Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pieczywko

pieczywo buleczki chlebek

Polecane posty

Ja tez jak jem na sniadanko i kolacje pieczywo to nie tyje :) Ale i nie chudne niestety....wiec osoby które chcą schudnąć muszą te pieczywo niestety ograniczyć. Bynajmniej taki jest moj przypadek,ponieważ w chudnięciu pomaga mi własnie rezygnacja z pieczywa i ziemniakow co juz sprawdziłam. Inne diety ktore mają juz ułożony jadłospis niestety na mnie nie działają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko czytam nie przejmuj sie :) Mi niedawno za słowo \"lajtowy\" zarzucono,ze jestem gówniarą z podstawówki i mam 14 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, nie mam zamiaru sie przejmować, bo nic durnego raczej nie napisałam:P .I podobnie jak Ty uważam ,że napewno sie nie schudnie jedząc białe bułeczki-nawet jedną dziennie...i ja jak chce schudnąć, to niestety też musze chlebuś(uwielbiany przeze mnie) odstawić- niejednokrotnie sie o tym przekonałam, chcąc zrzucić jakiegoś uporczywego kilosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przesadzajcie
Nie, absolutnie:) tylko wiem, że często młode dziewczęta szukają przyczyny dlaczego nie są idealnie szczuplutkie (bez grama zbędnego tłuszczu jak np. ich koleżanki czy modelki z plakatów) i stopniowo dochodzą do wniosku, że wszystko tuczy: w pierwszej kolejności przestają jeść słodycze, a jak to nie przynosi efektów to rezygnują z obiadów, bo tuczy, ze sniadań (z pieczywa), bo tuczy, a wierz mi, że należy jeść wszystko tylko z umiarem i jeśli autorka topiku pyta czym ma zastąpić białe pieczywo, bo czuje, że od tego tyje to odpowiem jej - ciemnym pieczywem pełnoziarnistym, bo tego może zjeść i więcej i na pewno od niego nie utyje:) zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzajcie- wiem o tym wszystkim, i napewno nie naleze do osób, które chcąc schudnąć rezygnują ze wszystkiego bo wiem, że to nie jest dobra decyzja.. Ale wiem, że musze zrezygnować ze słodyczy, pieczywa i jeszcze kilku innych \"złych\" rzeczy, żeby moich kilosów sie pozbyć.Tak to niestety jest.A że bułke zastąpie np na śniadanie musli z jogurtem,albo kromką pełnoziarnistego chleba, a zamiast tej samej buły, na kolacje zjem jabłko czy jakieś warzywko...to chyba nie jest zła decyzja, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mie przesadzajcie
Oczywiście, że nie:) wręcz bardzo dobra. Po prostu wcześniej chyba źle sie zrozumiałyśmy, bo ja zrozumiałam to tak, że nie chcesz jeść żadnego rodzaju pieczywa, bo jest tuczące, a pełnoziarniste absolutnie takie nie jest i również autorka tego topiku powinna przerzucić się na takie pieczywo jeśli czuje, że tyje od tradycyjnego białego pieczywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruczek kruczek
kobietki, kromka krojonego ciemnego chleba razowego na miodzie ma jedynie 45 kilokalorii:) mysle ze takie sniadanko jeszcze nikomu nie zaszkodzilo...no ok...mozna ograniczyc maselko i slodycze, no i bez kolacji sie obyc- bedzie dobrze:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka24
ale to właśnie nie chodzi o ilość kalorii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierka
Gdybyś zjadła bułkę z masłem, wędliną i żółtym serem,potem jogurt,później obiad (porcja jak w barze),a wieczorem kanapkę to nie utyjesz napewno.Ale jak ktoś wetnie pięć kromali na kolację to nie ma dziwne, że pieczywo utuczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzajcie, pewnie Cie juz nie ma a tak fajnie sie gadalo...cos czuje, że masz sporo \"dietetycznych \"wiadomości:) jak jeszcze kiedys tu bedziesz, to odezwij sie koniecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaaaaaaa
nie przesadzajcie > jesteś świetna!! i jako jedyna dobrze tutaj myslisz, masz calkowita racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja sama nie wiem
Wytłumaczcie mi w końcu jak to jest z tym chlebem Graham?? Ma kolor ciemny, kalorii aż tak wiele też nie ma, to byłam przekonana, że jest pieczywem ciemnym, to znaczy, że mam zastąpić graham jakimś innym chlebem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka24
chleb graham 100g: Energia: 243 kcal białko: 7,6g tłuszcze: 1,7g węglo.: 49,4 Indeks glikemiczny: 65 błonnik: 5g chleb żytni razowy 100g: Energia: 244 kcal biłako: 5,6g tłuszcze: 1,7g węglo.: 51,5g Indeks glikemiczny: 47 błonnik: 5,9g uff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja sama nie wiem
