Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

hej kobitki 🌼 🌼 Katarinka, wielkie dzieki za informacje. napewno musze isc tu jeszcze raz do okulisty innego, bo po tym to ja niewiele wiem.nigdy nie mialam wczesniej doczynienia z okulista, a ona nam takk pobieznie wytłumaczyla ze niewiele wiem.. dzwonilam do Witkowic, bo tam dostalismy slkierowanie, i najblizszy termin jest w listopadzie, ponadto kobita zdziwila sie , ze taki maluch i nie próbuja go leczyc narazie tutaj, tylko oodrazu tam wysyłaja.... kazala mi sie zarejestrowac do pooradni oczopląsu tam u nich, i mamy termin na 29marca, uff, na szczescie juzniedługoo.. ty pisalas ze nie powinno sie zaslaniac tego ooczka, jesli ma oczoplas a ta okulistka kazala nam zaslaniac, tylko gdybysmy widzieli ze bardzo mu drga, to zeby zaprzestac???? Miluś ma te drgania wjednym oczku, w tym ktorym zezuje.nie ma ich casly czas, tylko czasami. i najwazniejsze, niektorzy sie pytaja czemu on tak przechyla główke, a ja nie wiedzialam...to znaczy ze to tez jest związane z tym oczopląsem/???no patrz, a ta okulistka nic nam nie mowila ani nie pytala. moim zdaniem odwalila fuche. niedokladnie go zbadala, i odrazu dala skierowanie zeby miec nas z głowy!!!teraz pojdziemy prywatnie. a p[owiedz mi w jakich przypadkach zeza sie operuje, i w jakim wieku??/ calusy dla wszystkich mamusiek, niestety nie odniose sie narazie do waszych wypowiedzi, bo nie nadazam z czytaniem :-) :D a jakies baby tu chcialy zwijac żagle i zamykac topik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evita wpisuje Cię do tabelki: Zielna.33/Małgosia-31.05.2002, Ala--09.11.2005.........../ pomorskie Gumijagoda.29/Julka-5.12.2000,Bartuś-15.09.2005......./ Dolny Śląsk Luiza....28.../Jakub-17.05.2002,Julia19.02.2007......... /Krakowskie Monika....../Nikodem--15.08.2003; Miłosz-17.07.2006..../małopolska Brylka.30 /Ola-20.06.2001, Marcin i Przemek 25.11.2002/ Elbląg VIKI2...28/ Wiktoria--25. 04.2004..,Oliwia--01.05.2006../Krosno MARGARET777..26/ Iza 01.08.2003, Ola 02.02.05........../małopolskie Zuzia 30/Paulinka 23.03.2005................................../.lubelskie Asmana.26...Natalia30.09.2002,Iza29.04.2006............. /Olsztyn Marteczka77./Kamilek-16.09.2003amianek-10.04.2006.. /Lublin Mama_zuzi-26/ zuzia- 07.05.2002 - 4 l......................../ Göteborg Kala23 - Jakub 29.09.2003, Oliwia 15.05.2006............../Płock Izuniaz Alex 09.08.2005 Londyn............................../Irlandia pł. Manika74/ Kamil 13.03.95, Maj26.03.06................../zachodniopom Cypryjskie słoneczko/Weronika 06.01.06................./Limassol kararzyneczka/ksawery 26.03.2004...................../ lubelskie Jagoda 26/Junior 22.11.2006 ............................./ Łódź Evita30 / Karol 11.12.2000, Nati 10.02.2005................./Pomorskie i przepraszam za tego Evika gdzieś mi się ten nik przewinął wcześniej i Cię pomyliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika czytając o tej protezie to mi się tak japa cieszy do tej pory że szok:D-bidulko masz dopiero problem :P Niech w szklankę wsadzi i kleik :P Mykam odkurzać teraz a potem pichcić cosik na obiadek Mam babeczkę drożdżową lukrowaną któraś spałaszuje ze mna??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
