odechciea sie naprawde i siły opadają ;) .Rodziłam z mężem ,- uważam ze to wielka otucha w takim momencie dla kobiety .Jełsi facet sie boi krwi i tego wszytskiego jak to moj mąż nazwał- rzeżnią- to niech nie zagląda tzn ze bedize stac przed partnerka jak lekarz tylko niech stoi obok :) ale to ju zkwestia kazdego z osobna .Moim lekarzem byl dr Manderla tym rezem bo przy pierwszym Biernacki obaj sa naprawde dobrzy .Obaj są ok ,dr Manderla pilnował i pomagal mi -cwiczenia - zebym nie byla nacinana i tak bylo i ani jednego szewka synus zdrowy sie urodzil 10 pkt ,3850 g .Głowy do gory bedzie dobrze co do cesarki nie wiem nie pomoge ,jak ja rodzilam to na 6 porodów bylam jako jedna sn.Jak ma ktos pytania ,pisac ,z checia rozwieje wątpliwości .pozdrawiam 7090347

Gość volatilis
Dzięki aleks87 :) Oczywiście pytania się mnożą - czy poród odbywa się w sali jednoosobowej? Czy może się zdarzyć, że rodzi więcej kobiet na raz? :/ Czy można sobie wybrać pozycję do porodu - np w kucki? Czy można się rozluźnić np na piłce?...

Gość aleks87
Hej Poród odbywa sie w sali jedno osobowej ,jak zauważyłam są tam dwie ,np niektóre kobiety przywozono z dołu po cc ,to może i tam tez jest sala w zanadrzu ,że tak powiem .A co do pozycji rodzenia ,ja chciałam - i tak było mi najlepiej - rodzic na pół siedząco ,i bez problemu mi tak zrobili fotel ,poprostu uważam ,że jest większa siła parcia ,myśle,że nie bedzie problemu ,jak chcesz urodzić jak chcesz .Czy może sie zdarzyc ,że rodzi pare kobiet na raz ... hm może i tak ,ale nie ma sie czym zamartwiać ,oni wiedzą ile sal mają i jakie możliwości ,nie ma sie co obawiać ;) .Ja skakałam na piłce ,bo synus sie opierał z wychodzeniem ,i myśle ,że jak sie poprosi to nie ma problemu ,moj lekarz nawet spytal gdzie wole sobie poskakać czytam gdzie sie rodzi na sali czy u siebie w pokoju , i wybrałam pokój bez problemu lekarz podążał za mna z piłką :) .Drugi raz tam rodziłam i uważam ze lekarze i pielegniarki są otwarte na propozycje .Pozdrawiam i powodzenia

hej:)Ja takze rodzialam w Esculapie 1 kwietnia i jestem bardzo zadowolona,mialam porod wywolywany oksytocyna ale wszytko poszlo zaskakujaco szybko.Przedewszystkim w esculapie wszytko odbywa sie spokojnie nie tak jak w szpitalachbyl to moj 1szy porod wiec tym bardziej sie balam..ale nie potrzebnie.Zarowno dr.Biernacki ktory mnie prowadzil jak i polozne ze zmiany na ktorej rodzialm bardzo mi pomogli.wszyscy byli prze mili i pomocni.Wielkie podziekowania sle takze w strone dr.B ktory byl od rana ze mna kontrolowal syt odebral porod i jeszcze zaszyl mnie tak zgrabnie ze jestem 2 tyg po porodzie a nie czuje w ogole zebym byla szyta-goraco go polecam:)Dla mnie wielkim plusem porodu w esculapie bylo znieczulenie..naprawde kiedy mialam skorcze co 2 min maz juz wychodzil z siebie ja tez i wtedy dostalam znieczulenie..od tego momentu do czasu kiedy Antos byl na moim brzuszku minelo1,5 godz juz bez bolu lub z minimalnym..a sam porod..pare min i po wszytkim.Razem ze mna tego dnia SN rodzily 2 inne panie i nie prawada ze w Esc robia tylko cesarki ja sama sie przy niej upieralam ale dr Biernacki wybil mi to z glowy i teraz jestem mu wdzieczna bo bardzo szybko wrocilam DO SIEBIE PO porodzie:)Jesli jeszcze bede rodzila to napewno tam:))polecam i pozdrawiam..nie ma sie czego bac!!

Gość aleks87
Lekarza sie wybiera jak sie dzwoni ,zeby umówić się na wizyte .Ja wtedy wybierałam pytałam jacy są .