Ruka 24, te 243 kcal, to ile kromek?? Na diecie pl wyczytałam, że jedna kromka chleba Graham ma 86 kcal, mam nadzieję, że tamta tabela kaloryczna jest wiarygodna. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka wyraźnie napisała
że te 243kcal to 100g chleba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja sama nie wiem
Tak, ale mi chodzi o to ile to kromek?? Bo przecież jedna kromka, nie ma ponad 200 kcal. nie mam wagi kuchennej dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka wyraźnie napisała
a jaki kupiłaś chleb? ile ma gram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka wyraźnie napisała
podziel gramaturę przez ilość kromek i wyjdzie Ci ile waży jadna kromka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka24
jedna kromka to ok. 30 g zważyłam przed chwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruka wyraźnie napisała
no to ile ma kalorii taka 30g kromeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja sama nie wiem
Kromka chleba Graham to 40 g. Tak jest na diecie, ale waga może być różna. Myślę, że jedna kromka nie ma więcej niż 86 kcal. Staram się nie jeść chleba codziennie, ale czasem są takie potrawy np. sałatka, jako na miękko, bigos bez których nie wyobrażam sobie bez chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przesadzajcie
chyba mnie przeceniacie:D ale miło mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oppi
ja w ogóle nie jadam białego pieczywa przyzwyczaiłam sie do pełnoziarnistego wagę mam dobra i co ważne stałą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu na nikogo nie krzycze bron Boże tez nie szykanuje, ale powiem, że temat topicu dla osób które starają sie jesc zdrowo ograniczajać liczbę wegowodanów do prawidlowego BTW , może się zrobić cieżko na duszy widzac PIECZYWO BUŁECZKI CHLEBEK.... My tu sie mamy wspierac, to tak jakbym teraz osobom na topicach \"400 kcal i w dół\" zaczeła wypisywac o czekoladkach i frytkach... Toż to znecanie sie psychiczne!!!!!!!!!! No moze jestem troche zfrustrowana bo mam dziś dzień bez węgli, nie katuje sie dietami, jem zdrowo, ale gdy tata przynsi do domu gorący pachnacy pszenny chlebek uciekam i zamykam sie w biurze ojca bo tylko tu nie dochadza mnie zapaszki.... wchodze na kafeterie i co?? widze PIECZYWO BUŁECZKI CHLEBEK. Swieta racja, że wolny kraj, wolność słowa....każdy może napisać w tytule topicu co chce byle kulturalnie i w miare na temat, ale pomyslcie czasem troszke, że takie tematy dzialaja na ludzi na diecie jak czerwona płachta na byka. zycze powodzenia w odchudzaniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturrro
Oj piszesz że nie katujesz sie dietami , ale skoro uciekasz przed chlebem to znaczy ze coś jest nie tak! Zdrowe, ciemne pieczywo polecane jest osobom, które chcą ograniczyć spożycie kalorii. Naprawdę polecam ci różne pełnoziarniste pieczywo np. wyjątkowo smaczne fitness style ze sliwką Chleb pełnoziarnisty jest ważnym składnikiem w dietach odchudzających. jest produktem niskokalorycznym, a zawiera wysokoenergetyczne węglowodany i celulozę (błonnik).Bardzo dobrze wpływa na perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom. A przy tym jest niezwykle sycący. wiec nie uciekaj już przed chlebem tylko wybierz zdrowszy! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jem tylko razowy chleb. i powiem wam, ze odkad go jem to jestemw stanie najesc sie 2ma kromkami a nie 4ma jak wczesniej. pozatym co do kalorycznosci tego chleba ... ma sporo blonnika i nie jest do konca trawiony wiec tak naprawde ilosc wchlonietych kalorii jest mniejsza. moje ulubione sniadanie to wlasnie 2 kromki takiego chleba, posmarowane twarogiem (twarog 0% miksujemy z jogurtem naturalnym az wyjdzie nam jednolita, hesta masa, oddajemy przyprawy do smaku), na to chuda wedlina i jakies warzywo albo samewarzywa, np. salata, ogorek, pomidor. dobra jesttez opcja z musztarda, bo musztada zwieksza spalanie kalorii z poislku o 40 ale nie wiem czy kalorii czy procent. zalozmy za kalorii. i tak niezly wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryniszon
przyzwyczaic sie mozna spokojnie do jedzenia tylko razowego chleba, to kwestia czasu i wyrobienia sobie smaku:)tez jem fitness, ale jogurtowy oraz chleb cyganski czasem, jak mam moment zeby po niego specjalnie biec:)z dodatkami na razie eksperymentuje, trudno jest mi sobie urozmaicac sniadania i jeszcze robic to tak, zeby nie bylo kalorycznie. ale praktyka czyni mistrzem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×