topik kwitnie🌻 coraz więcej nas do pieczenia chleba:D albo znoszenia jajek w kurnikach:P humor mi dopisuje, tylko jak pomyśle o tej szczęce teścia to mi się czoło marszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto opanuj się bo nie wstane z przed kompa,a dzieciaki się patrzą na mnie jak na idiotke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się jeszcze pochwalę -mój Kubeczek znów nowe wyrazy powtarza: wczoraj zrobiłam popkorn on zjadł i powiedział\"mniam mniam\" a nigdy tak nie mówił, dziś powiedział buuutiii i jak zobaczył na dworzy dym to powiedział\"dyy\" więc strasznie się ciesze Aha jeszcze jedno jak przebierałam Olinkę to powiedział i pokazał -cycy i pupa:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kapelusik juz mam-czerwony z dyndającymi sie dwoma wisienkami z przodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kapelusik juz mam-czerwony z dyndającymi sie dwoma wisienkami z przodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, no to Kubuś już pierwszą lekcje wychowania seksualnego pobrał:D :D :D ja kupiłam małej bordowy sztruksowy kapelusik z kokardą i haftem na wiosnę, więc wątpliwości nie będzie. mam tylko problem znaleźć bordowe adidaski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się tak głupio chichram do łez przed kompem to Majka beczy, chyba się boi że coś mi się stało, ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki i dzieciaczki .... My z Junim standardowo dopiero wstalismy :-) :-) :-) a teraz maly siedzi u mnie na kolankach i patrzy co ta mamcia od rana tworzy przy tej czarnej skrzynce ?? Dzisiaj mamy cuuuudowny dzien i nawet pogoda nie jest w stanie nam go zepsuc !!!!!! rok temu dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy , nigdy nie zapomne tego dnia byl chyba nawet bardziej wzniosly od tego kiedy urodzil sie Juni.... bo sie poprostu nie spodziewalam i swiat mnie sie tamtego dnia zmienil o 180 stopni oczywiscie na lepsze :-) Pamietam jak latalam po miescie probujac zrobic badanie krwi na gwalt i kiedy juz sie udalo i wszyyyystko bylo pewne a wszyyyscy juz wiedzieli ( zdziwieniu nie bylo konca ) wrocilam do domu rownoczenie z Jakubem podjechalismy po blok i podchodzimy pod klatke, on tak na mnie patrzy i mowi \" to co teraz juz tak na cale zycie ??? \" hahaha to byl naprawde cudowwnyyyyyyy dzien. Pamietam jaka to byla radosc moc dzieli sie ze wszystkimi tą wiadomoscia RANY !! :-) A jak to bylo u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mańka do doktora muszę jechać do miasta, także czekam na męża a w szczegulności na samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONIKA..... jezeli chodzi o zaslanianie oczka przy oczpolasie to nie zaslania sie go tylko dlatego ze oko wtedy zaczyna szybciej drgac co pogarsza jego widzenie piszesz ze twoj synek nie ma oczoplasu caly czas tylko czasami i znajduje sobie \"strefe ciszy\" to byc moze jezeli zastosuje sie okulary z pryzmatami wowczas oczy przestana drgac lub oczoplas sie zmniejszy i bedzie mozna zaslaniac oko nie zezujace i cwiczyc poprawe wzroku jak i zmniejszac kat zeza (czasami zaslania sie oko przy oczopsie zeby nie poglebic niedowidzenia i zeza i nie patrzy sie wtedy na oczoplas chociaz zwieksza to dyskomfort dziecka - wybiera sie wtedy mniejsze zlo) wszystko zalezy diagnozy milosz drugim oczkiem tez nie widzi dobrze wiec trzeba go zbadac i zobaczyc czy zaslanianie oka zezujacego nie oslabi widzenia w oku nie zezujacym (moze zaslaniac tylko pare godzin dziennie) to wszystko zalezy od metody leczenia!!! naprawde trudno mi radzic nie widzac twojego synka ale w poradni oczoplasu powiedza ci co masz robic a wizyte wyznaczona masz niedlugo trzeba go zbadaci dopiero mowic jak bedzie leczony (jezeli chodzi o przechylanie glowki to jest to bardzo charakterystyczne dla oczoplasu milosz w ten sposob ustawia sobie galki oczne w \"strefe ciszy\" poprostu w tej pozycji galki oczne przestaja mu drgac lub drgaja mu mniej i poprawia mu sie widzenie -do leczenia operacyjnego kwalifikuja sie tylko ci chorzy u ktorych nieprawidlowe ustawienie oczu uniemozliwia pojedyncze obustronne widzenie w