Gość mammamia...
Kochane mamusie! Wybieram się do Eskulapa we wrześniu i po tym, co poczytałam sobie na forach (włos się jeży) postanowiłam wyjaśnić swoje wątpliwości w bezpośredniej rozmowie z personelem. I tak: 1. Min. pobyt to pełne dwie doby - jest tylko jeden wyjątek: wieloródki bez nacięcia krocza mogą wyjść wcześniej. 2. Jest tam Pani od porad laktacyjnych. 3. Niestety potwierdziły się godziny odwiedzin (nie ma wyjątków) od 10-11 oraz od 16-18. 3. Jeśli dzidzia ma wskazania do pozostania w szpitalu (np. żółtaczka) a mama jest z daleka, to nie robią problemów - mama też zostaje, w sytuacji, jeśli zależy jej na naturalnym karmieniu piersią. 4. Badania, które trzeba będzie zrobić dzidzi w rejonie do ok. 1 miesiąca od porodu to badanie bioderek i słuchu (dają skierowanie na bezpłatne z NFZ konsultacje). 5. Nieprawdą jest, ze nie pobiera się dzidzi krwi z pięty. 6. Nieprawda jest, że dzieci w razie komplikacji przewożone sa do Wojewódzkiego - tylko w przypadku ojomu, ale to już jakis hadr kor... Klinika ma na wyposażeniu inkubatory. 7. Niestety zapomniałam dopytać o szczepionkę, która na forach jest negatywnie rozsławiona... ale to jeszcze potwierdzę przy wizycie. 8. Wizyta 490 zł. Polecono mi zadzwonić w połowie lipca, żeby zapisać się na wizytę ( wizyta conajmniej miesiąc przed). Pani, która udzielała odpowiedzi na moje pytania baaaaardzo miła - ogólnie czuć, że jest to prywatny szpital i jestem prawie na 99% zdecydowana, że właśnie tam urodzimy. To, co napisałam zweryfikuje rzeczywistość, ale napewno nie zapomnę wpaść tu i opisać już z autopsji poród w Eskulapie. Pozdrawiam

To jest nie prawda, że kobieta która rodzi po raz 1 i miała nacięte krocze jest tam min. 2 doby - mi to samo powiedział Witowski - że co najmiej 48 godzin od porodu, a mnie wypisali na następny dzień - a miałam pierwszy poród, nacięte krocze i urodziłam bardzo dużą córcie 4150 gram i 59 cm i nie było zmiłuj się, bo brakowało im łóżek. To były słowa pani pediatry, który tam zajmuje się maluszkami, przyszła do pokoju i robiła przesiew, i powiedziała, do dziewczyny, która leżała ze mną w pokoju, żeby dzwoniła do męża, i żeby jak najszybciej przyjeżdżał, bo tam panie czekają na dole a nie ma miejsc. Ze mną było inaczej, bo moja duża dzidzia musiała mieć zrobione dodatkowe badania, ale jak dzień wcześniej ta sama pani doktor mówiła, że będą robione o 16tej tak zrobili je o 9tej rano, czyli od poprzedniego kłucia w główkę mojego maleństwa nie wiele minęło:( a na badania na fenyloketonurie, mukowiscydozę i hormony tarczycy, musiałam tam przyjechać dwa dni poźniej z małą:(, ale wolałam przyjechać, bo te badania powinny być robione jak minie 72 godz. od urodzenia, a nie jak oni tam robią po niecałych 48 godzinach:( Ja naszczęście czułam się dobrze po porodzie, mogłam praktycznie od razu siedzieć i chodzić bez problemów, dlatego pozwoliłam, żeby tak szybko nas wypisali. Ale nie do końca jest tak jak oni mówią.

Gość Kinga201012
mam 35 lat i jestem po raz drugi w ciąży, ale ostatnio rodziłam sporo czasu temu (9 lat), mam tyle pytań, nie wspomnę o lęku, bo to wiek, duża różnica wieku pomiędzy dziećmi, ale cieszę się niesamowicie. Może jest na forum jakas "starsza" mama tzn. w moim wieku i podzieli sie swoimi odczuciami, doswiadczeniami itp. pozdrawiam

35 lat w dzisiejszych czasach to nie 'starsza mama', 50 to tak :-) ja znalazlam wiele odpowiedzi na forum Bielsko- Biala gdzie rodzic, polecam.

Gość kalina7101
witam ja mam termin na 26maja,to mój pierwszy poród i komfort psychiczny oraz dobra opieka jest dla mnie najważniejsza,dzwoniłam do kliniki żeby dowiedzieć się jak wygląda poród w tamtejszej klinice i jakie są koszta,a więc tak... -miesiąc wcześniej(przed terminem) należy umówić sie na wizyte z lekarzem,całkowity koszt wynosi 490zł składa sie na niego wizyta ginekologiczna,USG,wizyta z anestezjologiem. Pobyt w klinice po porodzie jest refundowany leży sie dwa do 3dni. Uważam że 500zł za poród w godnych warunkach,z miłą opieką i pomocnymi położnymi to nie tak wiele a komfort psychiczny po porodzie to naprawde ważna sprawa. Jadę we wtorek zobaczyć ta klinike i umówić sie na wizyte,w prawdzie do bielska mam 50km ale wierze,że zdąże :) Napisze więcej we wtorek jak wróce

mammamia... ja tez mam termin na wrzesien:) rodzisz w escalupie??? kalina7101 jak tam po wizycie i gdzie mieszkasz jesli moge spytac??:)

Hej Ja wlasnie jade do kliniki jutro, na moja pierwsza wizyte. Mam termin na 06.06 ale moj lekarz powiedzial zebym byla gotowa wczesniej. Teraz jade do dr. Biernackiego slyszalam ze to dobry lekarz. Ciekawa jestem co mi powie, co z moim porodem czy faktycznie mam byc gotowa wczesniej

no prosze ile osób z BIELSKA-BIAŁEJ.....ale mamy dzis pogodę........pozdrowionka. A propo Eskulap......słyszałam, ze lubią tam cesarskie cięcia, ja rodziłam w szpitalu.....było spoko.......

polecam DRMICHAŁA BALISIA............JEST DROGI ALE KONKRETNY..............przyjmuje w bielsku i w zywcu...............

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.