uzytecznej czesci pola spojzenia -podczas ustalania wskazan do operacji zeza, poza podstawowym badaniem okulistycznym konieczna jest ocena ruchow galek ocznych, ostrosci wzroku obojga oczu, wielkosc wady refrakcji, wielkosc obiektywnego kata zeza, stanu obuocznego widzenia i szerokosci szpar powiekowych, wykonuje sie rowniez badanie ruchow galek ocznych w 9 glownych kierunkachspojrzenia do tego dochodzi jeszcze oczoplas szczerze mowiac ja przez 2 lata praktyk w roznych placowkach w krakowie nie widzialam tak malego dziecka po operacji milosz jest jeszcze maly i najpierw trzeba wykorzystac inne sposoby leczenia a jest ich cale mnostwo takze operacja moze tak ale w przyszlosci teraz moim zdaniem jest zdecydowanie za maly i nikt nie kwalifikuje dziecka odrazu do operacji nie wykorzystujac innych form leczenia ...ale o tym musi zadecydowac lekarz prowadzacy dziecko... takze nie martw sie ta operacja bo moze wogole jej nie byc!!! w poradni zostanie zbadany i dobrze zdjagnozowany!!! musisz koniecznie mi napisac po wizycie u lekarza jaka diagnoze mu postawili i jakie dostal zalecenia jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pisz..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki🌼 mi wkoncu udaloo sie zjesc obiad. chlopcy chwilowo spią :-) katarinka, dziekuje ci bardzo , jestem strasznie wdzieczna. szkoda ze nie mieszkasz blizej bo najchętniej to bym sie do ciebie wybrala na konsultacje, tak superr wyjasniasz! ja sie stresuje, bo mam wrazenie ze to trzeba działac szybko, a tu na wszysko trzeba czekac, na kazda wizyte itp. wogóle dziekuje wam kobitki za wsparcie, zawsze jak mam problem przychodzicie z pomoca :D juz nie moge zyc bez tego topiku :D chociaz sie osobiscie nieznamy, to czasem łapie sie na tym , ze zastanawiam sie co tam słychac u jednej czy drugiej babeczki :D u nas pogoda barowa, wiec siedzimy w domu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas wiosenka piekna, slonko grzeje az milo :D Zazdrosne jestescie :P A jesli chodzi o nasz topik to faktycznie i ja znalazlam tu pocieszenie nie jeden raz.... 😘 😘 😘 MAmy fajna grupe wsparcia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak bym tu nie zajrzała to bym chora chodziła cału dzień:D Same kochane baby 🌻😍😘 Ja tez chce słoneczko😭u nas leje cały dzień buuu Odwiedziła mnie dziś bratowa z moim ukochanym bratankiem Danonkiem;) i to juz zaczyna byc tradycja ze to czego nie chce jesc w domu to od ciotki zje-pałaszował jabłuszko aż miło a ja dumna i blada:D Katarinka jak tam menu:P Basiunia hooop hooop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanko. Juniorek jutro konczy cztery miesiace, a ja nie moge sie doczekac kiedy wreszcie dam sprobowac temu zarłoczkowi cos innego a nizeli moje mleczko . Pomyslalam zatem, ze to juz czas, przynajniej tak mowila Pani w poradni, ze jak skonczy cztery miesiace to mozna mu cos innego miedzy posilkami sprobowac podawac nio i tak mysle co by to milo byc. Wy macie to juz za sobą wiec postanowilam poradzic sie Was :-) nio bo kogo innego ?? Myslalam o startym jabluszku czy to juz czas czy moge sprobowac, a jesli jabluszko jeszcz nie to co ?? jakis soczek , ?? przecierek ?? pomozecie ?? bedze wdzieczna buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie- mam \"zrobić jutro badanie moczu, osłuchowo czysta gardło lekko czerwone, uszy wporządku, brzuszek miękki\" , takrze powinno jej niebawem przejść Uciekam smarzyś placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam sobie wczoraj zestaw do mikrodermabrazji i dzisiaj go wyprobowywuje zakonczylam wlasnie I etap czyli piling mechaniczny teraz nalozylam sobie preparay enzymatyczny musze odczekac minimum 20 min a pozniej nalozyc jeszcze maseczke oj! cos mnie zaczyna szczypac ciekawe czy tak ma byc cos mi sie wydaje ze bede tego zabiegu mocno zalowac mam tylko nadzieje ze skora mi nie zejdzie :) zobaczymy po wszystkim czy bedzie jakis efekt :P troche sie obawiam efektow... mam nadzieje ze tylko troche wyrowna mi cere i usunie martwy naskorek ( licze na to ze jest to preparat troche sliniejszy niz zwykly piling) najfajniejsze jest to ze ja zawsze cos sobie wymysle i testuje a pozniej tego zaluje :P moj maz smieje sie ze mnie i prosi mnie zebym juz nic nie robila bo pozniej przez caly dzien mam zepsuty humor kiedys jak sama sobie rozjasnilam wlosy to musialam natychmiast udac sie do fryzjera na doprowadzenie moich wlosow do stanu w ktorym moglabym pokazac sie ludziom od tamtego czasu sama nigdy juz nie rozjasniam wlosow... JAGODA jezeli chodzi o twoje pytanie to ja ci nie pomoge poniewaz ksewerego karmilam tylko piersia do 6 m.z (tak mi doradzil pediatra a ksawery) a dopiero pozniej wprowadzilam mu inne posilki zaczelam od gotowych sloiczkiw zupek deserkow i sokow oczywiscie nie wszystko naraz tylko stopniowo i od malych zaczynalam od malych ilosci MONIKA ciesze sie ze moglam ci chociaz troche przyblizyc temat :) ...a moj wereniek zajada kasze i oglada jak zwykle cliforda :) ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda moiżesz podać soczek jabłkowy, starte jabłuszko ,, ugotowana marchewke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumisia oby ten ból głowy Ci szybko przeszedł i nie był oznaką jakiegoś przeziębienia 👄 Kala, stwierdziłam ,że mam głęboko popsutą protezę dziadziusia i w papki się bawić nie będę. Najwyżej zje tylko torta, bo bitej śmietany nie musi gryźć:P Margaret 👄 zdrówka dla Oli. Jagoda, ja Majce dawałam jak skończyła 4 miesiące trochę jabłuszka, kaszki na mleku modyfikowanym, mimo że mała była tylko na cycu. Tak na zasadzie, żeby sobie popróbowała i nauczyła się jak się je z łyżeczki. Druga sprawa, że jej się to nie podobało, no i tylko po łyżeczce, odrobinkę. Soków to moja panna nie chciała pić bo jak wiesz cycuś wystarcza i takie dzieci zwykle nie chcą pić nic. Teraz jak odstawiam ją od piersi to żłopie litrami. Nie wiem czy jest sens zebyś kupowała coś w słoiczkach bo szkoda kasy. Takie maleństwo zje łyżeczkę a reszta do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika z jedzonkiem to racja-ja od poczatku sama gotuję i o wiele to tańsze i wydajniejsze.Soczki jabłkowe są kwaskowate i moze nie chciec ale ugotuj marcheweczke i zmiksuj powinno posmakowac.Olince dawałam jak miała 4 miesiace i tez jeszcze cyckała. Soczków nie chciała a teraz to mogłabym ja do beczkowozu podlaczyc hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam Kochaniutkie :-) jak zwykle szybkie i niezawodne hinhihihi. Ja wlasnie probuje uspic malego, a drugą reką klikam tu do Was, ale wszystko wskazuje na to, ze sie dzisiaj gdzies pokryjomu szaleju najadł i spac mu sie ni widzi, cycola zreszta tez ahhhhh te male pociechy !! :-) Ja sie boje na niego zerknąć , bo on lezy wpatrzony we mnie i jak tylko na niego spojrze, to juz zaczyna sie smiac szukając zaczepki :-) :-) nio coz musze opanowac te sytuacje wiec zamykam laptopika i udaje, ze tez spie moze ta solidarnosc da mu do myslenia ;-) do poklikania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUż mi lepiej troszke:) Jutro mam wizyte u neurologa z JUlką i mam problem. Co zrobić w tym czasie z Bartkiem??? Druga sprawa to tak,że byłam u tej lekarki dawno temu ,a potem chodziłam prywatnie i zastanawiam sie jak mnie potraktuje,że wracam do niej z łaską po skierowanie na eeg:( Gdzie jest Zielna??????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×